حق با استقلال بود، جام را از پرسپولیس می‌گیریم!
۷۷۰۹۶۸
۲۲ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۰:۱۷
۱۹۹۱۹ 
مسئول برگزاری بازی های لیگ برتر درباره چند و چون بازی سوپرجام و سوالات به وجود آمده در این باره صحبت کرد.

ورزش سه: مسئول برگزاری بازی های لیگ برتر درباره چند و چون بازی سوپرجام و سوالات به وجود آمده در این باره صحبت کرد.

 سعید فتاحی، پس از دیدار پرسپولیسی ها برابر نساجی و البته حرف و حدیث هایی که درباره دیدار سوپرجام به وجود آمد و عدم اهدای جام به پرسپولیسی ها گفت: ما قبلا هم گفتیم به دلیل احترام به ماه های محرم و صفر، کاپ سوپرجام را بعد از این دو ماه به پرسپولیسی ها می دهیم.

درباره پروسه دیر شدن این موضوع نیز باید بگویم که ما باید صبر می کردیم تا استیناف رای نهایی خود را بدهد و پس از این موضوع با خیال راحت می توانیم سرخ پوشان را به عنوان قهرمان سوپرجام معرفی کنیم. البته تیم استقلال هم حق طبیعی اش است که به دادگاه CAS شکایت کند اگر حق با آنها بود ما هم جام را از پرسپولیسی ها پس می گیریم.

او درباره اعلام نتیجه سه بر صفر به ضرر استقلالی ها گفت: من باز هم می گویم که در جلسه ای عنوان نکردم سه بر صفر، نماینده استقلال آمد و گفت ما بازی نمی کنیم و به همین دلیل بازی را لغو کردیم. او پرسید نتیجه چه می شود که من هم گفتم در آن صورت نتیجه سه بر صفر می شود.

فردای همان روز نامه ای زدیم به دبیر کل فدراسیون که با توجه به مکاتبات انجام شده و اتفاقات افتاده به دلیل اینکه تیم استقلال حاضر نیست در روز بیست و نهم بازی کند ما این بازی را لغو کردیم. ما به استقلالی ها دو بار نامه زدیم و در آن تاکید کردیم در جلسه شورای تامین هم نماینده این تیم آمده و اعلام کرده که در زمان مقرر تیمشان به بازی نمی آید.

مسئول برگزاری بازی های لیگ ادامه داد: استقلالی ها باید بروند از مسئولانشان بپرسند که چرا این اتفاق افتاد؟ نتیجه جلسه اصلی هم دست شورای تامین است و به ما ربطی ندارد.

او درباره شکایت آبی پوشان به دادگاه CAS گفت: خیلی اوقات تیمی طبق قانون نتیجه سه بر صفر گرفته و اوت شده است اما پس از شکایت آنها به دادگاه CAS نتیجه برگشته و آنها نیز توانستند باز هم به مسابقات برگردند. کار باید قانونی پیش برود. قانون پیش بینی همه چیز را کرده است و گفته بعد از استیناف رای باید اجرا شود. حالا ما باید این رای را اجرا کنیم.

فتاحی ادامه داد: تیم استقلال پس از جام جهانی در جریان این موضوع بود. حتی ما جلسه ای گذاشتیم و آقای شفر هم آمد و برنامه جلسه را به صورت لاتین به وی دادیم تا بعدا عنوان نشود ایشان در جریان قرار نگرفته است. بهرحال می خواهم بگویم که استقلالی ها هم این موضوع را می دانستند.

آنها به ما نامه زدند و ما در جواب همان نامه اول زدیم به دلیل خود تیم های استقلال و پرسپولیس نمی توانیم تاریخ را عوض کنیم. پس از آن آقای قراب آمدند اما باز هم نتوانستیم به این موضوع پاسخ مثبت دهیم.

او در پایان گفت: فقط یک راه برای برگزاری وجود داشت و آن هم باید در نیم فصل بدون ملی پوشان و یا سه فیفا دی بدون ملی پوشان برگزار می شد به هر دو تیم اطلاع دادیم.آقای گرشاسبی هم اوکی دادند اما گویا بعدا که با مربیان خود صحبت کردند آنها قبول نکردند بدون ملی پوشان به میدان بروند و این اتفاق بیفتد.

در شرایط اینچنینی باید دلیل قانونی وجود داشته باشد مانند همین حذف بازی اخیر استقلال، یا اینکه با حریف هماهنگ مانند دیدار فصل قبلشان با صنعت نفت که با جواب مثبت آن باشگاه بازی دو هفته عقب افتاد و پس از آن نیز استقلال راهی فینال جام حذفی شد.

برچسب ها: