متوسط قیمت هر متر خانه در تهران رکورد زد
۷۷۷۲۵۱
۰۵ مهر ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۰
۱۲۹۰۵
بانک مرکزی گزارش داد، متوسط قیمت مسکن شهر تهران در شهریورماه به متری ۸ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان رسیده که نسبت به ماه مشابه سال قبل افزایش ۷۴ درصدی یافته است.

خبرگزاری ایسنا: بانک مرکزی گزارش داد، متوسط قیمت مسکن شهر تهران در شهریورماه به متری ۸ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان رسیده که نسبت به ماه مشابه سال قبل افزایش ۷۴ درصدی یافته است.

قیمت مسکن پایتخت در شرایطی کماکان به روند صعودی خود ادامه می‌دهد که معاملات در مسیر کاهش قرار دارد. با این وجود، در شهریورماه ۱۳۹۷ رکود افزایش ماهیانه و سالیانه قیمت مسکن طی شش ماه اخیر شکسته شد.

آن‌طور که بانک مرکزی گزارش داد، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی شهر تهران ۸ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان بوده که نسبت به ماه قبل ۹.۴ درصد و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۷۴.۱ درصد رشد نشان می‌دهد.

معاملات اما همچون ماه‌های گذشته سیر نزولی داشته است. در شهریورماه ۱۳۹۷ تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به ۱۰ هزار و ۳۰۰ واحد رسید که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۱۳.۹ و ۳۳.۵ درصد کاهش نشان می‌دهد.

در این بین منطقه ۵ همچون سال‌های اخیر با سهم ۱۵.۹ درصد از کل معاملات، بیشترین تعداد قراردادهای مبایعه‌نامه را به خود اختصاص داده و مناطق ۴ و ۲ به ترتیب با سهم‌های ۹.۶ و ۹.۱ درصد در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

در مجموع ۷۴.۱ درصد از کل تعداد معاملات به ترتیب مربوط به ۱۰ منطقه ۵، ۴، ۲، ۱۰، ۱۴، ۸، ۱، ۷، ۱۵ و ۱۳ بوده و ۱۲ منطقه باقیمانده ۲۵.۹ درصد از کل تعداد معاملات را به خود اختصاص داده‌اند.

درخصوص قیمت، منطقه ۱ با میانگین هر متر مربع ۱۷ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان بالاترین قیمت را به خود اختصاص می دهد. اما رکورد بالاترین رشد قیمت به منطقه ۵ اختصاص دارد که نسبت به ماه مشابه سال قبل رشد ۹۲ درصد را به ثبت رسانده است. میانگین قیمت منطقه ۵ هم‌اکنون متری ۱۰ میلیون و ۲۹۵ هزار تومان است.

کمترین قیمت هم متعلق به منطقه ۱۸ است که میانگین قیمت مسکن در آن متری ۳ میلیون و ۵۴۰ هزار تومان است. کمترین میزان رشد قیمت هم به منطقه ۱۲ با ۳۶.۲ درصد افزایش تعلق داشته است. هم‌اکنون قیمت منطقه ۱۲ متری ۴ میلیون و ۳۸۲ هزار تومان است.

از سوی دیگر آمارها حاکی از آن است که خانه های ۶۰ تا ۷۰ متر، واحدهای دارای دامنه قیمتی ۵ تا ۶ میلیون تومان در هر متر مربع و آپارتمان‌های ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان بالاترین تعداد معاملات را به خود اختصاص داده‌اند.

در مردادماه امسال متوسط قیمت هر متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران حدود ۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بود که نسبت به ماه قبل از آن ۶.۱ درصد و نسبت به ماه مشابه سال قبل از آن ۶۲.۱ درصد رشد یافته بود. بنابراین آمار حاکی از آن است که رشد ماهیانه قیمت در شهریورماه سرعت بیشتری یافته است.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
20:40 - 1397/07/05
مسکن در ایران نابود است

همه تون نابود هستید

نه مسکن می خریم و نه موبایل و نه لوازم خانگی

همه تون برید بمیرید و ورشکست بشید
Iran, Islamic Republic of
21:12 - 1397/07/05
شاید بد نباشد مالکین واحدهای مسکونی که بلاوجه و صرفٵ بر اساس ارز و کاهش ریال واحد مسکونی خود را افزایش قیمت میدهند بدانند اقدامشان خلاف شرع و حرام است! بعبارت دیگر خواسته و ناخواسته زندگیشان را حرام میکنند و دیر یا زود اثرات وضعی آن گریبان زندگیشان را میگیرد
والعاقبة للمتقین
Iran, Islamic Republic of
22:26 - 1397/07/05
این هزینه ایی که مردم بی گناه بایست بدن واسه یه دولت بی عرضه جز چپاول و اختلاص کاری نکرد الان روحانی برگشت تاسوغات نفت در مقابل غذا بده
Iran, Islamic Republic of
23:51 - 1397/07/05
فقط خدا باید به فکر محرومان و پابرهنگان باشه.فقط خدا
Iran, Islamic Republic of
09:59 - 1397/07/06
بیشترین کلاه برداری تعاونی ها در منطقه ۵ و ۲۲ می باشد مردم خیلی حواسشون باشه ، مثل ما گرفتار نشن چون وقتی شکایت کنی تازه می بینی فریادرسی نداری ....
Iran, Islamic Republic of
13:51 - 1397/07/06
مسکن با این قیمتهای نجومی ارزش خرید ندارد!
سقوط بیش از یک هشتم قیمت مسکن حتمی است!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج