کمبود آب، دامن مازندران را گرفت
۷۵۵۶۹۸
۱۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۱:۴۰
۳۰۶۷
مدیرعامل شرکت آبفای شهری مازندران گفت: کمبود آب دامن پرباران ترین استان کشور را به دلیل کاهش بارندگی و روند رو به رشد مصرف گرفت.

خبرگزاری ایرنا: مدیرعامل شرکت آبفای شهری مازندران گفت: کمبود آب دامن پرباران ترین استان کشور را به دلیل کاهش بارندگی و روند رو به رشد مصرف گرفت.

ذبیح الله ذاکری اظهارداشت: هم اکنون این استان برای تامین آب مشترکان شهری روزانه حدود 86هزارمترمکعب با کمبود آب مواجه است.

به گفته وی حدود نیمی از کمبود آب شرب برای شهرهای مازندران مربوط به شهرهای گروه الف شامل بابل، امیرکلا، بابلسر و فریدونکنار است که با مدیریت مصرف و ایجاد تصفیه خانه تا حدودی مشکل این مشترکان برطرف شد.

وی در گفت وگو با خبرنگار، میزان مصرف آب مشترکان آب شهری این استان را برای هرثانیه حدود 10 هزار و250 لیتر بیان کرد.

استان مازندران حدود 58 شهر دارد که حدود 53 درصد از جمعیت 3 میلیون و 283 هزار نفری آن در مناطق شهری سکونت دارند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
03:05 - 1397/05/16
مازندران کمبود اب ندارد بلکه امکانات تصفیحه اب را ندارد امسال بهار ببشترین باران را دراین فصل را داشتیم در مازندران چند سد مهم وبزرگ داریم علاوه بر تامین اب کشاورزی می توانند اب شرب 10 میلیون نفر را تامین میکند چون در بخش اب اصلان سرمایه گذاری نمی شود تصفیحه کننده اب مدرن نداریم دوم اینکه یکی از دلایل کمبود اب از بین بردن اببدانهای بزرگ وگوچک در روستاهای مازندران است که یک روش تامین اب بسیار قدیمی و مفید بود اگر این اببدانها احیا بشود به اندازه چند سد ذخیره اب برای مازنددرانی ها اب ذخیره می شود وعلاوه جازبه تفریحی هم دارد سوم اینکه چشمهای ما شناسنامه دار نیستند . واز همه مهمتر ابهای زیر زمینی برخی از مناطق مازنددران الوده هم است به علت دفن میلیونها تن ذباله در ارتفاعات برف گیر مازندران مخصوصا در بخش ساری و رها کردن فاضلاب بعضی کارنجات و منازل مسکونی در حاشیه رود خانه های مازندران بخصوص در شهرهای کناره ساحلی ودر داخل رودخانهای ساحلی که مسئولین هنوز نتوانستند ازاین الودگیها جلوگیری بکنند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج