قانون بازنشستگان پس از ابلاغ اجرایى مى‌شود
۷۶۰۰۱۶
۲۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۵
۱۱۰۹۵
وزیر کشور:‌
وزیر کشور درباره اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان در وزارت کشور گفت: این قانون هر زمانی که به ما ابلاغ شود، اجرا می شود لذا همه باید از قانون تبعیت کنیم.

خبرگزاری ایلنا: عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که «با توجه به تایید کلیات قانون منع بکارگیری بازنشستگان در شورای نگهبان، این قانون چه زمانی در وزارت کشور اجرایی می شود؟»، اظهار داشت: این قانون هر زمانی که به ما ابلاغ شود، اجرا می شود لذا همه باید از قانون تبعیت کنیم.

وی با بیان اینکه دو ماه فرصت اجرای این قانون پیش بینی شده است، افزود: آنچه به تصویب شورای نگهبان می رسد را باید بر اساس آن، سوابق استانداران را انطباق داده زیرا برخی از آنها عودت داده شده یا بازخرید شده و عده ای هم بازنشسته هستند فلذا هر تعدادی که منطبق با این قانون باشد را انجام خواهیم داد.

رحمانی فضلی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر برخی ایرادات ساختاری در نظام اداری گفت: نظام اداری ما نظامی متمرکز است، علاوه بر آن، قوانین و مقرراتی داریم که در برخی از موارد، مسیر کار را پیچیده و طولانی می کند زیرا برای اینکه کارها با سهولت و دقت و با سرعت پیش برود، حتما باید این مسیر را کوتاه کنیم.

وی ادامه داد: دولت به همین منظور در واگذاری اختیارات از مرکز به استانها تاکنون بیش از ۱۷۰ مورد اختیارات را به استانها واگذار کرده اما همچنان این تعداد واگذاری ها در مقابل حجم اختیارات کم است و اعتقاد و نظر دولت هم این است که اختیارات بیشتری واگذار شود تا انشاالله بتوانیم با واگذاری اختیارات و کوتاه کردن این مسیر، کار مردم را سریع تر انجام دهیم.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
00:21 - 1397/05/26
آدمها سراغ دارم 35 ساله در اداره نشسته تکان نمیخوره هر وقت برایش نامه میآید میگوید من جانباز هستم رفتم 5 سال تمدید کردم دست به سیاه سفید نمیزند در اداره فقط جای دیگر جوانان را اشغال کرده !!!
Iran, Islamic Republic of
00:35 - 1397/05/26
آقای فضلی پس می خواستی اجرایی نشه شرکت نفت پر از بازنشسته شده....
Iran, Islamic Republic of
01:11 - 1397/05/26
کشور به چنین قانونی لازم دارد بسیار قانون خوبی است راه را برای جوانان باز می کنند یک نور امید ونوید برای جوانان است . امیدوارم این قانون در صنوف خدماتی و اتاق اصناف کل کشور هم انجام بشود و صنوف هم بیمه بشوند وباز نشسته گی داشته بشوند ایجاد اشتغال کشور زیاد میشود ازدواج جوانان ازدیاد می شود ودر 15 سال دیگر رشد جمعیت جوان زیاد می شود اگر این قانون اجرا نشود در 15 سال دیگر نیروی کار جوان نداریم کشور دچار جمعیت پیر می شود .
Iran, Islamic Republic of
02:29 - 1397/05/26
.:
چرا بخشنامه قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت در سال ۱۳۹۷ مصوبه مجلس شورای اسلامی و تٱئید شورای نگهبان، به دستگاه های اجرائی ابلاغ نمی شود؟
Iran, Islamic Republic of
08:00 - 1397/05/26
هر روز هر روز گذاشتید پشت بازنشستگان فشار میدید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج