منشا: مهم‌ترین گل بازی را سیدجلال زد
۷۷۴۷۰۸
۳۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۰
۵۴۲۴
حتی اگر بدبین‌ها درست گفته باشند که گادوین منشا دوشنبه شب برای مشتریان خارجی‌اش فوتبال بازی کرد، آن گلی که زد می‌ارزید به همه گل‌های نزده‌‌اش.

روزنامه ایران ورزشی: حتی اگر بدبین‌ها درست گفته باشند که گادوین منشا دوشنبه شب برای مشتریان خارجی‌اش فوتبال بازی کرد، آن گلی که زد می‌ارزید به همه گل‌های نزده‌‌اش. گلی که پل صعود پرسپولیس شد و انگار شکسته‌نفسی و فروتنی را هم به مهاجم نیجریه‌ای یاد داده که گل اول، گل کاپیتان را از آن مهم‌تر می‌داند.

مهم، حضور دوباره‌ در جمع چهار تیم برتر قاره کهن بود که پرسپولیسِ محرومِ برانکو از پس آن برآمد و حالا امیدوارانه چشم دوخته به جام قهرمانی آسیا که حالا خیلی فاصله ندارد از دست‌هایش. این همان چیزی است که منشا مهم‌تر از گل سرنوشت‌ساز خود می‌داند و می‌گوید که با هم‌تیمی‌هایش برای به دست آوردن آن قول و قرارهایی گذاشته‌اند. گفت‌وگوی امروز ما اما از همان گلی آغاز می‌شود که صعود پرسپولیس را رقم زد.

منشا: مهم‌ترین گل بازی را سیدجلال زد

قول داده بودی به الدحیل گل بزنی اما دیگر داشتی بدقول می‌شدی.

خیلی بدشانس بودم وگرنه همان شوتی که اول بازی زدم باید گل می‌شد. نمی‌دانم دروازه‌بان حریف چطور خودش را رساند چون به نظر آمد که توپ اول به نوک انگشتان او خورد، بعد به تیر دروازه.

اگر آن توپ گل می‌شد، اتفاق دیگری می‌افتاد؟

آن‌وقت راحت‌تر می‌بردیم. شاید حتی گل هم نمی‌خوردیم. بازی استرس بالایی داشت و ما نیاز داشتیم که گل اول را بزنیم. برای همین می‌گویم راحت‌تر می‌بردیم.

آخرین باری که صحبت کردیم، پیش از بازی رفت بود. گفتی می‌خواهی بهترین گلت را به الدحیل بزنی و پرسپولیس با گل تو صعود کند. فکر نمی‌کنم گلی مهم‌تر از این گل زده باشی.

درست است، گفته بودم بهترین گلم را می‌زنم. این واقعا بهترین و مهم‌ترین گل تمام زندگی‌ام بود که هیچ‌وقت فراموشش نمی‌کنم.

البته امیدواریم آخرین گلت هم نباشد!

برایم عجیب است که هنوز با من مثل یک بازیکن آماتور برخورد می‌کنید. این تنها گل من نبوده که آخرین گلم باشد. من فصل پیش هم در آسیا گل‌های زیادی زدم اما خودم می‌دانم که کافی نیست. باید در نیمه‌نهایی و فینال هم گل بزنم تا دیگر کسی انتقاد نکند. آیا آن موقع از من راضی می‌شوند؟ من گل زدن را خوب بلدم اما به من احترام نمی‌گذارند و همیشه انتقاد می‌کنند.

اتفاقا در همین بازی هم از تو انتقاد شد که خودخواهانه بازی می‌کنی و کم پاس می‌دهی. دلیلش این نبود که می‌گفتی دوست داری پرسپولیس با گل تو صعود کند؟

من به شما گفتم که دوست دارم با گل من صعود کنیم اما بازی آنقدر مهم بود و آنقدر استرس داشتیم که دیگر اهمیتی نداشت چه کسی گل می‌زند. فقط می‌خواستیم ببریم و صعود کنیم.

اما سر آخر هم گل صعود را زدی و هم جواب منتقدانت را دادی.

بله من زدم و به خاطر آن گل خیلی خوشحالم. من فقط می‌خواستم خودم را ثابت کنم اما خودخواهی نکردم. می‌دانید که من بیشتر از بقیه بازیکنان تیم روی نیمکت نشستم اما ناامید نشدم و هم‌تیمی‌هایم هم کمکم کردند. اگر بگویم خوشحال نیستم، دروغ گفته‌ام اما مهم‌ترین گل پرسپولیس را در آن بازی سیدجلال زد. انگار باید گل اول را می‌زدیم تا راه بیفتیم. من هم گل صعود را زدم.

بعد از رد کردن مدافع الدحیل همه منتظر شوتزنی‌ات بودند اما تصمیم گرفتی دروازه‌بان را هم دریبل بزنی. می‌دانی اگر آن موقعیت را از دست می‌دادی چه می‌شد؟

خودم مطمئن بودم که گل می‌زنم. دروازه‌بان سر راهم بود و اگر شوت می‌زدم، ممکن بود یکجوری توپ را دفع کند. برای همین او را هم دریبل زدم و از هیجان خودم هم داشتم با توپ می‌رفتم توی دروازه‌. لحظه عجیب و غریبی بود. خیلی استرس داشتیم اما هواداران به ما انرژی می‌دادند و اجازه ندادند ناامید شویم.

همین هواداران حالا توقع دارند در نیمه‌نهایی هم السد را شکست بدهید و پرسپولیس را به فینال ببرید، می‌‌توانید؟

ما به قهرمانی آسیا فکر می‌کنیم اما قبل از رسیدن به فینال باید السد را شکست بدهیم. این تیم هم مثل الدحیل خیلی قدرتمند است و بازیکنان بزرگی دارد اما تیم ما هم بزرگ است و به راحتی شکست نمی‌خورد. ما در تیم حرف‌هایمان را زده‌ایم و می‌خواهیم قهرمان آسیا شویم.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:53 - 1397/06/31
به امید و در پناه خدا
Iran, Islamic Republic of
12:25 - 1397/06/31
ماشااله به غیرت وتعصبت الماس سیاه ارتش سرخ موف باشی انشاله
Iran, Islamic Republic of
14:08 - 1397/06/31
برنامتون به هیچ دردی نمیخوره نظراتی راکه میفرستیم لطف کنیدانتشاربدین
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج