لطف بزرگی که وراتی به باشگاه بارسلونا کرد
۷۶۰۲۵۶
۲۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۰
۵۵۵۰ 
عدم موفقیت بارسلونا در جذب مارکو وراتی در تابستان گذشته، درس خوبی به مسئولان این باشگاه داد.

ورزش سه: مارکو وراتی گزینه شماره یک خریدهای بارسا در تابستان 2017 بود. ستاره ایتالیایی جانشین ژاوی معرفی شده بود و روزها رسانه های کاتالونیا به انتشار اخباری در مورد انتقال احتمالی او پرداختند.

وراتی در ایبیزا تعطیلات خود را سپری می کرد و این به خبرنگاران اسپانیایی اجازه دسترسی بهتر به وی را می داد. حتی عکسی از او با روزنامه موندودپورتیوو منتشر شد و گمان می رفت که انتقال او به بارسا قطعی باشد اما در نهایت ناصر الخلیفی جدایی او را بلوکه کرد و حتی وراتی با اخراج مدیر برنامه هایش، قرارداد خود را با پی اس جی تمدید کرد.

لطف بزرگی که وراتی به باشگاه بارسلونا کرد

بارسا هیچ گزینه جانشینی برای وراتی نداشت و سپس با شوک جدایی نیمار و پیوستن او به پی اس جی روبرو شد تا در مجموع، تابستانی اسف بار از حیث نقل و انتقالات را پشت سر بگذارد.

اوضاع اما امسال 180 درجه متفاوت بود. بارسا تاکنون لانگله، ویدال، آرتور ملو و مالکوم را جذب کرده است و به نظر، خریدهایی کاملا باکیفیت و مفید برای این تیم هستند. مدیران بارسا با درس گرفتن از قضیه وراتی، امسال برای هر پستی که قصد جذب بازیکن در آن را داشتند، سه گزینه خرید را از همان ابتدا در نظر گرفتند و مذاکرات را به صورت موازی پیش بردند.

وقتی جذب ویلیان با مخالفت چلسی ممکن نشد، بارسا بلافاصله کار جذب مالکوم را تمام کرد. وقتی پی اس جی با فروش رابیو مخالفت کرد، بارسا کار انتقال ویدال را نهایی کرد. برای خط دفاع از همان ابتدا لانگله مدنظر بود که در نهایت با پرداخت رقم فسخ او این انتقال نهایی شد. ملو نیز که از چند ماه پیش به بارسا پیوسته بود.

تاکنون می توان کار مدیران ورزشی بارسا در نقل و انتقالات را خوب و مثبت ارزیابی کرد و حال باید منتظر بود و دید که آبی و اناری ها این فصل به هدف اصلی خود که قهرمانی چمپیونزلیگ است، خواهند رسید یا خیر.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج