برای کی‌روش خوب است، برای عبدالله ویسی بد؟
۷۶۰۷۴۷
۲۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۲
۷۸۴۸
برای عبدالله ویسی لیگ برتر فوتبال ایران، جام جهانی کی‌روش است، نان و شهرتش به آن گره خورده، برای او پرسپولیس همان پرتغال و اسپانیاست و حق دارد تلاش کند امتیاز بگیرد.

فرهنگستان فوتبال: «می‌گویند برخی ایرانی‌ها به صورت دست‌چین شده (Selective) با هر پدیده‌ای برخورد می‌کنند. هر چیزی از هر فرهنگ، ایدئولوژی، ساختار و… که به سودشان باشد، برمی‌دارند و با باقی‌اش مخالفند! برای همین از فرهنگ چهل تیکه‌ای برخوردار شده‌اند... .

به این که آیا چنین چیزی خوب است یا بد کاری ندارم. خلایق حق دارند از هر چیزی که می‌خواهند لذت ببرند اما بعد از بازی پرسپولیس - نفت مسجد سلیمان واکنش‌هایی دیدم که به نظرم ما تکلیفمان حتی با خودمان روشن نیست چه رسد با دیگران!

نفت مسجد سلیمان در تهران به تساوی صفر - صفر مقابل پرسپولیس دست یافت. نتیجه‌ای خوشحال‌کننده برای تیمی که تازه به لیگ برتر صعود کرده مقابل قهرمان دو دوره گذشته و کامل‌ترین تیم چند سال اخیر فوتبال ایران اما نمایش این تیم به شدت مورد نقد قرار گرفت.

در نمای دورتر نفت مسجد سلیمان با دفاع اتوبوسی، بازی تأخیری، چشم دوختن به ضد حملات، مهار بازیکنان کلیدی حریف با سلب فضا و گاه اعمال خشونت، تلف کردن زمان بازی با تمارض به مصدومیت و… این امتیاز را به دست آورد. عده‌ای به عبدالله ویسی حمله کردند که فوتبال چرک به نمایش گذاشته و این سبک بازی همان ضد فوتبالی است که مردم نمی‌پسندند.

پیش از این هم چند سرمربی لیگ برتر به همین دلایل از سوی برخی هواداران و منتقدان نقره‌داغ شده بودند. این که مقابل پرسپولیس دست به تجمع در زمین خودی می‌زنند و روح فوتبال را می‌کُشند. این پرسش همیشگی اما بی‌پاسخ می‌ماند که اگر شما جای عبدالله ویسی با بضاعت اندک بازیکن باشید این سبک را دنبال می‌کنید یا ترجیح می‌دهید با بازی باز و تهاجمی دست به خودزنی بزنید و چند گل زیبا دریافت کنید تا تماشاگر لذت ببرد؟

جالب است که در میان منتقدان این سبک بازی کسانی هستند که ستایشگر سبک کارلوس کی‌روش‌اند. آنها کی‌روش را تحسین می‌کنند که با این سبک بازی از حریفان امتیاز می‌گیرد اما عبدالله ویسی را با اصطلاحاتی مثل فوتبال چرک و ضدفوتبال تحقیر می‌کنند!

– آقا! فوتبال ملی فرق می‌کنه با باشگاه!

– شما انتظار دارید مقابل پرتغال و اسپانیا حمله کنیم؟!

– ...

این پاسخ‌های دم دستی را زیاد می‌شنویم اما «فوتبال، فوتبال است». برای عبدالله ویسی لیگ برتر فوتبال ایران، جام جهانی کی‌روش است، نان و شهرتش به آن گره خورده، برای او پرسپولیس همان پرتغال و اسپانیاست و حق دارد تلاش کند امتیاز بگیرد.

همان طور که کی‌روش هم با دفاع اتوبوسی، بازی تأخیری، چشم دوختن به ضد حملات، مهار بازیکنان کلیدی حریف با سلب فضا و گاه اعمال خشونت، تلف کردن زمان بازی با تمارض به مصدومیت و … از حریفان امتیاز می‌گیرد.

من هم شیفته فوتبال تهاجمی و پر گل هستم اما مثل همه علاقمندان به فوتبال وقتی این سبک را دوست دارم که تیم محبوبم گل بزند نه این که کیسه گل شود! اما این شیوه نقد کردنِ دست‌چین شده آدم‌ها را نمی‌پسندم. اگر سبک بازی کی‌روش را می‌پسندید، به عبدالله ویسی خرده نگیرید. او به سبک کی‌روش مقابل پرسپولیس بازی کرد و امتیاز گرفت.»

برچسب ها:
انتشار یافته: 15
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
18:03 - 1397/05/27
برادر من . اولا ما جلوی اسپانیا اصلا فوتبال بازی نکردیم این رو اسمش رو میزارن بزن زیرش .
دوما یه فوتبال دفاعی داریم یه ضد فوتبال یا فوتبال کثیف.
کجای تیم کیروش هر دو دقیقه یه بازیکن مصدوم میشد.
توی هیچکدوم از بازی های کیروش 11 بازیکن توی باکس شیش قدم تجمع نمیکردن
Iran, Islamic Republic of
18:06 - 1397/05/27
متاسفانه نویسنده هایی مثل جنابعالی فوتبال ایران رو به این روز انداختید
از کیروش گفتید و لازمه بدونید همین کیروش لیگ ایران رو آماتور میدونه
دلیل کیروش هم همین نوع فوتبال تاخیری و همراه با اتلاف وقت زیاده که زمین فوتبال رو به خوابگاه برخی بازیکنان کرده
زمانی ما کشورهای عربی حوزه خلیج فارس رو به دلیل همین اتلاف وقت مورد سرزنش شدید قرار میدادیم ، ولی الان همون کشورها با حرکت درست و روبه جلو الان ابرقدرتهای آسیا هستند مثل السد ، الدحیل ، الهلال و...
متاسفانه فوتبال ما الان شده اتلاف وقت و خوابیدن در تمام کشورهای دنیا این مسئله وجود داره که تیمهای ضعیف در یه لیگ وجود دارند ولی آیا آنها هم به اتلاف وقت می پردازند
اتلاف وقت در فوتبال منسوخ شده و هیچ کشوری بجز کشور ما از این روش استفاده نمیکنه ، کسی مخالف فوتبال تاخیری و دفاعی نیست ولی اتلاف وقتهای بیخود کار غیرورزشیه

به نظر شما آقای ویسی و امثالهم با این شیوه میتونن در لیگ باقی بمونن
Iran, Islamic Republic of
18:23 - 1397/05/27
ممنون از این مقاله . خوب و پسندیده بود . واقعا اون عده که از کیروش طرفداری میکنن با بخونن . دلم میخواست مغز طرفداران کیروش رو باز میکردم و میدیدم که بجای مغز توش چیه که اینقدر اینو گنده کردین و اسطوره ازش درست کردین . این عده اونقدر کورکورانه طرفداری میکنن که حتی اگه کیروش با لباس زیر کنار زمین حاضر بشه ، این رفتارشو بحساب سبک و تاکتیک میزارن . یعنی هر رفتاری ازش سر بزنه عالیه و همون حرکات و رفتار از مربیان خودی میشه چرک و اتوبوسی و ..... واقعا چرا ما خودمونو ذلیل میکنیم تا یه خارجی بیاد و ازمون سواری بگیره . بخدا حق و انصاف نیست . ما اگه پشت هم نباشیم اونا هم از این فرصت استفاده میکنن برای پر کردن جیبشون . همون کاری که کیروش کرد و رفت .
United States
18:40 - 1397/05/27
بعنوان یک پرسپولیسی قدیمی مخالف بازی دفاعی هستم اما آقای ویسی در مقابل پرسپولیس هوشمندانه بازی کرد یک امتیاز در آزادی برای مسجد سلیمان خیلی مهم است باید براتکو تاکتیک تیمی را تغییر می داد و با میدان دادن به جوانان خود باعث باز شدن فضا می شد اما در مورد کی روش لطفا ایشان را بر مربیان زحمت کش ایران مقایسه نکنید ...
Iran, Islamic Republic of
18:43 - 1397/05/27
هیچ پرسپولیسی روش کی‌روش را قبول نداره
او با این روش زیبایی فوتبال را از بین برده
Iran, Islamic Republic of
19:10 - 1397/05/27
شیر پاک خورده ای که اینچنین حرف حق بیان کردی
درود بر تو
Iran, Islamic Republic of
19:26 - 1397/05/27
تحلیل درستی است جای تردید ندارد..
Iran, Islamic Republic of
19:27 - 1397/05/27
هردوشون چرک بازی کردن هیچکیم به غیر از کی روش پور و تیم رسانه ایش از کیروش حمایت نکرد.
Iran, Islamic Republic of
19:41 - 1397/05/27
من پرسپولیسی هستم
خیلی هم تعصب تیم پرسپولیس را می کشم
و به شدت از نوع بازی تیم عبداله ویسی دل آزرده هستم
اما حقیقت همین موضوعی است که نگارنده متن به آن اشاره کرد
مرگ خوب است اما برای خانه همسایه ؟؟؟!!!
چرا برای کی روش خوب و برای ویسی بد است ؟
Iran, Islamic Republic of
20:16 - 1397/05/27
اگه میفهمیدن که لنگی نمی‌شدن.اینا کلا با همه چیز مشکل دارن.مثل طرفداراشون که با همه تیما مشکل دارن.
سوگلی حکومت
Iran, Islamic Republic of
20:17 - 1397/05/27
اول کی روش در دو دوره جام جهانی تیم ملی را اتوبوسی چیده مثل دیگر تیمهای اسیایی با تیمهای اروپایی روان بازی نمی کنه ترس از گل خوردن زیاد
Iran, Islamic Republic of
20:25 - 1397/05/27
جناب نویسنده , انشاالله که سواد دارید چشم هم دارید دفاعی بازی کردن با تمارض و وقت کشی چرک و کثیف فرق می کنه , کسی ایراد به دفاع کردن تیم ویسی نداره , ایراد تیم نفت مسجد سلیمان تمارض و وقت کشی کثیف و چرک بود , تیم ملی دفاعی بازی کرد ولی تو کدوم صحنه تمارض کرد ؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
00:20 - 1397/05/28
من یه پرسپولیسی هستم ولی به ویسی کاملا حق میدم منم بجای ویسی بودم همینجور جلوی پرسپولیس ارنج میکردم بهرحال امیدوارم برانکو راهی برای مقابله با اینجور سیستم بازی پیدا کنه
Iran, Islamic Republic of
01:20 - 1397/05/28
دمت گرم داغ کردی آنهایکه بادفاع اتوبوسی تیم ملی شادی میکردن
Iran, Islamic Republic of
11:34 - 1397/05/28
الکی حرف کیروش نزنید همین طور هم از ویسی انتقاد بیجا نکنید، برانکو درحد پرسپولیس نیست نیست بازیکنان مثل امیری و طارمی و رضاییان بودن پرسپولیس قهرمان لیگ برتر شد وگرنه برانکو کاره ای نبود آن بازیکنان هرکس مربی بود قهرمان میشد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج