سرمربی جودو از روی صندلی کوچ اخراج شد
۷۶۵۹۱۵
۰۹ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۴
۷۴۰۹ 
محمد منصوری سرمربی تیم ملی جودو برای دومین بار در طی دو روز در چارچوب بازی‌های آسیایی از روی صندلی کوچینگ اخراج شد!

خبرگزاری فارس: محمد منصوری سرمربی تیم ملی جودو برای دومین بار در طی دو روز در چارچوب بازی‌های آسیایی از روی صندلی کوچینگ اخراج شد!

 سیزدهمین روز از هجدهمین دوره بازی‌های آسیایی اندونزی در حالی از صبح امروز(جمعه) آغاز شده است که تیم ملی جودو کشورمان در آخرین روز از این رقابت‌ها تنها یک نماینده دارد. جواد محجوب نماینده وزن 100+ کیلوگرم تیم ملی جودو کشورمان در نخستین مبارزه خود موفق شد "بکوبلات توکتوگونو" نماینده قرقیزستان را شکست دهد.

محجوب در نیمه نهایی به مصاف "اولزیبیار" از مغولستان رفت و در 2 ثانیه پایانی بازی را به نماینده مغولستان واگذار کرد اما اتفاق عجیبی که در مبارزه دوم محجوب برای سرمربی تیم ملی رخ داد، این بود که منصوری از سوی داوران حاضر در سالن مسابقات به دلیل رعایت نکرد قوانین کوچ کردن از سوی فدراسیون جهانی از روی صندلی کوچ برای دومین بار اخراج شد!

منصوری در طول مبارزه محجوب مدام از روی صندلی کوچ فریاد می‌زد که گویا داوران حاضر سرانجام پس از چند مرحله تذکر دادن به منصوری ناچار شدند در دقیقه دوم مبارزه محجوب ، منصوری را از روی صندلی کوچ طبق قانون( کوچ فقط در زمان قطع شدن مبارزه حق صحبت کردن دارد و در طول مبارزه اگر صحبت کند بعد از یک بار تذکر گرفتن از سوی داوران از روی صندلی کوچ اخراج می‌شود) اخراج کنند.

البته روز گذشته(پنج شنبه) در بازی قبل از فینال سعید ملایی نماینده وزن 81- کیلوگرم تیم ملی جودو، منصوری به دلیل رعایت نکردن قوانین از روی صندلی کوچ اخراج شده بود و به همین دلیل مربی ازبکستانی تیم ملی که هیچ آشنایی به زبان فارسی ندارد در فینال بازی‌های آسیایی روی صندلی کوچ نشسته بود!

طبق قانون فدراسیون جهانی در صورتی که یک مربی از روی صندلی کوچ اخراج شود، فقط همان روز اجازه نشستن روی صندلی کوچ را ندارد و به همین دلیل "آندری شکورباین" مربی ازبکستانی در فینال مبارزه ملایی روی صندلی کوچ نشسته بود. متاسفانه به دلیل عدم رعایت قانون فدراسیون جهانی منصوری که امروز برای دومین بار از روی صندلی کوچ اخراج شده است، دیگر نمی‌تواند روی صندلی کوچ بنشیند.

محمد منصوری سرمربی تیم ملی جودو بیش از بیست و پنج سفر خارجی را در کنار ملی پوشان حضور داشته و بارها نشستن روی صندلی کوچ را تجربه کرده و به خوبی قوانین فدراسیون جهانی را می‌داند اما نمی‌دانیم که چرا او علی رغم این همه تجربه و آشنایی با قوانین فدراسیون جهانی این طور رفتارها را از خود نشان داده است.

او که روز گذشته یک بار این تجربه تلخ را امتحان کرده بود، بدون شک نباید امروز در چنین شرایط حساسی اشتباهات روز گذشته را تکرار می‌کرد.

متاسفانه ملایی و محجوب هر دو در ثانیه‌های آخر بازی را مقابل حریفان خود واگذار کردند، اخراجی که هر دو به ضرر بازیکنان تیم ملی تمام شد، چرا که در ثانیه‌های پایان مسابقات ملی پوشان نیاز به کوچ دارند و مربی باید مبارزات آنها را از بیرون اداره کند که متاسفانه عدم حضور مربی ایرانی روی صندلی کوچ تاثیر بسزایی در شکست ملی پوشان داشت.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج