جلالی: تیم‌ها یاد گرفته اند که چطور گل نخورند
۷۶۰۶۸۶
۲۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۲
۳۵۹۸
سرمربی تیم فوتبال پیکان گفت: وضعیت ما در فوتبال به این گونه است که متأسفانه در این سالها آشغال‌ها را زیر فرش ریختیم و الان این آشغال‌ها از زیر فرش بیرون آمده است.

خبرگزاری فارس: مجید جلالی در خصوص وضعیت تیم پیکان، شرایط این تیم در لیگ برتر و ناامنی‌های اخیر روی سکوهای ورزشگاه صحبت‌هایی کرد که در زیر می‌خوانید.

۴ بازی از لیگ برتر گذشت. شرایط تیم پیکان را چطور ارزیابی می‌کنید؟

ما در ۳ بازی اول کاملاً در مدار هدف‌گذاری حرکت کردیم و همه چیز خوب پیش رفت. این را هم در نظر بگیرید که ما در ۳ بازی اول مقابل استقلال در آزادی، مقابل سپاهان در اصفهان و مقابل سایپا بازی کردیم اما در بازی چهارم مقابل گسترش فولاد آن طوری که هدف‌گذاری کرده بودیم نشد.

نتوانستیم آنطوری که لازم بود بازی کنیم و باید در این بازی باهوش‌تر بازی می‌کردیم چرا که تیم حریف بسیار نکته‌سنج بود و ما نباید مقابل این تیم اشتباهی می‌کردیم. وقتی هم که گل خوردیم کار سخت شد اما در نیمه دوم توانستیم فوتبال متفاوتی را انجام دهیم و به گل رسیدیم و حتی چند موقعیت خوب را هم به دست آوردیم که البته از آنها استفاده نکردیم. ما برای بازی کردن مقابل چنین تیم‌هایی باید خودمان را بیشتر از اینها تجهیز کنیم.

از جایگاهی که در حال حاضر تیم پیکان در جدول رده‌بندی دارد راضی هستید؟

به هر حال سال سومی است که ما در پیکان هستیم اما اینطور نیست که هر سال از جایی که کار را تمام کردیم کارمان را آغاز کنیم. در سال اول ما از ۲۰ شروع کردیم و آخر فصل به ۵۰ رسیدیم اما بازیکنانمان را بردند و دوباره ۳۰ شدیم. سال بعد از ۳۰ شروع کردیم و به ۶۰ رسیدیم اما دوباره در آخر فصل بازیکنانمان را بردند و باز هم امسال از ۴۰ شروع کردیم.

ما در پایان فصل تخلیه می‌شویم و باید دوباره تیم بسازیم اما آنقدر بودجه نداریم که حتی بتوانیم بازیکنان خودمان را نگه داریم. اگر در همین دو سال بازیکنانمان را حفظ می‌کردیم در سال سوم کاملاً مدعی قهرمانی لیگ بودیم. بازیکن جدید نیاز به هماهنگی و زمان دارد.

تا اینجای لیگ وضعیت کلی مسابقات را چطور ارزیابی می‌کنید و به نظر شما از نظر کیفی لیگ برتر نسبت به سال‌های گذشته چه شرایطی دارد؟

به نظر من از نظر کیفی وضعیت لیگ بهتر شده و تقریباً همه تیم‌ها یاد گرفته‌اند که چطور گل نخورند و این مسئله امکان دارد باعث شود آمار گلزنی در آمار لیگ پایین بیاید اما چیزی که تا اینجای کار مشهود بوده استفاده از ضربات ایستگاهی و شروع مجدد برای گلزنی بوده است.

در سال‌های اخیر شما همواره دغدغه اخلاق در فوتبال را داشتید اما این روزها شاهد هستیم که بی‌اخلاقی‌ها نه تنها در داخل زمین بلکه روی سکوها رقم می‌خورد و حتی روز گذشته در جریان بازی پرسپولیس و نفت مسجد سلیمان چاقوکشی انجام شد!

سالهاست که این حرف‌ها را زده‌ام، حتی در یک برنامه تلویزیونی که بحث می‌کردیم می‌خواستم بگویم که وضعیت ورزشگاه‌های ما تحت تاثیر جامعه ماست اما به من گفتند که این حرف را نزنم. داستان ما مثل این می‌ماند که شما هر روز آشغال‌های خانه‌تان را زیر فرش قایم کنید و بعد از طی شدن زمانی آنقدر آشغال در خانه شما هست که دیگر نمی‌توانید آنجا زندگی کنید.

ما باید این اتفاقات را در فوتبال می‌دانستیم و برایش تدبیری می‌اندیشیدیم اما هرکاری در قبال این مسائل انجام شده برخوردهای تنبیهی بوده و هیچگاه کار تشویقی انجام ندادیم. هیچگاه خوب‌ها را تشویق نکردیم و فقط تنبیه انجام شده است. در این سالها و با وجود این همه جریمه و کارهای تنبیهی آیا وضعیت ورزشگاه‌های ما خوب شد؟ آنقدر به این مسائل به صورت ریشه‌ای رسیدگی نشد که روز گذشته شاهد چاقوکشی هم بودیم.

به نظر من نباید تماشاگران را محروم کرد بلکه پیشنهادی برای سازمان لیگ دارم. در سال‌های اخیر همواره برخورد قهری و انضباطی با تماشاگران انجام شد و شاهد بودیم که باشگاه‌ها جریمه می‌شوند یا هواداران محروم می‌گردند اما شاهد هستیم که این اقدامات تأثیری نداشته و اتفاقات عجیبی روی سکوها رقم می‌خورد. من به مسئولان سازمان لیگ یک پیشنهاد ارائه می‌دهم و امیدوارم به این مسئله بپردازند.

ما می‌توانیم در سایر شهرهای ایران که تیم‌های لیگ برتری ندارند استادیوم رزرو داشته باشیم و ورزشگاه‌هایشان را مجهز کنیم تا اگر هواداران تیمی تخلفی انجام دادند بدون محروم شدن بازی‌هایشان را به شهرهایی انتقال دهند که تیمی در لیگ برتر ندارند و با این کار چند اقدام می‌توان انجام داد.

در وهله اول تماشاگران را محروم نکردیم و بازی آنها را به شهر دیگر منتقل می‌کنیم تا تماشاگران شهرهایی که تیم لیگ برتری ندارند بتوانند فوتبال ببینند. به طور مثال اگر هواداران تیم من در تهران تخلفی کردند بازی ما به کاشان یا بندرعباس منتقل شود چون در این صورت هم می‌توانیم شهرهایی که تیم لیگ برتری ندارند را در فوتبال زیاد کنیم و هم اینکه از استادیوم‌های بدون استفاده، استفاده کرده و ورزشگاه‌ها را به روز نگه داریم.

همچنین می‌توانیم شاهد حضور هواداران شهرهای مختلف در استادیوم باشیم. امیدوارم مسئولان سازمان لیگ به این پیشنهاد بپردازند و آن را عملی کنند.

این هفته باید به مصاف پدیده صدرنشین در مشهد بروید. این بازی را چطور ارزیابی می‌کنید؟

هر بازی‌ که انجام می‌دهیم برای ما یک گام رو به جلو است که باید سنجیده قدم برداریم و غفلت نکنیم چرا که اگر غفلت انجام دهیم مثل بازی با گسترش فولاد جریمه می‌شویم ما ۲ امتیاز با ارزش را از دست دادیم چون خوب بازی نکردیم.

باید قدم‌ها را سنجیده‌تر برداریم و به نظر من بازی با پدیده هم یک بازی و یک گام رو به جلو است. معتقدم که بازی با پدیده یک بازی خوب در مشهد خواهد بود و امیدوارم در دل این بازی خوب نتیجه برای ما خارج شود.

بعد از هفته پنجم لیگ برتر تعطیل می‌شود. برای این تعطیلات برنامه خاصی دارید؟

ما منتظر اعلام برنامه جام حذفی هستیم و امیدوارم اگر قرار است بازی جام حذفی انجام دهیم یک هفته بعد از بازی لیگ باشد نه اینکه دو هفته فاصله بیاندازند. سال گذشته این اتفاق رخ داد و شاهد بودیم که در همان مرحله اول جام حذفی ۹ تیم لیگ برتری حذف شدند چرا که آنها در شرایط بازی قرار نداشتند اما تیم‌های لیگ یکی هر هفته بازی می‌کردند. اگر بدانیم که ما هفته بعد از بازی لیگ در جام حذفی بازی داریم بازیکنان را در شرایط بازی نگه می‌داریم.

۴ بازیکن تیم پیکان در تیم امید مقابل تیم امید کره شمالی بازی کردند و عملکرد درخشانی داشتند. نظر شما در خصوص این بازی و این تیم چیست؟

من بازی روز گذشته امیدها را دیدم و امینی، رزاق‌پور، خدابنده‌لو و روستایی از تیم پیکان در این تیم بازی می‌کردند که این یک افتخار بزرگ برای باشگاه پیکان است. من از برد تیم امید لذت بردم و از درخشش بازیکنان تیم پیکان هم خوشحالم و به نظر من این افتخار حتی از رتبه ما در لیگ برتر هم مهمتر و با ارز‌ش‌تر است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:29 - 1397/05/27
من به شخصه با حرفهای آقای جلالی درمورد انتقال بازیها به شهرهای دیگه ...
بجای محروم کردن تیمها و بازی بدون تماشگر ۱۰۰%%
موافقم۱۰۰%%%
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج