موبایل قاپی ماموران قلابی پلیس
۷۶۹۹۵۲
۱۹ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۹
۵۰۰۵
رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری دو سارق که در پوشش مأموران پلیس مبارزه با موادمخدر اقدام به سرقت گوشی‌های تلفن همراه شهروندان کرده بودند، خبر داد.

خبرگزاری ایسنا: رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری دو سارق که در پوشش مأموران پلیس مبارزه با موادمخدر اقدام به سرقت گوشی‌های تلفن همراه شهروندان کرده بودند، خبر داد.

در تاریخ اول مرداد ماه امسال پرونده‌ای از کلانتری ۱۷۲ دولت آباد به پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ واصل شد که در آن سه جوان مالباخته عنوان کرده بودند داخل پارک توسط سرنشیان یک موتورسیکلت مورد سرقت گوشی تلفن همراه قرار گرفته اند.

موبایل قاپی ماموران قلابی پلیس

این سه جوان پس از حضور در پایگاه نهم پلیس آگاهی به ماموران گفتند: حوالی ساعت هشت شب داخل پارک مدرس نشسته بودیم که یک موتورسیکلت آپاچی سفید رنگ با دوسرنشین به ما نزدیک شد و در حالیکه سرنشیان موتور یکدیگر را با الفاظ جناب سروان صدا می‌کردند، با معرفی خودشان تحت عنوان مأمور مبارزه با مواد مخدر و به بهانه همراه داشتن موادمخدر اقدام به بازرسی بدنی هر سه نفر ما کرده و در حالیکه هیچ چیزی پیدا نکرده بودند مدعی شدند که اطلاعات گوشی‌های تلفن همراه ما باید بررسی شود و به این بهانه پس از گرفتن گوشی‌های تلفن همراهمان از ما خواستند تابرای تحویل گرفتن آن‌ها به کلانتری مراجعه کنیم، اما زمانیکه به کلانتری رفتیم متوجه شدیم که آن‌ها سارق بوده و به این ترفند وشیوه اقدام به سرقت گوشی‌های تلفن همراه ما کرده اند.

با آغاز رسیدگی به پرونده، کارآگاهان پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ موفق به شناسایی تعداد دیگری از شکات و مالباختگانی شدند که آن‌ها نیز در مناطق دولت آباد، جاده خاوران، شهرری و خاورشهر توسط سرنشینان یک موتورسیکلت آپاچی سفیدرنگ مورد سرقت قرار گرفته بودند.

باتوجه به شیوه و شگرد سرقت ها، کارآگاهان پایگاه نهم پلیس آگاهی با انجام چهره نگاری و بررسی بانک اطلاعات مجرمان سابقه دار پلیس آگاهی موفق به شناسایی یکی از سارقان به نام شیرزاد ۲۶ ساله شدند. بررسی سوابق شیرزاد نشان داد که وی از مجرمان سابقه دار در زمینه غصب عناوین است که در سال ۱۳۹۵ توسط پایگاه نهم پلیس آگاهی دستگیر و پس از پایان دوران محکومیت در اوایل سال ۱۳۹۶ از زندان آزاد شده است.

با شناسایی تصویر شیرزاد توسط مالباختگان محل سکونت وی در شهرک خاوران شناسایی شد و کارآگاهان پایگاه نهم پلیس آگاهی به این محل مراجعه و در تاریخ سیزدهم شهریورماه وی را دستگیر کردند.

شیرزاد که پس از آزادی به مصرف موادمخدر از نوع شیشه اعتیاد پیدا کرده در همان زمان دستگیری صراحتا به سرقت‌های تحت پوشش مأمور اعتراف و یکی از بچه محل‌های خود به نام آرش ۲۳ ساله را به عنوان همدست خود در سرقت‌ها معرفی کرد که آرش نیز در همان تاریخ دستگیر شد.

همچنین در بازرسی از پارکینگ محل سکونت آرش، کارآگاهان موفق به شناسایی موتورسیکلت آپاچی سفیدرنگ مورد استفاده در سرقت‌ها شده و مشخص شد موتورسیکلت متعلق به برادر آرش است و آرش پس از خروج برادرش برای رفتن به سرکار، بدون اطلاع وی اقدام به برداشتن موتورسیکلت کرده است.

همزمان با دستگیری متهمان وکشف تعدادی از گوشی‌های تلفن همراه مسروقه از مخفیگاه آنها، کارآگاهان با شناسایی تعداد دیگری از شکات اطلاع پیداکردند که متهمان علاوه بر سرقت در پوشش مأمور، سرقت‌های دیگری به شیوه زورگیری و تهدید با سلاح سرد نیز داشته اند.

براساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه کرم یوسف وند، رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت:: با توجه به اعتراف صریح متهمان به سرقت‌های تحت پوشش مأموران و شناسایی تعدادی از شکات ومالباختگان و به منظور شناسایی دیگر جرایم ارتکابی متهمان و سایر شکات ومالباختگان، هماهنگی لازم با بازپرس شعبه چهارم دادسرای عمومی وانقلاب شهرری برای انتشار بدون پوشش تصویر هر دو متهم انجام شده است؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهمان شده اند دعوت می‌شود تا برای پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در شهرری – خیابان آستانه مراجعه کنند.

وی همچنین با اشاره به این پرونده به شهروندان هشدار داد: درخواست کارت شناسایی از مأموران به منزله عدم همکاری با پلیس نیست و تمامی ماموران ملزم به ارائه کارت شناسایی خود هستند.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:00 - 1397/06/19
انفاقا اون سمت راستی قیافشو خوب به مامورا میات،اگر رفته بود استخدام نیرو انتظامی لازم ب موبایل قاپی نداشت براحتی کار خودشو انجام میداد.
Iran, Islamic Republic of
14:01 - 1397/06/19
انفاقا اون سمت راستی قیافشو خوب به مامورا میات،اگر رفته بود استخدام نیرو انتظامی لازم ب موبایل قاپی نداشت براحتی کار خودشو انجام میداد.
Iran, Islamic Republic of
14:01 - 1397/06/19
این حیوونارو اگر اعدام کنن درست میشه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۹
منتظر دستور شما بودیم حتما بخاطر شادی قلب تو 15 - 20 ملیون آدم فقیر و بیچاره را اعدام میکنیم : ای وطن فروش !!!
France
14:19 - 1397/06/19
مردم گرسنه هستند به هر روش چه ما خوشمون بیاد چه خوشمون نیاد مجبورن شکمشون سیر کنن
Iran, Islamic Republic of
14:40 - 1397/06/19
اگر به آن ماموری که این فلک زده ها دستگیر میکند 2 ماه حقوق ندهید بانگ میزنند فکری بحال جامعه و مردم بیکار و فقیر بکنید این عالج درد نیست
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج