تنها ۲ درصد کارگران ایران امنیت شغلی دارند
۷۶۷۴۳۲
۱۳ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۳:۵۸
۶۹۷۱
نماینده کارگران در شورای عالی کار با اشاره به این که تنها ۲ درصد از کارگران کشور امنیت شغلی دارند، گفت: حداقل حقوق کارگران فقط ۳۴ درصد از معیشت آنان را تأمین می‌کند.

خبرگزاری ایرنا: نماینده کارگران در شورای عالی کار با اشاره به این که تنها 2 درصد از کارگران کشور امنیت شغلی دارند، گفت: حداقل حقوق کارگران فقط 34 درصد از معیشت آنان را تأمین می کند.

علی خدایی روز دوشنبه در جلسه کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار جنوب شرق استان تهران که در قرچک برگزار شد اظهار داشت: باید پذیرفت که امروز شرایط کار و معشیت کارگران و حتی روابط کارگران و تولید کنندگان مناسب نیست.

وی گفت: امنیت شغلی، روابط کاری و شوراهای کارگری و معشیت کارگر سه ضلع اصلی جامعه کارگری است و مطالبات بعدی کارگران مطالبات ثانویه ای است که باید در جایگاه خود به آن ها رسیدگی کرد، مهم این است که عدم تقویت این شاخصها در جامعه کارگری موجب بروز مشکلات در اولویت های ثانویه می شود.

وی با اشاره به نقش شورای کار در تأمین امنیت شغلی کارگران گفت: در بهترین حالت، شوراهای کار تنها ١٥ درصد از کارگران را نمایندگی می کنند که این آمار در شهرستانی نظیر ورامین پایین تر از سایر شهرهای استان تهران است.

خدایی افزود: تا پیش از افزایش قیمت ارز در سال 91، حداقل حقوق کارگران 60 درصد از هزینه های زندگی کارگران را تأمین می کرد که بعد از افزایش قیمت ارز، این میزان تا 37 درصد کاهش یافت.

وی افزود: با تمام تلاش هایی که در جامعه کارگری برای تأمین حقوق کارگران بین سال های 91 تا 96 صورت گرفت ، 13 درصد از عقب ماندگی ها تأمین شد.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
05:10 - 1397/06/13
خجالت هم گر کسی سرش بشه خوبه وآن دو در صد افغانیها هست کار زندگی کار گر ایرانی چادر سیا خیابانی ومردها هم برایه فروش ازایه بدنشان هست
United Kingdom
07:02 - 1397/06/13
آیا این ، در شان جمهوری اسلامی است؟ شرکتهای خصوصی تا می توانند اخراج می کنند اینا خداکنه مشکل ساز نشه....
Iran, Islamic Republic of
07:18 - 1397/06/13
خدا قوت میگیم به همه دولتی ها، نهادها ، عوامل مستقیم و غیر مستقیم که باعث این وضع شدند و هیچ وقت زیر بار مسولیت تامین معاش زتدگی از دسترنج خود نرفتند، یه حرکت دیگه انجام بدن پهلووونها این 2 درصدباقیمانده هم صفر بشه مشکل کلا حلا میشه و خیالمون همگی راااااااحت .
خدا قوت پهلونهاااااا
Iran, Islamic Republic of
07:53 - 1397/06/13
که انشالله این دو‌درصد هم مواد اولیه که تمام شد هم پیش ما بیکاران میایند که دور هم باشیم
Iran, Islamic Republic of
07:59 - 1397/06/13
توروبه قران اینوپخش کنیدوسانسورنکنیدبه ولای علی اگه دروغ بگویم من یه کارگرم ماهانه 940000تومان حقوق میگیرم وشرکتی هستم وبیمه هم نیستم وتااسم بیمه میبرم صاحب شرکت میگه یابااین شرایط کارمیکنی یااخراجت میکنم واگه اخراج شوم اولاکارنیست که برم دومااگه دنبال کاربگردم تاکار پیداکنم شایددوسه ماه طول بکشدوطی این مدت ازکجابیارم بخورم بااین حقوقی که به مدت ده روزتمام میشه واگه حرفم روباورندارین بعداگه خواستین ادرس میدم بیایین تحقیق کنید فقط پخش کنیدتابه گوش مسولین برسدونه تنهامن امثال من زیادن....باتشکر.
Iran, Islamic Republic of
08:01 - 1397/06/13
جم کنید فقط مگه بگید همش حرف همش حرف دیگه حالمون بهم میخوره
Iran, Islamic Republic of
11:48 - 1397/06/13
چرامتن ونظرات من راپخش نمیکنیدنکنه میترسیدیاگوشمالی دادن بهتون....
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج