روز بی‌فروغ ورزش ایران در مدال‌ آوری
۷۶۵۰۶۴
۰۶ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۳
۳۷۵۵ 
دهمین روز از بازیهای آسیایی اندونزی برای کاروان ورزش ایران با کسب دو نشان نقره و برنز توسط کوراش کاران همراه بود و سایر ورزشکاران در رسیدن به مدال ناکام بودند.

مهر: دهمین روز از هجدهمین دوره بازیهای آسیایی اندونزی امروز بی فروغ ترین روز خود را سپری کردد. در این روز کوراش کاران نجات بخش کاروان ایران بودند و با یک مدال نقره و یک برنز روز بد کاروان ایران کمی جبران کردند.

یک نماینده بوکس ایران حذف شد؛ تیم کامپوند زنان ایران چهارم شد؛ شیرجه روها اولین مسابقه شان را به دلیل مصدومیت از دست دادند و واترپلو صاحب یک شکست شد.

دوومیدانی کاران روز بی مدالی تجربه کردندو تیم اسکواش بانوان ایران که شانسی برای صعود از گروه خود ندارد در اولین حضورش در این بازیها صاحب اولین پیروزی شد. تیم کانوپولوی مردان و زنان ایران راهی دیدار رده بندی و فینال شدند اما مدالشان در رده بندی ایران تاثیری نخواهد داشت و سوارکار ایران به فینال بازیها رسید.

نتایج نمایندگان ایران در دهمین روز بازیهای آسیایی به این ترتیب است:

کامپوند زنان چهارم شد

تیم کامپوند بانوان ایران با ترکیب مینو عابدی، پریسا براتچی و فرشته قربانی در مصاف با چین تایپه باخت و به عنوان چهارمی رسید.

یک مدال نقره و یک برنز از آن کوراش کاران ایران

در اولین روز رقابتهای کوراش، قنبرعلی قنبری در وزن ۶۶- کیلوگرم نمایندگان قرقیزستان، قزاقستان و تاجیکستان راهی دیدار نیمه نهایی شد. اما در مسابقه نهایی مقابل نمایده ازبکستان مغلوب شد و مدال برنز گرفت. جعفر پهلوانی در وزن ۹۰+ کیلوگرم نیز حریفانی از کشورهای تاجیکستان، هند، قرقیزستان و ازبکستان را برد و به فینال راه یافت.

کوراش کار کشورمان در دیدار نهای مقابل نماینده دیگری از ازبکستان شکست خورد و صاحب گردن آویز نقره شد. بهزاد وحدانی در وزن ۶۶- کیلوگرم مقابل حریفی از از چین تایپه ضربه فنی شد و از دور مسابقات کنار رفت. محمد علی ذاکری در وزن ۹۰+ کیلوگرم با شکست مقابل افغانستان از دور مسابقات کنار رفت. طاهره آذرپیوند در وزن ۵۲- کیلوگرم حریف قزاقستانی را برد اما مقابل ازبکستان نتیجه را واگذار و حذف شد.

صعود کانوپولوی مردان و زنان به نیمه نهایی و فینال

تیم کانوپولوی مردان با وجود باخت مقابل مالزی به عنوان تیم دوم به مرحله نیمه نهایی صعود کرد. در این دیدار نتیجه را به تیم ژاپن واگذار کرد تا به مسابقه رده بندی برسد. تیم کانوپولوی نیز مقابل چین‌تایپه برد و به فینال رقابتها صعود کرد.

اولین برد اسکواش بازان در بازیهای آسیایی

تیم ملی اسکواش بانوان ایران در دومین بازی تیمی خود مقابل هنگ‌ کنگ مغلوب شد. در ادامه مرحله گروهی عصر امروز تیم تایلند را شکست داد تا در اولین حضورش در این بازیها به اولین پیروزی خود در این رقابتها دست یابد.

توقف واترپلو برابر قزاقستان

تیم ملی واترپلوی مردان ایران در سومین و آخرین دیدار مرحله گروهی خود برابر قزاقستان متحمل شکست شدند.

راهیابی یک سوارکار به فینال

در ادامه رقابتهای سوارکاری، در بخش انفرادی پرش با اسب داوود پور رضایی با قرار گرفتن در رده سی‌ ام موفق شد به فینال این بازیها راه یابد. در مرحله نخست مسابقات رشته سوارکاری در بخش پرش تیمی تیم ایران متشکل از داود پور رضایی، مسعود مکاری‌ نژاد، فرهنگ صادقی و آریانا روانبخش در رده یازدهم قرار گرفته و از صعود به فینال بازماندند. همین طور فرهنگ صادقی در رده چهل و چهارم قرار گرفت.

سکوت دوومیدانی در روز دوم

الهام کاکلی در دور مقدماتی ماده ۲۰۰ متر چهارم شد و به مرحله نیمه نهایی راه پیدا نکرد. حسن تفتیان در مرحله مقدماتی ماده ۲۰۰ متر مقدماتی سوم شد و به مرحله نیمه نهایی رسید اما در این مرحله هفتم شد و از صعود به فینال بازماند. علی خدیور دیگر نماینده ایران در این ماده به علت مصدومیت پا مسابقه نداد.

اما امیر مرادی که روز گذشته جواز حضور در مرحله فینال دوی ۸۰۰ متر را بدست آورده بود در این مرحله با بهبود رکورد شخصی اش در رده چهارم قرار گرفت و شانس مدال را از دست داد.

ادامه رقابتهای بادبانی

در ادامه رقابتهای بادبانی بازیهای آسیایی، نیما رهبری در کلاس ۴.۷ laser در پایان دور نهم در رده هجدهم قرار گرفت. مسعود جانی نسب هم در پایان در نهم از کلاس laser standard در رده چهاردهم جدول جای دارد. این رقابتها در ۱۲ دور تا روز جمعه در اندونزی در جریان است.

کاظم زاده صعود نکرد

در ادامه مسابقات بوکس، سجاد کاظم‌ زاده نماینده ایران در وزن ۶۹ کیلوگرم در مرحله یک چهارم نهایی مقابل بوکسوری از تایلند باخت تا از صعود به دیدار نیمه نهایی بازبماند.

مصدومیت و از دست دادن مسابقه شیرجه دو نفره

در اولین روز از رقابتهای شیرجه، تیم دو نفره ایران به دلیل مصدومیت شهناز نظر پور ملی پوش این رشته شانس حضور در مسابقات ماده ۳ متر هماهنگ دونفره را از دست داد.

رده پنجمی ایران و انتقاد از پنجاک سیلات

ایران در پایان روز دهم مسابقات جمع مدالهای خود را به عدد ۴۹ رساند. کاروان ایران هم اکنون صاحب ۱۷ نشان طلا، ۱۶ نقره و ۱۶ برنز بوده و در رده پنجم قرار دارد. چین، ژاپن، کره جنوبی و اندونزی میزبان نیز اول تا چهارم هستند. تاکنون ۳۶ کشور موفق به کسب مدال از این بازیها شده اند.

مسئولان ورزش ایران به انتقاد از کشور میزبان و حضور پرقدرتش در مسابقات پنجاک سیلات پرداختند و دلیل سقوط ورزش کشور از چهارم به پنجم را همین موضوع عنوان کردند. اندونزی با گرفتن مدال های پرتعداد این رشته توانست جایگاه ایران در جدول رده بندی را بگیرد.

مدال آوران ایران در هجدهمین دوره بازیهای آسیایی:

طلا:
۱ - حسن یزدانی - کشتی آزاد
۲ - علیرضا کریمی - کشتی آزاد
۳ - پرویز هادی - کشتی آزاد
۴ - سعید رجبی- تکواندو
۵ - میرهاشم حسینی- تکواندو
۶ - محمد علی گرایی - کشتی فرنگی
۷ - حسین نوری- کشتی فرنگی
​۸ - عرفان آهنگریان - ووشو
۹ - محسن محمدسیفی - ووشو
​۱۰- رضا علیپور - سنگ‌نوردی
​۱۱- تیم کبدی بانوان
۱۲- تیم ملی کبدی مردان
​۱۳ - سهراب مرادی - وزنه برداری
​۱۴ - سجاد گنج زاده - کاراته
​۱۵ - بهمن عسگری - کاراته
۱۶ - بهداد سلیمی - وزنه برداری
۱۷- حسین کیهانی - دوومیدانی

نقره:
۱ - مرجان سلحشوری - پومسه تکواندو
۲ - کوروش بختیار - پومسه تکواندو
۳ - زهرا کیانی - ووشو
۴ - الهه منصوریان - ووشو
۵ - شهربانو منصوریان - ووشو
۶ - فرود ظفری - ووشو
۷ - تیم روئینگ چهار نفره زنان
​۸- امیر محمد بخشی - تکواندو
۹- تیم شمشیربازی اسلحه سابر مردان
۱۰- نازنین ملایی- قایقرانی روئینگ
۱۱- تیم دو نفره روئینگ
​۱۲- طراوت خاکسار - کاراته
۱۳ - امیر مهدیزاده - کاراته
۱۴- رزیتا علیپور - کاراته
​۱۵ - سعید علی حسینی - وزنه برداری
۱۶- جعفر پهلوانی - کوراش

برنز:
۱ - رضا اطری - کشتی آزاد
۲ - فرزان عاشور زاده - تکواندو
۳ - علی پاکدامن - شمشیربازی
۴ - محمد رضا گرایی- کشتی فرنگی
۵ - مهرداد مردانی - کشتی فرنگی
۶ - مه‌لقا جام بزرگ - تیراندازی
۷ - تیم روئینگ دو نفره بانوان - قایقرانی
​۸- ناهید کیانی - تکواندو
​۹ - حمیده عباسعلی - کاراته
۱۰ - تهمینه کربلایی صادقی - پنجاک سیلات
۱۱- سید علی هاشمی - وزنه برداری
۱۲- تیم بسکتبال سه در سه مردان
۱۳ - پگاه زنگنه - کاراته
​۱۴ - تیم میکس کامپوند
۱۵- ذبیح الله پورشیب کاراته
۱۶- قنبرعلی قنبری - کوراش

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
20:57 - 1397/06/06
ما.انکار.نمیکنیم.ولی.تیم.هایت.ضییف.است.ویکی.هم.بازار.را.ول.کردین
امان.خدا هیچ.رسیدهگی.ندارد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج