جزئیات جدید از سقوط مرگبار آسانسور در تهران
۷۶۸۲۷۹
۱۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۶
۲۸۷۵۴ 
سقوط بالابر از طبقه 13به طبقه منفی 4 در یک برج در حال ساخت در غرب تهران مرگ 6 نفر را رقم زد.

ایران نوشت: سقوط بالابر از طبقه 13به طبقه منفی 4 در یک برج در حال ساخت در غرب تهران مرگ 6 نفر را رقم زد.

ساعت 21:20 دقیقه سه‌شنبه 13 شهریور مأموران کلانتری 181 عوارضی گزارش سقوط بالابر در برج نرگس حوالی چیتگر را به بازپرس کشیک قتل پایتخت اعلام کردند. به‌دنبال اعلام این خبر بازپرس سجاد منافی آذر و تیم بررسی صحنه جرم راهی محل حادثه شدند.

با حضور در محل مشخص شد که آسانسور ساختمانی 90 واحدی از طبقه 13 به طبقه منفی 4 سقوط کرده و 6 نفر در این حادثه جانشان را از دست داده‌اند.

در تحقیقات صورت گرفته مشخص شد داخل کانال آسانسور به جای اتاقک آسانسور تنها یک بالابر نصب شده بود که به‌دلیل نامعلومی بالابر سقوط کرده است.همچنین مشخص شد مالکان سه واحد از این ساختمان به آنجا اسباب آورده بودند اما کسی در ساختمان ساکن نبوده است.

در تحقیقات صورت گرفته از سوی بازپرس شعبه سوم دادسرای امور جنایی تهران مشخص شد که 6 مرد در این حادثه جان خود را از دست داده بودند. طیب کریمی (32 ساله)، قیاس شریفی (25 ساله) و دولت دولتی (27 ساله) سه کارگر افغان بودند.

که با هم نسبت خانوادگی نیز داشتند و هر سه نفر آنها متأهل بودند. همچنین حسین اقلیمی، مهندس عمران بود که برای سرکشی به ملکش به آنجا آمده بود و فریدون دهقانی و یک مرد کابینت ساز که هویتش مشخص نشده نیز در این حادثه جان خود را از دست دادند.

تعیین کارشناس حوادث

به دستور بازپرس جنایی اجساد به پزشکی قانونی منتقل شدند. همچنین کارشناس حوادث برای بررسی علت این حادثه از سوی بازپرس جنایی تعیین شد.

جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش‌نشانی گفت: بر اثر این سقوط با فرو ریختن دیواره چاهک آسانسور 6 نفر (3 ایرانی و 3 افغان) زیر آوار ماندند. مأموران آتش‌نشانی پس از رسیدن به محل حادثه و بازگشایی کابین بالابر متوجه شدند هر شش نفر در داخل کابین قرار دارند که پس از بیرون کشیدن آنها هر شش نفر جان سپرده بودند.

در محفظه آسانسور یک بالابر ساختمانی کار گذاشته بودند که برای استفاده کارگران ساختمانی و حمل مصالح به‌کار می‌رفت.

گفت و گو با خانواده دو نفر از قربانیان

پدر حسین اقلیمی یکی از قربانیان حادثه در رابطه با مرگ پسرش گفت: پسرم مهندس عمران بود و این ساختمان متعلق به تعاونی یک شرکت بود که پسرم این ملک را از یکی از کارمندان آنجا خریده بود.

سازندگان ساختمان مدام تحویل ملک را به تعویق می‌انداختند و درنهایت قول دادند که ملک را یک ماه دیگر به پسرم بدهند. روز حادثه پسرم با کابینت ساز به آنجا رفته بود. کابینت‌های واحد پسرم و واحدهای دیگر را از آسانسور خالی کردند و هنگام برگشت این اتفاق می‌افتد.

شب حادثه عروسم با من تماس گرفت و گفت حسین تلفنش را جواب نمی‌دهد و نگران شده است. چندباری با تلفن همراهش تماس گرفتم اما بی‌فایده بود. درنهایت به ساختمان نیمه‌سازی که حسین به آنجا رفته بود، رفتم که متوجه حادثه شدم.

حکیم اله، برادر طیب نیز گفت: برادرم یک‌سال قبل به ایران آمد. از همان روزی که به ایران آمد در همین ساختمان مشغول به کار شد. دو سه روز قبل نیز به‌عنوان نگهبان ساختمان کار کرد. ب

ه غیر از برادرم پسر خاله ام، قیاس شریفی و پسر عمه‌ام دولت دولتی در این ساختمان مشغول به کار بودند. همه آنها متأهل بودند و زن و بچه هایشان در افغانستان هستند. من در ساختمانی چند کوچه آن طرف‌تر کار می‌کنم و وقتی از حادثه با خبر شدیم فوراً خودمان را به اینجا رساندیم.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:02 - 1397/06/15
رنگ بزن یه چنتاازفامیلاتونم ازافغانستان بیادکسی دیگه نموندخجالت نکشین اینجاخونه خالس هرکی به هرکی اینقدرافغانی توایران توخودافغانستان نیست بالای۲۰ملیون مفت خورعوصی گشنه کثیف بی ریخت مغول ازکل منابع کشور وبودجه شغلامون اشغال کردن وبیکار وصدای خودنمایندگان مجلس پارسال تواستیضاح وزیرکاردراومد وگفتن یعنی چی که بیش از۳ملیون افغانی فقط توکارساختمانی اشغال کردن وبیکاروچندبرابران توشغلهای دیگه به راحتی کارمینن وخودهم وطنانمون توهرخانه۱تا۲نفربیکار واین ننگ وشرم اوربایداخراج کتیدبازم مملکت دارازبین میرشماازدلتون نمیاد اخراج کنیدواینکارتون به نفع دشمنان وامریکااسراییل انگلیس فرانسه عربستان چون امریکاییهادوست دارن ایران اقتصادش ازبین بروبیکاری وفقرناامنی نارضایتی ....جرم وجنایت فساد..‌بش بعدبش سوریه وعراق بعدحمله کنه شمافعلا توخوال زمستانی هستین این تعدادفقط ازلحاظ شغلی به هرایرانی سالی بالای۳۰۰ملیون تومان درستل ضررمیزنن فقط ازلحاظ شغلی واین فاجعه تاریخی وباگفته خودمسولین واینهمه کشورخشک وبی ابی هستیم میدونیدبالای۱۰میلیاردلیتراب مصرف میکنن اینهاوقتی۱پرس چلوکباب بالای۲۰۰۰لیترمصرف ابش میش وببنیدافغانیاچقدراب مصرف میکنن و۱کیلوگندم ومرغ وشیر گوجه پیازسی بزمینی خیارپرتغال هرکدام بالای ۲۰۰۰لیترمصرفش ۱ساعت کولر۲۰لیتراینهایخچال وکولر .‌‌ندارن ومصرف خانگی هرفردطبق استانداردجهانی۲۵۰لیتربه بالا مصرفش وبالای۲۰ملیون افغانی ببنیدچقدراب مصرف میکنن وبعدخودشون سدزدن حق ابه ایران ونمیدن هیلمن هامون .. زابل سیستان وگردوخاک وریزگرداسم وسرطانی کردن خاک توسربی غیرت وبی عرضموون اخراج نمیتونیم کنیم واینجاهرتجاوزوجنایت به ناموس ایرانی کنن کوروش بزرگ کجایی ببنی چه بلایی سرمردمت میاد حیف این ستارخانهاوباکریها وهمتها رفتن منلکت به این روزنیفته ....وفروچالهها توایران ازچی مصرف کشاورزی زیاد وبی ابی ذخیر۴۰فاجعس ایرات۱۲۰ردکردطبق گفته وزیرنیروازماست برماست حقمون بکشیم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۵
تو باز پیدات شد فکر کنم تا حالا رفته بودی دنبال امار جدید ولی آمارت فرقی نکرده کمی جدیدترش کن حوصله مون سر رفت داری همش آمار تکاری میدی
خوبه کم کم داره املات خوب میشه این دشمنی یه نفعی برات داشته
ادامه بده هیچی نشه با سواد میشی خدارو چی دیدی شاید افانیارو هم بیرون کردی خخخخ
بدون نام
Germany
۱۴:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۵
زیاد خودتو اذیت نکن،آدم همون اول میفهمه بوی تعصب و نژاد پرستی میاد،دیگه بقیه‌ش رو نمیخونه...
کورش کبیر و اینا رو ول کن چون الان یکی از بی تمدن ترینهای دنیا ماییم و مسئولش امثال تو هستند...
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۵
ببین برادر هرکس زحمت کشه پول درمیاره شما هم کارکن پول در بیار چرا اینقدر حسودی میکنی فکر کردی کی هستی که این همه به افغانها توهین میکنی
........
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۵
ضر ، زر ، ذر نزن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۶
واقعیتاینه که ایرانیا به خاطر غرور حاضر نمیشن برن بنایی کنن وعملگیکنن وعارشون میاد وهمه در رویای پشت میز نشینی هستن هیچ جوونیرو در ایران پیدا نمیکنی حاضر شه عملگی کنه به همین دلیل افاغنه که مردم زحمت کش هستن میان و این مشاغلرو اشغال میکنن بندههای خدا از منو شما هم کلی بی احترامی میبینن
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۶
تو دلت خوشه ها .... کی میاد این اراجیف ۵۰ خطی رو بخونه آخه خخخخخخخخ
United Arab Emirates
10:04 - 1397/06/15
اینم از امنیت ساختمونای نیمه کاره...
یعنی ازهرجا باید بکشیم
یه بار سیل میاد
یه بار زلزله میشه
یه بار طوفان میشه
یه بار اسانسورخرابه
یه بار اتش سوزی میشه
یه بار قتل
یه بار تجاوز
و امان از این{یه بار}ها.....
که جون هزاران ادم رو میگیرن
و امان از سهل انکاری خودمون
Iran, Islamic Republic of
15:40 - 1397/06/15
باز م تعلل و کلاهبرداری و پیامک از دیار باقی!! ساختمان نیمه ساز و اسباب کشی فقط حکایت از دزدی تعاونی مسکن این برج دارد که کار به جایی رسیده که خریداران ناچارا اقدام به تکمیل کردن واحدها کردن و باید جنایت محسوب و محاکمه شوند.
Iran, Islamic Republic of
03:01 - 1397/06/23
امیدوارم به حق امام حسین و به حق حضرت عباس باعث و بانی این اتفاق و مرگ ناجوانمردانه این جوانمردان تو همین ماه محرم به بدترین نحو ممکن تقاص پس بدن و اشّد مجازات برای باعث و بانی این اتفاق در نظر گرفته بشه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج