نتایج ورزشکاران ایران در روز هفتم
۷۶۳۷۴۱
۰۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۰:۲۶
۶۵۰۳ 
هفتمین روز از بازیهای آسیایی اندونزی در حالی با کسب دو طلا و یک برنز دیگر برای کاروان ایران همراه شد که رکوردشکنی سهراب مرادی در وزنه‌برداری بازتاب جهانی داشت.

مهر: هفتمین روز از بازیهای آسیایی اندونزی امروز شنبه سوم شهریور ماه با برگزاری رقابتهای رشته های مختلف پیگیری شد. در این روز سهراب مرادی در وزنه برداری رکورد جهان را بعد از ۱۹ سال شکست تا ضمن کسب مدال طلا ستاره هفتمین روز بازیها در کاروان ایران باشد. رکوردشکنی مرادی در این رقابتها بازتاب جهانی داشت.

در کاراته نیز گنج زاده با اقتدار مدال طلای دیگری را از آن کاروان کشورمان کرد و حمیده عباسعلی به نشان برنز رسید. کیانوش رستمی در عین ناباوری در وزنه برداری اوت شد و ساحلی بازان والیبال که تا اینجای کار برده بودند به دور بعد راه نیافتند. نمایندگان جوجیتسو و پنجاک سیلات از مسابقات خداحافظی کرده و اسب طوفان براتی با وی کنار نیامد تا سوارکارش از دور مسابقات حذف شود.

نتایج نمایندگان ایران در هفتمین روز بازیهای آسیایی به این ترتیب است :

حذف نمایندگان جوجیتسوی ایران

در ادامه مسابقات جوجیتسو ، نسیم محمدی در وزن ۶۲- کیلوگرم مقابل حریفی از تایلند شکست خورد. احمدرضا عیدی در وزن ۶۲- کیلوگرم در مبارزه نخست خود حریفی از کشور اندونزی را شکست داد و در مرحله یک‌هشتم نهایی برابر نماینده ترکمنستان شکست خورد و حذف شد . سعید جلیلوند در وزن ۹۴- کیلوگرم در دور نخست حریفی از مغولستان را شکست داد، اما در مرحله یک‌هشتم نهایی مقابل نماینده اردن مغلوب شد و از صعود به مرحله بعدی بازماند.

والیبال ساحلی ناکام در راهیابی به نیمه نهایی

تیم والیبال ساحلی الف ایران در دومین دیدار خود در مرحله حذفی مغلوب تیم چین شد و موفق به راهیابی به مرحله یک چهارم نهایی نگردید. تیم والیبال ساحلی ب ایران هم با نتیجه ۲ بر یک از تیم قطر شکست خورد و به جمع چهار تیم برتر نرسید.

حذف تیم ریکرو مردان

تیم ریکرو مرد ان ایران متشکل از صادق اشرفی، امین پیر علی و میلاد وزیری که در مرحله اول با قرعه استراحت روبرو شده بودند در مرحله یک هشتم نهایی مالزی را شکست دادند و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافتند. تیم ایران در این مرحله برابر چین شکست خورد و از راهیابی به مرحله نیمه نهایی بازماند و از دور رقابتها کنار رفت.

واترپلو در اولین گام پیروز شد

تیم ملی واترپلوی مردان ایران در نخستین دیدار خود در این دوره از بازیها به مصاف سنگاپور رفت و این حریف را با نتیجه ۱۱ بر ۵ شکست داد.

سهراب رکورد جهان را شکست و طلایی شد

در سومین روز از رقابتهای وزنه برداری بازیهای آسیایی؛ سهراب مرادی وزنه بردار دسته ۹۴ کیلوگرم ایران با بالابردن وزنه ۱۸۹ کیلوگرم در حرکت یک ضرب رکورد جهان را پس از ۱۹ سال جابجا کرد. وی در حرکت دو ضرب هم موفق به مهار وزنه ۲۲۱ کیلوگرمی شد تا به این ترتیب در مجموع با رکورد ۴۱۰ کیلوگرم قهرمان بازیهای آسیایی شده و سیزدهمین طلای کاروان ایران را از آن خود کند.

نتایج ورزشکاران ایران در روز هفتم

اما کیانوش رستمی دارنده طلای المپیک دیگر نماینده ایران در این وزن در عین ناباوری تنها وزنه را در حرکت یک ضرب مهار کرد تا به این ترتیب از دور مسابقات اوت شود.

یک طلا و یک برنز نتیجه تلاش کاراته کاها

سجاد گنج زاده نماینده کاراته ایران در وزن ۸۴+ کیلوگرم در دور اول بدون مسابقه به دلیل عدم حضور نماینده فلسطین برنده اعلام د و به دور بعد رفت. سپس با پیروزی برابر نمایندگان عربستان و قرقیزستان راهی دیدار فینال شد. وی در فینال وزرشکار ویتنامی را از پیش رو برداشت و چهاردهمین مدال طلای کاروان ایران را از آن خود کرد.

همین طور حمیده عباسعلی در وزن ۶۸+ کیلوگرم ابتدا نماینده ازبکستان را شکست داد و جواز حضور در مرحله نیمه نهایی را بدست آورد. وی در دیدار نیمه نهایی برابر ورزشکار ژاپن متوقف شد و صعود به فینال را از دست داد. عباسعلی در دیدار رده بندی کاراته کا ویتنام را شکست داد و به نشان برنز رسید.

توکلی بدون مسابقه فینالیست شد؛ تفتیان به نیمه نهایی رفت

در اولین روز مسابقات دوومیدانی، علی خدیور در مرحله مقدماتی دوی ۴۰۰ متر دچار مصدومیت شد و نتوانست به خط پایان برسد. اما در حالیکه قرار بود رقابت دور مقدماتی سپیده توکلی در ماده پرش ارتفاع در روز دوشنبه برگزار می شود از سوی میزبان حذف و به روز چهارشنبه و در مرحله فینال موکول شد تا سپیده بدون انجام مسابقه دور مقدماتی فینالیست شود.

حسن تفتیان رکورد دار دوی سرعت ایران در دور مقدماتی ماده ۱۰۰ متر در گروه پنجم در رده چهارم قرار گرفت و به نیمه نهایی صعود کرد. شاهین مهردلان در ماه پرتاب وزنه با سه خطا حذف شد و در همین ماده علی ثمری به عنوانی بهتر از هفتم دست پیدا نکرد.

رکابی و هاشم زاده به فینال سنگنوردی نرسیدند

سومین روز از مسابقات سنگ‌ نوردی در ماده کامباین برگزار شد که الناز رکابی و خسرو هاشم‌ زاده به ترتیب با قرار گرفتن در رتبه‌های هفتم و پانزدهم شانس حضور در فینال را از دست دادند.

بسکتبال سه نفره بدون باخت راهی دور بعد شد

تیم ملی بسکتبال ایران در نخستین دیدار خود در بازیهای آسیایی ۲۰۱۸ مقابل سوریه قرار گرفت و با نتیجه ۶۸ بر ۵۵ پیروز شد. با توجه به اینکه در گروه B مسابقات بسکتبال فقط ایران و سوریه حضور دارند، تیم ایران تنها با کسب همین پیروزی راهی مرحله یک‌ چهارم نهایی شد. این تیم در ادامه برابر افغانستان۲۰ بر ۵ برد تا به عنوان سرگروه و تیم بدون باخت راهی مرحله یک چهارم نهایی شود.

دو برد دیگر از آن بسکتبالیست های سه نفره ایران

در ادامه رقابتهای این رشته، تیم ایران در سومین دیدار خود در این بازیها موفق شد ۱۹ بر ۱۶ تیم عراق را شکست دهد. این تیم در دومین مسابقه امروزش برابر ترکمنستان با نتیجه ۲۱ بر ۷ به پیروزی رسید.

پایان رقابت تیراندازان اسکیت در روز اول

تیراندازان اهداف پروازی ایران در روز نخست ماده اسکیت به مصاف رقبا رفتند که در پایان علی دوستی با ۶۹ امتیاز در رده بیست و یکم ایستاد و رامتین بشارتی با امتیاز ۶۵ در رده بیست و پنجم قرار گرفت.

پایان دور پنجم برای نمایندگان بادبانی ایران

در پایان دومین روز از مسابقات بادبانی بازیهای آسیایی و دور پنجم مسعود جانی نسب در مجموع در رده سیزدهم و نیما رهبری در رده نوزدهم کلاس خود قرار گرفته اند. این نخستین بار است که ایران در رشته بادبانی در بازیهای آسیایی شرکت می کند..

اسب طوفان ترابی با او راه نیامد!

در دومین روز از مسابقات سه روزه کراس کانتری سوارکاری، اسب طوفان ترابی در عبور از موانع امتناع کرد تا در نهایت این نماینده کشورمان از دور رقابتها حذف شود.

ادامه حذف نمایندگان پنجاک سیلات

در وزن منهای ۶۰ کیلوگرم مردان حامد هواسی بعد از پیروزی برابر نماینده ازبکستان مقابل ورزشکار اهل ویتنام شکست خورد و از دور رقابتها کنار رفت. محمد مرتاضی نماینده ایران در وزنه ۹۵ کیلوگرم نتیجه را به حریفی از مالزی واگذار کرد و حذف گردید.

برد صفا در مسابقات بوکس

در ادامه رقابتهای بوکس، امید احمدی‌صفا در اولین مسابقه خود موفق شد با نتیجه ۵ بر صفر نماینده ترکمنستان را شکست داد.

جمع مدالهای ایران به ۳۴ رسید

در پایان هفتمین روز از هجدهمین دوره بازیهای آسیایی اندونزی کاروان ایران در دو رشته وزنه برداری و کاراته مدال کسب کرد. هم اکنون جمع مدالهای ایران به عدد ۳۴ رسیده است. با دو طلا و یک برنز امروز، کاروان کشورمان هم اکنون ۱۴ نشان طلا، ۱۱ نقره و ۹ برنز داشته و همچنان در رده چهارم جدول رده بندی قرار دارد.

چین، ژاپن و کره جنوبی نیز عناوین اول تا سوم را برای خود حفظ کرده اند. با توجه به کسب ۷۱ مدال طلا تا پایان روز هفتم رقابتها توسط چینی ها، این کشور عنوان نخست جدول رده بندی مسابقات را از آن خود کرده است.

مدال آوران ایران در هجدهمین دوره بازیهای آسیایی:

طلا:
۱ - حسن یزدانی - کشتی آزاد
۲ - علیرضا کریمی - کشتی آزاد
۳ - پرویز هادی - کشتی آزاد
۴ - سعید رجبی- تکواندو
۵ - میرهاشم حسینی- تکواندو
۶ - محمد علی گرایی - کشتی فرنگی
۷ - حسین نوری- کشتی فرنگی
​۸ - عرفان آهنگریان - ووشو
۹ - محسن محمدسیفی - ووشو
​۱۰- رضا علیپور - سنگ‌نوردی
​۱۱- تیم کبدی بانوان
۱۲- تیم ملی کبدی مردان
​۱۳ - سهراب مرادی - وزنه برداری
​۱۴ - سجاد گنج زاده - کاراته

نقره:
۱ - مرجان سلحشوری - پومسه تکواندو
۲ - کوروش بختیار - پومسه تکواندو
۳ - زهرا کیانی - ووشو
۴ - الهه منصوریان - ووشو
۵ - شهربانو منصوریان - ووشو
۶ - فرود ظفری - ووشو
۷ - تیم روئینگ چهار نفره زنان
​۸- امیر محمد بخشی - تکواندو
۹- تیم شمشیربازی اسلحه سابر مردان
۱۰- نازنین ملایی قایقرانی روئینگ
۱۱- تیم دو نفره روئینگ

برنز:
۱ - رضا اطری - کشتی آزاد
۲ - فرزان عاشور زاده - تکواندو
۳ - علی پاکدامن - شمشیربازی
۴ - محمد رضا گرایی- کشتی فرنگی
۵ - مهرداد مردانی - کشتی فرنگی
۶ - مه‌لقا جام بزرگ - تیراندازی
۷ - تیم روئینگ دو نفره بانوان - قایقرانی
​۸- ناهید کیانی - تکواندو
​۹ - حمیده عباسعلی - کاراته

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج