جنایت در لواسان به خاطر ۵۰۰ هزار تومان
۷۶۹۱۴۵
۱۷ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۶
۱۵۸۷۰ 
معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری عامل جنایت در منطقه لواسان پس از شش ماه زندگی مخفیانه در یکی از روستاهای شهرستان تربت حیدریه خبر داد.

خبرگزاری ایسنا: معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری عامل جنایت در منطقه لواسان پس از شش ماه زندگی مخفیانه در یکی از روستاهای شهرستان تربت حیدریه خبر داد.

در تاریخ ۲۴ اسفندماه سال گذشته خبر کشف جسد جوانی ۳۲ ساله در محل سکونتش واقع در یک اتاقک استیجاری در منطقه لواسان به کلانتری ۱۶۶ لواسان اعلام شد که با حضور مأموران در محل و انجام بررسی های اولیه مشخص شد متوفی بر اثر اصابت ضربات متعدد جسم تیز به ناحیه گردن و قفسه سینه به قتل رسیده است.

در همین راستا پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمـد تشکیل شده و برای ادامه تحقیقات در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت که در جریان این تحقیقات یکی از دوستان مقتول که طی تماس با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ وقوع جنایت را به پلیس اطلاع داده بود.

در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: شب گذشته من و مقتول در حال صرف شام بودیم که فرد غریبه‌ای به خانه مقتول مراجعه کرد و از من خواست تا محل را ترک کنم. حدود ساعت ۲۳:۳۰ بود که من با مقتول تماس گرفتم اما او پاسخگوی تماس های من نبود تا اینکه صبح امروز و زمانیکه برای رفتن به سرکار به منزل وی آمده بودم ، با جسدش در خانه روبه رو شدم.

باتوجه به اظهارات دوست مقتول، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی با انجام چهره نگاری اقدام به شناسایی چهره فرضی و اولیه از فرد ناشناس شب جنایت کردند که با به دست آمدن چهره اولیه از این فرد، تحقیقات برای شناسایی صاحب تصویر فرد ناشناس دردستورکار کارآگاهان قرارگرفت و با انجام تحقیقات از اعضای خانواده مقتول این فرد به نام داوود . ص متولد ۱۳۵۷ مورد شناسایی قرارگرفت.

درادامه مشخص شد مقتول به عنوان گچ‌کار در پروژه های ساختمانی کار می کرده و داوود نیز پیش از این با مقتول به عنوان گچ کار همکار بوده اما پس از گذشت مدتی و به علت پیدا کردن اختلاف مالی ، دیگر با یکدیگر همکاری نداشتند.

کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ با مراجعه به محل سکونت داوود در منطقه لواسان اطلاع پیدا کردند که وی به صورت ناگهانی محل زندگی خود را ترک کرده و هیچ کس از وی اطلاع ندارد.

باشناسایی تصویر داوود توسط دوست مقتول به عنوان فرد ناشناسی که در شب حادثه از دوست مقتول درخواست کرده تا از منزل مقتول خارج شود و همچنین با توجه به دیگر دلایل و مستندات به دست آمده مبنی بر ارتکاب جنایت توسط داوود، دستگیری وی در دستورکار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

سرانجام با انجام اقدامات ویژه پلیسی، کارآگاهان اداره دهم اطلاع پیدا کردند که داوود با هویت مجعول در یکی از روستاهای شهرستان تربت حیدریه، به عنوان کارگر ساده مشغول به کار است که بلافاصله تیمی از کارآگاهان به این شهرستان اعزام شده و در تاریخ چهارم شهریورماه در حالیکه داوود خودش را با هویت فرد دیگری به کارآگاهان معرفی کرده بود، وی را دستگیر و به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند.

داوود که پس از انتقال به اداره دهم پلیس آگاهی و شناسایی از سوی تنها شاهد شب جنایت چاره ای جز اعتراف و بیان حقیقت نداشت، صراحتا به ارتکاب جنایت با انگیزه مالی اعتراف کرد و به کارآگاهان گفت: شب جنایت از مقتول خواستم تا طلب ۵۰۰ هزارتومانی مرا پرداخت کند اما او مدعی شد که طلبی از وی ندارم.

من هم عابر بانک مقتول را برداشته و از وی خواستم تا رمز عابربانکش را به من دهد تا من طلب خودم را از حسابش خارج کنم اما او همچنان اصرار بر آن داشت که طلبی از او ندارم.

مقتول برای گرفتن کارت عابر بانک به سمت من آمد و در این زمان با یکدیگر درگیر شدیم. ناگهان در حالیکه بسیار عصبانی شده بودم، با چاقویی که همراه خود داشتم چندین ضربه به مقتول زدم. مقتول روی زمین افتاد و خون همه جا را برداشت به سرعت از خانه خارج شده و همان شب از لواسان خارج شدم.

بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ، سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: باتوجه به اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت قرار بازداشت موقت از سوی رئیس شعبه ۱۰۲ دادگاه عمومی بخش لواسان صادر و متهم برای انجام تحقیقات در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:41 - 1397/06/17
افزایش قیمتها توسط روحانی همه را دیوانه کرده از این بدتر هم خواهد شد.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۷
با این افزایش قیمت ها 500 هزار پولی نیست که بخوای به خاطرش آدم بکشی
Iran, Islamic Republic of
16:59 - 1397/06/17
خدا به دادمون برسه
دائم هم میگن مردم که چیزیشون نیس
چقدر قتل وغارت زیاد شده
Iran, Islamic Republic of
17:03 - 1397/06/17
متاسفم برای این کشور بخاطر 500 هزار جنایت
Iran, Islamic Republic of
17:10 - 1397/06/17
دست قاتل درد نکنه .... من الان هشتاد میلسون از چندتا بیخانواده طلب دارم که خودشون رو به کوچه علی چپ زدن....حتما همین بلا رو سر اونها و خانواده شون خوام آورد
Iran, Islamic Republic of
17:30 - 1397/06/17
نابالای۲۰ملیون افغانی مفت خور بودجه ومنابع کشورشغلاشون بدیم همین وبدترم میش وبااین بیکاری وفقرنجومی بی ابی زیادو کم بودجگی چه توجیحی داری میش چراغی که به خانه رواس به بیگانه رواتر
پاسخ ها
رضا
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۷
پول کارگر باید داد ی روز کارش. یک کیلو. گوشت میشه خیلی کم. با این اوضاع
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۷
بالای 20 میلیون!!!؟؟؟؟ قاط زدی داداش
Iran, Islamic Republic of
21:53 - 1397/06/17
بخاطر ۵۰۰.۰۰۰ ریال هم خواهد شد با این وضعی که پیش رو داریم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج