معرفی خودرو‌های توربوشارژ موجود در بازار ایران
۷۶۰۷۸۷
۲۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۸
۱۷۰۹۹
در این گزارش به چند مدل خودروی مختلف پرداخته شده است که در پیشرانه خود به سامانه توربوشارژر مجهزند. این خودروها از این به بعد فروش بیشتــری را عاید واردکنندگان خود میکنند چرا که تمرکز قانون جدید واردات، روی حجم کمتر موتور است، از این رو باید باز هم شاهد گسترش این خودروها در بازار ایران باشیم.

وبسایت کارتور: خودروهای توربو روز به روز شرایط بهتر و فروش بیشتری برای خودروسازان به ارمغان می آورند و به لطف تکنولوژی خود، هم مصرف کمتر و هم توان بیشتری را عاید خریداران جدید در بازارهای مختلف میکنند. در این گزارش به ۲۵ مدل خودروی مختلف پرداخته شــده که در پیشرانه خود به سامانه توربوشارژر مجهزند.

معرفی خودروهای توربوشارژ موجود در بازار ایران
این خودروها از این به بعد فروش بیشتــری را عاید واردکنندگان خود میکنند چرا که تمرکز قانون جدید واردات، روی حجم کمتر موتور است، از این رو باید باز هم شاهد گسترش این خودروها در بازار ایران باشیم.

دو برادر ایرانی، سورن و دنا

معرفی خودروهای توربوشارژ موجود در بازار ایران

برادران جسور ساخت ایران خودرو به لطف یک موتور ۱۷۰۰ سی سی توربو که از تکنولوژی آلمانی سود میبرد راننده را قادر میســازد تا با داشــتن نیرویی معادل ۱۵۰ اسب بخار، سوخت کمتری از نمونه های مشابه غیرتوربو مصرف کنند.


گروه چینی ها

در اینجــا ما با یک بســته شــش تایــی مواجهیم که اقسامی از خودروهای توربوی چینی را از برندهای گمنام یا مشــهور در خود دارد. یکی از خودروهای توربوی چینی ام جی جــی اس (GS) مدل ۲۰۱۷ اســت که از یک پیشــرانه دو لیتــری توربو با قدرت ۲۱۷ اســب بخار ســود میبرد.

مصرف ســوخت ایــن خودرو کمتر از هشــت لیتر اســت و شــتاب صفر تــا ۱۰۰ جی اس حدود ۸٫۷ ثانیه اســت. به غیــر از این خودرو، اما دوقلوهــای چری یعنی تیگو ۷ و آریــزو ۵ از یک موتور توربوی ۱٫۵ لیتری ۱۴۷ اســبی اســتفاده میکننــد که ضمن مصرف ســوخت مناســب، کشــش خوبی را برای این دو خــودرو به ارمغان می آورد. هایمــا اس ۷ محصــول ایران خــودرو هم از یــک موتور توربوی ۱٫۸ لیتری ۱۷۰ اســب بخاری استفاده میکند که در عین بخشــیدن شتاب بهتر به هایما، مصرف خوبی را عایــد این اس یو وی چینــی میکند. برادر کوچگ تر هایما (هایما S5) نیز از یک پیشرانه‌ی ۱.۵ لیتری توربوشارژ با قدرت ۱۶۱ اسب بخار و گشتاور ۲۲۳ نیوتن‌متر بهره می برد.

معرفی خودروهای توربوشارژ موجود در بازار ایران

پایــان بخش این دســته هم کراس اوور S5 ســاخته برند جک است که با موتوری توربو و دو لیتری توانســته از بدو ورود به ایران موفقیت بالایی کسب کند.


کپچر فقط با موتور TCE

معرفی خودروهای توربوشارژ موجود در بازار ایران

کــراس اوور کامپکت و رنگارنگ رنو که توانســته در کمتر از ســه سال حدود هشــت هزار دســتگاه در ایران فروش داشــته باشــد، با کمک موتور ۱۲۰۰ ســی سی و توربوی خود با کد Tce که ۱۲۰ اسب بخار نیــرو دارد، ضمن ارایه یک کشــش متوســط راننده را به سمت تجربه ســفر اقتصادی با مصرف ســوخت کمتر از ۴٫۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر هدایت میکند.


تلیسمان و 508

معرفی خودروهای توربوشارژ موجود در بازار ایران

گروه THP بازهاموتــور این گروه کــه در مجموعــه ای از خودروهای خاص و فرانسوی بازار ایران به کار گرفته شده، یکی از نمونه های موتور توربوشــارژر در ایران محسوب میشود و مجموعــه ای متفــاوت از اتومبیل هــای برند پژو، دی اس و ســیتروئن را شــامل شــده و در همه آنها به کار رفته اســت. از دی اس ۵ که یک هاچ بک لوکس است تا دی اس ۵ ال اس و دی اس ۷ کراس بک که اخیرا در ایران رونمایی شــده، همه از موتور تــی اچ پی ۱۶۵ که دارای پیشــرانه ای ۱۶۰۰ سی ســی است سود میبرند. پژو ۵۰۸، پژو ۲۰۰۸ و ســیتروئن ســی ۴ و سی ۳ نیز از همیــن موتور اســتفاده کرده و به مصــرف پایین، قدرت مناسب و استهلاک پایین آن می نازند.


یک دی اس خاص و تنها

معرفی خودروهای توربوشارژ موجود در بازار ایران

هــاچ بــک دودر و کوپــه دی اس که رانندگــی با آن تجربه ای فراموش نشــدنی اســت، با داشــتن یک موتور ۱٫۲ لیتــری توربــو بــه نــام پیورتــک (Tech Pure) از بهتریــن پیشــرانه های توربو و کم حجم جهان اســت که ضمن تولید ۱۱۰ اســب بخار قدرت، از مصرف ســوخت اندکــی به میزان ۴٫۵ لیتر ســود میبــرد و جدا از این در کمتــر از ۱۰ ثانیه دی اس ۳ را به ســرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت میرساند.


تویوتا؛ توربوی گران

معرفی خودروهای توربوشارژ موجود در بازار ایران

کراس اوور اسپرت تویوتا با نام سی اچ-آر (CH-R) از بدو ورود به ایران با حواشــی بســیاری همراه بوده؛ از قیمت گزاف ۴۰۰ تا ۴۵۰ میلیونی که دو برابر رقباست تا موتور توربوی ضعیــف و کوچکی که با حجم ۱٫۲ لیتر تنها ۱۱۸ اســب بخار قدرت دارد و به عامل اصلی فروش اندک تویوتا سی اچ- آر تبدیل شده است.


دوگانه جوک- تالیسمان

معرفی خودروهای توربوشارژ موجود در بازار ایران

موتوری که این همه تالیسمان را مشهور کرده و جوک اسپرت را به گزینه اول بسیاری از خریداران جوانتر بدل ســاخته، پیشرانه ۱۶۰۰ سی سی ساخت نیسان است که با قدرتی بین ۱۸۸ تا ۱۹۲ اســب بخار، گشــتاور مناسبی به میزان ۲۶۵ نیوتنمتر را در یک دور مناســب در اختیار راننده قرار میدهد.


پورشه ماکان، کوچک و خشن

معرفی خودروهای توربوشارژ موجود در بازار ایران

ایــن کــراس اوور آلمانــی که امســال حدود ۵۰۰ دستگاه در ایران فروش داشته، از یک موتور توربوی دو لیتری ۲۵۲ اســبی ســود میبرد که گرچه شــتاب خوبــی به ماکان میدهد، امــا در مجموع توان بالایی بــرای کشــیدن وزن ســنگین ایــن هیــولای آلمانی ندارد.


سوئدی ها؛ تلفیق توربوشارژر و سوپرشارژر

معرفی خودروهای توربوشارژ موجود در بازار ایران

کار عجیب اندر عجیب ولوو در خودروی مســتحکم و جذاب ایکس ســی ۹۰ (XC90) این بوده که بــا تلفیق موتوری دو لیتری با دو سامانه توربو شارژر و سوپر شارژر، یک نیروگاه واقعی با قدرت ۳۲۰ اســب بخار و گشتاور ۴۰۰ نیوتن متر را پدید آورده است.


یک بنز کمیاب و توربو

معرفی خودروهای توربوشارژ موجود در بازار ایران

مرســدس بنز “سی ال ای” (CLA) تیونینگ AMG که با کد ۴۵ مک وارد بازار ایران شــده، یکی از سریعترین خودروهای ســدان موجود در بازار اســت که در کلاس اتومبیل های کامپکــت لوکــس قــرار دارد. بنــز در این خــودرو کاری اعجــاب انگیز انجــام داده و از موتــور دو لیتری کوچک این بنز زیبا بیش از ۳۷۵ اسب بخار نیرو و ۴۷۵ نیوتنمتر گشــتاور را بیرون کشیده و زیر پای راننده قرار داده است تا در زمانی کمتر از ۴٫۴ ثانیه به ســرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد.


لکسوس RX ؛ محبوب ایرانی ها

معرفی خودروهای توربوشارژ موجود در بازار ایران

پرفروش ترین خودروی لکسوس از بدو ورود به ایران، با موتور توربوی دو لیتری قدرتی معادل ۲۳۸ اســب بخار داشته و ضمن مصرف سوخت مناسب، از کیفیت ساخت بالا و استهلاک اندکی برخوردار است.

انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:32 - 1397/05/28
از کی تا حالا بادمجون هم اومده جزو میوه ها؟
سورن؟
دنا؟
ماشین چینی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چقدر مفلوکیم ما ایرانیا.
بقیه ماشینا هم که خوشا به حال اونایی که میتونن بخرن و حالشو ببرن.
Iran, Islamic Republic of
11:04 - 1397/06/02
همون بادمجان 110 میلیون باید اخ کنی تا بگیری اونم تا امروز فردا بیلمیرم
دنیا غربیست نازنین
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج