ممنوعیت تردد خودرو‌های فاقد معاینه فنی از آبان
۷۵۷۵۸۲
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۵
۴۶۹۵
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران خبر داد
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با تاکید بر این که خودرو‌هایی که در تهران تردد می‌کنند باید معاینه فنی تهران را بگیرند، گفت: اتوبوس‌ها و خودرو‌های فاقد معاینه فنی از ابتدای آبان ماه نمی‌توانند در شهر تهران تردد کنند.

خبرگزاری ایسنا: معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با تاکید بر این که خودروهایی که در تهران تردد می کنند باید معاینه فنی تهران را بگیرند، گفت: اتوبوس‌ها و خودروهای فاقد معاینه فنی از ابتدای آبان ماه نمی‌توانند در شهر تهران تردد کنند.

ممنوعیت تردد خودرو‌های فاقد معاینه فنی از آبان

محسن پورسید آقایی در جلسه امروز کار گروه کاهش آلودگی هوای استان تهران با اشاره به این که یکی از چالش‌های اصلی معاینه فنی در تهران تعیین تکلیف استعلام VIN خودروها است، اظهار کرد: هنوز نتوانسته‌ایم این مساله را حل کنیم چرا که VIN در اختیار پلیس قرار دارد و سامانه سیمفا ظرفیت کافی برای استعلام گرفتن را ندارد.

وی ادامه‌ داد: با نیروی انتظامی توافق کرده‌ایم که به شهرداری تهران به‌طور مستقیم استعلام VIN را بدهند ولی هنوز این توافق اجرایی نشده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به این که سیمفا فقط بر مبنای VIN جواب استعلام می‌دهد و مشخص می‌کند که خودرو معاینه فنی دارد یا خیر؟ تصریح کرد: این که به صورت تصادفی(رندوم) از هر پنج خودرو معاینه فنی یک خودرو چک شود، بی عدالتی است.

وی ادامه‌ داد: اتوبوس‌ها و کامیون‌ها اگر معاینه فنی معتبری نداشته باشند، از اول آبان ماه نمی‌توانند در سطح شهر تهران تردد کنند. بخش زیادی از اتوبوس‌های فاقد معاینه فنی، سرویس پادگان‌ها و بخش‌های نظامی کشور و سرویس کارخانه‌های اطراف تهران هستند. این اتوبوس ها به شدت دودزا هستند.

پورسید آقایی با تاکید بر این که پلیس باید مرتب بیان‌ کند که از اول آبان ماه برای جلوگیری از آلودگی هوا تردد اتوبوس‌ها و کامیون‌های فاقد معاینه فنی ممنوع می‌شود، گفت‌: شرایط آلودگی هوا در تهران با شهرهای دیگر کشور متفاوت است.

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران در ادامه‌ تصریح کرد: خودروهای تهران باید معاینه فنی تهران را بگیرند. وزارت کشور به دلیل یکسان‌سازی می‌گوید که در هر جای کشور معاینه فنی بگیرید معتبر است، اما ستاد آلودگی هوای تهران باید تاکید کند که فقط معاینه فنی تهران برای تهران معتبر است.

وی در پایان گفت‌: می‌توانیم سقف زمانی برای شهرستان‌ها قرار دهیم. مثلا بگوییم که اگر خودروی معاینه فنی شهرستانی را گرفته است فقط تا مدت یک ماه می‌تواند در تهران تردد کند. وزارت کشور باید موافقت کند که این کار هر چه‌ زودتر انجام شود.

انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:20 - 1397/05/20
واقعا خجالت اوره یک روز تمام باید بروی توی صف بعد با دلسیری و خرابی دستگاها معاینه بدهند پول هم بگیرند ... اگر واقعا الودگی همرا براتون مهمه شوفاز خانه ها و پیکیجها رو استاندارد کنید و نیروگاها را گازی و سرمایش و گرمایش و برقی با نرخ متعارف تا هم اب بیهوده با کولر ابی مصرف نشه هم در پایز وارونگی هوا نباشه ...
Iran, Islamic Republic of
17:42 - 1397/05/20
وگه خیلی راست میگین بیاید الودگی وگرد وخاک از بین ببرین
Iran, Islamic Republic of
20:05 - 1397/05/20
فقط دنبال پولن سیر نشین ۱وقت
Iran, Islamic Republic of
20:10 - 1397/05/20
ممنوعیت بکارگیری افراد بازنشسته در مناسب دولتی از کیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگه آبان باشه خوبه .چون مصادفه با ممنوعیت خودرو هایی که دست مردم مستضعفه و عموم این ماشینا فرسوده اند و صاحباش نمیتونن اوناروتبدیل به نو کنن

طبق فرمایش امام (ره):
برسید به داد مردم مستضعف.
United States
21:35 - 1397/05/20
یعنی کا ری دیگه نمونده با این کار همه چی درست میشه؟
Iran, Islamic Republic of
06:28 - 1397/05/21
دوباره یه جیب تازه برای مردم بدبخت دوختن .
Iran, Islamic Republic of
16:23 - 1397/05/21
خدا خودش مجازاتتون کنه که مردمو بیچاره کردین
Iran, Islamic Republic of
16:26 - 1397/05/21
یکی به این نابغه بگه چرا معاینه فنی تهران فقط باید تهران باشه این شازده نمیدونه که تعداد مراکز واسه اینهمه ماشین کافی نیست. خودشو زده به چی....
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج