آمریکا در کنفرانس افغانستان شرکت نمی‌کند
۷۶۲۵۵۹
۳۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۰
۳۵۵۴ 
روسیه با اعلام اینکه آمریکا در کنفرانس افغانستان در مسکو شرکت نمی کند، تاکید کرد که ما از این اقدام آمریکا متعجب نشده ایم.

ایرنا: روسیه با اعلام اینکه آمریکا در کنفرانس افغانستان در مسکو شرکت نمی کند، تاکید کرد که ما از این اقدام آمریکا متعجب نشده ایم.

وزارت امور خارجه روسیه روز چهارشنبه در بیانیه ای با اشاره به اطلاعیه وزارت خارجه آمریکا که در آن به عدم شرکت این کشور در کنفرانس افغانستان در مسکو اشاره کرده است، نوشت: آمریکا پارسال نیز به بهانه آماده نشدن استراتژی این کشور در قبال افغانستان و جنوب آسیا از شرکت در کنفرانس افغانستان در مسکو سرباز زد.

در بیانیه وزارت خارجه روسیه گفته شده است: آمریکا این بار به این بهانه که کنفرانس تحت سرپرستی افغان ها برگزار نمی شود، در آن شرکت نمی کند.

به گفته روسیه، عدم شرکت واشنگتن در کنفرانس افغانستان در مسکو بار دیگر دروغین بودن ادعای صلح دوستی واشنگتن در مساله افغانستان را اثبات می کند.

آمریکا در کنفرانس افغانستان شرکت نمی‌کند

وزارت امور خارجه روسیه سه شنبه شب در بیانیه ای خاطر نشان کرد: از 11 کشور از جمله ایران، افغانستان، چین، پاکستان، هند، قزاقستان، تاجیکستان، قرقیزستان و ازبکستان و ترکمنستان برای شرکت در کنفرانس افغانستان در مسکو دعوت کرده است.

هدف از برگزاری این کنفرانس، کمک به پیشبرد روند مصالحه ملی در افغانستان و برقراری صلح و آرامش در آن عنوان شده است.

نشست آتی دومین کنفرانس افغانستان در مسکو محسوب می شود و بر خلاف نشست نخست تحت ریاست روسیه و افغانستان برگزار خواهد شد.

روسیه برای نخستین بار از طالبان نیز دعوت کرده است که در این کنفرانس شرکت کند مساله ای که انتقاد سفیر افغانستان در مسکو را در پی داشته است.

دولت افغانستان معتقد است که روسیه قصد دارد از طالبان برای مبارزه با داعش در افغانستان استفاده کند، اتهامی که مسکو آن را رد کرده است.

سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه دیروز در این رابطه به خبرنگاران گفت: ما هیچ گاه این موضوع را پنهان نکردیم که با طالبان تماس داریم و این رابطه بیشتر برای تامین امنیت شهروندان روس در افغانستان و نیز سازمان های روسی در این کشور است.

وی افزود، تلاش می کنیم تا طالبان را برای خودداری از مبارزه مسلحانه و آغاز مذاکره با دولت افغانستان تشویق کنیم.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج