ماجرای بانکدار رابین هود ایتالیایی
۷۸۲۴۵۲
۱۸ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۸
۴۹۷۳ 
به «گیلبرتو باشیرا»، مدیر سابق بانک در یک شهر کوچک ایتالیایی لقب «بانکدار رابین هود» داده اند، چون حدود ۱.۵ میلیون دلار از حساب مشتریان ثروتمند خود را طی چند سال صرف کمک به نیازمندان کرده تا واجد شرایط وام شوند.
برترین‌ها: به «گیلبرتو باشیرا»، مدیر سابق بانک در یک شهر کوچک ایتالیایی لقب «بانکدار رابین هود» داده اند، چون حدود ۱.۵ میلیون دلار از حساب مشتریان ثروتمند خود را طی چند سال صرف کمک به نیازمندان کرده تا واجد شرایط وام شوند. همه چیز از سال ۲۰۰۹، اوج بحران‌های مالی جهانی شروع شد، که شرایط بانک‌ها برای ارزیابی تایید اعتبار تغییر کرد و یک مرد محلی به بانک گیلبرتو آمد تا یک وام کوچک بگیرد، اما طبق معیار‌های جدید شرایط دریافت وام را نداشت.
 
ماجرای بانکدار رابین هود ایتالیایی
 
اما گیلبرتو به جای اینکه مثل بیشتر مدیران دست رد به سینه او بزند، مقداری پول از حساب یک مشتری ثروتمند برداشت و به حساب مرد فقیر ریخت تا واجد شرایط دریافت وام شود. اما این آغاز کار گیلبرتو به عنوان رابین هود امروزی بود. طولی نکشید که خبر سخاوت و خوبی مدیر بانک همه جای این شهر کوچک ۱۰۰۰ نفری پخش شد و سایر مردم هم برای دریافت وام نزد او رفتند.
 
ماجرای بانکدار رابین هود ایتالیایی
 
او به آن‌ها هم با این روش کمک کرد، اما گفت خیلی زود این مبلغ را برگردانند تا ردی از او به جای نماند. همه آن‌ها با خوشحالی موافقت کردند، اما بسیاری از آن‌ها بدهی خود را برنگرداندند و باعث رسوایی گیلبرتو شدند. بعد از هفت سال، نام او به عنوان بانکدار رابین هود پخش شد و به دو سال زندان محکوم شد. اما از آنجا که او هیچ پولی را به حساب خودش انتقال نداده بود و این اولین جرم او بود، حکم تعلیقی گرفت و در واقع اصلا به زندان نرفت. بااین حال ماجرای او پایان شادی نداشت. چون شغل را از دست داد و خانه اش توسط دولت مصادره شد.
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:20 - 1397/07/18
یه نصیحت ...تو جامعه ی گرگ توهم گرگ باش وگرنه دریده میشی
تودنیا آدمای زیادی میان وبعد میمیرن و این ادامه داره مهم اینه که این چند وقتی که توزنده ای زندگی کنی البته وجدان راحت
دلسوزی بیخودی بعدها پشیمونت میکنه
Switzerland
13:28 - 1397/07/18
همیشه باید وجدان داشت. چه قاطی گرگا چه گوسفندا
Iran, Islamic Republic of
15:03 - 1397/07/20
چرا بی عقل اختلاس نکرده الان کدوم یکی از اون فقرا میان بهش بگن حالت چطوره اصلا جاخواب و شام شب داری؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج