فروش خیمه‌های میلیونی در بازار تهران
۷۶۹۹۷۶
۱۹ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۰
۱۲۴۱۵ 
بازار لوازم عزاداری محرم هم از افزایش قیمت بی‌نصیب نمانده که باعث کاهش خرید و خلوت ماندن بازار آن در زمان شور تقاضا شده است، چراکه در این بخش افزایش قیمت از ۱۰ تا ۵۰ درصد و البته برای کالا‌های چینی تا ۱۰۰ درصد اعلام می‌شود. در این بازار که کالا‌ها از ۵۰۰۰ تا ۲۰ میلیون تومان مشاهده می‌شود که قیمت‌های میلیونی مربوط به علامت و خیمه‌های تعزیه است.

خبرگزاری ایسنا: بازار لوازم عزاداری محرم هم از افزایش قیمت بی‌نصیب نمانده که باعث کاهش خرید و خلوت ماندن بازار آن در زمان شور تقاضا شده است، چراکه در این بخش افزایش قیمت از ۱۰ تا ۵۰ درصد و البته برای کالا‌های چینی تا ۱۰۰ درصد اعلام می‌شود. در این بازار که کالا‌ها از ۵۰۰۰ تا ۲۰ میلیون تومان مشاهده می‌شود که قیمت‌های میلیونی مربوط به علامت و خیمه‌های تعزیه است.

هرساله با نزدیک شدن به ماه محرم، بازار لوازم مورد نیاز هیات‌ها، مساجد و تکیه‌ها داغ می‌شود و فروشندگان این صنف که به گفته خودشان ماه‌های دیگر سال معمولا در کار پوشاک هستند، در این ماه که بازار پوشاک افت می‌کند، برای رواج کسب و کار، این محصولات را در بازار عرضه می‌کنند.

فروش خیمه‌های میلیونی در بازار تهران

با وجود اینکه مانند همیشه تردد و ازدحام جمعیت در بازار مشاهده می‌شود، اما تقریبا همه کسبه با گله و شکایت از کاهش تقاضا در بازار صحبت می‌کنند. مشاهدات نیز نشان می‌دهد، با وجود اینکه از فردا مراسم عزاداری در هیات‌ها و تکایا آغاز می‌شود، واحد‌های صنفی که مرتبط با بازار محرم هستند چندان پرفروش نبودند.

در بخش ادوات و لوازم عزاداری محرم با وجود اینکه بیشتر محصولات این بخش در داخل تولید می‌شود و فقط ۲۰ درصد از آن‌ها از چین وارد می‌شود، افزایش قیمت‌ها این بازار را نیز بی‌نصیب نگذاشته است، چراکه به گفته فروشندگان، افزایش قیمت دلار باعث افزایش قیمت آهن شده است و بیشتر این وسایل نیز از آهن ساخته می‌شود. همچنین قیمت نخ، پارچه و رنگ نیز که معمولا وارداتی هستند و افزایش یافته در ساخت لوازم عزاداری به کار می‌رود.

بر اساس گزارش میدانی، امسال تردد و تقاضا در بازار لوازم عزاداری محرم نسبت به سال‌های قبل کمتر شده است که فروشندگان علت اصلی آن را افزایش قیمت‌ها و کاهش قدرت خرید مردم می‌دانند.

افزایش ۱۰ تا بیش از ۵۰ درصدی قیمت وسایل عزاداری

فروشندگان می‌گویند قیمت‌ها امسال نسبت به سال گذشته در بعضی از وسایل حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد و در بعضی دیگر ۲۵ تا ۵۰ درصد افزایش داشته است و به گفته یکی از مغازه‌داران بعضی از کالا‌های چینی حتی تا ۱۰۰ درصد هم گران شده است. در این میان طبل، زنجیر و لوازم تعزیه پرفروش‌تر از دیگر وسایل عزاداری است که با افزایش قیمت همراه هستند.

با توجه به اینکه این کالا‌ها از وسایل ضروری مورد استفاده مردم نیست، کاهش تقاضای آن‌ها چشمگیر بوده و تمام فروشندگان با نگرانی از کاهش تقاضا در بازار خود صحبت می‌کردند و تقریبا همه علت اصلی آن را کاهش قدرت خرید می‌دانستند.

به گفته یکی از فروشندگان، کاهش تعداد مشتریان نسبت به سال گذشته از ۱۰ به دو نفر شده است. همچنین فروشنده دیگری که فقط پرچم‌های عزاداری می‌فروشد، از افزایش حدود ۴۰ درصدی قیمت در این بخش خبر می‌دهد و می‌گوید "هر سال این موقع وقت سر خاراندن نداشتیم و این اولین سالی است که تقاضا تا این حد کم شده است".

کسبه: مسئولان به بازار بیایند و از افزایش ۲.۵ برابری قیمت مواد اولیه مطلع شوند

فروشنده دیگری که خودش هم این محصولات را تولید می‌کند، تصمیم گرفته است سود کمتری روی اجناس بکشد تا مشتری‌های بیشتری جذب کند. او می‌گوید "کاهش تقاضا را خیلی حس نکرده است چراکه ۱۰ تا ۲۰ درصد قیمت‌ها افزایش داده و مشتریان ثابتی دارد که همیشه جنس را با سود کم با کیفیت بالا به آن‌ها عرضه می‌کند".

در این بین مغازه‌دار دیگری از کاهش قدرت خرید مردم شکایت می‌کند و می‌گوید "از مسئولان انتظار داریم به جای خبرنگاران به خیابان بیایند و مشکلات و حرف‌های مردم را بشنوند و به درد مردم رسیدگی کنند تا از بازار این بخش که باید تولیدکنندگانش پارچه متری ۲۰۰۰ تومانی را ۷۰۰۰ تومان بخرند، مطلع شوند".

او همچنین با شکایت از اینکه مسئولان همه مشکلات را به گردن آمریکا می‌اندازند، معتقد است بدون رابطه با آمریکا نیز باید بتوانیم کار و زندگی خودمان را در این کشور درست کنیم.

قیمت‌ها از ۵۰۰۰ تا ۲۰ میلیون تومان!

بر اساس مشاهدات میدانی از بازار لوازم عزاداری در ماه محرم، به طور میانگین قیمت فروش طبل از ۴۰۰ هزار تومان تا یک میلیون و ۵۰ هزار تومان است. همچنین زنجیر که از پرمصرف‌ترین کالا‌ها در این مدت است، ۱۳ هزار و ۵۰۰ تا ۱۵ هزار تومان فروخته می‌شود.

همچنین علامت که در برخی دسته‌های سینه‌زنی در این ایام مورد استفاده قرار می‌گیرد، در قطعات کوچک پرفروش‌تر بوده و از ۵۵۰ هزار تومان تا ۱۷ میلیون تومان به طور متوسط قیمت دارد.

لباس تعزیه نیز در قیمت‌های متفاوتی عرضه می‌شود، اما به طور میانگین در رنج ۲۵ تا ۷۰ هزار تومان عرضه شده است.

خیمه نیز که از لوازم مراسم تعزیه است، به قیمت ۶۰ تا ۵۰۰ هزار تومان در بازار عرضه شده است. البته خیمه‌های ۱۶ تا ۲۰ میلیون تومانی هم در بازار فروخته می‌شود که مشتریان خاص خود را دارد.

پرچم نیز به عنوان یکی از ادوات پرفروش در بازار وسایل عزاداری محرم به طور میانگین بسته به اندازه، کیفیت دوخت و طراحی آن از ۵۰۰۰ تومان تا ۴۰۰ هزار تومان در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 19
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:29 - 1397/06/19
ایرانی جماعت ن دین دارن ن‌مذهب....الکی و ریا هست
Iran, Islamic Republic of
14:35 - 1397/06/19
خدایا چی به سر انسانیت اومده، به مردم عقل بده به جای تعصب جاهلیت
پاسخ ها
بدون نام
France
۱۴:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۹
عقل داشتند عاقلتشون این نبود
France
14:51 - 1397/06/19
عاقبتشون
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۹
خرجهای چند میلیونی همین ها اگر بهشون بگی یک بچه با۱۰۰هزار تومان لبخند میزنه وخوشحال میشود جونش در میره وحاضر نیست بدهد
Iran, Islamic Republic of
15:02 - 1397/06/19
این وضع مختص امسال نیست روزبروز مردم سست مراسمات روبه فراموشی علت فقط گرانی نیست وقتی از دین در مقاصد دیگر استفاده شد اعتقادات رفت مسئولین و افراد سر خیل عزاداری با ریا کاری وهدف خاص عزاداری کردن جوانان یا فرقی نداره مردم به دین اعتقاد گرایشان متزلزل شد خب مردم هم بلدا ظاهر سازی کنندزمانی مردم به دین گرایش ایمان قلبی داشتن داشتن سوء استفاده کردن از دین را ندیده بودن الان اربعین ۲ملیون نفر میرن ولی نصف بیشتر مامورین اجباری و یه عده هم پر کردن جیبشان نفراتی که خالصانه میبینند سرد میشوند ملتی هم که نرفتن دیگه رغبتی نمیکنند قبلا ما برا دلمان عزا داری میکردیم الان مداحی شده اختصاصی و پول دراوردن جناحی چه انتظار از مردم که به مراسمات دینی گرایش پیدا کنند اگر هم کاری کنند به ظاهر ریا خب ریا هم که پا نمیگیرد
Iran, Islamic Republic of
15:02 - 1397/06/19
مگر واجبه در کجا امام حسین گفته برای من لباس سیاه برسروسینه بزنید کجاگفته قیمه یا چلومرغ نذری بدید خواهشمندم سندش رارسانه ای کنید اخه اون ادمیکه خیمه انچنانی میخره یا دیوانه است یاپاچه خوار قصدم توهین به امام حسین ویارانش نیست ایا وقت اننرسیده دست ازاینکارا برداریم
Iran, Islamic Republic of
15:02 - 1397/06/19
مگر واجبه در کجا امام حسین گفته برای من لباس سیاه برسروسینه بزنید کجاگفته قیمه یا چلومرغ نذری بدید خواهشمندم سندش رارسانه ای کنید اخه اون ادمیکه خیمه انچنانی میخره یا دیوانه است یاپاچه خوار قصدم توهین به امام حسین ویارانش نیست ایا وقت اننرسیده دست ازاینکارا برداریم
Iran, Islamic Republic of
15:04 - 1397/06/19
متاسفم واسه ملت نادان که جای اینکه این پولا صرف هزینه ی ازدواج یه جوان یا درمان بیماران بشه صرف خرید این چیزا میشه
Iran, Islamic Republic of
15:09 - 1397/06/19
آنچه که حدی ندارد حماقت است
Iran, Islamic Republic of
15:40 - 1397/06/19
مداح ملیاردی چادر وخیمه ملیونی تمبک دستک اسباب بازی دهل دمام چندمیلیونی سخنرانی های چند ده ملیونی ، این واسه چیه همش به کنار مداح اگرواقعا مسلمان و شیعه باشه اول اینکه این دوروز باید دراه امام حسین بخواند چنانچه با زورپولی بهش دادند تمام کمال بده واسه یتیم خونه به اندازه سیگاروآدامس حلال بیشترازاین حرام انرحرامه.
Iran, Islamic Republic of
15:56 - 1397/06/19
آخه این طبل هایی که روزبه روز بزرگتر میشود.جز مردم آزاری به چه درد دیگر میخوره . کی 30 سال پیش این طبل ها وجود داشت. راه امام حسین را بروند .کسانی که این طبل ها و علامتهای بزرگ را ترویج میدهند. مشکل دارند. دو تا پرچم جلوی هر هیت عزاداری خیلی بهتر از این همه نمایش است..یکسری همه چیز را میبرن زیر سوال . چقدر مورد داریم خیلی از جوانها زیر این علامتها ناقص و خانه نشین شدن . آن جوان عزیز که به عشق امام حسین میخواهد برود زیر این علامتها خواهشأ اول تحقیق کنید. ببینید این علامت از چه سالی وارد ایران شد. از زمان صفویه.. این علامتی که میروید زیرش یک علامت صلیب بود. در مراسم خاکسپاری یک فرقه از مسیحیان استفاده میشد. تحقیق کنید چطور سراز عزاداری امام حسین ( ع) درآورد.
Iran, Islamic Republic of
16:03 - 1397/06/19
روز به روز افراط در ایران بیشتر از دیروز میشود. راه امام حسین ( ع) راه آزادگی .ایثار. احترام نگذاشتن مظلوم به حاکمان ظالم . و ترویج دین واقعی اسلام.. بود.نه چیز دیگری..
United States
16:47 - 1397/06/19
دینمون داره از بین میره
تو رو خدا جمع کنین این کاراهاتونو...

وقتی مردممون توی فقر هستن
به اون خدا که امام حسین از این مراسمهای پر هزینه خوشحال بشه....
United Arab Emirates
17:07 - 1397/06/19
در مور این چیز ها صحبت کنی درجا حکم ارتدادت صادر میشه ، بی خیال
Iran, Islamic Republic of
18:30 - 1397/06/19
این مراسم ها شده بازار برای گروهی از آدمها ... عزاداری اصل نیست ... هیچ جایی گفته نشده باید این همه بر سر و کله زد و گریه کرد و اونوقت زیر بار ظلم بود !! ریا کرد ... این همه فقیر و مریض ... انسان عاقل فعلا اون کسی را که الان زنده ست و دارد زجر میکشه باید نجات بده نه اینکه در گذشته ها بمونه و بخواد ثواب ببره ...
Iran, Islamic Republic of
20:49 - 1397/06/19
حقتونه از بس ریا کار هستید امام حسین کی گفت این همه بریز و بپاش را بندازین حقه بازای دجال
Iran, Islamic Republic of
23:41 - 1397/06/19
این مسخره بازی ها چیه درمیارن.. بابا قراره عزاداری سیدالشهدا باشه نه نمایش و تیاتر..
جلوی عربده کشی هارو هم باید گرفت..
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج