درباره شورای شهر بابل چیزی به اثبات نرسید
۷۷۶۰۸۹
۰۳ مهر ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۶
۱۰۱۹۴ 
شاه‌نشین، نماینده مجلس و عضو هیأت نظارت بر انتخابات شورا‌ها درباره پرونده‌های اخلاقی در شورا‌ها می‌گوید: غیر از پرونده بابل، دو عضو در شورای روستایی، اعتیاد مثبت داشتند. درباره بابل هم هنوز تخلف به اثبات نرسیده و فقط بواسطه انتشار فیلم‌ها، اعضا استعفا داده‌اند و خبری از دستگیری نبوده است!

روزنامه ایران نوشت: محمد محمودی شاه‌نشین، نماینده مجلس و عضو هیأت نظارت بر انتخابات شوراها درباره رسانه‌ای شدن پرونده تخلفات شوراهایی در چند ماه اخیر به این‌طور توضیح می‌دهد: متأسفانه در این چند وقت، جو سیاه‌نمایی علیه شوراها براه افتاده است.

او گفت: ما نزدیک به هزار و 400 شهردر کشور داریم که اگر هر کدام به‌طورمتوسط 7 عضو داشته باشند، حدود 9 هزار عضو شورا فقط در شهرها داریم. خب می‌پرسید چه تعداد از این افراد در قوه قضائیه پرونده دارند؟ من می‌گویم در دو سال اخیر که بنده در هیأت حل اختلاف شوراها هستم، تعداد شوراهای منحل شده کمتر از تعداد انگشتان دست بوده است.

یکی از این شوراها، مرودشت شیراز است. تعداد متخلفان 5 نفر بود که یک نفر هم استعفا داد و در نهایت شورا منحل شد. یک شورای منحله دیگر، سلمان شهر بود که آن هم چون نتوانستند به خاطر درگیری‌های داخلی، شهردار انتخاب کنند، منحل شد.

شاه‌نشین درباره پرونده‌های اخلاقی هم این‌طور توضیح می‌دهد: غیر از پرونده بابل، دو عضو در شورای روستایی، اعتیاد مثبت داشتند. درباره بابل هم هنوز تخلف به اثبات نرسیده و فقط بواسطه انتشار فیلم‌ها، اعضا استعفا داده‌اند و خبری از دستگیری نبوده است!

البته ما سه مورد شکایت هم از شورای شهر تهران در دوره چهارم داریم که هیچ کدام به نتیجه قطعی نرسیده است. 2 نفر بازداشتی در نظرآباد کرج مربوط به دوره چهارم شوراهاست که تخلفات انتخاباتی داشته‌اند. درباره رئیس شورای شهر شهرستان مشهد هم که بحث مسائل اخلاقی مطرح شده، احتمالاً پرونده دادگاهی بوده و به ما گزارشی ارسال نکرده‌اند. 2 نفر سلب عضویت در استان تهران هم در همان زمان اعلام آرا که جعلی بودن مدارکشان ثابت شد، انجام گرفت.

درباره 9 نفر شوراهای شهر و روستای استان تهران هم هیچ پرونده‌ای به ما ارسال نشده است.

اگر عضوی با شهردار تبانی کرده و با شهرداری زدوبند کند یا کاری خلاف قانون انجام داده که برخلاف مصالح عمومی باشد، با او چگونه برخورد می‌شود؟ شاه‌نشین به این سؤال این‌طور پاسخ می‌دهد: «اگر تخلف ثابت شود، گزارش به شورای حل اختلاف استان ارسال می‌شود و رأی از «یک تذکر کتبی» تا «لغو عضویت» و حتی «سلب دائمی» خواهد بود.

البته اگر کسی اعتراض کند، پرونده به شورای حل اختلاف مرکزی می‌رود. حدود 5 ماه پیش هم دبیرخانه دائمی نظارت بر انتخابات شوراها تشکیل شد و براین اساس، شورای عالی استان‌ها اجازه دارد در حوزه حسابرسی‌ها بر شوراهای پایین دست نظارت کند. ما البته درحال اصلاح قانون هستیم تا دیوان محاسبات در کنار بازرسی کل بر شوراها نظارت بیشتری کند.»

وی با اشاره به رصد دقیق فضای مجازی و توئیتر اعضای شورا می‌گوید: متأسفانه فضاسازی‌ها زیاد است.مثلاً در شورای شمال، یک نفر توطئه و دام پهن کرده است. اغلب هم رقبا یا علی‌البدل‌ها یا حتی شکست خورده‌های جناح‌های سیاسی هستند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 28
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
08:25 - 1397/07/03
آخه آدم ما حسابی خودت میگی بواسطه انتشار فیلم دو نفر استعفا دادن ، یعنی چی؟ خوب یه چیزی بوده که اونا مجبور به استعفا شدن ،فساد سرتاسری شده و بیچاره مردم عادی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۳
شوراهای شهر و روستا جاییه که مردم عادی در اون حضور دارند.پس مردم عادی هم در فساد نقش دارند .من هر کس رو می بینم که امکان خوردن و بردن داره می خوره و می بره.به همین دلیل اعتراض به فساد مثل ناله های خفیف شده نه خروش .چون خیلی از مردم هم فاسدند.
بدون نام
-
۱۲:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۳
اگر به اثبات میرسید جای تعجب داشت .... بعنی مثلا این پیام را میداد که قراره کشور حرکتی رو به اصلاج کنه ... که بعیده واقعا بعیده این کشور دیکه اصلاح بشه
بدون نام
-
۱۲:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۳
واقعا متاسفم برای غیرت مردم بابل
بدون نام
-
۱۲:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۳
واقعا ا میگم او یک میلیارد ودویست چی شد ؟؟؟ اگر ماستمالی کردن بدنش به کارتن خوابها یک خیری ببینن
Iran, Islamic Republic of
08:30 - 1397/07/03
مردم حتی بچه ها هم میدانند در شهرداری ها چه خبر است ....
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۳
مردم در این شهرداری ها کار می کنند شوراهای شهری هم دست مردمه .مردم یک توده منفعل جدا شده از جامعه نیستند!!
Iran, Islamic Republic of
08:31 - 1397/07/03
هر خبری که درسته سریع مسئولین بی لیاقت ما تکذیبش میکنن
Iran, Islamic Republic of
08:32 - 1397/07/03
در بابل چیزی به اثبات نریسد؟؟؟طبق اطلاع رسانی خودشون رابطه با زنی که هنوز از همسرش جدا نشده چیزی نیست که بشه از روش به عدم صلاحیت کسی پی برد؟مدرک بیشتر ازین می خوان یعنی؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۳
نه که به اثبات نرسید، نخواستند اثبات بشه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۳
ما داریم تو این شهر زندگی میکنیم ... از همه چی خبر داریم ...دیگه چه طور میتونیم به این افراد اعتماد کنیم
بدون نام
-
۱۲:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۳
دقیقا .....
Iran, Islamic Republic of
08:36 - 1397/07/03
چقدر گرفتید تکذیبش کنید؟
پاسخ ها
بدون نام
Canada
۰۸:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۳
بسیار
Iran, Islamic Republic of
08:36 - 1397/07/03
اگه به اثبات میرسید تعجب می کردیم....فکر می کردیم شدیم جهان غرب که همه چی ثابت میشه محاکمه میشن
Iran, Islamic Republic of
09:03 - 1397/07/03
درسته استان مازندران در عرصه کشتی خدمات زیادی به کشور داشته وجوانان ان استان با قهرمانیهایشان دل مردم ایران را شادکردند اما انها سخت در باشگاهها تمرین میکردند اما انچه که ما توفیلم دیدیم کشتی روی مبل بودبنظر با اینگونه تمرین جز ابروریزی به جای نمی رسن.
پاسخ ها
بدون نام
-
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۳
خخخخخخخخخخ
mim
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۳
اون فیلم وافراد محدودی دیدن و در دسترس همه نبود ....در وجود این فیلم شکی نیست ولی مطمئنا شما اون فیلمو ندیدی
Iran, Islamic Republic of
09:08 - 1397/07/03
اینقدر نباید به شعور مردم بی احترامی کرد
Iran, Islamic Republic of
09:40 - 1397/07/03
از عالی جنابان فیلم داشتن ،خانم مورد نظر به طور کامل اعتراف کرده،اعضا استعفا دادن به خاطر گندکاریشون ،هنوز اثبات نشده؟کاش از همون اول تکذیبش می کردید تا نخواین این همه زحمت عدم اثبات بکشید.
Iran, Islamic Republic of
09:51 - 1397/07/03
راست میگه توی این سرزمین هیچ مسئولی مرتکب خطا نمی شه اگرهم شد تکذیب می کنیم!!!
Iran, Islamic Republic of
09:52 - 1397/07/03
اگه تو راست میگی ...... آخه وقاحت تا کجا وچقدر،، تلاش بی فایده برای تکذیب وماست مالی چیزی که مثل روز برهمه روشن است و در بازجویی ها صراحتا اقرار شده...مردم به این فسادها ی اخلاقی ومالی عادت کردند اما تکذیب واقعیات روشن و مستند نمک بر زخم وتحمیق مردم است..
Iran, Islamic Republic of
14:00 - 1397/07/03
برترین ها دست از سر بابل برنمیداره برو یه کم رو دونه درشته و اقازاده ها و اونایی که خون ملتو تو شیشه کردن زوم کن خسته نشی
France
14:44 - 1397/07/03
باید هم تایید نشه چرا؟....
Iran, Islamic Republic of
19:31 - 1397/07/03
تا اولین مصاحبه را کردی در این مورد چند نفر باهوش برترین گفتند تکذیب دور از انتظار نیست ولی دیگه نه تا این حد واقعا فکر نمیکردیم برید به کارتون برسید .خسته نباشیدتشکر از رصد و نظارت دقیق که دارید .
Iran, Islamic Republic of
00:40 - 1397/07/04
حالا که اینجور میگن پس حتما چیزی بوده
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج