اُپرای عاشورای بهروز غریب‌پور در تالار فردوسی
۷۷۴۸۵۸
۳۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۵
۹۰۱۶
اُپرای عاشورا اثری که در فرانسه، لهستان، ایتالیا و در شهر‌های تهران و شیراز به اجرا در آمده است، دیگر بار و این بار پس از چندین دوره اجرا در تالار فردوسی، محل دائمی اجرای اپرا‌های عروسکی از ۱۱ مهر تا ۱۳ مهر به اجرا درمی‌آید.

خبرگزاری ایلنا: اُپرای عاشورا اثری که در فرانسه، لهستان، ایتالیا و در شهرهای تهران و شیراز به اجرا در آمده است، دیگر بار و این بار پس از چندین دوره اجرا در تالار فردوسی، محل دائمی اجرای اپراهای عروسکی از ۱۱ مهر تا ۱۳ مهر به اجرا درمی‌آید.

اُپرای عاشورای بهروز غریب‌پور در تالار فردوسی

«اُپرای عاشورا» نخستین اثری است که براساس تئوری احیای اپرای ملی بهروز غریب‌پور تولید و توسط خود او نوشته، طراحی و کارگردانی شده است و با آهنگسازی بهزاد عبدی در سال ۱۳۸۷ به اجرا درآمده و آغازی است بر سایر اُپراهای عروسکی گروه تئاتر عروسکی آران: مولوی، حافظ، سعدی و خیام که به جای آواگری غربی، خواننده-بازیگران بر اساس ردیف‌های آوازی ایرانی نقش‌ها را ایفا می‌کنند.

این اُپراتا کنون بیش از ۹۰ بار اجرا شده است. اپرای عروسکی عاشورا در شمار پرمخاطب‌ترین آثار گروه تئاتر عروسکی آران در خارج از ایران محسوب شده و به عنوان اوج توانمندی این گروه در راستای احیای سنت ۴۰۰ ساله تعزیه ایرانی ستوده شده است.

در « اُپرای عاشورا» آواگرانی همچون محمد معتمدی، مهدی امامی، رضا صادقی و ده‌ها خواننده-بازیگر دیگر، نخستین تجربه خود را به صورت ماندگاری ایفا کرده و توانایی خود را در به ثمر رساندن این تئوری متحول کننده اُپرای ملی به نمایش گذاشتند. این اُپرا توسط اعضای گروه تئاتر عروسکی آران و هنرمندانی همچون علی پاکدست، مریم اقبالی، علی ابوالخیریان، مرجان احمدی، مرضیه سرمشقی و... به اجرا درمی‌آید.

اُپرای عاشورا از ۱۱ مهر تا ۱۳ مهر، ساعت ۱۹:۳۰ درسالن فردوسی واقع در خیابان حافظ، خیابان استاد شهریار، روبروی تالار وحدت روی صحنه خواهد رفت.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج