وجود ۳ میلیون زن سرپرست خانوار در کشور
۷۵۵۳۷۵
۱۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۳
۲۶۷۱ 
رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان این‌که ۵۰ درصد اختلالات روان‌شناختی در سنین کودکی و ۷۵ درصد در سن جوانی آغاز می‌شود، گفت: براساس یافته‌های علمی ۲۵ درصد افراد جامعه به نوعی با اختلالات روانی دست‌به گریبان هستند.

خبرگزاری فارس: رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان این‌که ۵۰ درصد اختلالات روان‌شناختی در سنین کودکی و ۷۵ درصد در سن جوانی آغاز می‌شود، گفت: براساس یافته‌های علمی ۲۵ درصد افراد جامعه به نوعی با اختلالات روانی دست‌به گریبان هستند.

 انوشیروان محسنی‌بندپی گفت: تغییرات اجتماعی در جوامع هر روز بر سلامت آحاد جامعه تأثیر می‌گذارد و صنعتی شدن زندگی، کم شدن گفت‌وگو در خانواده‌ها تغییرات اقلیمی و آب و هوایی شرایط جدیدی را فراهم کرده است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه سلامت روان نقش کلیدی در سلامت فرد دارد، ادامه داد: در سازمان جهانی بهداشت در تمام بررسی‌هایی که در سنوات گذشته انجام داده است عواملی که در سلامت روان تأثیر می‌گذارد را مشخص کرده است که از آن جمله می‌توان به ناباروری در جامعه، پایمال شدن حقوق شهروندی، عدم مهارت‌های زندگی و ... اشاره کرد.

محسنی‌بندپی، تصریح کرد: افرادی که دچار مشکلات روحی و روانی می‌شوند باید مورد مراقبت قرار بگیرند. براساس آمار ثبت شده تغییرات محیطی و آب و هوایی و اجتماعی تأثیر بسزایی را در سلامت روحی و روانی افراد دارد. مهمترین عاملی که در سلامت روان تغییر ایجاد می‌کند و آن را دچار مشکل می‌کند عوامل اقتصادی است و در تمام بررسی‌ها نشان می‌دهد کسانی که درآمد پایین و یا بیکار هستند بیشتر در معرض آسیب‌های روحی و روانی قرار دارند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان این‌که 50 درصد اختلالات روان‌شناختی زیر 14 سالگی و 75 درصد آن زیر 24 سالگی آغاز می‌شود، گفت: توجه به عوامل اجتماعی پیش از تولد تا دوران سالمندی مورد تاکید است؛ زیرا 25 درصد افراد جامعه به نوعی با اختلالات روانی دست‌به گریبان هستند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به آخرین آمار ثبت شده برای زنان سرپرست خانوار، گفت: هم اکنون 3 میلیون زن سرپرست خانوار در کشور وجود دارند که باید به آنان خدمات مناسبی ارائه شود. سازمان بهزیستی کشور نگاه کلان، سیستمی و پایداری را به موضوع سلامت روان افراد دارد و در این بخش اقداماتی را آغاز کرده است.

وی گسترش خط 1480 را در استان‌ها یکی از سیاست‌های اصلی بهزیستی دانست و گفت: البته با این موضوع نمی‌توان تنها مشکلات روحی و روانی را حل کرد و در کنار آن باید مداخلات به‌هنگام و به‌روز را در دستور کار قرار دهیم و این موضوع نیز در دستور کار قرار گرفته است.

محسنی گفت: ما ظرفیت خطوط مشاوره مان را سال گذشته در تهران و تبریز دوبرابر کردیم اما قطعا نیازمند مداخله هستیم و تنها مشاوره تلفنی کافی نیست باید حلقه های این زنجیره از مشاوره تا مداخله به یکدیگر متصل شوند.

محسنی‌بندپی رشد بیکاری، رشد خشونت، بی‌عدالتی و ... را از عوامل زمینه‌ساز توسعه بیماری‌های روحی و روانی برشمرد و بر همکاری‌های بین‌بخشی در حوزه سلامت روان تاکید کرد.

وی ادامه داد: زنان ما به لحاظ اقتصادی آسیب پذیرترند و بیشتر در معرض آسیب روحی قرار دارند و رشد بیکاری و بی عدالتی عوامل مستعد ساز توسعه بیماری های روحی و روانی به شمار می‌روند که در این میان همکاریهای بین بخشی می‌تواند موثر باشد.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:57 - 1397/05/15
واقعا دلسوزی و کمک شما دنیا را منفجر کرده است .شما فعلا به خودتان برسید زمان زیادی نمانده نوبت مردم هم می رسه.
Iran, Islamic Republic of
12:37 - 1397/05/15
بیچاره این زنان جزء محروم ترین و بی دفاع ترین افراد این کشور هستند که خیلی هاشون مرد ومردانه اب وغذای بچه هاشونو تامین میکنند
Germany
07:33 - 1397/05/16
۳میلیون زن سرپرست خانوار
۳میلیون بیکار
۳میلیون معتاد
۱۵ میلیون پرونده در دادگاها ×۴نفر= ۶۰ میلیون نفر درگیر دادگاه
و کلانتری و بیمارستان و .....
۵۰ درصد مردم زیر خط فقر ..به گفته خود اقایان!!!
بعد از ۴۰ سال و این همه درامد نفتی!!!!
**باید به مدیران جایزه داد ‌ . افرین
-
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج