رسوایی تازه جنسی برای کلیسای کاتولیک
۷۵۹۱۶۶
۲۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۳:۳۱
۱۴۶۹۱ 
دیوان عالی «پنسیلوانیا» روز سه‌شنبه فهرست بیش از ۳۰۰ کشیش کلیسای کاتولیک را منتشر کرد که طی هفتاد سال گذشته به ارتکاب جرایم جنسی متهم شده‌اند.

خبرگزاری فارس: دیوان عالی «پنسیلوانیا» آمریکا روز سه‌شنبه گزارشی مفصل از موارد آزار جنسی در کلیسای کاتولیک منتشر کرد که شامل فهرستی از بیش از ۳۰۰ کشیش متهم و جزئیات تلاش‌های «سازمان‌یافته» رهبران کلیسا برای لاپوشانی این اتفاقات در هفتاد سال گذشته، است.

به نوشته روزنامه «واشنگتن‌پست»، «جاش شاپیرو» دادستان کل این ایالت روز سه‌شنبه در جریان یک نشست خبری گفت تاکنون بیش از ۱۰۰۰ کودک قربانی شناسایی شده‌اند، اما هیأت منصفه عالی معتقد است که تعداد قربانیان از این هم بیشتر است.

این گزارش نتیجه جامع‌ترین تحقیقاتی است که تاکنون در ایالات متحده درباره موارد آزار جنسی در کلیسای کاتولیک انجام شده است. به گفته شاپیرو در این گزارش «لاپوشانی سازمان‌یافته توسط مقام‌های ارشد کلیسا در پنسیلوانیا و در واتیکان» تشریح شده است.

با این وجود، در این گزارش حدود ۱۴۰۰ صفحه‌ای، عنوان شده که در حال حاضر موارد اندکی از حوادث می‌تواند مورد پیگرد قانونی قرار گیرد، چراکه «به واسطه لاپوشانی انجام شده، تقریبا تمام موارد آزار کشف‌شده، آنقدر قدیمی هستند که نمی‌توان آن‌ها را مورد پیگرد قرار داد.»

در حالی که بسیاری از مقام‌های کلیسا تصور می‌کردند بحران آزار جنسی در این نهاد محوری کاتولیک‌ها نزدیک به دو دهه است که پایان یافته، اما افشای رخدادهای مشابه در کلیساهای نقاط مختلف جهان از شیلی گرفته تا استرالیا، موجب شده تا مسئله آزار جنسی کودکان در کلیسا بار دیگر در معرض توجهات قرار گیرد.

نمونه‌های تازه آزار جنسی در کلیسا، عملکرد پاپ «فرانسیس» رهبر کاتولیک‌های جهان را نیز زیر سوال برده است. در روزهای نخست انتخاب وی به عنوان پاپ، یکی از وعده‌های او مبارزه با پدیده شایع آزار جنسی کودکان در کلیسا بود.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
06:05 - 1397/05/24
نه
شما همه خوبید
هی بنویسید این ها چی اونا چی
United States
06:35 - 1397/05/24
چقد ازادانه میتونن تحقیق کنن ...
Netherlands
08:12 - 1397/05/24
به نوشته های واشنگتن پست استناد میکنین؟؟!!! باشه چه عیبی دارا ولی در مورد مسایل مربوط به اقتصاد هم به مطالب اونا استناد کنین اگه راست میگین.
Netherlands
08:12 - 1397/05/24
به نوشته های واشنگتن پست استناد میکنین؟؟!!! باشه چه عیبی دارا ولی در مورد مسایل مربوط به اقتصاد هم به مطالب اونا استناد کنین اگه راست میگین.
Iran, Islamic Republic of
08:20 - 1397/05/24
چرا همیشه اینقدر از نظر جنسی فاسدند؟
Iran, Islamic Republic of
10:03 - 1397/05/24
خداخودواجداداینارابیامرزه. بااینکه مسلمان نیستندوطورشفاف سازی می کنند ماکه جزخودکسی رانمی بینیم ولی انصافاایناشفافن نه ما.
United States
13:13 - 1397/05/24
چه لزومی برای بکارگیری کودکان در مراسم مذهبی دارند
چرا خانواده ها اجازه می دهند
کشیشی که محکوم به تجرد ابدی است نتیجه اش همین می شود
....
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج