سامانه اشتغال ایرانیان امسال راه اندازی می‌شود
۷۶۳۰۲۶
۰۲ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۱:۱۳
۶۲۵۲
معاون اشتغال و کارآفرینی وزیر تعاون با بیان این که رسته های اشتغال اولویت دار استان ها مشخص شده است از راه اندازی سامانه اشتغال ایرانیان تا پایان سال خبر داد.

خبرگزاری مهر: عیسی منصوری شامگاه پنج شنبه در دهمین جلسه کارگروه اشتغال استان گلستان اظهار کرد: در رسته های ایجاد اشتغال محدودیت داریم و این محدودیت ها توسط مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده است.

وی با اشاره به این که مهاجرت، تحولات اجتماعی و اقتصادی، روند خشکسالی و ... هر استان تحلیل می شود، افزود: در کارگروه اشتغال استان ها رسته های اولویت دار هر استان به تصویب رسیده است.

معاون اشتغال و کارآفرینی با بیان این که در شرایطی که سند آمایش سرزمینی تائید نشده است، سند اشتغال ملاک عمل در ایجاد اشتغال است، گفت: گلستان ظرفیت های مختلفی به ویژه در گردشگری دارد اما در این حوزه فقط درخواست ساخت هتل و ایجاد طرح های بوم گردی ارائه می شود.

وی با اشاره به این که گلستان ۱۲ میلیون مسافر عبوری دارد اما هیچ برنامه و ابزاری برای جذب گردشگر و ماندگاری آن ها در استان وجود ندارد، ادامه داد: روستاهای گلستان جذابیت های بسیاری برای جذب گردشگر دارند و باید برای ایجاد اشتغال در این حوزه برنامه ریزی داشته باشیم.

اجرای طرح یک روستا یک محصول

منصوری تصریح کرد: به غیر از اجرای طرح روستاهای بدون بیکار، طرح یک روستا یک محصول را در دستور کار قرار داده ایم.

وی با بیان این که تسهیلات اشتغال ایجاد نمی کند، گفت: پرداخت تسهیلات، میزان پیشرفت فیزیکی و ایجاد اشتغال و ... را رصد می کنیم اگر در راستای طرح ارائه شده نباشد درصد سود تسهیلات را به ۱۸ درصد می رسانیم.

منصوری خاطرنشان کرد: امسال سامانه اشتغال ایرانیان را راه اندازی می کنیم تا بتوانیم بر اساس کد ملی وضعیت اشتغال و بیکاری و همچنین دریافت تسهیلات و ... را رصد کنیم.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
France
01:46 - 1397/06/02
اخ ایرانیان،ایرانیان
باز می‌خوان بذارن مون سر کار........
United States
01:49 - 1397/06/02
خدايا شكرت ،چه سامانه مفيدييييييي!!!!
Iran, Islamic Republic of
02:32 - 1397/06/02
سامانه ی اشتغال ایجاد می شود .خخخخخخخخخخخخخ مرد حسابی اول اشتغال ایجاد می کنند بعد سامانه درست می کنند اول سر باشه کلاشون هم درست میشه دادا
Iran, Islamic Republic of
17:27 - 1397/06/02
مسوئولین اگر عرضه دارند اول بروند برای فرزندان خود کار ایجاد کند نمی خواهد برای مردم کاری انجام دهند.
Iran, Islamic Republic of
22:09 - 1397/06/02
اگه افغانیارواخراج نکنیدبی فایدس خودتون قول نزنید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج