کارت قرمز مانع قصاص مرد روانی نشد
۷۷۶۰۷۴
۰۳ مهر ۱۳۹۷ - ۰۷:۰۶
۱۲۵۸۶ 
مرد روانی که یک کارتن خواب را با چاقو کشته بود پس از محاکمه در شعبه چهارم دادگاه کیفری استان تهران به قصاص محکوم شد.

روزنامه ایران: مرد روانی که یک کارتن خواب را با چاقو کشته بود پس از محاکمه در شعبه چهارم دادگاه کیفری استان تهران به قصاص محکوم شد.

رسیدگی به این پرونده از 26 تیر سال 95 به‌دنبال تماس تلفنی فردی به نام محمدرضا که نگهبان کانکس بود شروع شد. او به مأموران کلانتری 153شهرک ولیعصر گزارش داد جسد مرد جوانی را زیر پل آیت‌الله سعیدی دیده است. خیلی زود مأموران گشت کلانتری در محل حضور یافتند و با جسد مردی غرق در خون روبه‌رو شدند.

به دستور بازپرس کشیک قتل جسد مرد جوان به پزشکی قانونی انتقال یافت. همزمان با شناسایی هویت مقتول مشخص شد او دارای سوابق متعدد سرقت، زورگیری و گوشی قاپی است و به‌خاطر همین هم از خانواده طرد و کارتن خواب شده بود.

در نخستین تحقیقات کارآگاهان جنایی از طریق فردی به نام محمود دریافتند او با مردی به نام ساسان اختلاف داشته است. بلافاصله ساسان برای بازجویی به اداره آگاهی انتقال یافت و در بازجویی‌ها گفت: یکی از بچه محل هایم پیش من آمد و گفت که مدتی است این مرد کارتن خواب گوشی‌اش را گرفته است و دیگر پس نمی‌دهد همچنین گفت وی به او تعرض کرده است و چون می‌ترسید خانواده‌اش متوجه ماجرا شوند از من کمک خواست.

برای همین من به سراغ وی رفتم. او در حال استعمال مواد مخدر بود از او خواستم گوشی پسر جوان را پس دهد اما او بی‌اعتنایی کرد برسر همین موضوع با هم درگیر شدیم او چاقو درآورد وقتی که می‌خواست به من چاقو بزند من دستش را گرفتم و با همان چاقو به او ضربه‌ای زدم.... و بعد آنجا را ترک کردم.

این متهم پس از اعتراف به جنایتی که مرتکب شده است با صدور کیفرخواست به اتهام قتل عمد در شعبه چهارم دادگاه کیفری به ریاست قاضی اصغر عبداللهی و با حضور قاضی واعظی پای میز محاکمه ایستاد.

درآغاز جلسه نماینده دادستان متن کیفرخواست را بیان کرد سپس اولیای دم خواستار قصاص متهم شدند. وقتی متهم در جایگاه ایستاد موضوع دفاع مشروع را مطرح کرد اما گزارش پزشکی قانونی نشان می‌داد که مقتول با ضربه جسم نوک تیز به ناحیه قلب جان باخته است.

همچنین وکیل متهم به موضوع بیماری وی اشاره کرد و گفت: ساسان به‌خاطر اختلالات شخصیتی و روانی دارای کارت قرمز است.اما قضات بیان کردند که طبق نظریه پزشکی قانونی این بیماری تأثیری در عدم تشخیص رفتاری وی نداشته و متهم در زمان ارتکاب جنایت دارای ثبات رفتاری بوده است.
پس از پایان اظهارات متهم، قضات وارد شور شده و با توجه به اظهارات متهم و محتوای پرونده، وی را به قصاص محکوم کردند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
07:23 - 1397/07/03
اینکه از خانواده طرد شده و اونها خواستار قصاص برام قابل فهم نیست واقعا
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۳
میخوان یه پولی بگیرن رضایت بدن
Canada
09:07 - 1397/07/03
کارتن خواب اولیای دم داشته؟
Iran, Islamic Republic of
10:02 - 1397/07/03
خانواده که طردش کرده بودند فکر کنم بوی پول به دماغشون خورده
United Arab Emirates
10:42 - 1397/07/03
خدا به خانوادش خیر نده . یارو طرد کردن حالا واسه پول پریدن جلو ...تا کی . خدا
Iran, Islamic Republic of
14:55 - 1397/07/03
دم اون کسیکه این لجن کارتون خواب رو کشته گرم . وامید وارم خداوند نجاتش دهد. آمین
پاسخ ها
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۳
همه ما بنده ی خدائیم مگه خودش خواسته کارتن خواب بشه چون کارتن خواب بوده لجن بوده آخه مومن اونم حق حیات وزندگی داره اون آدم روانی باید از جامعه دور باشه وتو تیمارستان نگه داری بشه که باعث آسیب مردم نشه چرا هیشکی نیست به این مسائل رسیدگی کنه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج