کوچ ۳۵۰ هزار شهروند تهرانی به کرج
۷۷۲۶۷۰
۲۶ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۲
۸۹۹۰ 
عضو کمیسیون معماری‌و‌شهرسازی شورای‌شهر تهران در ارتباط با مهاجرت تهرانی‌ها می‌گوید: آمار 350 هزار نفر مهاجر طی پنج سال ‌گذشته از شهر تهران دور از انتظار نیست و امروز برخی مهاجرت‌ها از سطح‌ شهر تهران صورت ‌می‌گیرد.

آرمان نوشت: عضو کمیسیون معماری‌و‌شهرسازی شورای‌شهر تهران در ارتباط با مهاجرت تهرانی‌ها می‌گوید: آمار 350 هزار نفر مهاجر طی پنج سال ‌گذشته از شهر تهران دور از انتظار نیست و امروز برخی مهاجرت‌ها از سطح‌ شهر تهران صورت ‌می‌گیرد.

زهرا نژادبهرام می‌افزاید: باتوجه به گستردگی 700 کیلومتر مربعی شهر تهران مسائل خاص خود را مانند آلودگی‌هوا، ترافیک و شلوغی دارد.

او خاطرنشان می‌کند: به‌رغم جذابیت‌هایی مانند اشتغال، پرکردن اوقات‌ فراغت و فرصت ارتقای ‌شغلی در شهر تهران و اینکه پایتخت مرکز سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و بین‌الملل است، رنج‌ قیمت زندگی در تهران به نسبت شهرستان‌ها متفاوت است و این تفاوت قیمت برخی شهروندان را به مهاجرت متمایل می‌کند.

او تاکید می‌کند: مهاجرت از شهر مساله غریبی نیست و شهرهای بزرگ معمولا شهرک‌های‌کوچک و حاشیه‌ای کنار خود دارند و سربار ‌جمعیتی آنها در این شهرها مستقر می‌شوند، زیرا از نظر جمعیتی و هزینه‌ای فضای مناسب برای زندگی و سکونت مناسب‌تر از شهرهای بزرگ است. در شهر تهران پراکندگی زیادی در بخش‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی وجود دارد.

بنابراین افراد ‌مهاجر کمتر می‌توانند برای زندگی به داخل شهر راه یابند و به شهرک‌های میانی با فاصله از شهر کوچ می‌کنند. تنها شهری که از گذشته محلی برای تهرانی‌های مهاجر بوده شهر کرج است، اما امروز کرج خود یک ابرشهر است و طبیعتا شهرهای اقماری آن پوشش‌دهنده سربار جمعیتی شهر کرج هستند و جمعیت تهران را پوشش نمی‌دهند.

نژاد بهرام تاکید می‌کند: بنابراین نیازمند خدمات‌دهی بهتر در فضاهای شهرداری دیگر مانند شهرک‌های اطراف تهران هستیم تا افرادی که متمایل به زندگی در خارج از تهران و حاشیه آن هستند و قصد دارند فضای ارتباطی با تهران را قطع نکنند به زندگی در شهرهایی جز کرج مبادرت ورزند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Germany
10:21 - 1397/06/26
یکی از اونا من و همسرم هستیم به دلیل گران بودن خونه در تهران رفتیم سمت گرمدره بعد از وردآورد، تهران یه آپارتمان رهن کرده بودیم و به دلیل بالا بودن اجاره و رهن خونه تصمیم گرفتیم بگردیم یه جای کوچیک رو بخریم ولی امان از آپارتمان های پنجاه متری و شصت متری بدون آسانسور و پارکینگ و اونجا بود که تصمیم گرفتیم بریم اطراف تهران رو هم سرچ کنیم بالاخره یه آپارتمان هشتاد متری با انباری و پارکینگ و آسانسور خریدیم با قیمت خیلی خوب البته پارسال که هنوز قیمت ها این طور نجومی نشده بود، راه رفت و آمد هم اصلا مشکلی نداره با مترو و اتومبیل شخصی تردد می کنیم، از همین جا برای تمام کسانی که مستأجر هستند دعا می کنم که بتونند خونه خوب بخرند.
Iran, Islamic Republic of
12:15 - 1397/06/26
باور کنید استان تهران بیسار شلوغ شد بروند شهر خودشان
Iran, Islamic Republic of
13:41 - 1397/06/26
کاش همه برن شهر خودشون
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۶
اول خودت برو!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج