نگاهی به نایاب‌ترین خودرو‌های دنیا و قیمت گزاف آن‌ها
۷۸۲۹۸۹
۱۹ مهر ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۵
۱۴۷۴۱ 
خودرو‌هایی هستید که تولید کم آن‌ها باعث نایاب شدن‌شان شده است و همین امر قیمت این خودرو‌ها را نیز افزایش می‌دهد. بدون شک وقتی از خودرو‌های نایاب صحبت می‌کنیم با محصولاتی طرف هستیم که ویژگی‌های خاص و جالبی نسبت به خودرو‌های رایج بازار دارند و به این راحتی‌ها نمی‌توان از کنار این خودور‌های نایاب رد شد.

برترین ها - ترحمه از محمد کاملان: صنعت خودروسازی تاکنون محصولات مختلفی را روانه بازار کرده است، این خودروها در تعداد انبوه تولید می‌شوند و به همین دلیل شاهد تولید هزاران دستگاه از یک مدل هستیم که شباهت‌های زیادی با هم دارند.

در این بین خودروهایی نیز هستید که تولید کم‌ آن‌ها باعث نایاب شدن‌شان شده است و همین امر قیمت این خودروها را نیز افزایش می‌دهد. بدون شک وقتی از خودروهای نایاب صحبت می‌کنیم با محصولاتی طرف هستیم که ویژگی‌های خاص و جالبی نسبت به خودروهای رایج بازار دارند و به این راحتی‌ها نمی‌توان از کنار این خودورهای نایاب رد شد.

با این حساب قصد داریم در ادامه با هم به نایاب‌ترین خودروهای دنیا و قیمت گزاف آن‌ها نگاهی داشته باشیم.

هوندا ان‌اس‌ایکس، تولید سال‌های ۱۹۹۰ تا ۲۰۰۵

نگاهی به نایاب‌ترین خودروهای دنیا و قیمت‌ گزاف آن‌ها

این خودرو در سال ۱۹۹۰ معرفی شد و در همان زمان توجه علاقه‌مندان دنیای خودرو را به خود جلب کرد. در این خودرو شاهد حضور یک پیشرانه از نوع V6 بودیم که چیزی حدود ۲۷۰ اسب‌بخار نیرو را در اختیار راننده قرار می‌داد. به لطف این پیشرانه هوندا ان‌اس‌ایکس به راحتی به سرعتی حدود ۲۷۰ کیلومتر در ساعت دست پیدا می‌کرد.

ویژگی‌های جالب هوندا ان‌اس‌ایکس به همین‌جا ختم نمی‌شود و با خودرویی طرف هستیم که به صورت کاملاً دست‌ساز تولید شده بود. این خودرو در زمان تولید چیزی حدود ۷۰ هزار دلار قیمت داشت و این روزها بین ۱۶۰ تا ۲۰۰ هزار دلار معامله می‌شود.

تنها ۱۰۰ دستگاه از خودروی هوندا ان‌اس‌‌ایکس تولید شده و همین امر این خودرو را جذاب و نایاب کرده است.


شورولت کامارو زد‌.ال‌.وان، تولید سال ۱۹۶۹

نگاهی به نایاب‌ترین خودروهای دنیا و قیمت‌ گزاف آن‌ها

انصافاً باید گفت خودروهای قدیمی شورولت جذابیت‌های خاصی دارند، خودروی کامارو زد.‌ال‌.‌وان نیز در سال تولید خود به عنوان محصولی جالب توجه و مشتری‌ پسند راهی بازار شد. این خودرو پیشرانه‌ای قدرتمند از نوع V8 داشت که بیشتر از ۴۲۷ اسب‌بخار نیرو در اختیار راننده قرار می‌داد.

شورولت از همان ابتدا این خودرو را در تعداد محدود تولید کرد و همین امر باعث افزایش قیمت آن در دراز مدت شد. کامارو زد.‌ال‌.‌وان در حال حاضر چیزی حدود ۴۵۰ هزار دلار قیمت‌گذاری می‌شود اما دیده شده است که نسخه‌های بهینه‌شده این خودرو با قیمت‌های گزاف‌تری بین ۸۰۰ تا یک میلیون دلار نیز معامله شده‌اند.


پکارد پنتر، تولید سال ۱۹۵۴

نگاهی به نایاب‌ترین خودروهای دنیا و قیمت‌ گزاف آن‌ها

این خودرو در حال حاضر چیزی حدود ۸۰۰ تا یک میلیون دلار قیمت می‌خورد، این قیمت‌گذاری گزاف بی‌دلیل نیست چرا که تنها ۴ دستگاه پکارد پنتر تولید شده است. این خودرو به صورت مفهومی تولید شد و قرار بود تکنولوژی‌های آینده‌ای که پکارد در خودروهای خود استفاده خواهد کرد را به نمایش بگذارد.

این خودرو به پیشرانه‌ای با ۲۷۵ اسب‌بخار نیرو مجهز بود و طراحی آن برای زمان‌ خودش بسیار آینده‌نگرانه و جالب به نظر می‌رسید. این خودرو با جزئیات زیادی طراحی شده بود و حتی امروز نیز جای خود را در دل هواداران خودرو باز می‌کند.


پگاسو زد.۱۰۲، تولید سال ۱۹۵۱

نگاهی به نایاب‌ترین خودروهای دنیا و قیمت‌ گزاف آن‌ها

به احتمال زیاد حتماً اسم پگاسو به گوش شما نخورده است اما جالب است بدانید این خودرو در زمان خود به‌عنوان سریع‌ترین خودروی دنیا شناخته می‌شد.

برند پگاسو مربوط به یک شرکت خودروسازی اسپانیایی بود و پگاسو زد.۱۰۲ به سرعتی معادل با ۲۴۱ کیلومتر در ساعت دست پیدا می‌کرد. این امر باعث شده بود در آن زمان هیچ خودرویی به گرد پگاسو زد.۱۰۲ نرسد.

یک پیشرانه ۳.۲ لیتری از نوع V8 در این خودرو تعبیه شده بود و در همان زمان عرضه نیز با یک خودروی گران‌قیمت طرف بودیم که گفته می‌شود قیمت آن حدود ۲ برابر یک خودروی فراری تولید دهه ۵۰ میلادی بود. بخت با پگاسو زد.۱۰۲ یار نبود و از این خودرو تنها ۶۸ دستگاه تولید شد.


لامبورگینی رونتون، تولید سال ۲۰۰۷

نگاهی به نایاب‌ترین خودروهای دنیا و قیمت‌ گزاف آن‌ها

تنها ۲۱ دستگاه از خودروی لامبورگینی رونتون تولید شده است که ۲۰ دستگاه از این تعداد در اختیار مشتریان قرار گرفته و یک دستگاه دیگر نیز در موزه لامبورگینی نگه‌داری می‌شود.

لامبورگینی مدعی است در طراحی این خودرو از پیشرفته‌ترین هواپیماهای جت الهام گرفته است و انصافاً هم باید گفت با خودروی طرف هستیم که شباهت‌ زیادی به جت‌های جنگی دارد. یک پیشرانه بزرگ ۶.۵ لیتری از نوع V12 مقدار ۶۴۱ اسب‌بخار نیرو را در اختیار راننده لامبورگینی رنتون قرار می‌دهد. این خودرو در عرض ۳.۴ ثانیه به شتابی معادل ۱۰۰ کیلومتر دست می‌یابد و ۳۳۹ کیلومتر سرعت می‌گیرد.

این خودروی نایاب و پرسرعت لامبورگینی در حال حاضر قیمتی حدود ۱.۵ میلیون دلار دارد.


پاگانی هوایرا بی‌.سی، تولید سال ۲۰۱۷

 نگاهی به نایاب‌ترین خودرو‌های دنیا و قیمت گزاف آن‌ها

انصافاً باید گفت بیشتر خودروهای پاگانی نایاب و گران‌قیمت هستند، پاگانی هوایرا بی‌.‌سی نیز قیمتی حدود ۲.۵ میلیون دلار دارد و تنها ۲۰ دستگاه از این خودروی سریع و زیبا تولید شده است. گفته می‌شود الیاف کربنی که در ساخت این خودرو به خدمت گرفته شده چیزی حدود ۵۰ درصد نسبت به الیاف کربن معمولی سبک‌تر است و در نتیجه با خودروی بسیار سبک و چالاکی طرف هستیم که در عرض ۲.۸ ثانیه به شتاب یک‌صد کیلومتر دست پیدا می‌کند.

پاگانی هوایرا بی.‌سی به یک پیشرانه ۶ لیتری از نوع V12 مجهز است که ۷۴۰ اسب‌بخار نیرو را در اختیار راننده قرار می‌دهد.


تابلوت لاگو گرند اسپرت، تولید سال ۱۹۴۸

نگاهی به نایاب‌ترین خودروهای دنیا و قیمت‌ گزاف آن‌ها

بسیاری از کارشناسان صنعت خودرو این محصول را اولین سوپرکار دنیا قلمداد می‌کنند، تابلوت لاگو گرند اسپرت در حال حاضر قیمتی حدود ۲.۵ میلیون دلار دارد و گفته می‌شود ملکه الیزابت دوم در دوران جوانی خود سوار بر یکی از این خودروها به گشت و گذار می‌پرداخته است.

از این خودرو تنها تعداد ۱۲ دستگاه ساخته شده است و به همین دلیل یکی از نایاب‌ترین خودروهای این فهرست شناخته می‌شود.


آلفا رومئو تیپو استرادال، تولید سال ۱۹۶۷

نگاهی به نایاب‌ترین خودرو‌های دنیا و قیمت گزاف آن‌ها

آلفا رومئو تنها ۱۸ دستگاه از این خودروی شیک و کلاسیک تولید کرد. اگر با برند‌های ایتالیایی خودروساز آشنا باشید حتماً به‌خوبی می‌دانید که آلفا رومئو همیشه طرح‌های آینده‌نگرانه‌ای در سر دارد. این امر را به خوبی می‌توان در آلفا رومئو تیپو استرادال مشاهده کرد.

طراحی این خودرو به اندازه‌ای جذاب است که به‌رغم گذشت نیم قرن از تولید آن باز هم خودرویی کاملاً امروزی و جدید به نظر می‌رسد و چه بسا حتی خودروسازان مدرن در محصولات خود ایده‌های زیادی از این خودرو گرفته باشند که در این زمینه می‌توان به طراحی خودروهای کوروت اشاره کرد.

آلفا رومئو تیپو استرادال به لحاظ سرعت نیز حرف‌های زیادی برای گفتن داشت و در عرض ۵.۵ ثانیه به شتاب یک‌صد کیلومتر دست پیدا می‌کرد و در مجموع ۲۵۶ کیلومتر سرعت می‌گرفت. این خودرو در حال حاضر با قیمتی حدود ۳ میلیون دلار در حراجی‌ها معامله می‌شود.


اولدزموبیل اف ۸۸، تولید سال ۱۹۵۴

نگاهی به نایاب‌ترین خودرو‌های دنیا و قیمت گزاف آن‌ها

انصافاً باید گفت سرعت ۴۰۰ کیلومتر در ساعت برای خودرویی که در سال ۱۹۵۴ ساخته شده، سرعت چشمگیری است و اولدزموبیل اف ۸۸ در مقام یک خودروی مفهومی به راحتی به چنین سرعتی دست پیدا می‌کرد.

این خودرو به صورت کوپه و با دو صندلی طراحی شده بود و ظاهر بسیار شیک و اشرافی داشت. از آنجایی که اولدزموبیل اف ۸۸ به صورت مفهومی درست شده بود هرگز نسخه تجاری این خودرو رنگ بازار را ندید و این روزها مدل‌های مفهومی آن با قیمتی حدود ۳.۵ میلیون دلار به فروش می‌رسند.


ایکونا والکینو تیتانیوم، تولید سال ۲۰۱۶

نگاهی به نایاب‌ترین خودرو‌های دنیا و قیمت گزاف آن‌ها

همان‌گونه که از نام این خودرو پیداست بدنه‌ای تیتانیوم دارد و نتیجه همکاری مهندسین چینی و ایتالیایی است. ایکونا والکینو تیتانیوم از یک پیشرانه ۶.۲ لیتری از نوع V8 با ۶۷۰ اسب‌بخار بهره می‌برد و به لطف این پیشرانه قدرتمند در عرض ۲.۸ ثانیه به شتابی معادل یک‌صد کیلومتر دست پیدا می‌کند و سرعتی حدود ۳۵۴ کیلومتر دارد.

به لحاظ طراحی نیز با خودرویی طرف هستیم که جذابیت مدرن و امروزی دارد و سرعت و هیجان از سروروی این خودرو می‌بارد. این ویژگی‌های برای مشتری ارزان تمام نمی‌شود و ایکونا والکینو تیتانیوم قیمتی حدود ۳.۸ میلیون دلار دارد.


مرسدس‌بنز ۳۰۰ اس‌ال گالوینگ، تولید سال ۱۹۵۴

نگاهی به نایاب‌ترین خودرو‌های دنیا و قیمت گزاف آن‌ها

درهای این خودرو از بالا باز می‌شود که چنین ویژگی‌ برای یک خودروی محصول سال ۱۹۵۴ بسیار جالب توجه به نظر می‌رسد. از طرف دیگر تنها ۱۶۷ دستگاه از مرسدس‌بنز ۳۰۰ اس‌ال گالوینگ تولید شده که این امر نیز باعث نایاب شدن این خودرو و افزایش قیمت آن شده است.

مرسدس بنز ۳۰۰ اس‌ال قیمتی حدود ۴.۵ تا ۵ میلیون دلار دارد و در ساخت چندین مدل آن از آلیاژ آلومینیوم کمک گرفته شده که این مدل‌ها بسیار نایاب‌تر هستند.

مرسدس‌بنز برای این خودرو یک پیشرانه ۶ سیلندری در نظر گرفته بود که ۲۴۰ اسب‌بخار نیرو را در اختیار راننده قرار می‌داد. مرسدس‌بنز مدعی است این خودرو در سال ۱۹۹۹ به عنوان بهترین خودروی اسپرت قرن لقب گرفته است.


کوئنیگزگ سی‌سی‌ایکس ترِویتا، تولید سال ۲۰۰۹

نگاهی به نایاب‌ترین خودرو‌های دنیا و قیمت گزاف آن‌ها

این خودرو ویژگی‌های خاصی دارد که در بین تمامی این ویژگی‌ها طراحی آن بیشتر به چشم می‌خورد. بدنه این خودروی نایاب و جذاب به صورت کاملاً شخصی‌شده پوشیده از الیاف کربن است و در نتیجه این خودرو در زیر پرتوهای خورشید نور را بازتاب می‌دهد تا این‌گونه به نظر برسد که میلیون‌ها دانه الماس روی این خودرو می‌درخشد.

این خودرو را به لحاظ سرعت و قدرت نیز نمی‌توان دست کم گرفت و یک پیشرانه قدرتمند ۱۰۱۸ اسب‌بخار نیرو را در اختیار راننده قرار می‌دهد. این پیشرانه ۴.۸ لیتر ظرفیت دارد و در عرض ۲.۹ ثانیه به سرعت یک‌صد کیلومتر دست پیدا می‌کند.

تنها ۲ دستگاه از کوئنیگزگ سی‌سی‌ایکس ترِویتا ساخته شده و همین امر باعث شده تا این خودرو ۵ میلیون دلار قیمت‌گذاری شود.


مرسدس‌بنز اس‌تایپ، تولید سال ۱۹۲۸

نگاهی به نایاب‌ترین خودرو‌های دنیا و قیمت گزاف آن‌ها

مرسدس‌بنز تنها ۱۵۰ دستگاه از این خودرو تولید کرده و از آنجایی که حدود یک قرن از ساخت آن‌ها می‌گذرد این روزها تنها چند دستگاه مرسدس‌بنز اس‌تایپ باقی نمانده است. یک پیشرانه ۶.۸ لیتری که ۱۸۰ اسب‌بخار نیرو تولید می‌کرد را در این خودرو شاهد بودیم. کارشناسان صنعت خودرو مرسدس‌بنز اس‌تایپ را به لحاظ فنی خودرویی قملداد می‌کنند که از دوران خود جلوتر بود.

این امر باعث شد مرسدس‌بنز اس‌تایپ به‌رغم اینکه به‌عنوان یک خودروی مسابقه‌ای ساخته نشده بود بتواند در مسابقه‌های زیادی افتخار کسب کند. این خودرو اکنون چیزی بین ۵ تا ۶ میلیون دلار قیمت دارد.


فورد جی‌تی ۴۰، تولید سال ۱۹۶۴

نگاهی به نایاب‌ترین خودرو‌های دنیا و قیمت گزاف آن‌ها

سابقه تولید خودروهای فوق‌سریع برند فورد به سال ۱۹۶۴ باز می‌گردد و فورد جی‌تی ۴۰ به عنوان نقطه عطف واحد طراحی فورد در ساخت خودروهای فوق‌سریع شناخته می‌شود. این خودرو باهدف رقابت با خودروهای فراری طراحی شده بود و توانست ۴ مرتبه پشت‌سر هم مقام اول مسابقات لمنز را از آن خود کند.

تنها ۱۲ دستگاه از خودروی فورد جی‌تی ۴۰ تولید شده است و مشخص نیست چند دستگاه از آن‌ها هنوز سالم و سلامت هستند. این خودرو جذاب و کلکسیونی با قیمتی حدود ۷ میلیون دلار در حراج‌ها معامله می‌شود.


لامبورگینی وننو رودستر، تولید سال ۲۰۱۵

نگاهی به نایاب‌ترین خودرو‌های دنیا و قیمت گزاف آن‌ها

لامبورگینی ید طولایی در ساخت خودروهای نایاب و منحصربه‌فرد دارد. لامبورگینی وننو رودستر همانند سایر محصولات این برند سرعتی افسانه‌ای دارد و به یک پیشرانه V12 با ظرفیت ۶.۵ لیتر مجهز است. این پیشرانه ۷۴۰ اسب‌بخار نیرو در اختیار راننده قرار می‌دهد تا در عرض یک چشم به هم زدن به سرعتی حدود ۳۶۰ کیلومتر در ساعت دست پیدا کند.

تنها ۹ دستگاه از لامبورگینی وننو رودستر ساخته شده است و این خودرو چیزی بین ۸ تا ۹ میلیون دلار قیمت دارد.


بوگاتی رویال کلنر کوپه، تولید سال ۱۹۳۱