صدور مجوز سقط جنین برای ۱۴۲۸ نفر
۷۵۸۴۷۰
۲۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۸
۴۹۰۲ 
سرپرست وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی ازطرح آئین‌نامه غربالگری ژنتیک ازدواج در دولت خبر داد و گفت:‌ در سال گذشته 1428 سقط قانونی داشته‌ایم که از تولد کودک معلول و بارداری با معلولیت جلوگیری کرده است.

خبرگزاری فارس: انوشیروان محسنی‌بندپی در هم اندیشی بهزیستی با موسسات برتر تحت نظارت این سازمان با اشاره به استیضاح علی ربیعی،‌گفت:‌در حال حاضر جای مرد بزرگی خالی است که دلسوزانه سال‌ها تصدی وزارت کار تعاون و رفاه اجتماعی را بر عهده داشتند.

وی گفت:‌یکی از اشکالاتی که به وزیر سابق وارد می‌کردند این بود که هر زمانی که فرد معلول یا کودک بد سرپرستی را می‌دید به گریه می‌افتاد در حالی که باید از تمام تلاش‌های او در بهزیستی تشکر کنم و در این مورد وظیفه دارم چرا که بهزیستی با سرلوحه قرار دادن گفتمان اجتماعی و خیر جمعی معتقد بودند.

بند‌پی افزود: در هر جامعه و نظامی عده‌ای از فرصت‌های برابر برخوردار نیستند که شاید خودشان مقصر نباشند. سوانح ترافیکی که باعث ضایعات نخاعی می‌شود، کودکی که بی‌سرپرست می‌گردد و یا آسیب‌های روحی روانی معمولا افراد در آن مقصر نیستند و حاکیمت است که وظیفه‌آی دارد به آنها رسیدگی کند.

وی گفت: حاکمیت باید خدمات ویژه‌ای به این افراد بدهد تا مسیر برگشت‌پذیری به جامعه را داشته باشند. دولت باید با اقدام و شناسایی به موقع و ارتقاء خدمات تخصصی برگشت این افراد را به جامعه فراهم کند.

سرپرست وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی ادماه داد:‌95 درصد تصدی‌گری‌ها در بهزیستی واگذار شده‌اند، البته فقط شیرخوارگاه‌هایی که کودکان کمتر از دو سال و نیم را نگهداری می‌کنند واگذار نشده‌اند اما سایر سنین کودکان به شرکای غیردولتی ما واگذار شده‌آند.

بند‌پی تصریح کرد: نگهداری از افرادی که دارای معلولیت جسمی،‌حرکتی و روانی هستند در خانواده سخت است. به همین دلیل مشوق‌هایی در نظر گرفته‌ایم که در خانواده نگهداری شوند اما باز بی‌نیاز از مراکز نگهداری نیستیم.

وی افزود: بر اساس اصل 44 قانون اساسی تکلیف ماست که مسئولیت‌ها را واگذار کنیم و در این میان نگهداری از معلولان اقدام ویژه‌ای در مراکز غیردولتی است.

سرپرست وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی با اشاره به پرداخت یارانه به مددجویان گفت:‌یارانه‌ای که می‌دهیم هر طور که حسابش کنیم با حداقل هزینه‌ها 40 تا 50 درصد را پرداخت می‌کنیم و شاید 60 درصد آن را مؤسسات از خیر جمعی می‌پردازند.

بند‌پی با اشاره به غربالگری ژنتیک و اجباری شدن آن در سال 96 گفت:‌بر اساس رشد و آگاهی مردم نسبت به اختلالات ژنتیکی، 1428 سقط قانونی در سال گذشته داشتیم. یعنی پزشکان گواهی کردند که تولد جنین وادامه بارداری برابر با معلولیت است.

وی افزود:‌ آئین‌نامه غربالگری ژنتیک ازدواج در کمیسیون اجتماعی دولت مصوب شده و در نوبت مطرح شدن در هیأت دولت است.

سرپرست وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: غربالگری اضطراب کودکان، غربالگری شناسایی آلزایمر در سنین بالا نیز در دستور کار قرار گرفته است.

محسنی در پایان گفت: موسسات غیردولتی شرکای اجتماعی ما هستند که در سال 92 بیش از 8 هزار مرکز وجود داشته اما در سال 96 به 24 هزار مؤسسه افزایش یافته است.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:13 - 1397/05/22
به روباه گفتند شاید کیه گفت دمم !!! خخخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
15:48 - 1397/05/22
اینم ازسرپرست وزارت کارورفاه ازجنین وغربارگری داردحرف میزند کارگروبازنشسته دیگربه نون شب مانده بخاطربی ارزش شدن پول ملی هرکس میخواهدتواین تورم بچه دارشودکمبودمغزی داردولی حیف شدربیعی ازدست دادیم ازبدوبدترخوب بودیانبودچه بگم ازاین نمایندگان مردم.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج