استفاده از پهپاد‌ها برای از بین بردن علف‌های هرز
۷۶۲۸۹۳
۰۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۰
۳۵۶۴ 
دولت کلمبیا قصد دارد برای ردیابی و از بین بردن علف های هرز مزارع، از پهپادها استفاده کند.

خبرگزاری ایسنا: دولت کلمبیا قصد دارد برای ردیابی و از بین بردن علف های هرز مزارع، از پهپادها استفاده کند.

دولت کلمبیا در حال آزمایش پهپادهای کنترل از راه دور برای ردیابی و از بین بردن علف‌های هرز است.

بار مفید این پهپادها، "گلیفسات" (glyphosate) است که یک علف‌کش قوی محسوب می‌شود. علف‌کش، ماده ای است که برای از بین بردن علف‌های هرز به کار می‌رود. تاکنون، 10 پهپاد مورد آزمایش قرار گرفته‌اند و در آزمایش‌های ابتدایی موفق شدند علف‌های هرز صدها جریب زمین کشاورزی را از بین ببرند. دولت کلمبیا امیدوار است پهپادها نسبت به روش‌های سنتی، عملکرد بهتری داشته باشند.

استفاده از پهپاد‌ها برای از بین بردن علف‌های هرز

پهپادها در مقایسه با روش‌های قدیمی، می‌توانند در ارتفاع دو پای محصولات پرواز کنند و گلیفسات را با تراکم کمتری روی محصولات بپاشند. "ایوان دوکه" (Iván Duque)، رئیس جمهور کلمبیا در مصاحبه‌ای گفت: دقت پهپاد هنگام پرواز در ارتفاع کم، امکان آسیب زدن به محصولات را کاهش می‌دهد.

کلمبیا بین سال های 2001 تا 2012، به خاطر سیاست‌های تهاجمی هوایی، با کاهش شدید محصولات کشاورزی مواجه شد. از آنجا که سازمان بهداشت جهانی، در مورد سرطان‌زا بودن گلیفسات هشدار داده بود، استفاده از آن در دولت پیشین، ممنوع شد اما این کار، به کاهش چشمگیر محصولات انجامید.

با وجود انجام شدن آزمایش پهپادها، گزارش‌ها حاکی از این هستند که دوکه، نگران افزایش برخورد میان نیروهای پلیس و کشاورزان است. پرواز پهپاد در ارتفاع کم، به معنای نیاز به ماموران و اپراتورهای بیشتر است و این موضوع می‌تواند به برخورد میان طرفین منجر شود.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج