چین، ادعای ترامپ درباره کره شمالی را رد کرد
۷۶۳۶۶۴
۰۳ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۵
۴۵۱۷ 
وزارت امور خارجه چین عصر امروز (شنبه) با انتشار بیانیه ای ادعای ترامپ مبنی بر کارشکنی چین در مذاکرات خلع سلاح هسته ای کره شمالی را رد کرد.

خبرگزاری ایرنا: وزارت امور خارجه چین عصر امروز (شنبه) با انتشار بیانیه ای ادعای ترامپ مبنی بر کارشکنی چین در مذاکرات خلع سلاح هسته ای کره شمالی را رد کرد.

در این بیانیه آمده است: چین ضمن اظهار نارضایتی جدی از این نوع اظهارات، به ایفای نقش سازنده خود در راستای خلع سلاح شبه جزیره کره ادامه خواهد داد.

رئیس جمهوری آمریکا روز گذشته (جمعه) در یادداشت توئیتری خود از لغو برنامه سفر وزیر خارجه این کشور به کره شمالی خبر داد و گفت: از پمپئو خواسته ام در این زمان به کره شمالی نرود چون هنوز پیشرفت کافی در ارتباط با عاری سازی شبه جزیره کره از سلاح اتمی نداشته ایم.

رئیس جمهوری آمریکا در رشته توئیت های خود افزوده است: علاوه بر این، با توجه به موضع بسیار سخت ما در تجارت با چین فکر نمی کنم که آن ها (چینی ها) در حال کمک به فرآیند خلع سلاح هسته ای باشند.

ترامپ ادامه داده است: پمپئو وزیر خارجه منتظر است تا در آینده نزدیک به کره شمالی برود اما به احتمال زیاد پس از اینکه رابطه تجاری ما با چین حل شد این اتفاق خواهد افتاد.

آمریکا پیشتر نیز چین را به کارشکنی بر سر راه خلع سلاح هسته ای کره شمالی و صلح شبه جزیره متهم کرده بود اتهامی که پکن آن را قویا رد کرده است.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج