ترامپ: قدس را از میز مذاکرات حذف کردیم
۷۶۲۵۴۱
۳۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۴
۱۰۵۶۱ 
رئیس جمهوری آمریکا امروز با بیان اینکه مسئله قدس را از مذاکرات حذف کرده است، از هدیه بسیار ارزشمندی سخن گفت که این کشور به رژیم صهیونیستی بخشیده است.

خبرگزاری تسنیم: به نقل از هاآرتص،‌دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا گفت در خلال مذاکرات، اسرائیل بهای بسیار بزرگی را پرداخت خواهد کرد، اما هدیه بسیار ارزشمندی را هم در مقابل دریافت کرده است. اشاره ترامپ به اقدام اخیرش در به رسمیت شناختن قدس اشغالی به عنوان پایتخت رژیم اشغالگر صهیونیستی است.

ترامپ که درباره طرح خود برای حذف مسئله فلسطین سخن می‌گفت، افزود ما مسئله قدس را از میز مذاکرات حذف کردیم.

ترامپ درباره به رسمیت شناختن قدس اشغالی به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی اعلام کرد که سیلی از مکالمات از سوی رهبران کشورهای خارجی به سوی وی سرازیر شد که از وی خواسته بودند قدس را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت نشناسد، ولی پنج روز پیش از سخنرانی(به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت صهیونیست‌ها) حاضر به پاسخ دادن به این مکالمات نشد و تنها به گفتن این جمله به آنها بسنده می‌کرد که «هفته آینده با شما تماس خواهم گرفت، زیرا من می‌دانم که شما از من چه درخواستی خواهید داشت»

ترامپ: قدس را از میز مذاکرات حذف کردیم

رئیس جمهوری آمریکا درباره این تصمیم خود گفت این کار باید خیلی سال‌ها پیش انجام می‌شد، هر چند صلح تلخی با فلسطینی‌ها رخ می‌داد، آنچه را می‌گویم به خاطر بسپارید، تصمیمم درست بود، ما قدس را از میز مذاکرات حذف کردیم.

وی در ادامه اظهار داشت خیلی‌ها به من گفته‌اند که این معامله(معامله قرن) دشوارتر از تمام معامله‌هاست.

اظهارنظر ترامپ مبنی بر اینکه قدس از میز مذاکرات حذف شده به این اشاره می‌کند که افشاگری‌های اخیر رسانه‌های آمریکا مبنی بر اعتراف به ابودیس(شهری در حومه قدس) به عنوان پایتخت فلسطین به نظر درست است، چرا که ترامپ تصریح می‌کند موضوع قدس کاملا از میز مذاکرات حذف شده است.

برچسب ها:
مطالب مرتبط