سلیمی نمین: برخی دنبال کنار زدن جمهوریّت نظام هستند
۷۵۹۶۶۰
۲۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۱:۴۹
۵۱۷۴ 
کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به بیانات رهبر انقلاب مبنی بر اینکه "کسانی که خواستار برکناری دولت هستند در نقشه دشمن عمل می‌کنند"، خاطرنشان کرد: افرادی که چنین بحث‌هایی را مطرح می‌کنند به دنبال این هستند که رای مردم و جمهوریت کنار برود و مطالبه سیاسی خودشان محقق شود.

خبرگزاری تسنیم: عباس سلیمی نمین با اشاره به بیانات اخیر رهبری مبنی بر اینکه فساد در ایران سیستمی نیست، تصریح کرد: در فساد سیستمی،کل سیستم با فساد عجین شده است؛ یعنی لازمه یا خصوصیات اصلی روند امور، فساد است. در فساد سیستمی با پدیده‌ای مواجهیم که فساد جزو جدانشدنی آن است.

وی در ادامه با بیان اینکه فساد در سیستم ایران گاه به صورت شبکه‌ای ظاهر می‌شود، اذعان کرد: در ایران فساد بعضاً خودش را به صورت شبکه‌ای در می‌آورد و نظام علی‌رغم اینکه می‌خواهد با فساد مقابله کند، در مقابل فساد شبکه‌ای ناکام می‌ماند.

در فساد شبکه‌ای افراد بر اساس منافع مختلف به هم پیوند می‌خورند و همدیگر را برای رسیدن به یک قدرت نا مشروع پوشش می‌دهند.

کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به بیانات رهبر انقلاب مبنی بر اینکه "کسانی که خواستار برکناری دولت هستند در نقشه دشمن عمل می‌کنند"، خاطرنشان کرد: همواره از ابتدای پیروزی انقلاب در هیچ شرایطی رهبری اجازه ندادند کشور از مسیر جمهوریت خارج شوند.

افرادی که چنین بحث‌هایی را مطرح می‌کنند به دنبال این هستند که رای مردم و جمهوریت کنار برود و مطالبه سیاسی خودشان محقق شود.

وی افزود: برخی افراد چون با دولت زاویه دارند در شرایطی کنونی می‌خواهند از فرصت بهره‌گیری کنند و به اهداف مطلوب سیاسی خود را نائل شوند اما رهبری مانند امام‌خمینی(ره) همواره پشتیبان دولت‌ها است و هرگز اجازه محقق شدن چنین امری را نخواهند داد.

سلیمی‌نمین در مورد لزوم برخورد با فساد و مجازات مفسدان اقتصادی، گفت: باید با کسانی که سیاست‌گذاری‌ها را طوری قرار می‌دهند تا بشود از آن سوء استفاده کرد برخورد کرد. زیرا بخشی از مشکلات اقتصادی کشور به خاطر وجود این افراد است.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:43 - 1397/05/25
مردم از تیوریسن هایی مثل شما خسته اند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج