چرا مردان با زنان بزرگتر از خود ازدواج می‌کنند؟
۷۶۶۸۰۰
۱۷ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۵
۱۳۶۹۲ 
قرن‌ها شنیدن خبر ازدواج مردان با زنان کوچکتر برای جامعه عادی شده بود و هیچ‌وقت کسی از این مردان نمی‌پرسید چرا؟ اما حالا تمایل به ازدواج با زنان بزرگتر در میان بعضی از مردان دیده می‌شود و تحلیل‌های اجتماعی و روانشناسی را به خود اختصاص داده است.

روزنامه شهروند - لیلا مهداد: قرن‌ها شنیدن خبر ازدواج مردان با زنان كوچكتر برای جامعه عادی شده بود و هیچ‌وقت كسی از این مردان نمی‌پرسید چرا؟ اما حالا تمایل به ازدواج با زنان بزرگتر در میان بعضی از مردان دیده می‌شود و تحلیل‌های اجتماعی و روانشناسی را به خود اختصاص داده است. ازدواج مردان و زنان با افراد کوچکتر یا بزرگتر از خودشان، یکی از پرمناقشه‌ترین بحث‌ها در خانواده‌هاست.

حرف‌های از مد افتاده

«این حرف‌ها قدیمی شده است.» پزشك آزمایشگاه است؛ دختری مستقل كه طی سال‌ها فعالیت به تمكن مالی خوبی دست یافته و حالا سال دهم زندگی مشتركش را پشت‌سر می‌گذارد. «من ٦سال از همسرم بزرگترم و تاكنون این مسأله باعث مشكلی در زندگی‌مان نشده است.» همسر «سیمین» هنرمند است و كلا‌س‌های موسیقی برگزار می‌كند. البته «فاطمه» این حرف‌ها را قدیمی نمی‌داند و معتقد به ازدواج با مرد بزرگتر است. «دوست دارم با بزرگتر از خودم ازدواج كنم، البته اكثر دوستانم هم بزرگتر از من هستند.

درست و غلط‌هاي ازدواج با فاصله سني معكوس

حوصله ندارم، بچه بزرگ کنم.کوچکتر که باشند باید برایشان مادری کنیم و جایگاه‌ها تغییر می‌کند برای همین نمی‌توانند مسئولیت‌پذیر باشند.» اما «نسیم» بهترین ازدواج را با هم‌سن‌وسال می‌داند. «هم‌سن‌وسال بودن خیلی خوب است چون درك بهتری از دنیای هم داریم، البته اگر شرایطی پیش بیاید كه از ابعاد مختلف مناسب و منطقی باشد حاضرم با یكی، دو سال بزرگتر یا حتی كوچكتر از خودم هم ازدواج كنم.» «ساناز» از دختران دهه شصتی است و در برنامه‌ریزی زندگی‌اش ازدواج اصلا جایی ندارد!«اصلا به ازدواج فكر نمی‌كنم ولی واقعیت این است كه در ازدواج بزرگتر یا كوچكتر بودن زوج بستگی به شرایط روحی و تربیتی افراد دارد و نمی‌توان گفت این مسأله خوب یا بد است! بعضی از مردان و زنان از نظر شخصیتی دوست دارند با فردی ازدواج كنند كه از نظر سنی بزرگتر باشد تا بتواند نقش حامی بودن را برایشان بازی كند.

واقعیت این است كه بعضی‌ها دوست دارند همیشه مورد حمایت قرار بگیرند. در مقابل هم عده‌ای خواهان ازدواج با افراد كوچكترند تا بتوانند نقش اولیا بودن را برایشان ایفا كنند.» «شیرین» و «محدثه»‌ هم جزو دهه‌شصتی‌ها محسوب می‌شوند، البته اواخر دهه و هر دو بر این باورند كه مردی كه برای زندگی مشترك انتخاب می‌كنند باید بزرگتر از آنها باشد. «محدثه» ٣یا٤سال بزرگتر بودن را برای مرد مناسب می‌داند، البته «شیرین» دلیل این تمایلش را درك بالاترش نسبت به مسائل در مقایسه با مردان هم‌سن‌وسالش عنوان می‌كند.

گزینه مناسب؛ هم‌سن

«با كوچكتر از خودم كه اصلا اما اگر بزرگتر از خودم باشد ایرادی ندارد، البته تا ٥سال.» مدیر بازرگانی یك شركت بزرگ است؛ متولد ٦٤. «محسن» با تاكید بر اینكه زن باید كوچكتر از مرد باشد را تفكر مختص مردان قدیم می‌داند.«اینكه زن باید از مرد كوچكتر باشد برای مردان قدیم است كه دوست داشتند زنانشان را به روش خود تربیت كنند، البته در آن دوران ازدواج‌ها در سن پایین اتفاق می‌افتاد و دختران با همان سن پایین از پختگی خاصی برخوردار بودند اما دختران دهه ٧٠ به بعد اصلا آمادگی همسر و مادر شدن ندارند و برای همین بهتر است با دختران بزرگتر ازدواج كنیم.» در حالی كه همكارش فاصله سنی ٥سال را مناسب می‌داند.

«امید» متولد ٦٤ است و باورش این است كه زن باید ٥سال كوچكتر از مرد باشد.«این مسأله‌ای است كه امروزه فراموش شده شاید برای همین است كه زوج‌ها به این همه مشكل برمی‌خورند چرا قدیم این همه طلاق و مشكلات خانوادگی وجود نداشت و این همه زنان و مردان از نداشتن تفاهم حرف نمی‌زدند!» «بابك» كه عكاس خبری است ازدواج با هم‌سن‌وسال را مناسب‌ترین انتخاب می‌داند.

«دوست دارم با هم‌سن‌و‌سالم ازدواج كنم چون بزرگتر از من تجربیاتی داشته كه من هنوز تجربه نكرده‌ام و كوچكتر از من هم تجربیاتی را نیاز دارد كه من آنها را از سر گذرانده‌ام اما با هم‌سن‌وسالم می‌توانم تجربیات همسانی را تجربه كنم و خود این مسأله هیجان‌انگیز است.» اما «محمود» معتقد به ازدواج با زن كوچكتر است.«كوچكتر از خودم. چون خانم‌ها از نظر عقلی زودتر به پختگی می‌رسند و خانم كوچكتر از من بی‌شك پختگی به اندازه من دارد، البته ما دوستی داریم كه همیشه در میان آقایون با بزرگتر از خودش دوست می‌شد و در نهایت هم با خانومی كه ١٠سال بزرگتر از خودش بود ازدواج كرد.»

راهکارهایی برای زن وشوهرها با اختلاف سنی بالا

از آنجا که تفاوت سنی میان زوجین خصوصا زمانی که مرد بزرگتر است و دختر هم در سنین بسیار پایین به سر می‌برد، می‌تواند زمینه ناهمسانی در اندیشه و افکار فردی و اجتماعی را میان همسران فراهم آورد، این احتمال وجود دارد که چنین ازدواج‌هایی در دام ارتباط والد - کودکی بیفتد. در این دسته از ازدواج‌ها فرد کوچکتر هنوز در دوران نوجوانی به سر می‌برد و فرد بزرگتر مرحله جوانی خود را سپری می‌کند، باتجربه‌تر است و خود را در قبال ناپختگی‌ها، ناآگاهی‌ها و خودسری‌های فرد کوچکتر مسئول می‌داند؛ مسئولیتی از جنس مسئولیت پدرانه. درواقع بسیاری از افراد بزرگتر در ازدواج‌های با فاصله سنی زیاد معتقدند مسئولیت «تربیت» همسر نوجوانشان به‌عهده آنها واگذار شده و در نتیجه ممکن است ناخواسته در مقام یک والد شروع به سختگیری و کنترل خارج از عرف همسر نوجوانشان کنند.

مسلما در ازدواج‌هایی با شکاف سنی بالا خصوصا زمانی که زوجین کم سن‌و‌سال هستند، فرد کوچکتر ممکن است به تفریحات، سرگرمی‌ها و رفتارهایی علاقه‌مند باشد که شاد و پرهیجان است، اما از نگاه فرد بزرگتر چندان پسندیده و مقتضی مقام و شأن فرد متاهل نیست. در چنین ازدواج‌هایی حتی ممکن است خنده‌های همسر زمینه ایجاد ناراحتی و کج خلقی زوج بزرگتر را فراهم کند!

حال چنانچه فرد بزرگتر همسرش را به‌گونه‌ای «منطقی» همراهی نکند، بلکه مشغول سرزنش کردن و ایرادگیری از رفتارهای ناپخته او باشد و نحوه برخورد همسرش را مایه شرمساری و خجالت خود ببیند یا کلا تصمیم بگیرد او را به حال خود بگذارد و در هیچ‌کدام از علایق همسرش مشارکت نکند، رفته رفته دلسردی و پشیمانی بر زندگی هر دوطرف سایه می‌گستراند و آنها را به سمت فاصله گرفتن از یکدیگر و پناه بردن به عالم تنهایی یا جایگزین کردن جمع دوستان و اقوام به جای همسر سوق می‌دهد.

بسیاری از خانم‌هایی که در سنین پایین و در اوج نوجوانی زندگی مشترک را آغاز کرده‌اند ممکن است بعد از گذشت سال‌ها از زندگی‌شان به‌دنبال شکوفایی استعدادهایشان باشند. در چنین شرایطی مرد ممکن است شاهد آزمون و خطاهای زن برای به‌دست آوردن شغل، جایگاه اجتماعی، حل مشکلات شخصی و ارتباطی‌اش باشد. در واقع فرد کوچکتر با حرکت به سمت سنین رشد و پختگی، رفتارهایی را نشان می‌دهد که در‌واقع مقتضی سن اوست و بخشی از فرآیند طبیعی رشد محسوب می‌شود.

در چنین شرایطی همسر بزرگتر که تاکنون همسرش را فردی صرفا «تابع» می‌شناخته، ممکن است با ایجاد چنین تغییراتی به اشتباه بیندیشد که او مشغول سرکشی و طغیان است و باید در مقابل چنین تغییراتی ایستادگی کرد. در شرایط مذکور چنانچه زوجین از قدرت گفت‌وگوی منطقی و انعطاف بر سر تغییرات به‌وجود آمده برخوردار نباشند دیر یا زود شاهد جدایی عاطفی و روحی از یکدیگر خواهند بود.

انتشار یافته: 65
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:10 - 1397/06/17
براي اينكه همه جوره بصرفه تره
پاسخ ها
بدون نام
-
۱۱:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۸
اصلا سن معنا نداره مهم اینه که دونفر همدیگر را درک کنند وهمو بفهمند ودر همه حال تکیه گاه هم باشند .اینطوری زندگی شیرین تر پبش میره
United Arab Emirates
13:25 - 1397/06/17
من از شوهرم چهار سال بزرگتر هستم و ده ساله ازدواج کردیم دوتا بچه نه و هفت ساله داریم زندگیمون خیییییلی خوبه و بابت موضوع بزرگتر بودنم تا به حال مشگلی نداشتیم ولی به شیوه تربیتی و نوع شخصیت افراد بستگی داره همسر من از اول خیلی مرد زندگی و مسئولیت پذیر بود و بدون هیچ کمکی از طرف خانواده اش.
ممکنه شما با دو سال یا حتی بیشتر از خودتون ازدواج کنین ولی بچه باشه و هنوز متکی به خانواده اش و یا حتی شما اخلاقیات و نحوه برخورد شما با اون خیلی مهمه
پاسخ ها
آقا
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۹
كاش منم با بزرگتر از خودم ازدواج ميكردم. قدرت درك و فهمش و دنيا ديدگيش بيشتر بود. همسر من 7سال از خودم كوچكتره و نگاه هايي كه من به زندگي دارم با اون متفاوته.
من 29 سالمه همسرم 22 سال
Iran, Islamic Republic of
13:51 - 1397/06/17
چون دختران فیس و افاده ای این دوره و زمانه هیچ درکی از زندگی مشترک ندارند و فقط به درد یکی دو شب میخورن.من خودم زنی دارم که 12 سال از خودم بزرگتره و ازدواجمون هم موقته.اما این زن به قدری خوب و مهربان و اهل زندگی هست که میخام اونو به دایمی تبدیل کنم.دحترهای الان زن زندگی نیستن که مایه عذابن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۷
امید وارم تبدیل به دائم کردی هم همینجوری راضی بمونی چون این دوتا خیلی باهم فرق داره خیلی
saeedeh
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۷
چقد خوبه که همه ی دخترا رو امتحان کردید و الان میتونید یه پرچسب رو همه شون بزنید.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۸
احتمالا خانم دارن خرجتونو میدن وگرنه اینم همون یکی دو شب نگه میداشتی
بدون نام
Germany
۱۰:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۸
لابد دست مبارکتان در جیب خانم موقتتان است!
بدون نام
-
۱۱:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۸
افرین ...زودتر تبدیل به دایمی کنی پیش زنت عزیزتر میشی
مریم
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۸
بگو میخوام عقدش کنم یعنی چی تبدییییل کنم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۹
همین دیگه بگو دنبال زن با سن بالا میرید تا فقط با ازدواج موقت نیاز هاتون رو برطرف کنید بدون هیچ تعهدی و هر زمان که دلتون خواست راحت رابطه رو تمام کنید
قصد فقط و فقط سوءاستفاده هست و بس کاش زنها میفهمیدن و تن به این نوع ازدواج و مورد استفاده قرار گرفتن نمیدادن
امير
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۹
شما متاهل محسوب ميشي يا كاسب كار؟؟
لحن صحبتت هم كاملا تحقيرآميزه.
Netherlands
13:52 - 1397/06/17
به نظر من الان دیگه انقدر دختر و پسر ها واقعا بیشترشون لوس شدن مرد ها ترجبح میدن با بزرگتر از خودشون باشن تا از خودشون عاقل تر باشن و جمعشون کنن
پاسخ ها
بدون نام
Germany
۱۰:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۸
خوب مردی که نمی تونه خودش رو جمع کنه اصلا واسه چی می خواد ازدواج کنه؟
Iran, Islamic Republic of
14:19 - 1397/06/17
گزینه مناسب نداریم...من در هر سه رنج زوجای خوشبختی رو دیدم...مهم ترین چیز هم هدف بودن در زندگیه و اگه نیستید شعور و درک بالا مشکلات رو کم و همدلی رو زیاد میکنه...اما هم هدف بودن و همفکر بودن باعث میشه لذت زندگی رو در کنار آرامش تجربه کنید
پاسخ ها
بدون نام
-
۱۱:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۸
افرین
Iran, Islamic Republic of
15:24 - 1397/06/17
چه جالب!!! اونوقت منی که همش ۴ ماه از شوهرم بزرگترم از این قضیه ناراحتم
پاسخ ها
بدون نام
United Arab Emirates
۲۲:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۷
الان من نظر خودمو گفتم ،منفی دادنتون رو نمیفهمم واقعا
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۸
منظورشون اینه که ناراحت نباش.
بدون نام
-
۱۱:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۸
خوب طرز فکرتو عوض کن شیدا جون
Iran, Islamic Republic of
15:36 - 1397/06/17
چون عرضه زندگی گردوندن ندارن، دنبال یكی میگردن خرجشونو بده و جمع و جورشون كنه...مفت خورای بی خاصیت
پاسخ ها
سویل
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۷
لایک
امین
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۸
مشکل اینجاست که فکر میکنین مرد باید زندگیرو بگردونه.خودتون که اهل کار و تلاش نیستین.دنبال عابر بانک میگردین.واسه همینم اکثرا دچار ترشیدگی مضمن شدین و رو دست باباهاتون باد کردین
بدون نام
Germany
۱۰:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۸
بیگ لایک
بدون نام
-
۱۱:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۸
اقا امین الان در این دوره زمونه دیگه اقایون بندرت پیدا میشن که بتونن خانواده را بچرخونن و در ازدواج اقایون با زن سن بالا تر از خودشون اکثرا دنبال تامین خونه وماشین وغذاشون هستند ..تلخه ولی واقعیته
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۹
دقیقا
و اینکه هر زمان دلشون خواست به بهانه نامتناسب بودن بذارن برن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۹
امین جان فعلاً که پسر کپک زده بیشتر از دختر ترشیده شده همگی از بی زنی دارن میمیرن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۹
امین جان مزمن .....هر شب ده مرتبه رونوشت مزمن.......
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۹
باشه ما فهمیدیم شما پولداری. خرج دادن پیشکش پول کافی شاپ و سینمای خودتونو حساب کنین
Netherlands
17:39 - 1397/06/17
نامزد من ۱۰ سال ازم بزرگتره هیچ مشکلی هم با این موضوع ندارم تازه خیلی هم راضی هستیم از شرایط و عاشقشم اختلاف سنی اصلا مهم نیست
پاسخ ها
نرگس
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۸
ببینم ده پانزده سال دیگه هم همینو میگی وقتی شما چهل سالت شد خانم پنجاه یا زیر آبی میری هم هر میخواهید هم خرما
بدون نام
United Arab Emirates
۰۹:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۸
عزیزم دوران نامزدی همه چی گل وبلبله
بری تو زندگی مشترک میفهمی
بدون نام
-
۱۱:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۸
افرین ارش ...مهم طرز فکر ودرک هست .ده سال بعد هم خوشیخت باشین .اینجا بعضی نظرات یک جوری هست که فقط روی بدن زن مانور میدن ولی مهم همون فکر ومهریانی زن هست که شما را خوشبخت میکنه
مریم خانوم
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۸
کاربر" نرگس "در جواب به نظر شما و همه اونهایی که مثل شما فکر میکنن باید بگم خیلی زشته که ی خانوم همچین عقیده ایی داشته باشه اتفاقا خیلی هستن مردایی که زنایه کوچکتر و جوون تر هم دارن ولی بازم دوست دختر و زن صیغه ایی دارند این مدل آدمها ذاتا تنوع طلب و بی مسولیت و خودخواه هستن و هیییچ ربطی نه به جنسیتشون داره و نه سن و ظاهر همسرشون !!!
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۸
آرزوی خوشبختی همیشگی براتون دارم آقا آرش
Iran, Islamic Republic of
18:35 - 1397/06/17
فریبرز اخه ۱۲ سااال !؟
اون دیگه اگه بخواد هم نمیتونه فیس و افاده داشته باشه سنی ازش گذشته :)))) بعد چون یه جوری حس مادرانه بهت داره نمیتونه هیچوقت ولت کنه
پاسخ ها
بدون نام
-
۱۱:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۸
با احترام نظرت چرت بود 18:35
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۸
هیشکی به آدمی که ۱۰-۱۲ سال ازش کوچیکتره حس مادرانه نداره!

حس مادرانه وقتیه که ۲۰-۳۰ سال از کسی بزرگتر باشی
Iran, Islamic Republic of
18:37 - 1397/06/17
اینکه تمایل مردا واسه ازدواج با بزرگتر از خودشون زیاد شده ، چندان جالب نیست .
چرا !؟ چون دلیلشون اینه که میگن حکصله ی ناز کردن و فیس و افاده ی دخترا رو نداریم ویکی بیاد که جمعمون کنه .
پس کجاست اون اصل ناز و نیاز که در مورد مرد و زن گفته شده !؟
دور از جون بعضیا پسرای الان تنبل و بی مسیولیت شدن واسه همین میگن یکی باشه که مارو جمع کنه و واسه ما هم خودشو لوس نکنه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۸
از نظر شما جالب نیست...شما این موضوع رو مطمئن باش که یه پسر تا کاملا به حسش مطمئن نشه با کسی ازدواج نمی کنه پس کاملا راضیه که همچین کاری می کنه
بدون نام
-
۱۱:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۸
اقای 18:37 مطمئن باش که یک زن تا صد سالگی وحتی تا زمان مرگش ناز خودش را داره و مرد مقابلش را مجبور میکنه نازش را بکشه . این توهین به زن است که
بعد گذشت 30 یا 40 اورا فاقد ناز بدانیم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۹
مرد ها هیچ وقت حسی ندارن که بهش اطمینان داشته باشن اگر اطمینانی بود این همه از این شاخه به اون شاخه نمیپریدن
Iran, Islamic Republic of
19:46 - 1397/06/17
واضحه به همون دلیل که زنان با مردان بزرگتر از خودشون ازدواج میکنن.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۸
تفاوت های زنان و مردان را مطالعه کن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۹
چه نظر مسخره ای.زن ۵ سال از مرد بالغتره از نظر عقلی باید با مرد سن بالاتر از خودش باشه که نخواد بچه داری کنه به جای همسرداری.ولی مرد فقط به دلیل پول خانوم یا اینکه جای مامانش بلشه با زن سن بالاتر میخواد ازدواج کنه.اولی رابطه سالمه دونی ناسالم
Iran, Islamic Republic of
20:10 - 1397/06/17
برای انسانها سالم(از نظر روانی) مساله تفاوت سن مساله مهمی نیست؛ مهم اینه که افراد از نظر عقلی و فکری در یک سطح باشن ؛ در اینصورت مهم نیست طرفش کی و کجا بدنیا اومده.


ولی برای آدمای نابالغ و با سطح فکری پایین( که تو جامعه ما خیلی خیلی زیادن
) و عقلشون به دهن این و اون و خانواده هاشونه چنین ازدواجی توصیه نمیشه
پاسخ ها
بدون نام
-
۱۱:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۸
شدیدا با نطرتون موافقم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۹
صد و ده درصد کسی که سنش کمتره به همون نسبت فهم و درک و شعورشم متناسبه سن خودشه این حرف مسخره ایه که مثلا پسری ۲۰ سالشه اما قد ۳۰ ساله میفهمه و میتونه با یه دختر سی ساله ازدواج کنه.چون اگه اون پسر واقعا تو ۲۰ سالگی اندازه ۳۰
ساله ها بفهمه هم اشکال داره و درستش اینه که نباید اینطور باشه
Iran, Islamic Republic of
20:15 - 1397/06/17
خیلی خنده داره که انتظار داشته باشی آدم قبل از عاشق شدن شناسنامه طرفش رو چک کنه و بعد که مطمین شد زن از مرد کوچیکتره بعد عاشق شه!!!!
از یه انسان چنین انتظاری نمیره
پاسخ ها
لیلا
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۸
.خیلی خوشم اومد. عالی بود نظرتون
بدون نام
-
۱۱:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۸
والا
Germany
21:09 - 1397/06/17
همسر من ازم 7 ماه بزرگتره ، من سن رو ملاک قرار ندادم توی ازدواج شخصیت خانمم خیلی باوقار ، اهل زندگی و یه معنای واقعی زنانه هست و از همه مهم تر منو خیلی دوست داره و منم عاشقشم . دخترای الان همشون لوس و بچه هستن ، طرف 25 سالشه اما هیچی از زندگی نمیفهمه و فقط به فکر اینستا و خوش گذرونی هستش. خب مسلما برای ازدواج نباید به این دخترا فکر کرد.
پاسخ ها
بدون نام
Germany
۱۰:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۸
فکر می کنم منظور از بزرگتر بودن زن از مرد 7 ماه و یکسال و دو سال نیست. به نظرم حتی تا 5 سال هم اصلا شاید کسی متوجه اختلاف سن زن و مرد نشه.
بدون نام
-
۱۱:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۸
بخاطر فقط 7 ماه اومدی اینجا مطرح کردی ...خخخخ ..اصلا مهم نیست جانم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۸
هفت ماه که کلا اختلاف سنی محسوب نمیشه؛همسن هستید دیگه

خوشبخت باشید همیشه
Iran, Islamic Republic of
21:57 - 1397/06/18
خانمی مجرد وشاغل هستم بیشتر خواستگارام از خودم کوچکتر هستن ولی من تمایلی به ازدواج با اونا ندارم چون این از درک وشعور وعشقشون نیست، بیشتر به خاطر اینه که از مخارج زندگی خیالشون راحت بشه وقتی دختری تحصیلات وخونه وماشین داشته باشه این روزها که مشکلات اقتصادی زیاده خیلی میخوان باهاش ازدواج کنن.
متاسفانه آدم با شعور خیلی کم پیدا میشه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۹
منم متولد 62 هستم تا حالا هم خودم نخواستم ازدواج کنم و کیس ازدواج زیاد داشته و جالبه که الان حتی تا 10 سال کوچکتر از خودم هم خواستگار دارم که البته اصلا اعتقادی به ازدواج با کوچکتر از خودم ندارم
کاش این مرد ها یاد میگرفتن از عقل شون استفاده کنن
بدون نام
-
۰۹:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۹
مجبوری از بین همینها انتخاب کنی ... حالا ببین کدومشون از نظر شعور وشخصیت بالاتر از بقیه هست همونو انتخاب کن
Iran, Islamic Republic of
03:20 - 1397/06/19
متنفرم ازینکه طرف مقابلم حتی یک ماه ازم کوچیکتر باشه چه برسه چندسال
Iran, Islamic Republic of
03:32 - 1397/06/19
گیریم که الان تمام پسرای ایرانی با این نظریه موافقم باشن ولی مطمئن باشید ۹۰ درصد شایدم بیشتر از دختران ایرانی هرگز از همچین چیزی استقبال نمیکنن و دوست ندارن زن کسی کوچیکتر از خودشون بشن
Iran, Islamic Republic of
17:52 - 1397/06/20
منم خیلی با این مسئله مشکل داشتم، تا اینکه با فردی آشنا شدم که 11 ماه از خودم کوچکتر بود و تا حالا تنها کسی که تونستم کامل باهاش ارتباط برقرار کنم اون بوده، به نظر من اختلاف زیاد نباشه کافیه حالا هر کدوم کوچکتر یا بزکتر مهم نیست، و اینکه هیچکدوم تو سن خاصی گیر نکرده باشن و بزرگ شده باشن
Iran, Islamic Republic of
17:58 - 1397/06/20
با اینکه خودمم پسرم ولی پسر های این دوره و زمونه پسر نیستن دخترن فقط مونده رژلب بزنن و همچین پسرایی به درد زندگی نمیخورن که در مورد دخترا برعکسه
پاسخ ها
توکلی
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۲
این چه تفکری هست که حتما سن زن باید کمتر از مرد باشه. به همین دلیل هست که درمملکت ما دلتان بخواد زن بیوه وجود داره!!!!
Iran, Islamic Republic of
19:02 - 1397/09/27
سن بالاتر زن یه تابوی در کشور ماست که باید شکسته شود سن نیز مانند سایر شرایط ازدواج نسبی است و شرایط عاطفی وهیجانی وبلوغ عقلی زن ومرد مهم است،درکل باتوجه به وضع ازدواج وشرایط جامعه من شخصا موافق زن بزگتر از مرد در صورت هماهنگی در بقیه شرایط ازدواج هستم و به همه کسانی که بااگاهی این تابو فرهنگی را کنار میزارند وازدواج می کنند افرین وتبریک میگم وامیدوارم زندگی خوبی داشته باشند تا نمونه موفق این نوع ازدواج وباعث ترویج ان باشند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج