گوگل به کمک ناشنوایان می‌آید
۷۶۰۴۳۷
۲۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۳
۱۹۸۵ 
بنابر اعلام سازمان بهداشت جهانی، حدود ۴۶۶ میلیون نفر در دنیا ناشنوا هستند و البته تا سال ۲۰۵۰ میلادی، تعداد این افراد به ۹۰۰ میلیون نفر خواهد رسید به همین دلیل گوگل این غول دنیای فناوری به دنبال راهی برای کمک به این قشر است.

روزنامه ایران: بنابر اعلام سازمان بهداشت جهانی، حدود ۴۶۶ میلیون نفر در دنیا ناشنوا هستند و البته تا سال ۲۰۵۰ میلادی، تعداد این افراد به ۹۰۰ میلیون نفر خواهد رسید به همین دلیل گوگل این غول دنیای فناوری به دنبال راهی برای کمک به این قشر است. 

گوگل به کمک ناشنوایان می‌آید

درواقع گوگل با طراحی و ساخت یک سمعک خاص که می‌تواند به گوشی‌های اندرویدی متصل شود، به ناشنوایان کمک می‌کند تا بتوانند فایل‌های صوتی را بشنوند، اما چگونه؟ گوگل طی همکاری با GN یک شرکت دانمارکی تولیدکننده سمعک در این مسیر گام گذاشته است تا سمعک آشا (ASHA) را راهی بازار کند.

این سمعک که با باتری کار می‌کند و با استفاده از بلوتوث به گوشی‌های اندرویدی متصل می‌شود، با کمترین تأخیر، کیفیت بالایی از صدا را برای ناشنوایان فراهم می‌کند تا بتوانند فایل‌های صوتی را بشنوند. ازسوی دیگر کاربران می‌توانند با کمک این سمعک با دوستان خود ارتباط بگیرند. البته هنوز زمان ورود این سمعک به بازار و همچنین قیمت نهایی آن اعلام نشده است.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج