پس از طلاق راحت زندگي كنيد
۷۶۸۵
۲۴ شهريور ۱۳۹۰ - ۰۰:۴۵
۲۳۰۷۴ 
وقتي همسر سابق‌تان دوباره ازدواج می كند!
شايد نتوان در دنيا كسي را پيدا كرد كه بعد از طلاق و شكست در زندگي مشترك دچار مشكلات عاطفي نشده باشد. دوران بعد از طلاق اصلا راحت نيست. اما چاره‌اي جز زندگي كردن نيست و تنها اقدام موثر اين است كه تمام تلاش خود را به‌كار بگيريم تا هويت‌مان را دوباره بازسازي كنيم.
برترین مجله اینترنتی ایرانشايد نتوان در دنيا كسي را پيدا كرد كه بعد از طلاق و شكست در زندگي مشترك دچار مشكلات عاطفي نشده باشد.  دوران بعد از طلاق اصلا راحت نيست. اما چاره‌اي جز زندگي كردن نيست و تنها اقدام موثر اين است كه تمام تلاش خود را به‌كار بگيريم تا هويت‌مان را دوباره بازسازي كنيم. مشكل اين‌جاست كه سال‌ها با هم بودن را تجربه كرده و تمام اهداف و شخصيت‌مان به‌صورت دوتايي شكل گرفته اما بعد از طلاق انگار نيمي از هويت‌مان پاره پاره شده و بايد خودمان را از نو بسازيم. 

بخشي از بازسازي وجود خودتان در اين است كه ياد بگيريد چگونه با بازسازي همسر سابق‌تان كنار بياييد.  شايد تعجب كنيد كه چرا بايد درگير مسائل همسر سابق‌تان شويد كه هيچ دل خوشي هم از او نداريد اما اگر به هردليلي ناچار شويد همچنان دورادور هم كه شده با او ارتباط داشته باشيد؛ آن‌وقت مي‌بينيد كه مجبور هستيد درگير مسائل او هم باشيد! در اين بين هيچ‌چيز تنش‌زاتر از اين نيست كه مجبور شويد با شريك جديد زندگي همسر سابق‌تان هم روبه‌رو شويد!

واقعا چگونه با اين مسئله كنار مي‌آييد؟   احساسات را پنهان نكنيد

مي‌دانيد بدترين سناريو چيست؟ خودتان را با همسر جديد شريك زندگي سابق‌تان مقايسه كنيد!  اما توجه كنيد كه او انسان ديگري است كاملا متفاوت از شما و ساير انسان‌ها، پس به هيچ‌وجه خودتان را با او مقايسه نكنيد و اين حس را كلا از خود دور كنيد.  اگر نسبت به همسر تازه او واكنش منفي نشان داده يا بخواهيد او را بي‌ارزش جلوه دهيد فقط به ضرر خودتان تمام مي‌شود چون خودتان را سطحي و آسيب‌پذير نشان مي‌دهيد و واقعيت وجودتان مخدوش جلوه مي‌كند.  مجبور نيستيد وانمود كنيد كه ناراحت نيستيد بلكه بايد قبول كنيد كه ناراحتيد و اين حس كاملا طبيعي است.  در اين صورت شما مثل بقيه انسان‌ها خواهيد بود يعني يك انسان طبيعي با عواطف و احساسات طبيعي.  چگونه با همسر جديدش رفتار كنيد؟

اصلا لزومي ندارد كه با همسر جديد شريك سابق زندگي‌تان دوست يا صميمي شويد بلكه رفتاري مدني و معقول داشته باشيد و همين كافي است.  درگير شدن به ضررتان خواهد بود به‌خصوص اگر فرزندتان نزد او مي‌ماند اصلا سعي نكنيد از فرزندتان به‌عنوان رابط اطلاعاتي استفاده كنيد يا پشت سر او با فرزندتان صحبت كنيد چون ايجاد تنش در نهايت شما را از فرزندتان دورتر مي‌كند و به ضررتان تمام مي‌شود. 

ضمنا اين نكته را هم فراموش نكنيد كه همسر سابق‌تان و شريك جديد زندگي او هم نسبت به شما احساس خوبي ندارند! هرچقدر حس شما به اين جريان ناخوشايند باشد براي فرزندتان 01 برابر سخت‌تر و ناخوشايندتر است و تنها به همين دليل نبايد بگذاريد او درگير اين موضوعات شود. 

تنها موضوع مهم براي شما اين است كه شأن و مقام خود را حفظ و هويت و قابليت‌هاي خود را پيدا كنيد و بدانيد كه قطعا براي شما هم شريك جديدي در اين دنياي بزرگ وجود دارد.  چگونه شرايط را عادي كنيد؟

 با امضاي برگه طلاق شايد همه احساسات منفي به نوعي تمام شود و طرفين حس كنند به نوعي از تمام غم‌ها فارغ شده‌اند اما حتي اگر واقعا چنين باشد يك حس همچنان فعال و پويا باقي مي‌ماند و آن هم حسادت است! اتفاقا فقط همين حس است كه جلوي تفكر سالم و رفتاري طبيعي را مي‌گيرد.  به همين دليل اگر از حس حسادت خلاص شويد بسياري از مشكلات‌تان در اين زمينه حل مي‌شود.  راهكارهايي براي اين موضوع وجود دارد. ممكن است هنوز كمي به همسر سابق‌تان دلبستگي داشته باشيد و اين حس كاملا طبيعي است چون در طول مدت زندگي مشترك آنقدر افكارتان به هم گره خورده كه حس مي‌كنيد همسرتان جزوي از مايملك شما محسوب مي‌شود.  افكار و عقايد او شما را تحت‌تاثير قرار داده است و شما هم براي او تاثيرگذار بوده‌ايد پس ترك اين شرايط راحت نيست.  بعد از طلاق مدت زماني طول مي‌كشد تا قبول كنيد همسر سابق‌تان ديگر به شما تعلق ندارد.  اگر اين را قبول كنيد كه ديگر تاثيرگذاري شما در بسياري از مسائل مرتبط با او وجود ندارد سردرگم نمي‌شويد.  روشي براي پذيرفتن حقيقت

در نخستين قدم يادتان باشد شما 2نفر از هم جدا شده‌ايد. سريع‌ترين راه براي اين‌كه از شر حس حسادت راحت شويد اين است كه دلايل جدايي را به ياد بياوريد.  سعي نكنيد در مورد همسر جديد شريك سابق زندگي‌تان و روابط رمانتيك او و همسر سابق‌تان فكر كرده، آن‌ها را تجسم كرده يا با دوران خوش سابق‌تان مقايسه كنيد چون باعث مي‌شود حس فقدان بيشتري داشته باشيد.   تمام جروبحث‌ها، اختلاف نظرها و رفتارهايي كه در همسرسابق‌تان بوده و شما را ناراحت مي‌كرده يا غيرقابل تحمل بوده را به ياد آورده يا حتي آن‌ها را يادداشت كنيد.  حالا مي‌توانيد خوب فكر كنيد كه چرا جدا شده‌ايد و ديگر دليلي ندارد به او فكر كنيد. حالا حس بد را در مورد آن‌ها كنار بگذاريد چون شما طبق تصميم خودتان از شرايطي ناخوشايند راحت شده‌ايد و فكر كردن مجدد در مورد آن جز تاثير منفي فايده‌اي ندارد. 

  خودتان را با همسر جديدش مقايسه نكنيد

هيچ‌گاه اين اشتباه بزرگ را انجام ندهيد كه خودتان را با همسر جديد او مقايسه كنيد.  اين مسئله آنقدر مهم است كه حتي ثانيه‌اي از وقت با ارزش‌تان را نبايد براي مقايسه خود با او صرف كنيد. شايد براي‌تان سخت باشد اما از تمام قدرت‌تان استفاده كرده تا روي خوبي‌ها و نكات مثبت زندگي‌تان تمركز كنيد و تمام قابليت‌هاي باارزش‌تان را مرور كرده و به‌ياد بياوريد.  اگر او از شما پايين‌تر است يا مثلا ثروتمندتر يا هر ويژگي ديگري دارد اصلا ناراحت نشويد و شأن و مقام‌تان را بالاتر از آن بدانيد كه بخواهيد براي فكر كردن به آن وقت صرف كنيد.

درگير زندگي تازه شويد

تمام تمركزتان را بر اين موضوع بگذاريد كه روزبه‌روز بر قابليت‌ها و مهارت‌هاي‌تان اضافه كنيد.  فراموش نكنيد كه همه انسان‌ها طيفي از نقايص و قابليت‌ها هستند.  اگر به‌نظرتان او بسيار زيبا يا خوش اندام‌تر از شماست خيلي فريب نخوريد چون او هم مثل همه انسان‌ها نقايصي هم دارد پس شما نبايد خودتان را سرزنش كنيد. 

سرتان را حسابي شلوغ كنيد و مولد باشيد.  شايد دائم تحريك مي‌شويد كه بنشينيد و در مورد خودتان افكار منفي داشته باشيد اما اصلا تسليم اين تحريك نشويد چون هيچ نتيجه‌اي جز افسردگي و افت قابليت‌هاي‌تان ندارد.  با كاركردن، ادامه تحصيل، ورزش، كارهاي هنري يا هر موضوعي كه مهارت‌هاي‌تان را افزايش دهد وقت‌تان را كاملا پر كنيد تا فرصتي براي پرورش افكار منفي نباشد.  اگر فرزند داريد و با شما زندگي مي‌كند كنترل شما روي افكار منفي بايد چند برابر باشد چون علاوه بر تاثير منفي روي فرزندتان، ممكن است حس حسادت يا كينه را در او تقويت كند كه عواقب بسيار بدي روي آينده او خواهد داشت كه كمترين آن يك زندگي تلخ سرشار از حس كينه و انتقام است كه آرامش در آن مثل يك روياست.  اگر چنين شود زندگي فرزندتان خراب شده و ازدواج او در آينده هم با مشكلاتي همراه مي‌شود. 

به‌جاي آنكه دائما بنشينيد و به زندگي آن 2 نفر فكر كنيد (كه شايد به آن شيريني نباشد كه شما فكر مي‌كنيد) اگر تمايل قلبي داريد يا شرايط‌تان مهياست شما هم به ازدواج دوباره فكر كنيد.  البته در اين موضوع اصلا عجله نكنيد و با قصد انتقام‌گيري تصميم نگيريد بلكه سر فرصت و با درنظر گرفتن تمام شرايط با عقل و درايت كامل براي ازدواج فكر كنيد و راه را براي عشق مجدد باز بگذاريد. تا زماني كه تمام تمركزتان را روي قابليت‌ها و نقاط مثبت وجودتان بگذاريد خودتان متوجه مي‌شويد براي آن‌كه وقت‌تان را روي دشمن خانمان برانداز حسادت صرف كنيد، فرصتي وجود ندارد!
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:1
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
13:34 - 1390/06/28
فوق العاده بود متشکرم و خسته نباشید
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
12:19 - 1390/06/30
رسیدن به این روشها سخت اما واقعا آرامش بخش و تحسین برانگیز است که درغیر این شرایط در زندگی عادی شاید نمیتوانستیم چنین پرشی داشته باشیم
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
01:22 - 1390/07/07
aslan jaleb nabud chon b man komaki nakard
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
18:37 - 1390/07/22
kheili jaleb va amoozande bood makhsoosan baraye afradi ke dargire chenin moshkeli hastan
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج