کارگران ایرانی در شعب ابی‌طالب زندگی می‌کنند
۷۶۲۴۴۵
۳۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۷
۵۷۵۷
عضو هیئت مدیره کانون عالی شورای اسلامی کار کشور گفت: وزیر پیشنهادی باید از مشکلات بخش‌های فرودست جامعه آگاه، و به جامعه کارگری نزدیک باشد. وضع اقتصادی آنقدر خراب شده که حتی کارگران اتباع بیگانه به کشور خود بازمی‌گردند. کارگران ما هم به‌رغم علاقه زیادی که به این کشور دارند ناگزیر از زندگی در شرایط شعب ابی‌طالب هستند.

خبرگزاری ایلنا: عضو هیئت مدیره کانون عالی شورای اسلامی کار کشور گفت: وزیر پیشنهادی باید از مشکلات بخش‌های فرودست جامعه آگاه، و به جامعه کارگری نزدیک باشد. وضع اقتصادی آنقدر خراب شده که حتی کارگران اتباع بیگانه به کشور خود بازمی‌گردند. کارگران ما هم به‌رغم علاقه زیادی که به این کشور دارند ناگزیر از زندگی در شرایط شعب ابی‌طالب هستند.

احسان سهرابی (عضو هیئت مدیره کانون عالی شورای اسلامی کار کشور و رییس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان خراسان رضوی)، گفت: علی ربیعی (وزیر سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی) قربانی تصمیمات هیئت دولت شد. دولت می‌توانست از وی حمایت پررنگ‌تری به عمل آورد اما متاسفانه این کار را نکرد.

وی ادامه داد: باید ببینیم چه کسی را به‌عنوان وزیر از سوی دولت پیشنهاد خواهند داد. به نظر ما خود شخص مهم نیست آنچه که اهمیت دارد این است که وزیر پیشنهادی از مسائل و مشکلات بخش‌های فرودست جامعه آگاه باشد و به جامعه کارگری نزدیک باشد.

سهرابی درخصوص مسائل مرتبط با شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا)، اظهار داشت: شستا باید از لحاظ درآمدزایی، کمکی به سازمان تامین اجتماعی باشد اما عملا، بسیاری از شرکت‌های آن زیان‌ده هستند. برای حل مشکلات ساختاری و مدیریتی آن، باید کارگروه تخصصی‌ای تشکیل شود. از نظر منِ کارگر این امر پذیرفته نیست که هر دولتی که بیاید بگوید شستا زیان‌ده است. مشکلات شستا را چه در حوزه خدمات باشد، چه تولید، چه بازار، باید با یک کارگروه رفع کرد.

وی در خصوص تشکیل جلسات شورای عالی کار برای تعیین مجدد دستمزد در سال جاری گفت: نمایندگان کارگران، کارفرمایان و دولت هرساله در ماه‌های پایانی سال دور هم جمع می‌شوند تا در گفتگوهایی سه‌جانبه، دستمزد سال پیش‌رو را تعیین کنند اما آنچه شاهدش هستیم این است که دولت از دی ماه، خود به محاسبه عددی برای دستمزد و منطبق با بودجه برای سال جدیدش می‌رسد.

با در نظر گرفتن یک چنین موانع و مشکلاتی، در ماه دوازدهم تصمیم برای دستمزد سال آتی گرفته می‌شود درحالی‌که نمی‌توان مسائل سال پیش‌رو را درست پیش‌بینی کرد. متاسفانه اقتصاد کشور ما از ثبات و چارچوب‌های مناسبی برخوردار نیست که بتوان دستمزد سال آینده را به‌خوبی تعیین کرد. از همین روی، ما همیشه به میزان و نحوه تعیین دستمزد نقد داشتیم به‌خصوص امسال که شرایط هم بسیار بدتر شده است.

رییس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان خراسان رضوی افزود: به‌رغم زحماتی که نمایندگان کارگران و وزیر سابق کار در شورای عالی کار در روزهای پایانی سال گذشته، برای تعیین دستمزد متحمل شدند اتفاقات امسال و تورم‌های رخ‌داده منجر به این شد از ارزش دستمزدها و قدرت خرید کارگران به‌شدت کاسته شود.

وضع اقتصادی آنقدر خراب شده که حتی کارگران اتباع بیگانه (منظور، عمدتا کارگران افغان) به‌خاطر رکود و گرانی‌ها، دست به مهاجرت می‌زنند و به کشور خود بازمی‌گردند. کارگران ما هم به‌رغم علاقه زیادی که به کشور و این نظام دارند ناگزیر از زندگی در شرایط شعب ابی‌طالب هستند.

وی تاکید کرد: در مزد و قیمت‌ها بازنگری باید شود. دولت بر قیمت‌ها باید کنترل کند و این امر را جدی بگیرد. اما تاکنون اینگونه نبوده است برای مثال لبنیات، میوه و سبزیجات که جزو کالاهای مصرفی اساسی هر خانواری هستند قیمتشان طی چند هفته اخیر به‌شدت افزایش یافته است. ظرف ۲۰ روز گذشته، ۳ مرتبه نرخ اجناس و کالاها تغییر کرد.

سهرابی با یادآوری دوران جنگ، گفت: طی ۸ سال جنگ، مردم شرایط سخت آن زمان را تحمل کردند. البته آن زمان قیمت‌ها از سوی نهادهای نظارتی به‌شدت کنترل می‌شد. اما اکنون کنترلی اعمال نمی‌شود. بنابراین باید نظارت بیشتر و دقیق‌تری اعمال شود تا بیش از این ضربه نخوریم.

وی با تاکید بر لزوم بازنگری در دستمزدها، اظهار داشت: دولت باید یارانه به اقشار ضعیف‌تر بدهد. در شرایط بغرنج کنونی اقتصادی، که کارخانه‌ها رو به تعطیلی هستند، بهتر است مقامات مربوطه تسهیلاتی در حوزه مشکلات مالیاتی، بیمه‌ای، بانکی، مواد اولیه و... شرکت‌ها و کارفرمایان فراهم آورند. در زمان کنونی، همه باید با یکدیگر همدلی کنند. دولت قیمت کالاهای اساسی را باید کنترل کند. در عین حال، باید معافیت‌های بیمه‌ای را تا حد امکان، برای کارفرمایان فراهم کند.

سهرابی گفت: در شرایط حاضر که با رشد قیمت‌ها و کمبود مواد غذایی مواجه هستیم چه لزومی به صادرات مثلا گوشت قرمز به بهانه ارزآوری است در حالی که با توزیع بهینه آن در بازار داخلی، می‌توان به تامین غذای موردنیاز مردم کشورمان، به‌خصوص اقشار کمتر برخوردار پرداخت. در شرایط کنونی، ما کارگران تنها خواسته‌مان این است که شرمنده خانواده‌هایمان نشویم.

وی در خصوص گسترش فقر تصریح کرد: پایین‌ترین دهک‌های جامعه اکنون در آسیب‌پذیرترین وضعیت خود هستند. این امر می‌تواند به افزایش بزهکاری در جامعه دامن بزند. اکنون ما باید آماده برای مقابله با موج بعدی تحریم‌ها که از آبان‌ماه آغاز می‌شوند باشیم. ما در گذشته با بدترین تحریم‌ها هم مواجه بوده‌ایم اما آنها را توانستیم از سر بگذرانیم.

وی در خصوص وضعیت استان خراسان رضوی گفت: مدیرکل جدید اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقدامات مثبتی را برای اشتغال‌زایی، حمایت از اشتغال‌های موجود و امنیت شغلی و کاهش حوادث ناشی از کار انجام دادند. البته منکر مشکلات موجود نیستیم اما شرایط تا حدی نسبت به گذشته بهبود یافته است.

عضو هیئت مدیره کانون عالی شورای اسلامی کار کشور در پایان، تاکید کرد: مشهد یک قطب اقتصادی است که باید بیش از این مورد توجه و حمایت مسئولین قرار گیرد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 33
در انتظار بررسی:0
Sweden
10:52 - 1397/05/31
واقعا گل گفتی
پاسخ ها
بدون نام
United States
۲۳:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۳۱
چی چی رو گل گفتی .
در شعب ابی‌طالب پیغمبر و همه اصحاب و مردم کنار همدیگه بودن حتی حضرت خدیجه اونجا بود و بر اثر گرسنگی مرد .
ولی اینجا آقایان در ویلاهای چند هزار متری و انگل‌زاده‌ها‌شون با ماشین‌های میلیاردی و لباس‌ها و سفرها و املاک اروپا و آمریکا و استرالیا و برندهای لاکچری دارن تا قطره آخر لذتهای دنیا رو میچلونن تو حلقشون و یکی از ثروتمندترین کشورهای دنیا رو برای اهالیش تبدیل به جهنم کردن .
مردم رو به فلاکت و ذلالت و خاک سیاه نشوندن ، بعد یه نگاهی به وضعیت انگلزاده این سفیر و اون سفیر بکنید که مقام درجه چهار مملکت هم نیستند .
هر وقت هم به مرض پیری دچار میشن بهترین بیمارستان های انگلیس و آلمان و ... میرن به جای رفتن به پابوس امام رضا .
شرم باد بر شما ننگ باد بر شما
United Arab Emirates
10:52 - 1397/05/31
اتفاقا خوبه. فقط باعث میشه که مردم شرایط صدر اسلام را بهتر درک کنند
Iran, Islamic Republic of
10:54 - 1397/05/31
به اونا چه ? کاخ شام عالمی داره !
Iran, Islamic Republic of
11:02 - 1397/05/31
سلام به مسئوولین.تنها کارگران در شعب ابوطالب زندگی نمی کنند کارمندان مخصوصا فرهنگیان محترم هم در شعب ابوطالب زندگی می کنند
Iran, Islamic Republic of
11:09 - 1397/05/31
خوش به حال افغانها که یک جایی دارند بروند دولت روحانی بلایی سر کارگر ایرانی آورده که دیگه از زندگی سیر شده اند ما تو ایران هر چه کار و پس اندار میکنیم با این دولتمان آخر سال از سال قبل عقب تریم.
Iran, Islamic Republic of
11:51 - 1397/05/31
تصحیح می کنم اکثر مردم در شعیب آبی طالب زندگی می کنند
Iran, Islamic Republic of
11:57 - 1397/05/31
ابن حرفا در حد شعار خوبه ولی برای شنیدن شعارهای چهل ساله دیره وقتش رسیده که اگه از دستتان برمیاید ، عمل کنید .
United Arab Emirates
12:13 - 1397/05/31
شما فکر لشکری ها یا کشور ی ها باشید...شب عیدی با هزار ناله و فریاد با هزار منت. حقوق کارگران افزایش یافت ...چه شد. سرمایه دار و کارخانه دار کشید رو جنس ... حالا همونا واسه کارگر اشک تمساح می‌ریزند ...شما همه تون دستاتون تو یه کاسه است .به خصوص مجلسی ها یا خودشون یا نزدیکاشون کارخانه دارن
Iran, Islamic Republic of
12:15 - 1397/05/31
زمان شعب ابی طالب همه با پیامبر مجبور به تحمل سختی بودن، الان چی؟ما شعب ابی طالب بقیه درکاخ و ویلا بنظرتون حالا سخت تره یا زمان پیامبر بنظرتون اگه پیامبر راحت زندگی میکرد وکنار یارانش نبود کسی تحمل میکرد؟؟
پاسخ ها
بدون نام
United States
۲۳:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۳۱
آفرین آفرین گل گفتی
Iran, Islamic Republic of
12:21 - 1397/05/31
بهترین نتایج این وضع این بوداتباع خارجی افغانیا دارن میرن ازایران ۹۰درصدهمه مشکلات مملکت ومردم ابه خاطروجوداینهاس باعث بدبختی کارگرهاشدن وموجب بیکاری وهمچنین قدرت خریدایرانیا وورشکستگی اقتصادایران شدن وبه هرایرانی درسال بالای۳۰۰ملیون تومان میشه درسال به هرایرانی یعنی بودجه۱۰۰سال کشورهمین پولهاهزینه ایران وایرانی بش مشکلات خیلی کم کم ترمیش ووبااین بی ابی فقربیکاری نجومی زیاد وکم بودجگی خودکشی
Iran, Islamic Republic of
12:22 - 1397/05/31
بادرود
در شعب ابی طالب پیامبرم بود
ولی شعب ما فقط کارگر هست
.................
نقطه چین گذاشتم تا حذف نکنی
نقطه ها هرکدومش یه کتابه هزار صفحه ایه
Iran, Islamic Republic of
12:25 - 1397/05/31
به خدا روزي دو نوبت غذا ميخوريم...اونم چه غذايي....گوشت وميوه رو زمانش يادم نيس کي خوردم...اجاره چند ماهه عقب افتاده
Iran, Islamic Republic of
12:28 - 1397/05/31
اونا رو دشمن مجبور کرده بود ما رو دولت مردامون
Iran, Islamic Republic of
12:34 - 1397/05/31
ماکارگران که شرمنده زن وبچه خود هستیم ولی طوری نشه که ازدیدن انها بخاطر کمبودهای زندگی خجالت بکشیم
Iran, Islamic Republic of
13:21 - 1397/05/31
دوست عزیز علاوه بر کارگران کلیه کارمندان عمومی و کارکنان نیروهای مسلح علی الخصوص .... هم در بدترین سالهای شیب ابی طالب هستند
Iran, Islamic Republic of
13:37 - 1397/05/31
چرا یک گارگر باید مالیات بده ؟وبنیاد مستضعفان که یک پنجم دارائی ایران را دارد نباید مالیات بپردازه
Iran, Islamic Republic of
13:39 - 1397/05/31
شعب ابی طالب ،دوسال سه سال بود الان 40ساله وضع به همین منواله
Iran, Islamic Republic of
13:50 - 1397/05/31
امیدوارم مسؤولان توجه ورسیدگی بیشتری به این قشر زحمتکش داشته باشند
Iran, Islamic Republic of
16:52 - 1397/05/31
ترامپ من یه کارگر ایرانیم خواهشا بزن مارو با خاک یکسان کن٬مردن بهتر زندگی
Iran, Islamic Republic of
18:01 - 1397/05/31
ماکارگران سالهاست در شعب ابی طالب زندگی میکنیم
Iran, Islamic Republic of
18:15 - 1397/05/31
ت
ا دولت بخواد کاری کنه با این وضعیت کارگری باقی نمی مونه
Iran, Islamic Republic of
18:48 - 1397/05/31
کاش موریانه بیاد مسئولین دزد ما رو بخوره بلکه شعیب ابی طالب تموم شه
Iran, Islamic Republic of
18:57 - 1397/05/31
تمام کارگران ایرانی از کارگاه ها وکارخانه ها وباغات کشاورزی اخراج شده اند ویا درحال اخراج هستند با چندین سال سابقه کاری .واکثرا دارند ار بیمه بیکاری استفاده میکنند.
Iran, Islamic Republic of
21:07 - 1397/05/31
شعب ابوطالب آب خوردن داشتن حالا آبم نیست بخورن
Iran, Islamic Republic of
23:37 - 1397/05/31
وضع کارگرا که داخل ایران ازبقیه مردم بهتره چرا این قدر کارگرا را جسور میکنید
Iran, Islamic Republic of
01:24 - 1397/06/01
اکثریت ایرانی ها درشعب ابطالب زندگی میکنند.
Iran, Islamic Republic of
12:59 - 1397/06/01
بد بخت از دل کارگر که هیچی ندارن بخدا ما تو گرمای عسلویه جز آسم و سرطان و مشکلات ریوی و...چیزی عایدمان نشده
Iran, Islamic Republic of
14:56 - 1397/06/02
در شعب ابی طالب پیامبرهم بامردم و در میان مردم بود اما اینجا آیا سران مملکت هم همراه مردم هستن؟ آیا حاضرن لحظه ای به مردم فکر بکنن؟آیا اسلام پیامبر هم شبیه اسلام کشور مابود؟
باعلی با یا علی نقطه کم دارد ولی
باعلی بودن کجا و یاعلی گفتن کجا؟
Iran, Islamic Republic of
04:29 - 1397/06/03
تو کشور ایران فقط و فقط. دروغ. شعار. شعار. دروغ حتی ملت هم با خودشون رو راست نیستن همش دروغ. چرا وقتی یه کالایی گرون میشه مردم بیشتر واسه خرید هجوم میارن.. فقط ذروه و شعار همین
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج