«مأموریت غیرممکن» ۳ میلیارد دلاری شد
۷۵۵۴۷۸
۱۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۵
۳۸۰۵ 
گزارش فروش سینمای جهان؛
با ادامه روند موفق «ماموریت غیرممکن: فال‌اوت» در گیشه، جمع فروش جهانی شش فیلم از مجموعه «ماموریت غیررممکن» از مرز ۳ میلیارد دلار عبور کرد.

خبرگزاری ایسنا به نقل از ورایتی: «ماموریت غیرممکن: فال‌اوت» که ششمین قسمت از مجموعه فیلم‌های اکشن «ماموریت غیرممکن» با بازی «تام کروز» است؛ در ادامه اکران جهانی خود ۷۶ میلیون دلار در ۵۶ کشور خارجی فروخت تا جمع فروش خارجی خود را به ۲۰۵ میلیون دلار برساند.

«ماموریت غیرممکن» ۳ میلیارد دلاری شد

این فیلم به کارگردانی «کریستوفر مک‌کوری» و با تهیه‌کنندگی «جی.جی آبرامز»، «برایان بورک» و «تام کروز» همزمان و در دومین هفته اکران در سینماهای آمریکا نیز ۳۵ میلیون دلار به فروش خود اضافه کرد و فروش آمریکا خود را نیز به ۱۲۴.۵ میلیون دلار رساند تا فروش جهانی این فیلم به رقمی نزدیک به ۳۳۰ میلیون دلار برسد.

اولین فیلم «ماموریت غیرممکن» را «برایان دی‌پالما» در سال ۱۹۹۶ با بودجه ۸۰ میلیون دلاری ساخت که به فروش جهانی ۴۵۷ میلیون دلار رسید. چهار سال بعد و در سال ۲۰۰۰ دومین قسمت از این مجموعه با کارگردانی «جان وو» به سینما آمد و این بار ۵۴۶ میلیون دلار فروخت.

«جی.جی ابرامز» در سال ۲۰۰۶ ساخت قسمت سوم را بر عهده گرفت و این فیلم که با بودجه سنگین ۱۵۰ میلیون دلاری ساخته شده بود، نتوانست انتظارات را برآورده کند و تنها ۳۹۷ میلیون دلار در سطح جهان کسب کرد.

«برد بِرد» در سال ۲۰۱۱ پشت دوربین فیلم «ماموریت غیرممکن: پروتکل روح» رفت و فروشی بالغ بر ۶۹۴ میلیون دلار را برای این مجموعه رقم زد. چهارمین قسمت از «ماموریت غیرممکن» پرفروش‌ترین فیلم از این مجموعه تاکنون است.

فیلم «ماموریت غیرممکن: ملت یاغی» نیز که در سال ۲۰۱۵ به کارگردانی «کریستوفر مک‌کوری» اکران شد نیز در نهایت در گیشه به فروش ۶۸۲ میلیون دلاری دست یافت تا مجموعه فیلم‌های «ماموریت غیرممکن» با احتساب فروش ۳۳۰ میلیون دلاری که قسمت جدید این فیلم ثبت کرده تا به امروز فروشی بالغ بر ۳ میلیارد دلار را ثبت کرده باشند.

اما فیلم چینی «سلام آقای میلیاردر» با فروش ۶۴.۵ میلیون دلاری، دومین فیلم پرفروش هفته سینما در گیشه بین‌المللی بود. این فیلم کمدی که بیشتر فروش خود را در چین کسب کرده تاکنون ۲۹۰ میلیون دلار فروخته ست.

فیلم «کریستوفر رابین» محصول جدید دیزنی نیز فروش آغازین ۴.۸ میلیون دلاری را در ۱۸ بازار خارجی کسب کرد و با ثبت فروش ۲۵ میلیون دلاری، فروش جهانی ۲۹.۸ میلیون دلار را در هفته نخست اکران رقم زد.

انیمیشن «شگفت‌انگیزان ۲» دیگر محصول دیزنی نیز ۱۹ میلیون دلار از محل ۴۲ بازار خارجی به فروش خود اضافه کرد. این انیمیشن تا به امروز بیش از ۴۶۳ میلیون دلار در گیشه بین‌الملل فروخته و با احتساب فروش ۵۸۳ میلیون دلاری در آمریکا، فروش جهانی خود را از مرز یک میلیارد دلار عبور داده است.

فیلم اکشن «ایکوالایزر ۲» با بازی «دنزل واشنگتن» نیز ۹۴۰ هزار دلار از محل ۱۱ کشور فروخت. این فیلم تاکنون نزدیک به ۸۰ میلیون دلار در آمریکا فروش داشته است.

انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
18:56 - 1397/05/22
خیلی
زیبا ست حتما ببینید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج