مردم مثل طلا و دلار، پوشک می‌خرند!
۷۷۲۳۹۸
۲۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۰
۷۵۴۶ 
رییس انجمن صنایع سلولزی ایران ضمن اعلام اینکه هیچ کارخانه‌ تولید محصولات سلولزی تعطیل نشده است، تاکید کرد که مشکلات به وجود آمده در زمینه تولید و عرضه محصولات سلولزی برطرف شده است؛ هرچند به دلیل ترخیص مواد اولیه از گمرک با ارز آزاد، قیمت‌ها دو تا ۲.۵ برابر افزایش یافته است.

خبرگزاری ایسنا: رییس انجمن صنایع سلولزی ایران ضمن اعلام اینکه هیچ کارخانه‌ تولید محصولات سلولزی تعطیل نشده است، تاکید کرد که مشکلات به وجود آمده در زمینه تولید و عرضه محصولات سلولزی برطرف شده است؛ هرچند به دلیل ترخیص مواد اولیه از گمرک با ارز آزاد، قیمت‌ها دو تا ۲.۵ برابر افزایش یافته است.

 هجوم عجیب مردم طی ۱۰ روز اخیر جهت خرید محصولات سلولزی، کمبود نگران‌کننده در بازار پوشک بچه، بزرگسالان، وسایل بهداشتی بانوان، دستمال کاغذی و دیگر محصولات سلولزی را به وجود آورد و افزایش قیمت را به همراه داشت. مسئله‌ای که چند دلیل اصلی داشت.

مهمترین آن کاهش میزان تولید داخلی به دلیل عدم تعیین تکلیف در خصوص ارز تخصیص یافته جهت واردات مواد اولیه مورد نیاز صنایع سلولزی بود و مسئله قابل تامل دیگر افزایش تقاضای مردم و هجوم همیشگی افرادی بود که برای خرید بازار را با التهاب روبرو کردند.

علاوه بر این، دیگر چالش به وجود آمده در بازار محصولات بهداشتی، احتکار برخی واردکنندگان بود. احتکاری که توسط واردکنندگان مواد سلولزی به صورت رسمی و قاچاق صورت گرفت و بازار داخلی را با مشکل روبرو کرد. برخی شرکت‌ها نیز از فضای موجود استفاده کردند و با بهره‌گیری از فضای موجود، موجب بحرانی‌تر شدن وضعیت بازار شدند.

تخلفات به قوه قضاییه ارجاع شد

در همین رابطه در گفت‌وگو با عباس فصیح خوشگرد - رییس انجمن صنایع سلولزی ایران- از آخرین وضعیت بازار محصولات سلولزی و نیز برخورد با شرکت‌هایی که به گرانی و کمبود بازار محصولاتی اعم از پوشک معمولی بچه، پوشک کامل بچه، پوشک بزرگسالان، وسایل بهداشتی بانوان، دستمال کاغذی و... دامن زدند، سوال پرسیدیم. وی با اشاره به اینکه انجمن صنایع سلولزی مرجع تشخیص جرم توسط یک شرکت نیست.

اظهار کرد: ما فقط در این زمینه موضوع را به اطلاع نهادهای نظارتی رسانده‌ایم. مسائل مختلفی در رابطه با این شرکت اعم از دریافت میزان بالای ارز دولتی و ایجاد التهاب در بازار پوشک و تیشو عنوان شده بود و در نهایت طی هفته گذشته کمیته تخلفات انجمن صنایع سلولزی ایران تصمیم گرفت موضوع را به اطلاع قوه قضاییه برساند.

برای مصرف روزانه مشکلی نداریم

وی در ادامه با اشاره به آخرین وضعیت بازار محصولات سلولزی، خاطرنشان کرد: متاسفانه طی یکی - دو هفته اخیر با توجه به هجوم بالای مردم و افزایش میزان تقاضا بازار با کمبود مواجه شد اما در حال حاضر باید تاکید کنیم که برای مصرف روزانه مشکلی وجود ندارد و فضای ایجاد شده طی ۱۰ روز گذشته به دلیل جو روانی بود که در بازار شکل گرفت و شرایطی نظیر بازار سکه و ارز را به وجود آورد.

کارخانه‌ای تعطیل نشده است

رییس انجمن صنایع سلولزی ایران همچنین در خصوص صحبت‌های مطرح شده مبنی بر تعطیلی یکی از کارخانه‌های تولیدی بزرگ و دارای نام در تولید محصولات سلولزی، تصریح کرد: مشکلی در این زمینه وجود ندارد و پس از رفع مشکل به وجود آمده به دلیل عدم ترخیص مواد اولیه از گمرک که میزان تولید را کاهش داده بود، مجددا شرکت‌های تولیدی بدون مشکل در حال فعالیت هستند.

به گفته وی، در زمینه تامین، تولید و توزیع محصولات سلولزی در حال حاضر مشکلی وجود ندارد. با توجه به ترخیص مواد اولیه صنایع سلولزی از گمرک شاهد فعالیت مجددا واحدهای تولیدی هستیم؛ هرچند این مواد اولیه با آزاد ترخیص شده و قیمت‌ها از ابتدای هفته جاری دو تا ۲.۵ برابر افزایش یافته است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 29
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:22 - 1397/06/25
چرا تا چند وقت پیش نمی خریدن ؟!!!!!
ایجاد امنیت روانی برای مردم کار دولتهاست به مردم خرده نگیرین از آینده می ترسن و اعتمادی به مسئولین و حرفاشون ندارن
Iran, Islamic Republic of
14:23 - 1397/06/25
مردم ایران دیگه به هم رحم نمیکنن... واقعا ما ایرانیها داریم چکار میکنیم؟ چرا ما رو این جوری بار آوردن؟؟؟؟؟؟
پاسخ ها
همسرم f دوستت دارم
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۵
مجبورن بدبختا چيکارکنن؟
مای بی بی اول شد بسته ای{38تایی}90تومن
فرداش شد100تومن
بعدش شد110تومن
مجبورن دیگه
بدون نام
United Arab Emirates
۱۵:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۵
چون کم عقل و حریص و حسود هستیم
Iran, Islamic Republic of
14:29 - 1397/06/25
چی و به قوه قضاییه ارجاع دادید؟؟ تخلف کجا بود؟؟ وقتی دلار شده 14هزارتومن معلومه که قیمتها همونقدر بالا میره
Iran, Islamic Republic of
14:31 - 1397/06/25
هر موقع پذیرفتیم ما مردم در ایران این شکلی سهم مهمی داشتیم همه چیز حل میشه.باید مسئولیت پذیر باشیم.
Iran, Islamic Republic of
14:35 - 1397/06/25
از ماست که برماست.البته بالادستیام مقصرن روشون نمیشد قیمتارو بالا ببرن این فیلمو بازی کردن که راحت افزایش قیمت بدن
France
14:44 - 1397/06/25
مردم حق دارن ، به حرفتی مسئولین نمیشه اعتماد کرد ، اینو بارها تجربه نشون داده
Iran, Islamic Republic of
14:47 - 1397/06/25
از بی عرضگی و بی لیاقتی شما مسءولان است که قابل اعتماد نیستید و جنسها چند برابرمیشه و پول بی ارزش
Iran, Islamic Republic of
14:49 - 1397/06/25
عجیب است ملتی که اکثرا حاجی و دین دار و متشرع هستند و در ایام محرم در سوک رهبر آزادگان جهان امام حسین (ع) بزرگ ایثار گر گیتی اشک می ریزند و زندگی در نظام اسلامی مورد خواست و علاقه خود چرا اینگونه بیرحمانه به هم ستم می کنند .اشکال کار کجاست؟
پاسخ ها
بدون نام
United Arab Emirates
۱۵:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۵
چون مسلمان ظاهری هستیم همه اش دروغ هست
بدون نام
United Arab Emirates
۱۵:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۵
چون مسلمان ظاهری هستیم همه اش دروغ هست
Iran, Islamic Republic of
14:58 - 1397/06/25
این مردم با این طرز فکر با این ذهنیت با این اتحاد شگفت انگیز و مثال زدنی با این ایدئولوژِی که صدها ساله درش ذوب شدیم و با این بادی به هر جهت بودن و اینکه هر کسی فقط به فکر خودشه و رحمی به هم نوع و هم وطنش ندارد اینگونه اجتماعی در تعاملات آینده بشری هیچ جایی برای ما متصور نیست مردم ما به انحطاط فکری و عقلی و فرو پاشی فرهنگی رسیده اند و زمان مبین این حقیقت خواهد بود هزارات تاسف و ناثر بر ما ....
France
15:04 - 1397/06/25
مدام تکرار میکنن کمبود نداریم فقط افزایش قیمت داریم.سراغ هر کالایی میری قیمت چند برابر شده.آخه مردم چطوری و از کجا این افزایش قیمت رو جبران کنن؟چقدر استرس و فشار روانی به خونواده ها تحمیل میشه
Iran, Islamic Republic of
15:19 - 1397/06/25
خدالعنتشون کنه....من رفتم یه بسته پوشک ۱۰تایی بخرم روش قیمت زده چهارده ونیم ولی فروشنده میگه بیست تومن ..گفتم چراقیمتش روش زده شده گفت به مافروشندها بارکه میادمیگن قیمت به روز باید بفروشین حتی اگربارازقبل دارین..این یعنی چی...تنهااین نیست رب گوجه قیمت خورده شیش ودویست ولی میگه دوازده تومن ..چرا چون میگن قیمت اجناس باید به روز بفروشین....خداروخوش نمیاد بلخره یه جاباید جواب پس بدین که هیچ دلیلی روقبول نمیکنه ..اونم خداست...
United Arab Emirates
15:28 - 1397/06/25
ما مردم خیلی بدبخت هستیم خودمان با دست خودمان هم چیز گران کردیم و گرنه کارخانه هیچ کدام گران نشد.چون حریص هستیم و بیچاره هر چه بدبختی دنبالمان بیاید حقمان است.
Iran, Islamic Republic of
15:33 - 1397/06/25
مردم همیشه در صحنه به پوشک ونوار بهداشتی هم رحم نکردن
Iran, Islamic Republic of
15:36 - 1397/06/25
خداپدر ومادرواجدادحاج اقا ترامپ رابیامرزد که یه پول حسابی به جیپ گشاد ما واریز کرد
Iran, Islamic Republic of
17:41 - 1397/06/25
پس چیکارکنندآقایان پارچه هااضافی که بابک مترهم شناخته میشن بقیه رابدندبچه هاپوشک درست کنتد
Iran, Islamic Republic of
18:00 - 1397/06/25
اخه چرا خودتونو به کوچه علی چپ میزنید اگر مواد اولیه هست چرا ۲برابر شده قیمت ها به حدا حقوق ما نصف شده یه روزی همین ملت اتیشتون میزنه
Iran, Islamic Republic of
18:03 - 1397/06/25
نه شما همیشه دروغ میگویید
Iran, Islamic Republic of
18:04 - 1397/06/25
میخوان هرج و مرج بازار را به گردن مردم بیندازن
Iran, Islamic Republic of
19:12 - 1397/06/25
مردم می ترسند قحطی بیاد ، بخاطر مدیران دزد و دروغگو .
Iran, Islamic Republic of
20:28 - 1397/06/25
چهل ساله دارن این جوری تربیتتون میکنن تا اینجوری بار اومدید....ملت انگار هیپنوتیسم شدن...
Iran, Islamic Republic of
20:31 - 1397/06/25
به دولت که باشه میگه اینم نیاز کاذب و حبابه !!!! کی میخواند اعتراف کنند که این کمبودها و هجوم اوردنها چه در عرصه طلا و ارز و چه پوشک واقعیه ?
Iran, Islamic Republic of
00:51 - 1397/06/26
بابا این حرفا چیه پوشک هم مثل دلار بالا پایین میشه دیشب ی قیمت امروز ی قیمت
Iran, Islamic Republic of
03:51 - 1397/07/01
چرا ریس جمهور مسولین بی عرضه رو از دولت بیرون نمیکنه.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج