برنامه‌های تلویزیون در ماه محرم اعلام شد
۷۶۷۶۹۲
۱۳ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۱
۶۲۵۴ 
دبیر شورای معارف سیما با اشاره به برنامه‌های تلویزیون در ماه محرم از تدارک 1023 برنامه در این ماه خبر داد و گفت: هر شبکه بر اساس مأموریت و وظایف خود برنامه‌هایی را در این ماه بر روی آنتن می‌برد.

سینما خبر: دبیر شورای معارف سیما با اشاره به برنامه‌های تلویزیون در ماه محرم از تدارک 1023 برنامه در این ماه خبر داد و گفت: هر شبکه بر اساس مأموریت و وظایف خود برنامه‌هایی را در این ماه بر روی آنتن می‌برد.

برنامه‌های تلویزیون در ماه محرم اعلام شد/ تدارک ۱۰۲۳ برنامه از شبکه‌های مختلف سیما

نشست خبری اعلام برنامه‌های شبکه‌های تلویزیونی با حضور محمدحسن محمدزاده دبیر شورای معارف سیما برگزار و طی آن برنامه‌های مناسبتی این ماه اعلام شد.

محمدزاده با بیان اینکه هر شبکه بر اساس ماموریت و وظایف خود برنامه‌هایی را در این ماه روی آنتن می‌برد، گفت: نحوه ورود و حجم ارائه برنامه در هر شبکه‌ای با برنامه‌ریزی خاصی است.

وی با اشاره به اینکه شبکه قرآن از ابتدای ماه محرم با حجم مناسبی آغاز به کار خواهد کرد، افزود: بعد از آن شبکه‌های یک، دو، سه، چهار، افق، مستند، سلامت، امید، جام جم، ورزش، تماشا، نمایش، نسیم و کودک به ترتیب برنامه‌های مناسبتی این ماه را عهده دار خواهند بود.

محمدزاده با بیان اینکه نگرانی خانواده‌ها از این بابت بود که در ماه محرم فرزندانشان از تماشای کارتون‌های مناسبتی بی بهره بمانند، خاطر نشان کرد: اینطور نیست و ما برنامه‌های مناسبی برای کودکان و نوجوانان خواهیم داشت اما در مجموع جدول پخش شبکه‌های مختلف منعطف بر مناسبات این ماه است.

وی درباره محتوای برنامه‌های این ماه گفت: سبک زندگی حسینی به عنوان شاخصی در سبک زندگی اسلامی مثل صبر، مقاومت، باور دینی بالا، امیدبخشی و... محوریت برنامه‌های محرم را تشکیل می‌دهد.از سوی دیگر به اماکنی که در آنها سخنرانی‌ها برگزار می‌شود نیز چنین موضوعاتی ابلاغ شده است.

محمدزاده با بیان اینکه طبق پیشنهادهای ارائه شده قالب سخنرانی‌ها مورد نیاز و مورد علاقه مخاطبان خواهد بود و تا حدود ۲۴ درصد از مخاطبان تلویزیون نسبت به سخنرانی در این ایام علاقه نشان دادند، گفت: نوع کارشناس و زمان پخش سخنرانی‌ها در همه شبکه‌ها با هماهنگی صورت گرفته است و تکراری نخواهد بود.

دبیر شورای معارف سیما با اشاره به اینکه یکی از پر مراجعه‌ترین قالب‌ها در این ماه قالب ذکر مصیبت و مداحی است که تعدادی مداح برای برنامه‌هایمان در نظر گرفتیم، افزود: نوع مأموریت شبکه قرآن با سایر شبکه‌ها متفاوت است اما در حضور مداح‌ها در شبکه‌ها تقسیم بندی صورت گرفته است. ما از مداح‌های جوان برای برنامه‌های ماه محرم استفاده کردیم که البته خبره نیز هستند.

وی با اشاره به پیامدهای منفی که در مراسم‌ها وجود دارد، گفت: باید سعی شود بسته‌هایی که از سوی برگزار کنندگان مجالس ذکر مصیبت به دست ما می‌رسد، بسته کاملی باشد و بریده بریده نباشد و صرفا مرثیه‌سرایی در این بسته‌ها تبلیغ نشود.

محمدزاده با بیان اینکه برایمان مهم است که در این مراسم‌ها به پخش فعالیت‌های گروه‌های موثر بپردازیم‌، خاطر نشان کرد: اتفاق خوبی که امسال افتاده تعاملی است که مرثیه‌سازان با شبکه‌های مختلف دارند و از اشعار آئینی و دینی و مرتبط با این ماه استفاده کردند و خود شاعران از این موضوع مطلع شدند و از سال گذشته این آسیب به صفر رسیده است.

دبیر شورای معارف سیما با اشاره به اینکه اجتماعات بزرگی در ماه محرم در سراسر ایران برگزار می‌شود، گفت: تا جایی که شرایط مهیا باشد پوشش رسانه‌ای این اجتماعات محرمی کخ از ۸ تا ۱۰ محرم برگزار می‌شود را خواهیم داشت؛ مثل همایش شیرخوارگان حسینی که از شبکه‌های یک، دو، سه و چهار پخش می‌شود‌. همچنین همایش احلی من العسل را که در حرم امام خمینی(ره) و در ۲۴ نقطه در کشور برگزار می‌شود، پوشش می‌دهیم.

وی با بیان اینکه امسال ۱۰۷ عنوان برنامه برای محرم خواهیم داشت که در قالب‌های مختلف تلویزیونی تدارک دیده شده است، افزود: در کل ۱۰۲۳ برنامه داریم که ۳۳۹۶۱ دقیقه برنامه خواهد بود‌. اگر برنامه‌های اختصاصی روز دهم و نهم را به آنها اضافه کنیم ۶۰۸ ساعت برنامه تقدیم مخاطبان می‌شود و به نسبت سال گذشته بالغ بر ۱۰۰ ساعت افزایش برنامه داشتیم.

محمدزاده با اشاره به اینکه شبکه یک سیما با ۷ عنوان برنامه در ۳۵۰۰ دقیقه به استقبال محرم می‌رود، خاطر نشان کرد: شبکه یک سیما، علاوه بر برنامه اذانگاهی تسبیح صبا، اشعه ایکس، ارتباط با استان‌ها با نام «با کاروان» از ۸ تا ۱۰ محرم و ویژه برنامه «شور شیرین» هر شب ساعت ۲۳ بر روی آنتن می‌برد.

دبیر شورای معارف با بیان اینکه شبکه دو با ۸ عنوان برنامه و شبکه چهار با ۵ عنوان برنامه در ماه محرم میهمان مردم خواهد بود، گفت: شبکه پنج با ۱۰ عنوان برنامه، شبکه آموزش با ۳ عنوان برنامه، شبکه قرآن با ۱۶ عنوان برنامه، شبکه کودک با ۱۴ عنوان برنامه، شبکه مستند با ۴ عنوان برنامه، شبکه افق با ۶ عنوان برنامه، شبکه امید با ۱۶ عنوان برنامه، شبکه جام جم با ۸ عنوان برنامه و شبکه نسیم با ۴ عنوان برنامه به استقبال ماه محرم می‌رود.

وی با اشاره به اینکه «فرمول یک» از روز ۶ محرم و «صبح بخیر ایران» نیز در این ایام از شبکه یک پخش می‌شود، خاطر نشان کرد: «کوی محبت»، «حب الحسین» و «از لاک جیغ تا خدا» و همچنین «مستند پیرغلامان» در ماه محرم از شبکه دو پخش خواهد شد. همچنین شبکه سه برنامه «در آستان خورشید» را از کربلا به طور مستقیم پخش می‌کند، سمت خدا، مسیر کربلا، مستند نوحه‌های ماندگار، بدون توقف، مستند ادب حضور معرفی هیئت‌های انقلابی و برنامه کوتاه چله از دیگر برنامه‌های شبکه سه هستند.

محمدزاده ادامه داد: «مستند پیرغلامان» و مستند ترکیبی «راویان گنجینه اسرار» نیز از شبکه چهار سیما پخش می‌شود. همچنین «بهشتیان زمین»، «مسیر»، «جاماندگان حسینی»، «سوگواره»، «محشر واژه‌ها»، «یارای شیدای حسینی»، «مستند سیاه پوشان»، «جامانده تا نیایش»، «حوالی امروز»، «عطر عاشقی»، «به خانه برمی‌گردیم» نیز از عناوین برنامه‌های شبکه پنج سیما در ماه محرم است.

وی «صبحی دیگر»، «همیشه خونه» و «هفت آسمان» را از عناوین برنامه‌های شبکه آموزش سیما عنوان کرد و افزود: از شبکه کودک نیز برنامه‌هایی همچون سر سفره خدا، یکی از چهار نفر داستان مذهبی سینمایی، نقش و نقاش، مقتل خوانی، مجموعه داستانی، سینمایی عاشوراییان، ستار‌ه‌های آسمون، پویه من امام حسین را دوست دارم، نقاشی نقاشی، فتو کلیپ مامان گلی و فرشته‌های آسمون پخش می‌شود.

دبیر شورای معارف سیما به برنامه‌های شبکه امید اشاره کرد و گفت: داستان خوبان، بفرمایید روضه، نوجوانان عاشورایی، احلی من العسل، نوجوانان عاشورایی، دوربین امید، گپ و گفت، مسابقه شبستان، به توان خدا، پای منبر، پویش مثل قاسم، نور ابدی نیز در این ایام از شبکه امید پخش می‌شود.

محمدزاده با اعلام برنامه‌های شبکه قران نیز گفت: روزنه، مستند عزاداری، جاودانگی، نغمه عشاق، مسابقه بشارت همان مسابقه ۱۴۵۲ است که به طور ویژه از ۶ محرم با موضوع امام حسین (ع) پخش می‌شود. وضو با مهتاب ویژه برنامه محرمی برنامه عطر محرم است و به برگزاری جلسه‌های اصیل حسینی می‌پردازد‌. سید احرار برنامه برند شبکه و ترکیبی است، پرسمان یکی از برنامه‌هایی است که به شبهات محرم پاسخ می‌دهد. احباب الحسین مستندی است که به معرفی خادمان حسینی می‌پردازد، ویژه برنامه کودک، کلیپ و نماهنگ نوجوان، روی بوم عاشورا، ارث خانوادگی مجموعه برنامه‌های دیگر این شبکه است.

وی درباره برنامه های شبکه جام جم گفت: سید احرار، روشنا مناسبتی همایش شیرخوارگان حسینی، روشنا نیز در روز تاسوعا و عاشورا به انعکاس مراسم مذهبی می پردازد. عقیق کودکان آب راه عاشقی و همچنین تاریخ شفاهی میراث مرثیه، اسب سفید سرزمین من، محرم در قاب مستند از برنامه های شبکه مستند هستند.

محمد زاده با بیان اینکه در طراحی برنامه های شبکه های ۳ و ۵ و قرآن سعی کردیم ویژه برنامه‌های جدیدی را ارائه کنیم و از جهت قالب و کیفیت ساخت در طراز شایسته ای قرار بگیریم، افزود: یکی از کارهایی که شبکه قرآن معارف سیما در قالب تخصصی جزو ماموریت های خود دارد بحث تولید تلاوت است که از این به بعد تلاوت های جدیدی را در شبکه های تلویزیونی شاهدیم. در ماه محرم نیز کلیپ هایی درباره نغمات عاشورایی از سمت شورای معارف سیما در اختیار شبکه‌ها قرار گرفته است.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:08 - 1397/06/13
حالا نیست بقیه سال رقص و آوازه...
Iran, Islamic Republic of
16:30 - 1397/06/13
از قدیم گفتن ادم گشنه ن دین داره ن ایمون ب داد ای مردم مظلوم برسید پولای بی زبون بیت المال هم ب اسم امام حسین اختلاس نکنین تو هر برنامه ای ملیاردی میدزدید والا ب خدا
Iran, Islamic Republic of
17:37 - 1397/06/13
دقیقا موافقم ، حالا نیست بقیه سال ساز و رقص و آوازه
Iran, Islamic Republic of
19:00 - 1397/06/13
این یه قانون روانشناسیه:فکر و ذهنی که غمگین و ناراحته کار نمیکنه .دقت کردیه چقدر فیلم و سریالامون غمگین و مزخرفه
فکر کردین اتفاقیه نه به خدا .مردم ته افسردگین .حالام که محرم شد هر کانال یا آخونده یا روضه.مردمو از دین زده کردن
Iran, Islamic Republic of
20:09 - 1397/06/13
ولی خدایی من بدبخت اون قسمت خبرم که گفت : (( نگرانی‌ مردم این هست و بود که کودکانشون از دیدن کارتون های مناسبتی محروم باشن ، که صدا و سیما به این نگرانی اونا پاسخ داده و برنامه کودک مناسبتی ساخته تا نگرانی مردم از این بابت رفع بشه !!! ))
Iran, Islamic Republic of
21:01 - 1397/06/13
دوباره سر کاری شروع شد
Iran, Islamic Republic of
21:48 - 1397/06/13
بهترین موقع سال واسه دزدی و اختلاس.یه ده روز ملت سرگرم امام حسین و عذادارین.دلار برسونین ۲۰تومن
Iran, Islamic Republic of
05:07 - 1397/06/15
ای بابا پس کنسرت و رقص و آواز تعطیل!!! روزهای شیرین زندگی مردم رو زهرشون کردین دیگه دنبال چی هستین!؟؟؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج