سود میلیون دلاری تیام برای استقلال
۷۶۵۴۶۱
۰۷ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۳
۱۱۸۸۹ 
بعد از ماه ها کشمکش سرانجام مهاجم سنگالی و نماینده استقلالی ها به توافقی کلی برای جدایی این بازیکن و حضورش در باشگاه اماراتی رسیدند تا کار به شکایت و شکایت بازی در فیفا کشیده نشود.

ورزش سه: بعد از ماه ها کشمکش سرانجام مهاجم سنگالی و نماینده استقلالی ها به توافقی کلی برای جدایی این بازیکن و حضورش در باشگاه اماراتی رسیدند تا کار به شکایت و شکایت بازی در فیفا کشیده نشود.

 به محض این که مقصد آتی مامه بابا تیام مشخص شد باشگاه استقلال در موضع گیری تندی اعلام کرد مهاجم سنگالی حق جدایی از این تیم و کوچ به عجمان امارات را ندارد. حتی در این راه باشگاه تهرانی رایزنی و مکاتباتی نیز با باشگاه اماراتی عجمان داد و با تاکید بر این که روند جدایی تیام به این آسانی نیست به سران این باشگاه هشدار داد امضای قرارداد با مهاجمی که تحت اختیار استقلال است می تواند تبعات سنگینی برای آنها در پی داشته باشد.

با وجود این موضع گیری اما مامه تیام که تمایلی به ماندن در استقلال نداشت راهی دبی شد و درست چند ساعت بعد از امضای قرارداد با الحاجی گرو در تهران این بازیکن سنگالی هم پیوستن خود به عجمان را علنی کرد تا مشخص شود تهدیدهای باشگاه استقال روی تصمیمی که او برای آینده خود گرفته چندان تاثیرگذار نبوده است.

با این اتفاق طرفین به این نتیجه رسیدند که در نشستی با حضور نماینده های خود پیرامون جدایی مسالمت آمیز به توافق برسند به خصوص که استقلال الان نیاز مبرمی به مبلغ بند فسخ قرارداد این بازیکن داشت.

استارت جدایی تیام از نروژ خورد

این که مهاجم سنگالی چرا تصمیم به جدایی از استقلال گرفت؟ سئوال بسیاری از طرفداران این باشگاه نیز هست. در پاسخ به این پرسش می توان فلاش بکی زد به اتفاقاتی که سه ماه قبل یعنی اواسط خردادماه رخ داد، درست در روزهایی که شایعات فراوانی پیرامون کوچ این بازیکن به الکویت با قراردادی سه میلیون دلاری نقل محافل خبری شده بود.

سود میلیون دلاری تیام برای استقلال

آن روزها تیام نه برای امضای قرارداد بلکه برای گذراندن تعطیلات با نامزد خود به کویت سفر و در یکی از هتل های پنج ستاره مشغول استراحت و خوشگذرانی بود به این امید که مدیربرنامه های ایرانی و خارجی او به توافقی خوب در خصوص قرارداد مالی سال جدید همین طور مطالبات او برسند.

جایی که باشگاه استقلال وعده داده بود از طریق یکی از حامیان مالی باشگاه که مقیم نروژ بود طلب 180 هزار دلاری او پرداخت می شود از همین رو تیام بعد از کویت مستقیم راهی اسلوو پایتخت نروژ شد غافل از این که نه پولی در کار است و نه اسپانسری که بخواهد مطالبات او را پرداخت کند.

بیا ترکیه 200 هزار دلار بگیر

بعد از این خلف وعده تیام و مدیربرنامه هایش با وعده ای جدید از سوی مدیران وقت استقلال روبرو شدند تا در روزهایی که خود وینفرد شفر هم وارد ماجرا شده بود تیام به استانبول برود تا این بار به 200 هزار دلاری که باشگاه وعده پرداخت داده بود، برسد.

اما در استانبول هم دومین بدقولی بزرگ رخ داد چون نه خبری از این پول بود نه مشکل مالیات تیام در تهران حل شده بود که او بخواهد راهی ایران شود تا مذاکرات در تهران ادامه پیدا کند.

تیام در آخرین شب از مذاکرات استانبول وقتی با درخواست شفر مبنی بر سفر به ایران و تهران برای پیگیری مذاکرات و دریافت مطالباتش روبرو شد خطاب به مربی آلمانی گفت:« شما جای من بودید این اقدام را انجام می دادید؟! من تا الان دو بار با بدقولی روبرو شدم ضمن این که به تهران بیایم به خاطر مشکل مالیات گذرنامه ام توقیف می شود. اگر می خواهند بمانم همین جا پولم را بدهند در غیر این صورت می روم».

توافق با باشگاهی ترکیه ای

تیام فردای همان روز که با استقلالی ها به توافقی نرسید تا آستانه امضای قرارداد با باشگاهی در سوپرلیگ ترکیه پیش رفت اما روند مذاکرات او به جایی ختم شد که ترک ها با مطالعه دقیق قرارداد و شرایط او خواستار فسخ قرارداد و تسویه حساب او با استقلال ایران شدند تا بی جهت وارد دعوای حقوقی به خاطر این بازیکن نشوند.

از همین رو تیام در پیغامی جدید آمادگی خود برای پرداخت 200 هزار دلار و عملی کردن بند فسخ قرارداد را اعلام و از استقلالی ها شماره حساب خواست تا پول را واریز کند چون باشگاه ترکیه ای حاضر بود همان مبلغی که تیام می خواست را به او بپردازد. اما استقلالی ها به این درخواست تیام توجهی نکردند تا باشگاه ترکیه ای بعد از یک هفته قید مهاجم سنگالی را بزند.

سه راه برای جدایی تیام

قراردادی که استقلال با تیام در زمستان گذشته بسته بود سه راه برای جدایی این بازیکن پیش روی او قرار داده بود. اول این که او بند فسخ 200 هزار دلاری داشته باشد، دوم پیشنهادی کمتر از 400 هزار دلاری دریافت کند و راه سوم این بود که با جدایی وینفرد شفر قرارداد این بازیکن هم بدون قید و شرط فسخ شود.

سود میلیون دلاری تیام برای استقلال

قراردادی ترکمنچای که یکی از بهترین مهره های استقلال را برای تصمیم گیری در خصوص آینده اش با آزادی عمل زیادی روبرو کرده بود چون دو راه از سه راه جدایی برای این مهاجم سنگالی باقی مانده بود آن هم در شرایطی که باشگاه استقلال کاری برای مقابله با آنها نمی توانست انجام دهد.

عجمان وارد ماجرا شد

همین که اختلافات میان تیام و استقلال به اوج خود رسید به یکباره باشگاه های اماراتی مشتری این بازیکن گلزن شدند چون از نزدیک قدرت او را زیر نظر گرفته بودند به خصوص بعد از دو بار گلزنی و درخششی که تیام در بازی استقلال با العین داشت.

اما پیشنهادات وسوسه کننده باشگاه های اماراتی به جایی رسید که عجمانی ها با دراختیار داشتن مشاوری حقوقی از ایران یک گام از سایر مشتریان پیش افتادند تا از این باشگاه به عنوان مقصد نهایی تیام نام برده شود. اتفاقی که در نهایت افتاد چون ستاره سنگالی بسته پیشنهادی وسوسه کننده ای از این باشگاه دریافت کرده بود .

زمانی: تیام را فراری ندادم، کنترل کردم

محمد زمانی ایجنت ایرانی که به عنوان مشاور حقوقی باشگاه عجمان فعالیت می کرد در تشریح روند جدایی ستاره سنگالی از استقلال گفت:« متاسفانه در هفته های گذشته تهمت های زیادی به من زده شد مبنی بر این که تیام را از استقلال فراری دادم درحالی که واقعیت ماجرا به گونه دیگری بود.

اگر من دخالت نمی کردم این بازیکن با قراردادی زیر 400 هزار دلار به راحتی از استقلال جدا می شد و دیگر پولی به باشگاه تهرانی نمی رسید اما وقتی در جریان اوضاع قرار گرفتم مانع این ضرر و زیان شدم چون پیشنهادی از عجمان به تیام ارائه دادم که هم منافع استقلال حفظ می شد هم این که خود تیام به آن چه می خواست می رسید».

سود رویایی برای استقلال

چند روز قبل در سفری که خطیر معاون ورزشی استقلال به دبی داشت نشستی با حضور او، نماینده عجمان و مدیربرنامه های تیام برگزار شد که در نهایت سودی فوق العاده فراتر از آن چه بند فسخ قرارداد این بازیکن در هنگام پیوستن به استقلال مد نظر قرار داده بود به باشگاه تهرانی رساند.

بر اساس توافق میان دو باشگاه عجمانی ها علاوه بر پرداخت 350 هزار دلار نقد به استقلال 25 درصد از سود ترانسفر بعدی این مهاجم سنگالی را نیز به باشگاه تهرانی دادند تا رضایت طرف ایرانی کاملا جلب شود.

درصدی که گفته می شود ممکن است تا کمتر از چند ماه دیگر رقمی در حدود 600 تا 750 هزار دلار دیگر نیز نصیب استقلالی ها کند چون عجمانی ها هنوز فصل آغاز نشده با پالس هایی مثبت از دو غول بزرگ حاشیه خلیج فارس برای خرید مهاجم سنگالی با آفرهای 3 تا 4 میلیون دلاری روبرو شده اند.

به این ترتیب مدیریت جدید باشگاه با ارتباط خوبى که با طرف اماراتی برقرار کرد مانع از قرارداد زیر ٤٠٠ هزار دلاری تیام شد که در این میان همکارى محمد زمانى و باشگاه استقلال باعث به دست آوردن سود سرشارى از قرارداد ترکمنچای قبلی برای آبی ها از کنار بازیکنی شد که اگر قراردادی حرفه ای و اصولی با او بسته می شد بدون شک به این راحتی نمی شد شاهد جدایی و کوچ او بود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
20:34 - 1397/06/07
جوک نگید بریدخودتونومسخره کنید ما همیشه محکومیم اینارا میگن فرداوزارت ورزش چندمیلیاردپول بده بدهی هاشونو بدن ازاسیاحذف نشن
Iran, Islamic Republic of
20:35 - 1397/06/07
قالل توجه وزیر که مدیری هیچ کاره را درباشگاه گماشت تا بادخالتهای دیگران ماهوادارا ارزوبه دل ستاره دیگربمانیم وخودشان هم نمادمدیران بی لیاقت بکنند!
Iran, Islamic Republic of
21:17 - 1397/06/07
این پولا دردی از استقلال دوا نمیکند چون استقلال اینقدر گندکاری داره یک نمونه اش همون بویان که قرار داد میلیاردی داشت یا مگویان که قرار دادش را استقلال یک طرفه فسخ کرد و بدون بازی قرارداد یک سالش را گرفت یه نمونه دیگه امین حاج محمدی بود که پول میلیاردی گرفت پس مدیران استقلال اینقدر گند زدن که این پول توش گمه ..
Germany
21:28 - 1397/06/07
ببه قول قدیمیها شب دراز است و قلندر بیدار
چند ماه دیگه معلوم میشد اصل ماجرا چی بوده و چی هست
Iran, Islamic Republic of
21:54 - 1397/06/07
هم تیام بره ب درک هم مسعولین بی عرضه استقلال
Iran, Islamic Republic of
23:23 - 1397/06/07
برای دل خوشی هوادار دروغ خوبی هست .کم نیارید ازدروغ گفتن .سند پول رو منتشر کنید .اینهمه بدهکاری رو از کجا اوردید .دروغه دروغ
Iran, Islamic Republic of
08:41 - 1397/06/09
زنده باد استقلال درود بر استقلالی ها
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج