سرقت اطلاعات چت کاربران از طریق باگ توییتر
۷۷۵۳۸۵
۰۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۷
۶۸۶۴
به نظر می‌رسد که یک باگ در توئیتر از تاریخ می 2017 فعال بوده است که مکالمات کاربران و پیام‌های دایرکت آن‌ها را سرقت و به یک منبع غیر مجاز ارسال می‌کرده است. توئیتر درباره این مشکل ابراز تاسف کرد و به تمام کسانی که تحت تاثیر آن قرار گرفته‌اند اطلاع رسانی کرده‌است.

وبسایت سخت افزار: به نظر می‌رسد که یک باگ در توئیتر از تاریخ می 2017 فعال بوده است که مکالمات کاربران و پیام‌های دایرکت آن‌ها را سرقت و به یک منبع غیر مجاز ارسال می‌کرده است. توئیتر درباره این مشکل ابراز تاسف کرد و به تمام کسانی که تحت تاثیر آن قرار گرفته‌اند اطلاع رسانی کرده‌است.

اگر شما با یک حساب کاربری که از حساب کاربری فعالیت API توییتر (AAAPI) استفاده می‌کرد ارتباط برقرار کرده‌اید؛ این احتمال وجود دارد که این ارتباط شما با یک برنامه نویس نامربوط به اشتراک گذاشته شده باشد. توییتر همچنین اعلام کرد که امکان دارد پیام‌های دایرکت و توییت‌های محافظت شده کاربران نیز به‌خاطر باگ به سرقت رفته باشند.

توییتر در وبسایت پشتیبانی خود درباره این رخداد چند نکته کلیدیی را منتشر کرد که در ادامه آن‌ها را می‌بینید.

این باگ از می 2017 شروع به کار کرد و ما آن را در 10 سپتامبر 2018 برطرف کردیم

باگ کم‌تر از یک درصد افراد توییتر را تحت تأثیر قرار داد.

هر منبعی که اطلاعات سرقتی را دریافت کرده، برنامه‌نویسی بوده که خود را در برنامه برنامه‌نویسان ما ثبت کرده بود.

همان‌طور که قبلاً گفته شد، اگر شما تحت تأثیر باگ قرار گرفته باشید، با شما تماس گرفته می‌شد. توییتر باگ را هفته پیش بعد از کشف آن برطرف کرده است و همچنین با برنامه‌نویسانی که ممکن بود اطلاعاتی را دریافت کرده باشند، برای حذف آن اطلاعات تماس گرفته است. کمپانی خود را متعهد می‌داند که در این زمینه تحقیقات بیشتری انجام دهد و اگر اطلاعات جدید به‌دست آورد آن را منتشر کند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج