احتمال افزایش قیمت بنزین تا ۴ هزار تومان
۷۸۱۹۳۹
۱۶ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۱
۱۶۷۹۵ 
این روزها با نوسانات قیمت ارز و همچنین افزایش مقدار سوخت قاچاق از مرزهای غربی و شرقی، بار دیگر بازار شایعه ی افزایش قیمت یا سهمیه بندی بنزین داغ شده است. در آن زمان، این اخبار بارها از سوی مسئولان مختلف از جمله وزیر نفت، مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی و حتی برخی نمایندگان مجلس تکذیب شده بود؛ اما این بار گویا قضیه جدی تر شده است!

تابناک: این روزها با نوسانات قیمت ارز و همچنین افزایش مقدار سوخت قاچاق از مرزهای غربی و شرقی، بار دیگر بازار شایعه ی افزایش قیمت یا سهمیه بندی بنزین داغ شده است. در آن زمان، این اخبار بارها از سوی مسئولان مختلف از جمله وزیر نفت، مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی و حتی برخی نمایندگان مجلس تکذیب شده بود؛ اما این بار گویا قضیه جدی تر شده است!

در روزهای گذشته، بسیاری از حامیان آزادسازی قیمت‌ها، دولت را به قطع یارانه سوخت ترغیب کرده و بر این باورند، اگر دولت رویه آزادسازی قیمت‌ها را در پیش بگیرد ـ با توجه به اوضاع کنونی اقتصاد و نیز با کاهش وابستگی کالاها به ارز دولتی ـ می‌توان شاهد مدیریت بهتری بود؛ اما در مقابل عده‌ای از اقتصاددانان، وضعیت کنونی اقتصاد را برای این شوک جدید مناسب نمی‌دانند و از دولت انتقاد می‌کنند.

از همین روی، یک مقام ارشد دولت ـ که نامش اعلام نشده ـ به یکی از خبرگزاری ها گفته: قرار است تا پایان امسال، فاز جدیدی از برنامه هدفمندی یارانه‌ها به اجرا درآید. بنا به گفته این مقام مسئول: در این برنامه، افزایش قیمت بنزین تا سقف 4 هزار تومان و دو نرخی شدن آن حتمی است و حتی صحبت هایی از احتمال بازگشت کوپن و کارت سوخت نیز به میان آمده است.

البته گویا دولت سناریوهای دیگری نیز برای این کار دارد و گفته می شود، از هفت سناریو برای افزایش قیمت بنزین تا آخر سال، بنزین دو نرخی، محتمل ترین سناریو در میان گزینه هاست!

تنها برخی از مخالفان جدی افزایش نرخ بنزین بر این باورند که در اوضاع کنونی، هر گونه افزایش در نرخ بنزین، بار تورمی سنگینی بر جامعه تحمیل خواهد کرد که شاید از توان مردم خارج باشد؛ اما در مقابل، عده ای دیگر از نمایندگان می گویند، در شرایط موجود، دولت چاره ای جز افزایش قیمت سوخت ندارد. افزایش نرخ دلار و بالا بودن قیمت حامل های انرژی در آن سوی مرزهای ایران، انگیزه برای قاچاق سوخت را زیاد کرده و باعث شده است دولت با اضافه کردن قیمت سوخت، از حجم قاچاق بکاهد.

بنابراین، این موضوع باعث شده تا نمایندگان بر سر یک دو راهی گرانی و ثبات قیمت گرفتار شوند؛ از یک سو اعتقاد دارند، افزایش قیمت سوخت به تورم موجود دامن می زند و از سوی دیگر، راهکاری جز افزایش قیمت ها ندارند.

حمید گرمابی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با اشاره به افزایش قیمت دلار و تفاوت قیمت بنزین در مرزها با همسایه ها و با بیان اینکه در برخی از این کشورها تفاوت قیمت سوخت به ده برابر نیز می رسد، گفت: دو نرخی شدن بنزین، راهکار طولانی مدت خوبی نیست، ولی در شرایط اضطراری و کوتاه مدت می تواند به عنوان یک راه حل از آن استفاده شود، به ویژه با افزایش قیمت دلار که تفاوت قیمت بنزین در مرزها با همسایه ها بسیار و حتی ده برابر بیشتر شده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با بیان اینکه تفاوت قیمت بنزین با کشورهای همسایه جذابیت قاچاق بنزین را بیش از گذشته کرده است، افزود: کنترل قاچاق سوخت در مرزهای شمالی، جنوبی، شرقی و غربی شدید نیست و این تفاوت قیمت قاچاق بنزین را افزایش داده، به گونه ای که روزانه میلیون ها لیتر بنزین در مرزها قاچاق می شود.

وی ادامه داد: افرادی که بیش از حد معمول بنزین مصرف می کنند، باید هزینه آن را پرداخت کنند.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه میزان سهمیه بندی بنزین قطعی نشده است، اظهار داشت: احتمالا عددی بین 60 تا 100 لیتر به عنوان سهمیه در نظر گرفته و مازاد بر آن، با نرخ بیشتر محاسبه می شود که این نرخ دوم، بیش از 1500 تومان است. نرخ دوم بنزین، رقمی است که باید به قیمت واقعی در فوب خلیج فارس نزدیک باشد تا قاچاق برای کشور جذاب نباشد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه سهمیه بندی و دو نرخی کردن بنزین راهکار موقتی است، تصریح کرد: اگر قیمت بنزین افزایش یابد تا جلوی قاچاق گرفته شود، برای جامعه قابل قبول نیست؛ لذا فعلا راه حل موقت، بازگشت به سیستم کوپنی و کارتی است که امیدوارم در آینده ای نه چندان دور، شرایط بهتر شود تا سهمیه بندی نیز برداشته شود.

همچنین اسدالله قره خانی با اشاره به آخرین وضعیت قیمت بنزین گفت: تاکنون هیچ تصمیمی در خصوص افزایش قیمت بنزین گرفته نشده است. البته زمزمه‌ها و شایعاتی در این زمینه وجود دارد و واقعیت این است، از زمانی که وضعیت دلار این چنین شده است، قاچاقچیان به تکاپو افتاده و شروع به قاچاق بنزین کرده‌اند.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس در ادامه گفت: در بخش سوخت گازوئیل، از آنجا که کامیون داران کارت سوخت دارند و بر اساس پیمایش سوخت دریافت می کنند، تا اندازه‌ای موضوع قاچاق کنترل شده است، ولی متأسفانه در بخش بنزین، در این روزها سطح قاچاق افزایش پیدا کرده است.

از سوی دیگر، میزان مصرف بنزین نیز افزایش یافته و چنانچه مصرف بنزین همچنان بالا برود و از طرف دیگر، قاچاق بنزین ادامه یابد، دولت باید در این زمینه تصمیماتی بگیرد تا بتواند مصرف سوخت را مدیریت کند. آنچه به ذهن می‌رسد و در جلسات نیز بیان می‌شود، اجرایی کردن کارت سوخت است که این امر قطع به یقین تصمیمات دیگری را نیز می‌طلبد که بحث سهمیه بندی و دو نرخی کردن آن است؛ اما تاکنون تصمیمی در این زمینه گرفته نشده است.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 136
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:57 - 1397/07/16
آخه شماها سیرمونی ندارین شماکه دم از مسلمونی میزنین رسمش اینه که مردمو درتنگنابزارین ای لعنت بهتون
پاسخ ها
ساوان صباحت
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۶
سه راه پیشنهاد میکنم 1-ارتش وسپاه که توپادگانهاخوابیدن بفرستنشون سرمرز یک هزارم این سرمایه ای که میگید ازمملکت فرارمیکنه بعنوان حق ماموریت بهشون بدید تا جلوقاچاق گرفته بشه2-پولاتون راتوعراق وسوریه ولبنان ویمن خرج نکنیدتا جبران بشه 3-کناربکشید چون هستن عده ای که بدون گران کردن بنزین وضعیت اقتصادوبنزین راحل کنن
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۶
60 لیتر سهمیه خیلی زیاده و بازم قاچاق میشه. پیشنهاد من 60 سی سی است، به قدری که بتوان با آن استارت زد و خودرو را از پارکینگ منزل خارج نمود. خواهشاً در صورت استفاده از ایده من، روزانه 40 سی سی سهمیه تشویقی برای این حقیر لحاظ فرمائید.
بدون نام
Germany
۱۸:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۶
در ماه‌های اخیر،‌ همراه با کاهش شدید ارزش پول ملی ایران و اعمال دوباره تحریم‌های آمریکا علیه ایران، قیمت کالاها و خدمات در ایران افزایش قابل ملاحظه‌ای یافته است؛ ‌به گونه‌ای که فرامرز توفیقی، رئیس کمیته مزد کانون شوراهای اسلامی کار ایران، هفته گذشته اعلام کرد که قدرت خرید کارگران از ابتدای سال جاری تا روز ششم مهر سال جاری، «۹۰ درصد» کاهش یافته است.

آقای توفیقی همچنین روز یکشنبه ۱۵ مهر، در گفت‌وگو با خبرگزاری ایلنا از مسئولان انتقاد کرد که چرا به گفته او، «قیمت رُب گوجه فرنگی را نمی‌بینند که ۲۴۰ درصد گران شده؛ چرا گوجه فرنگی را نمی‌بینند که ۳۰۰ درصد گران شده و چرا سیب‌زمینی را نمی‌بینند که ۲۰۰ درصد گران شده است».

رئیس کمیته مزد کانون شوراهای اسلامی کار ایران اضافه کرد که «کرایه خانه ۹۵ درصد و هزینه ایاب‌و ذهاب دست‌کم ۳۳ درصد گران شده‌اند».
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۷
این مقام اگاه دولت اول اسمش چیه هنوز گرون نشده مثل حقوق کارمندا جو روانی میده .بعد چه حرف چرتی بخاطر قاچاق بنزین گرون میکنن چقدر چرت پس پلیس مرزی چکاره اس بگیره جلو قاچاق رو
Iran, Islamic Republic of
14:08 - 1397/07/16
اگر بنزین ۴هزار تومان بشه یعنی قیمت بنزین را عادلانه حساب کردین پس حقوق کارگران و کارمندان را هم ۴ برابر کنید
پاسخ ها
بدون نام
United States
۱۴:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۶
بزک نمیر بهار میاد حقوق اصلی شونم زیرش زاییدن تا چن برابر دیگه مرد با همیشه حقوق ثابت خواهد ماند
ح
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۶
پس حقوق بی کارها چی میشه ؟


لعنت فقط لعنت.
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۶
خدا نابودشون کنه که تنها چیزی که تو مغز کوچیکشون نمیگنجه فقط همین حقوق کارگره خدا به زمین بزنشون..هرکدومشون که دارن این طرحو عملی میکنن
Iran, Islamic Republic of
14:08 - 1397/07/16
خدا لعنتتون کنه که همش دم از افزایش نرخ میزنین.
پاسخ ها
بینام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۷
خدالعنتتون کنه خدا همچین بزنتون زمین که حتی نتونید سر بلند کنید بیچاره و بدبختیم از دست تصمیمای کبری شما لعنت بر شما
Iran, Islamic Republic of
14:10 - 1397/07/16
تاوان بی عرضگی شما رو ملت باید بده؛از قاچاق سوخت جلوگیری کنین،راهش اینه
پاسخ ها
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۶
فقط دارن باجیب مردم بدبخت هزینه بی عرضگی خودشونو میدن فقط بلدن صورت مسئله رو پاک کنن بجای اینکه مشکل اصلی رو حل کنن....د نامردا اونایی که دارن بنزینو قاچاق میکنن مرز نشینن بدبختن ندارن ماکه توتهرانیم حال وروزمون اینه چکارکنن وقتی کار ندارن درامد ندارن خدا ازتون نگذره...نمونش همون کولبرهایی که ازناچاری روزی یکیشون سقوط میکنه یا تیرمیخوره...خدایا صدای دلمون بشنو
Iran, Islamic Republic of
14:10 - 1397/07/16
بی کفایت ترین وزیر حال حاطر کابینه و همه دوران وزارت نفت اقای زنگنه میباشد .که با مدیریت ناقص خود باعث نارضایتی کارکنان مجموعه نفت و همچنین قراردادهای ننگین ایشان میباشد.اگر مجلس مقاومت نمیکرد همه کارتهای سوخت را بر میداشت .و الان که نیاز سهمیه بندی بنزین هست میبایست مجدد کارت توزیع میشد.انشالله هرچه زودتر استیضاح شود .
Iran, Islamic Republic of
14:12 - 1397/07/16
اگه مشکل قاچاق سوخت هست؛ خب جلوی قاچاق را بگیرید و دنبال راه حل دوم یعنی افزایش قیمت بنزین نروید .
Iran, Islamic Republic of
14:13 - 1397/07/16
ای بابا.اینها میگن ۴۰۰۰ تومان بعد می کنن ۲۰۰۰ تومان همه خوشحال میشن چصد خوب شد که ۴۰۰۰ تومان نشد
پاسخ ها
sudn
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۸
روشی کلیشه ایی که البته همیشه رو ملت ما جواب داده
United Arab Emirates
14:13 - 1397/07/16
اینهمه مامور گمرک و نیروی انتظامی پس چیکاره ن که قاچاق میشه؟ فقط بلدن مردم رو ضرب و شتم کنن‌. معلومه که مسأله اصلی قاچاق نیست، بلکه دولت میخواد با هر طریق ممکن جیب مردم رو بزنه.
پاسخ ها
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۶
مشکلت با دولته یا کسای دیگه این ربطی به قاچاق نداره
Iran, Islamic Republic of
14:13 - 1397/07/16
ای وای دوباره بدبختی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۶
بنظرم وقت اون رسیده که به افغانستان بگریزیم تا حداقل از گرسنگی نمیریم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۶
این سلسله تمام نا شدنی در این مملکت ...
Iran, Islamic Republic of
14:13 - 1397/07/16
خدا کمک
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۶
گران کنیداین جماعت مشت گره کرده ظرفیت باربیشتردارن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۶
چرا بنزین گرون بشه جلوی قاچاق را بگیرید همش میخواید فقط ازجیب مردم بکشید چرا حقوق ها رااضافه نمیکنید
هالو۷شنبه
Netherlands
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۷
بنزین رابه نرخ کشورهای حاشیه خلیج حساب کنید
جق وحقوق مردم راهم نصف این کشورها محاسبه کنید
Iran, Islamic Republic of
14:14 - 1397/07/16
خدا لنتتون کنه دیگه با این حکومتداریتون باید بریم بمیریم عرضه کشورداری هم نداشتید فقط دزدی یادتون دادند اینم تربیت خانوادگیتونه
پاسخ ها
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۶
دقیقا‌....فقط راضی نیستن که ادمای بدبخت بیچاره دزدی کنن اونم فرستادن بنزین به اون ور مرزهاس اونم بخاطر نداری وبیکاری
Iran, Islamic Republic of
14:15 - 1397/07/16
اون حامیان آزاد سازی نرخ بنزین براشون مهم نیست که مردم لیتری چند بنزین بزنن.خدا از سر تقصیر این ادما نگذره.
United States
14:21 - 1397/07/16
برام جالبه این مسؤلین ما انگار وظیفه ای غیر از پر کردن جیبشون ندارن و اصلا به فکر مشکلات مردم نیستن کارگر بدبختی که با 1.200 چجوری در ماه زندگی کنه اونوقت نماینده های مجلس و مسؤلین یا حقوق میلیاردی میگیرن یا 37 جا کار میکنن بعدش برا مردم هم نسخه میپیچن قیمت دلار بردن بالا یکم جیبشون پر شد دیدن این راهکار خیلی جواب نمیده رفتن سراغ گرون کردن بنزین
خدا به داد دل مظلومین برسه
Iran, Islamic Republic of
14:21 - 1397/07/16
خوب مورد نداره حقمق کار گر وکارمن را هفت برابرکنید بنزین راذهم چهار برابرا کنید
پاسخ ها
مونتلا
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۶
سواد خوب چیزیه خخخخ
ابوالفضل
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۶
همان‌ابوالفضل‌وقمربنی‌هاشم‌سزایتانرابدهدکه‌کمرمردم‌رابا‌گرانی‌شک
ستید‌حالادیگرنوبت‌گران‌کردن‌بنزیین‌شدوای‌ببه


چ


رشما‌بیرحمها‌چونخودتان‌بنزین‌گران‌شود‌متضرر‌نمیشوید‌ماشینهای‌دولتی‌ومجانی‌سوار‌میشوید
Iran, Islamic Republic of
14:31 - 1397/07/16
سلام واقعا اگه می خواهید بنزین قاچاق نشه ارتش وسپاه رو در مرزها قرار بدید ببینم یک قطره قاچاق میشه اینها همش بهانه است
Iran, Islamic Republic of
14:37 - 1397/07/16
اگر بنزین بشه چهار هزار تومان شماها هم باید جمع کنید از کشور برید
پاسخ ها
parisa.a
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۶
شتر در خوابو از این چیزا/:
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۶
زرشک ... تو فک کن یک درصد اینا رفتن ... هه ...
Iran, Islamic Republic of
14:39 - 1397/07/16
4برابر آخه...خدا خیرتون بده .با کدام در آمد ریالی حتی مردم اینچنین هزینه ای رو پرداخت کنند .ماشینمون رو حتی هفته ای یکبار هم نمیتونم بیرون بیاریم .10لیتر بنزین 40000تومان فاجعه است فاجعه ...مردم هم که دیگه عادت کردن به دزدی از همدیگه و سر شدن .
Iran, Islamic Republic of
14:40 - 1397/07/16
دیگه وقتش شده یکی دو تا از این مسئولین بی کفایت طعمه خشم مردم مستضعف بشه تا شاید برای بقیه هم عبرت بشه وگرنه این قصه ظلم و فساد انتهایی نداره...
پاسخ ها
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۶
دقیقا
Iran, Islamic Republic of
14:44 - 1397/07/16
اگه این حرف واقعیت داره جلو قاچاقشو بگیرین نه بیان کل مردمو بدبخت کنین از حالا بگین ۴تومان بعد بشه ۲تومن ما هم کف بزنیم خوب که نشد ۴تومن
Iran, Islamic Republic of
14:45 - 1397/07/16
بخاطر 1000 تا قاچاق چی 80 میلیون نفر باید بنزین رو گرون بخرن؟؟؟؟ عاشق راه حلاتونم
United Arab Emirates
14:48 - 1397/07/16
آخه خدا خیر ندیده ها اگر بنزین بشه 4تومن میدانید چه تورمی در بازار ایجاد میشود میدانید چه فشاری سر مردم بدبخت می آید میدانید که مثلا هر کیلو قند اگر الان 4هزارتومن باشد میشود کیلویی 16 هزار تومن.اصلا اشکال نداره بگذارید 4هزارتومن ولی مرد باشید حقوق کارمندان وکارگران را هم 4برابر کنید.خجالت بکشید تا کی دارید به مردم ظلم میکنید تا کی باید به فکر مرگ وقیامت باشید.لعنت برشما ظالمان.
Iran, Islamic Republic of
14:50 - 1397/07/16
کوفت بگیرین، کدوم شرایط اضطرار؟ ...
Iran, Islamic Republic of
14:51 - 1397/07/16
بابا این یارانه رو بردارین قیمتها برگرده سر جای قبلش اگر قیمت بنزین رو با جاهای دیگه مقایسه میکنین حقوق و دستمزد هم با اون جاها مقیاس کنین همه بریدن دیگه طاقت ندارن همه چیمدن بایدچند نرخی بشه بسه دیگه.
Iran, Islamic Republic of
14:52 - 1397/07/16
دراین دولت گرانی پایانی ندارد درگذشته اول سال همه چیزها که گران می شد تا پایان سال گران نمی شد در این دولت تدبیر و امید که همه از زندگی و زنده ماندن ناامید شدن هر روز اجناس و کالاها گرانتر میشود ودر اخر هم میگویند علی برکت الله
Iran, Islamic Republic of
14:53 - 1397/07/16
دوچرخه رو برای خانم ها آزاد کنین بعد هر گندی می خواین بزنین
Iran, Islamic Republic of
14:55 - 1397/07/16
حواستون به تاکسی شخصی و اسنپ وتپ سی باشه سهم سوختشون رو حساب کنین، حقوق کارمندان رو 10 برابر کنین که حداقل نصفشو بدیم برا کرایه ماشین، دوچرخه رو برای خانم ها آزاد کنین وگرنه سوار می شم و هر پلیسی که دهنشو باز کنه همونجا صافش می کنم
Iran, Islamic Republic of
14:56 - 1397/07/16
خب سهمیه در نظر بگیرین و با کارت بنزین تحویل بدید.معلومه الان بدون کارت هر کیهر چی دلش خواست میزنه و قاچاق میکنه .ولی هدف شما کسب درآمد بیشتره و قاچاق بهونه س .شما دلتون برا مردم و مملکت نسوخته.
Iran, Islamic Republic of
14:59 - 1397/07/16
اول شایعه کنین ببینین نظر این ملت خر چیه وقتی دیدین سواری میده ببرین بالا
پاسخ ها
بدون نام
India
۰۲:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۷
با منی؟!
Iran, Islamic Republic of
15:00 - 1397/07/16
شرم نکنید تا میتوانید به مردم بیچاره ظلم کنید
Iran, Islamic Republic of
15:02 - 1397/07/16
اینکه ارزش پول ملی بسیار افت کرده درسته ..اینکه یه اب معدنی دو تا شش هزار تومن (در شمال)فروش میره و بنزین از اب ارزونتره درسته...اینکه الان گالن بیست لیتری بنزین تو زابل تا هشتاد تومن و سراوان تا پنجاه و پنجه درسته...اینکه تو پاکستان تا لیتری دوازده فروش میره و خریدار داره درسته...اینا نشون میده بنزین ایران با این افت ریال کالای جذابی برای افغانیاو پاکستانیاشده درسته ..ولی وضع درآمد و اقتصاد فعلی گنجایش بنزین چهار و پنجی نداره..الان که ستاد حمایت از مصرف کننده و تعزیرات و ستاد قیمت گزاری دکور هستن و نقش کم رنگی دارن و احتکار و قیمتای من درآوردی توسط دلال ها وبعضی تولیدکننده های طمعکار خون ملتو تو شیشه کرده..الان این تصمیم برای دولت درامده برای کشور کمیتر شدن قاچاقه برای من مصرف کننده و کارمند با حقوق ثابت سالانه یعنی مرگ تدریجی و فلاکت باشیب ملایم.کارخونه دار و سرمایه دار که میکشن رو کالا و خسارتشونو جبران میکنند.قشر آسیب پذیر کارگر وکارمند بیچاره میشن...
Iran, Islamic Republic of
15:06 - 1397/07/16
بالا بردن قیمت سوخت یعنی بالا رفتن همه چیز مرگ بر شما
... مسلمان هستیم ولی از کافر هم ضالمتر هستید کشور ما از نظر اطلاعات قوی هست یعنی نمیتوانید جلوی قاچاق سوخت رو بگیرید . به بهانه قاچاق سوخت میخواهید قیمت سوخت رو بالا ببرید تا جیب خودتون رو پر کنید . برید بمیرید با این کشور اداره کردنتون
Canada
15:07 - 1397/07/16
چرا وقتی یک مسئول از استان وارد شهر ما میشود قدم بقدم مامور است خودش هم ۲۰ تا بادیگارد دارد چرا بفکر مرز نیستی آقای مسئول ؟
Iran, Islamic Republic of
15:20 - 1397/07/16
من میدانم شما میگید 4000تومان که مردم به 2000تومان راضی بشن ولی خودتون میدونید چه اتفاقی می افته جراتش ندارید فعلا دارید ذهن مردم اماده میکنید
United Kingdom
15:21 - 1397/07/16
به بهونه مرزها ،مردم رو نابود نكنيد،مردم توان هيچ تورمي رو ندارن ،با بسته غذايي .... مشكلشون حل نميشه
Iran, Islamic Republic of
15:21 - 1397/07/16
خدا لعنت کنه هرکی به این شایعات دامن میزنه تا دولت ماهیشو از اب گل آلود بگیره...
Iran, Islamic Republic of
15:40 - 1397/07/16
بنزین را 4000تومانی کردن جرات میخواد که هیچ کدومتون ندارید فقط حرفش هم ملت را عصبانی میکنه چه برسه به واقعیت تبدیل بشه دودمان هر چه مسئوله بر باد فنا میره
Iran, Islamic Republic of
15:44 - 1397/07/16
الاهی بمیرین به حق علی که هر روز برای مردم استرس درست میکنین,, مردم ثارن زیر بار گرونی جان میدن فقط همین مونده بنزین رو گران کنین,,,الاهی بمیرین
Iran, Islamic Republic of
15:49 - 1397/07/16
دلارراکه گران کردید سودشو استفاده کنید تا به بنزین برسه یعنی چی؟حالاکه دلار واجناس وهمه چیز گرونه وبازاردرالتهابزن بریم کی به کیه گورپدر مردم.....مردم کیلویی چند.خودمان راعشق است
Iran, Islamic Republic of
16:08 - 1397/07/16
پول ملت و خوریدن بستون نیست لعنت بهتون ..
Iran, Islamic Republic of
16:12 - 1397/07/16
اقاچرااینجوری حساب میکنین حساب کنین هراروپایی که نفت هم ندارن باهرماه درامدش میتونه چند لیتر بنزین بخره ایرانی باهرماه درامدش میتونه چندلیتر بتزین بخره اروپایی هم ماهی3000دلاردرامدداشته باشه میتونه ماهی 1800لیتربخره وایرانی ماهی1200000تومن درامدداشته باشه میتونه ماهی 1200لیتربخره قبوله؟
پاسخ ها
بدون نام
India
۰۲:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۷
از این دید بهش نگاه نکرده بودم جالب بود
Iran, Islamic Republic of
16:13 - 1397/07/16
چهار تمن چ خبره خدا لعتت کنه شما هارو اصلا ترامپ لازم نبود تحریم کنه مارو اگه میدونست شما مسئولین دارین اینجوری خون مردم میمکین
Iran, Islamic Republic of
16:16 - 1397/07/16
قاچاق سوخت یک بهانه ایست از سوی دولت برای گران کردن هر چیزی نه فقط بنزین والا راه کارهای جدی برای جلوگیری از قاچاق هست که اگر بخواهند می توانند بکار ببندند واز فشار دوبله به مردم خودمان جلو گیری شود
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۷
قاچاقی اصلی خود دولت ودولتمردانه
United Arab Emirates
16:17 - 1397/07/16
اگه این اتفاق بیوفته یکی از معترضان اصلی خودم خواهم بود بالاخره اعتراضات مردمی از یه جا باید شروع بشه
United Arab Emirates
16:36 - 1397/07/16
دولت حق گران کردن بنزین را ندارد وبایستی جلوی این طرح نابسامان وغیرکارشناسی راگرفت.این مسئله بو داره.دارن مردم ایران را به فنا میبرن
Iran, Islamic Republic of
16:39 - 1397/07/16
من 35سال سن دارم یبارنشد بجای گرانی بدبختی یک خبر خوب بشنویم
Iran, Islamic Republic of
16:44 - 1397/07/16
ای لعنت برشما بجای اینکه بیان زود بفکر گران کردن باشین بیان ارزش پول ازدست رفتمونو یه شب پرید رو بدست بیارید بیایید مشکلاتو درست بکنین ک برا کسی نصرفه ک بنزین دزدکی بفروشه یا معاش خانوادشو دربیاره شماها دارین کل ملتو محبور میکنین مث خیلیا دزد بشن ....
United Arab Emirates
17:00 - 1397/07/16
سلام یک کاربر حرف حسابی زد الان ارتش ها غقط دارن وزن اضافه میکنن از بس بیکارن برین مرزها رو تحت کنترل اینا بدین چرا نمیخواهید کاری انجام بشه با بردن قیمت بنزین فقط دارین فاصله طبقاتی ایجاد میکنید فقیر فقیرتر پولدارم پوز ماشبن و بنزین خدا تومن میده اونایی که مسولین بفکر ملت باشید مواد غذایی گرون شده فساد و فحشابیداد میکنه خودتون قضاوت کنید
Iran, Islamic Republic of
17:01 - 1397/07/16
برای مقابله با قاچاق سوخت گران کردن بنزین راهش نیست شما اگه راهکار بلدید جلو بالا رفتن درهم و دلار بگیرید
دوما هیچ وقت بنزین خودتون رو با بنزین کشورهای خلیج فارس مقایسه نکنید که خودتون بهتر میدونید چه خبره اولا بنزینشون با ما قابل مقایسه نیست و نه وضع معیشتی ما با اونا قابل مقایسه ست
Iran, Islamic Republic of
17:12 - 1397/07/16
مانفسم می کشیما!!نمی خواین برای اون فکری کنید؟پولشو رو قبضا بیارید لطفا!!
پاسخ ها
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۶
گل بودن به سبزه اراسته شدن اینا همشون دنبال اینن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۶
چقدر ساده ای ...آخه مگه مریضی راهکار می دی.....
Iran, Islamic Republic of
17:24 - 1397/07/16
عمداًجلوی قاچاق رانمیگیرندکه بهانه گرونی راداشته باشندجناب زنگنه مسیبت عضما،یه روزنشدآب خوش ازگلومون پائین بره خداازتون نگذره
Iran, Islamic Republic of
17:25 - 1397/07/16
مرز بلوچستان و کنترل کنن،اوضاع خوب میشه.

دیوار مرزی سیستان بسته شد ولی بلوچستان چی،اخه تبعیض تا کی??صبح تا شب قاچاق میشه واز هر هزارتا 5تا رو میگیرن.واقع بین باشیم خودمون گول نزنیم

اگه حرف از مناطق ازاد هس بازم پولش تو جیب یه سری افراد خاص هستش و عاید مردم سیستان نیست.
تو بهترین شرایط اب وهوایی مسولین برای بازدید میان منطقع سیستان ولی چکار کردن،اگه دریاچه هامون اب داشته باشه زندگی مردم با گردوخاک متشنج نمیشه.همش شعار،شعار.بهترین امکانات رفاهی درایران دست افغان هاس ولی خیلی ها نان شبشون ندارن منتظر45هزار یارانه هستن.نقاط ضعف زیادی در مملکت هس وبیدادی میکنه
Iran, Islamic Republic of
17:26 - 1397/07/16
عرضه ندارین جلوی قاچاق رو بگیرین...طبق معمول یقه مردم رو میگیرین....
Iran, Islamic Republic of
17:32 - 1397/07/16
نوش جونتون بخوریدازدسپخت دولت تدبیروامیدانقدبخوریدتابترکید ازاین همه اسایش ورفاه
United Arab Emirates
18:08 - 1397/07/16
بعد دم از دین و خدا میزنید وای بر شما دروغ گوهای پولدار لاکچری
Iran, Islamic Republic of
18:08 - 1397/07/16
اصلاح طلب اصول گرا دیگه تمومه ماحرا
Iran, Islamic Republic of
18:39 - 1397/07/16
بله در جامعه ما بنزین بی رویه مصرف می شود .قانون دهند که به هر نفر از مردم ماهانه 200 هزار یارانه بنزین بدهند وآن وقت بنزین را بدهند لیتری 5هزار تومان .لااقل حقی از دیگران که زیر خط فقر قرار دارند ضایع نگردد .
United Arab Emirates
18:43 - 1397/07/16
اخه این چه راهکاریه چون قاچاق بنزین زیاده باید قیمتش بره بالا تا برا قاچاق جذاب نباشه.اولا که دولت خودش سرکرده قاچاق سوخت هست،دوما راه مقابله با قاچاق سوخت رو بلد نیستن و نمیتونن جلو قاچاق رو بگیرن اون وقت مردم باید تاوان بی تدبیری دولت رو بدهند؟به نظر من این ها همه بازی کثیف سیاسته،که میخان با این حرفا افکار مردن رو به طرف قاچاق سوخت ربط بدن و قیمت رو بالا ببرن،چه طوری میشه که چهار لیتر بنزین بخای از پمپ بنزین بگیری اجازه نمیدن بهت اون وقت میلیونها لبتر سوخت قاچاق میشه؟به نظر من مشکل رو باید جای دیگه پیگیری کرد.میلیونها لیتر سوخت قاچاق معلومه که کار کیه.
Iran, Islamic Republic of
19:03 - 1397/07/16
لعنت به شما دزدهای سر گردنه.
Iran, Islamic Republic of
19:30 - 1397/07/16
بیخود کردن گرون کنن برید قاچاچیها رو بگیرید و مجازات سنگین کنید بنزین مگه هرویینه که به راحتی جاساز کنن نیرو بزارید بگیریدشون تو پمپها هم نیرو بزارید کنترل کنید
Iran, Islamic Republic of
19:36 - 1397/07/16
اگه‌ تو این شرایط بنزین گران کنید باید جمع کنید از این کشور بروید وگرنه این مردم منتظر جرقه هستن بخدا.من که ماشین ندارم اما تو مردم هستم وحرفای مردم دارم میشنوم پس از خدا بترسید
Iran, Islamic Republic of
19:37 - 1397/07/16
واگذارتون به آیات قران که کمر مردم شکوندین خدا کمرتون بشکنه
Iran, Islamic Republic of
19:39 - 1397/07/16
اگه‌خواستید بنزین گرون کنید شب قبلش خودتون فرار کنید تا مردم بیرونتون نکردن منه کارگر از سر قبرم اوردم بنزین ۴هزارتومنی بزنم.
Iran, Islamic Republic of
19:48 - 1397/07/16
دولت به قیمت دلار به کارگر پول میده خاک بر سرتان
United States
19:59 - 1397/07/16
چرا حالیتون نیست در فشاریم همین الان هم سخت میگذره اگر نبود تهدید های امریکا شک نکنید ساکت نمیماندیم
Iran, Islamic Republic of
20:03 - 1397/07/16
... جرات دارید گرون کنید
Iran, Islamic Republic of
20:14 - 1397/07/16
شماها هیچ وقت نه سیر میشین ون هم جیباتون پر میشه
Iran, Islamic Republic of
20:14 - 1397/07/16
شماها هیچ وقت نه سیر میشین ون هم جیباتون پر میشه
Iran, Islamic Republic of
20:32 - 1397/07/16
خدا از هیچ کدومتون نگذره,حقوق کارگر هم باید به هشت میلیون افزایش یابد
Iran, Islamic Republic of
20:40 - 1397/07/16
جلو این بلوچ ها رو بگیرید قاچاق سوخت توغرب نیست
Iran, Islamic Republic of
21:06 - 1397/07/16
یاخدا ۴ هزارتومن!!!!!!!!!!!!!!.
Iran, Islamic Republic of
21:38 - 1397/07/16
شد دلیل این فرضیه !!!!!
شمای خواننده این پیام آیا در توان من و شماس قاچاق سوخت
مگه غیر از یه باک ماشین ما چه استفاده ای دیگه ی میکنم .
بخاطر یک میلیون نفر که دست به اینکار میزنن چرا باید ۷۹ میلیون جور دیگران را بکشن
نای نوشتن ندارم وای بر شما مسئولین
Iran, Islamic Republic of
22:08 - 1397/07/16
اون کشوری که پول بنزینش ده برابر ایران است ،مردمش برای یه لقمه نون خالی جون نمی کنن وروزی هزاران میلیارد از کشورشان به یغما نمی ره ،بیت المال اونا به حق بین مردم تقسیم میشه نه به دوستان و آ قا زادههاوعزیزان خودی!!!!
Iran, Islamic Republic of
22:26 - 1397/07/16
خدا ازتون نگذره که بخاطرسو مدیریت خودتون که نمیتونین جلوقاچاق سوخت روبگیرین میخواین راحتتربن راهو برای خودتون انتخاب کنین حتی به خودتون زحمتم نمیدین یکم فکر کنین که دیگه ازحد توان مردم خارجه
United Arab Emirates
23:13 - 1397/07/16
اون ور مرز بالا نرفته آقایون پول ما بی ارزش شده
Iran, Islamic Republic of
01:38 - 1397/07/17
آیا به نظر شما فقط کسانی که بنزین بیشتر مصرف می کند توان میدهند یا این مردم بیچاره که باید توان کرایه و حمل زیاد و همچنین چند برابر شدن قیمت اجناس و در یک کلام مثل هدفمندی حامل انرژی وه تمام امورات این مملکت را شامل شد و نتوانستید کنترل کنید اما آن یارانه چند هزار تومانی تون هیج افزایشی در این چند سال نداشت . شما چقدر پوست تون کلفت شده که نه مردم و نه خدا را می شناسید کمتر خرج امورات ایدئولوژی تون کنید . آخه بی سوا د آیا درآمد و شغل ملت ایران مثل کدوم کشور است که قیمت حامل های انرژی را مقایسه می کنید درآمد مردم را ریال محاسبه می کنید و گرفتن خود را با دلار . خوب اگر اینطور است حقوق . دستمزد ها و یارانه را با نرخ افزایش دلار محاسبه کنید . لعنت بر کسانی که مردم و ملت هیچ اهمیتی براشون ندارد حتما به آخر خط رسیدید که این سیاست های غلط اندر غلط اتخاذ می کنید . لامذهب ها اینجا را هم مثل لبنان و سوریه و عراق در نظر بگیرید از خدا شرم کنید که دیگر وقتی برای بالا نشینی ندارید تف
Iran, Islamic Republic of
03:30 - 1397/07/17
چرا جلوی قاچاق رو نمیگیرین با اینهمه نیروی نظامی که پزش رو میدین! فکر کردین مردم خرن که این بهانه ها رو قبول کنن!!! گذشت اون زمانها!
Iran, Islamic Republic of
04:44 - 1397/07/17
شماچتون شده باباکلی پول گازوئیل توبوشهر قاپیده شده. الان هم زیرش زاییدن اقایون مسئولین میخواندباگران کردن بنزین پول قاپیده شده دربیارن ..اخه هرمقامی تومملکت داره دزدی میکنه وهرمسئولی که میخواهن جلوش بگیرن تهدیدشان میکنه که شمادزدی کردی ماهم میدزیم ..
Iran, Islamic Republic of
10:08 - 1397/07/17
خدا لعنت کند همه کسانی را که بخواهند حتی یک ریال به قیمت فعلی بنزین اضافه کنند .
Iran, Islamic Republic of
12:42 - 1397/07/17
خدالعنتتون کنه کسانی ک این برنامه ریزی ها رو میکنن شما رو بخدا بفکر مردم بیچاره باشید جیب خدتون ک پرهس مردم ک پشم واقعا متاسفم ک دم از اسلام میزنید
Iran, Islamic Republic of
13:04 - 1397/07/17
... من بیچاره که شغلم با سایپا هست چکار کنم با شصتا لیتر. لعنت به شما
Iran, Islamic Republic of
13:13 - 1397/07/17
اقامردم فلج شدند ازریشه نسوزانید
Iran, Islamic Republic of
13:16 - 1397/07/17
سلام..نمیدونم این مسولین ونماینده های مجلس یا خودشون اصلا در این مملکت زندگی نمیکنن...یا پولشون از پارو بالا میره که هر روز یه چیز را گرون میکنن....لعنت به مامردم کهبه شما ها رای میدیم....
Iran, Islamic Republic of
13:18 - 1397/07/17
یعنی دولتی که ادعا داره کل خاورمیانه را در کنترل دارد و یه استاد! رائفی پور همین اخیرا گفته ما از زمان کوروش کبیر تا حالا دوباره موفق شدیم به ساحل مدیترانه برسیم! اما عرضه ندارن جلوی خروج بنزین رو بگیرن یا جلو ورود موادمخدر!
پس یا به ناتوانی اعتراف کنید یا بگین همه اینها دست خودتونه
Iran, Islamic Republic of
13:21 - 1397/07/17
اقای مسئول خاک تو سرت که فکر مردمی ای خاک
Iran, Islamic Republic of
13:31 - 1397/07/17
اگه بنزینو دیگه ببرن بالا دیگه مردم باید بمیرن این دیگه چه وضعشه نمیتونن مرزو نگه دارن بنزینو گرون میکنن به خدا میتونن نکه دارن مرزو ولی خودشون نمیخان بابا نذارید قاچاق شه به خدا اگه بنزینو گزون کنید مردم اژ گرسنگی میمیرن اگه بنزین بشه ۴هزارتومن یه کارگر اگه ماهی چهار باک بنزین بزنه دیگه چیزی براش باقی نمیمونه
Iran, Islamic Republic of
13:47 - 1397/07/17
لعنت به همه مسئولین بی لیاقت اول دلار رو گران می‌کنند بعد همه اجناس رو با دلار مقایسه می‌کنند و قیمتها رو افزایش میدن مرگ بر این دولت ناامیدو بی تدبیر تا کی مردم باید چوب این بی شعور ها رو بخورن تمام این مسئولین را باید دار زد همه چیز مردم رو از شون گرفتن ....
Iran, Islamic Republic of
13:47 - 1397/07/17
درود فراوان بر مدیران با تدبیر و امید اگر با ۴۰۰۰ تومن مشکلتون حل نمیشه بیشترش کنین چند روز اول برامون سخته بعد عادت میکنیم
Iran, Islamic Republic of
14:59 - 1397/07/17
با۴تومن ازکجا تو هزارشم موندیم کارت سوخت چیه ماک نداریم چی کنیم
Iran, Islamic Republic of
15:43 - 1397/07/17
قاچاق سوخت بهانه خوبی برای گرون کردن بنزین نیستا از من گفتن اونم تو این اوضاع وانفسا
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۸
علی برکت اله
Iran, Islamic Republic of
20:15 - 1397/07/17
با ی بدبختی کار پیدا کردم هرروز رفت و برگشت ۱۲۰ کیلومتر میرم و میام روزی ۱۰هزارتمن بنزین میزنم تو این گرمای جنوب که کولر ماشین هم مصرف میبره بالا... با این حساب اگه هر لیتر بالی ۲تمن بره از کار بیکار میشم زنو بچهام چه بخورند ما باید با این بی کفایتی مسئولین بی عرضه چکار کنیم نمیتونین جلوی قاچاق بگیرین ، اونوخت باید جلوی ملت بگیرین .. خاک تو اون سرتون بگیرن .... بی عرضه ها. خدالعنتتون کنن.
Iran, Islamic Republic of
20:17 - 1397/07/17
چهارتومان هر لیتر سیاسته .. بعدش,میکنن ۳تمن یا دوتمن که ملت چیزی نگن خدا لعنتتون کنن.
Iran, Islamic Republic of
22:48 - 1397/07/17
بنظرم کمه باید بشه ۱۵۰۰۰ تومان خیلی فاید ها دارد مردم اگر اثراتش را ببیند عادت میکنند
Iran, Islamic Republic of
11:53 - 1397/07/18
ایران ثروتمند ،مردم فقیر مساوی بی عدالتی
Germany
09:30 - 1397/07/20
بسیار عالی است هرچی به این ملت راحت طلب میگی بیخودی وبصورت تک سرنشین خودرو را نیاورید بیرون وترافیک وازدحام خودرو بوجود نیاید اصلا گوش نمی کنند ۴هزارتومان کمه باید حداقل ۸هزار تا ده هزار تومان بنزین لیتری شود بنده باوجود ۶۵سال سن و متول شده همین تهران خرابشده با توجه به اینکه میتوانم خودرو بخرم فقط ۳سال ماشین داشتم والان بسیار هم راحتم عطا را به لقایش بخشیدیم ولی همسایه ما چهار تا ماشین دارد ودرحد نیازش نیست بسیار ایده خوبی است کار داری بنزین لیتری ده هزارتومان بخر برو بکارت برس وگرنه بیخودی ماشین را بیرون نیار وترافیک درست نکن با اتوبوس ومترو به کارت برس
Iran, Islamic Republic of
09:40 - 1397/07/20
واقعا چقدر بدبختیم ببین گی انتخاب کردیم کاش هیچوقت به شما رای نمیدادیم واقعا چقدر شماها احمق هستید آیا درآمد اطراف کشور را هم با داخل کشور حساب میکنید
Iran, Islamic Republic of
09:15 - 1397/07/21
توی این دولت فقط ادعای مسلمانی می کنند...
Canada
09:54 - 1397/07/22
چهارتومن که هیچ مردم توان دوتومن هم ندارن زمینه سازی می کنیدبرای هزارپانصد تومن ولی باهمین کارهم بدترگندمی زنیدبه اقتصادورشکسته کشور
Iran, Islamic Republic of
20:29 - 1398/03/31
یک دفعه بگین برید بمیرید دیگه،دیگه چرا زجر کشمون میکنید.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج