زاویه‌ سازی صورت
۷۸۴۳۱۵
۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۶
۵۸۸۸۴ 
زاویه دار کردن فک و صورت، به منظور افزایش زیبایی صورت می‌گیرد. به صورت حدودی تزریق ژل قیمتی بین ۸۰۰ الی ۱.۵ میلیون تومان و تزریق چربی حدود یک تا دو میلیون تومان هزینه در برخواهد داشت. همچنین مواردی، چون اصلاح چانه، و برجسته سازی گونه نیز بین یک تا ۴ میلیون برای شما هزینه به همراه داشته باشد.

برترین ها: زاویه دار کردن فک و صورت، به منظور افزایش زیبایی صورت می‌گیرد. داشتن فکی V شکل، مورد تایید خیلی از افراد است و به آن علاقه نشان می‌دهند. به این حالت صورت، صورت بادامی یا بیضی شکل گفته می‌شود. امروزه عمل زاویه دار کردن صورت با روش‌های مختلفی انجام می‌شود.

زاویه سازی صورت

 

زاویه دار کردن صورت از طریق:

 • کوچک کردن فک
 • لاغر کردن صورت
 • بزرگ و برجسته کردن چانه و گونه

تکنیک‌های موجود برای زاویه دار کردن صورت

 • بوتاکس
 • تزریق ژل
 • تزریق چربی
 • پروتز
 • لیفت با نخ

روش‌های مختلف زاویه‌دار کردن فک

 درمان‌های جراحی

در این روش اصلاح فک یا کاهش اندازه فک تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود. هدف از این عمل جراحی برای زاویه دار کردن صورت و فک این است که اندازه فک تحتانی کاهش یابد. در ابتدا، برشی ایجاد می‌شود که جای اسکار آن قابل مشاهده است.

پس از آن، نواحی برجسته استخوان علامت‌گذاری می‌شوند. سپس با مته و یا اره مخصوص جراحی استخوان برش داده می‌شود تا زوایای آن اصلاح گردد. در مواردی که عضله ماستر بیش از حد ضخیم باشد، اغلب به منظور کاهش حجم فک در جراحی زاویه دار کردن صورت، اندازه حجم عضله نیز توسط جراح کاهش می‌یابد؛ و درنهایت برش ایجادشده توسط نخ‌های بخیه بسته می‌شود.

کوچک کردن فک

کوچک کردن فک یک روش جراحی است که به منظور برداشتن بافت اضافه و زاویه دار کردن فک جهت ایجاد خطوط زیبا و رضایت بخش در صورت طراحی شده است. این روش می‌تواند موجب اصلاح فک‌های بزرگ نا متقارن، بدشکل یا نامتناسب شده و هارمونی صورت را بهبود بخشد. ممکن است این روش به صورت تکی یا همراه با سایر روش‌های ترمیم صورت جهت برطرف کردن چندین مشکل انجام گیرد.

کوچک کردن چانه

جراحی کوچک کردن چانه روشی نسبتاً ساده بوده که یک جراح مجرب می‌تواند جهت تغییر ظاهر شما، ایجاد نیمرخ موزون‌تر و کمک به داشتن احساس بهتر از چهره‌تان آن را انجام دهد.

فرایند کوچک کردن چانه به شرح زیر است:

آماده سازی برای جراحی

 • بیمار باید از مصرف آسپرین و هر نوع داروی حاوی آسپیرین پرهیز کند.
 • مصرف دارو‌های غیر استروئیدی ضد التهابی باید از حداقل یک هفته پیش از جراحی قطع شوند.
 • این دارو‌ها موجب رقیق شدن خون شده و می‌تواند از لخته شدن طبیعی خون جلوگیری کرده و در نتیجه خطر خونریزی و کبودی افزایش پیدا کند.

نحوه انجام جراحی

مانند جراحی برجسته کردن چانه، در این روش نیز جراح برشی در داخل دهان (نزدیک لب پایین) یا زیر چانه ایجاد می‌کند. جراح با استفاده از ابزار مخصوص استخوان را از نوک چانه جدا کرده و سپس به تغییر شکل و برداشتن استخوان اضافه می‌پردازد تا به ظاهری متناسب دست پیدا کند. سپس موقعیت نوک چانه با توجه به قسمت‌های باقیمانده‌ی چانه تغییر داده می‌شود و با استفاده از سیم و پلیت در جای خود نگه داشته می‌شود. در نهایت برش‌ها بخیه زده می‌شوند.


درمان‌های غیر جراحی

زاویه دار کردن فک بدون جراحی معمولاً با استفاده از تزریق بوتاکس یا تزریق چربی و ژل صورت می‌پذیرد. تزریق بوتاکس به عضله ماستر باعث می‌شود عضله در فاز آرامش قرار بگیرد و اندازه آن کوچک‌تر شود. تزریق ژل و چربی نیز حجم را در نواحی موردنظر افزایش داده و باعث می‌شوند فک باریک‌تر به نظر برسد. این روش‌های درمانی اثراتشان سریع بوده و کمترین ناراحتی را برای بیمار در پی دارند. معمولاً بلافاصله بعد از عمل فک بیمار قادر است به خانه بازگردد. اثر تزریق موقتی است و برای حفظ ظاهر تغییریافته، به تزریق مکرر نیاز است.

برجسته کردن چانه با تزریق ژل

برای عمل زیبایی فک لازم است که چانه با استفاده از تزریق ژل یا تزریق چربی در چانه تیزتر به نظر برسد. به همان اندازه که چانه قسمت کوچکی از صورت شما را تشکیل میدهد، ۸ قسمت دارد که میتواند بلندتر و برجسته‌تر شود. مشاوره اولیه به منظور معین کردن قسمت‌هایی از چانه که احتیاج به بهبود دارند انجام می‌شود.

زاویه سازی صورت

زاویه دار کردن فک با بوتاکس

برای آماده‌سازی جهت زاویه دار کردن فک، پزشک در ابتدا آناتومی صورت شما را بررسی کرده و ارتباط آن با برجستگی، شکل و اندازه‌ی فک را مشخص می‌کند.

جهت انجام درمان، پزشک از بوتاکس برای کاهش اندازه‌ی عضلات بزرگ فک استفاده می‌کند. با تزریق این دارو به عضلات در چندین ناحیه، ساختار بزرگ چانه بطور موقت کوچک می‌شود و خط فکی زنانه‌تر و ظریف‌تر حاصل می‌گردد. این روش سریع و بدون درد بوده و نیازی به بیهوشی یا دوره‌ی بهبودی ندارد.

شما می‌توانید بلافاصله فعالیت‌های روزمره‌ی خود را از سر بگیرید. همچنین می‌توانید انتظار داشته باشید که نتایج آن تا حداقل سه ماه دوام داشته باشد که پس از آن برای حفظ ظاهر زیبا و زنانه‌ی خود نیاز به تکرار این روش دارید.

زاویه دار کردن صورت مربعی با بوتاکس

در هر طرف زاویه فک شما، عضله‌ی بزرگی به نام مسیتر (masseter) وجود دارد که به عنوان عضله‌ی جونده (مخصوص جویدن) خدمت می‌کند. دو گروه عضلات دیگر به نام‌های تمپورال (temporalis) و پتریگوید (pterygoid) نیز وجود دارند که همین کارکرد را دارند.

ممکن است عضلات مسیتر به دلیل جویدن بیش از حد و یا دندان قروچه کردن در شب‌ها، رشد کنند و باعث شوند که فک به صورت مربعی شکل به نظر آید؛ درست مانند بدن ساز‌هایی که روی بخش خاصی از بدن خود کار می‌کنند تا آن را رشد دهند. شل کردن عضلات با تزریق بوتاکس، یک روش مؤثر برای کوچک و جمع و جور کردن خط فک است. کوچک شدن خط فک، ظاهر مربعی شکل فک را بهبود می‌بخشد.

زاویه‌دار کردن فک و صورت با بزرگ کردن گونه

یکی از موانع ایده‌آل و زیبا بودن صورت، کوچک بودن گونه‌ها است. شما می‌توانید با استفاده از ژل‌های تزریقی هیالورونیک اسید، شکل گونه‌های خود را تغییر دهید و پروفیل نیمرخ و تمام رخ صورت خود را بهبود بخشید.

این روش چگونه انجام می‌شود؟

ژل هیالورونیک اسید، یک پروتئوگلیکان شبیه به آنچه در پوست، چشم و مفاصل ما یافت می‌شود است. تحقیقات نشان داده است که این ژل‌ها به دلیل خاصیت برگشت پذیری بالا، برای بهبود شکل صورت بسیار ایمن و بی‌خطر هستند؛ به این معنی که یا تجزیه و انحلال می‌شوند و یا با گذشت زمان توسط بدن تفکیک و فروپاشی می‌شوند.

برای بزرگ و برجسته کردن گونه، تنها به یک تزریق و حداکثر به دو تزریق نیاز است؛ به همین دلیل درد زیادی ندارد و تقریباً به زمان استراحت بعد از عمل نیز نیازی نیست. برای اولین بار، به طور متوسط ۱ تا ۲ سی‌سی‌ژل کافی است. برخی ژل‌ها حاوی مواد بی‌حس کننده هستند که ناحیه تحت درمان را بی‌حس می‌کنند تا میزان درد به حداقل ممکن برسد.

تزریق فیلر

تزریق فیلر در قسمت پایینی صورت و گردن منجر به ایجاد خط فک خوش تراش‌تر و صورتی جذاب‌تر می‌گردد. این تزریق تنها چند دقیقه به طول می‌انجامد و معمولاً با استفاده از کرم بی‌حسی موضعی انجام می‌گیرد. تزریق‌ها باید بطور دقیق در نواحی انجام شوند که بهترین نتایج حاصل شود. پس از اتمام تزریق بیمار می‌تواند بلافاصله فعالیت‌های خود را از سر بگیرد.

تزریق چربی

تزریق چربی می‌تواند تغییر موثری در خط فک داشته باشد و موجب متناسب شدن فک با سایر اجزای صورت گردد.

چربی و سلول‌های بنیادی مشتق شده از بافت چربی از بخشی از بدن برداشته می‌شود (معمولاً از طریق برش کوچکی در قسمت ناف) و در نواحی از صورت که با گذشت زمان چربی خود را از دست داده‌اند تزریق می‌شود.

تزریق چربی و سلول‌های بنیادی بصورت سرپایی تحت آرام بخش داخل وریدی و بدون بیهوشی عمومی انجام می‌گیرد. ممکن است نواحی تحت درمان به مدت چند هفته پس از عمل متورم باشند و نتایج نهایی نیز با گذشت چند هفته قابل مشاهده خواهند بود. تزریق چربی همچنین برای پروتز چانه به منظور بزرگ و برجسته کردن چانه نیز کاربرد دارد.

زاویه سازی صورت با نخ

این روش که موجب کشیده شدن پوست می‌شود، به کمک نخ‌های قابل جذب پولیدیوکسانون (PDO) به شما کمک می‌کند تا ظاهر طبیعی پوست خود را بازگردانید. استفاده از این روش به همراه فیلر‌های پوستی، می‌تواند برای کسانی که دچار این مشکل هستند، موثر باشد.

در طی درمان، نخ‌های PDO در لایه زیرپوستی (لایه چربی) یا در سیستم آپونورتیک عضلانی سطحی (SMAS) در زیر پوست قرار می‌گیرند. نخ‌ها با استفاده از یک کانول در محل خود قرار می‌گیرند تا کبودی ناحیه تحت درمان را کاهش دهند.

زاویه سازی صورت با کانتور

کانتورینگ یکی از تکنیک‌های آرایشی برای زاویه دار نشان دادن بیشتر صورت است. کانتورینگ و هایلایت، مثل شکلات و بستنی وانیلی می‌مانند که در کنار هم به شما کمک می‌کند تا چهره تان زاویه به خود بگیرد.

زاویه سازی صورت

کانتورینگ زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد که شما با استفاده از پودرها، مایعات و کرم‌های مات یا محصولات چسبانی که چند درجه از توناژ پوستتان تاریک‌تر است، می‌خواهید مناطقی از صورتتان مانند بینی، پیشانی، چانه و یا گونه را مجددا شکل دهید و آن‌ها را واضح کنید.

هایلات دقیقا برعکس کانتورینگ است و روی قسمت‌هایی از صورت تمرکز دارد که به طور طبیعی نور را با استفاده از هایلایتر و یا محو کننده جذب می‌کنند. برای این که هایلات ماتی داشته باشید، می‌توانید از محو کننده‌ای استفاده کنید که دو درجه از توناژ پوست شما روشن‌تر است.

نوع هایلایت و کانتور مورد استفاده و این که بر کدام قسمت‌های صورت اعمال شود، به نوع چهره شما بستگی دارد؛ و این برای افرادی با چهره‌های مستطیلی، الماسی، بیضوی، گرد، قلب مانند و … متفاوت است.

هزینه زاویه سازی صورت

هزینه‌های لازم برای این چنین درمان‌هایی با توجه به سطح مهارت پزشک، منطقه سکونت، نوع درمان، نیاز بیمار و مواد مورد استفاده می‌تواند متفاوت باشد و لذا بهترین مرجع، پرسش از کلینیک‌ها و متخصصان این حوزه است.

ولی به صورت حدودی تزریق ژل قیمتی بین ۸۰۰ الی ۱.۵ میلیون تومان و تزریق چربی حدود یک تا دو میلیون تومان هزینه در برخواهد داشت. همچنین مواردی، چون اصلاح چانه، و برجسته سازی گونه نیز بین دو تا ۵ میلیون برای شما هزینه به همراه داشته باشد.

انتشار یافته: 29
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:24 - 1397/07/24
چقددد خوب شدههه دخترهههه
Iran, Islamic Republic of
15:13 - 1397/09/19
من معماری خوندم و33سالمه،بینیموعمل کردم وآرایش هم دارم وشوربختانه پوستم سبزه هس ازش خجالت میکشم وبه دخترهمسایه که سفیدهس حسادت میکنم ومن کارهم میکنم اماهنوز ازدواج نکردم ،میخوام صورتموزاویه دارکنم بلکه سبزگی پوستم به چشم نیاد .
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
به جای بینی، جهان بینیتو معماری کن
البته چون پرسیدین گفتم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
من که راضیم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
ابن بطوطه در سفرش به بلاد فارس نقل میکند با مردمانی گرسنه و بیکار مواجه شدم که با وام و کار پر مشقت با میخ و سیخ به جان چهره خود می افتادند تا آن را شبیه ظاهر فضاییان کنند آنگاه مورد پسند متمولین خود قرار گرفته و با هم وصلت می نمودند و خرج عمل به زودی پس از طلاق به جیب بر میگشت، وی همچنین نقل می کند تنها گونه ای که با شبیه کردن خود به جنس مونث توجهش را جلب میکرد در بین مردان این بلاد یافت شد
بدون نام
Romania
۱۵:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
همه میرن خودشون و برنزه می کنن. شما خجالت می کشی؟؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
مشکل شما ذهنته نه پوستت؛
تا وقتی این ذهن بیمار رو داری صد تا عمل زیبایی ام انجام بدی یه ذره به جذابیتت و رضایتت اضافه نمیشه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹
سلام من کرم دست ساز سفید کننده صورت میفروشم صد در صد طبیعی و جنوبی هستم کاملا پوست صورتم سفیده
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۸
چرا به این بنده خدا منفی میدین .ایشون 33 سالشه و شعورش میرسه چه درسته چی غلط
بدون نام
Spain
۲۲:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۹
متاسفم برات
NB
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۰
مگه همه چیز رنگ پوسته هر کس ی شکل و قیافه ای داره و همه زیبا هستن
Iran, Islamic Republic of
15:19 - 1397/09/19
یواش یواش شاخ گذاشتن هم مدمیشه خدایا صاب رابرسان
Iran, Islamic Republic of
15:19 - 1397/09/19
ادمارو ترسناک نکنید اکثر کسایی که چنین ظواهری رو میپسندن فقط دنبال شناسایی پلنگا هستن و نه حسی و نه علاقه ای به طرف پیدا نمیکنن
ارزشتونو پایین نیارید این عملا برای خیلیا واجب نیست و فقط تبدیل به مد شده
پاسخ ها
بدون نام
United States
۱۰:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۸
شبیه مکعب مستطیل میشن خداییش
Iran, Islamic Republic of
15:19 - 1397/09/19
یه عده بدنبال عمل های نامتعارف وهزینههای هنگفت بعضیها برای یک عمل بظور کامل سلامتیشون را هم از دست می دهند وزمنینگیر ومحتاج میشوند ولی اگر بتوانند عمل لازم را انجام بدند خوب بهبود پیدا میکنند وبه زندگئ بر می گردند تبعیض از زمین است تا آسمان معنی انقلاب حمایت از مستضعفان این بود عدالت این است که میبینیم حکومت عدل علی این بود به کجا این چتین شتابان
Iran, Islamic Republic of
15:20 - 1397/09/19
فايده نداره عزيزم بختت بده
Iran, Islamic Republic of
15:21 - 1397/09/19
البته پوست سبزه خجالت نداره. اما اگر ناراحت هستید میتوانید در یوتیوپ انواع ویدئوهای سفید کردن پوست را با مواد گیاهی و طبیعی ببینید و استفاده کنید.
Iran, Islamic Republic of
15:22 - 1397/09/19
اشکالی نداره بابا . زرنگ باش زودتر شوهرکن
Iran, Islamic Republic of
15:23 - 1397/09/19
عزیزم پوست شما چیزیش نیست
از خدا بخواه به پسرهای دم بخت اعتماد به خدا و شجاعت زندگی بده
Iran, Islamic Republic of
15:23 - 1397/09/19
پول و ثروت بی اندازه و بادآورده باید جایی خرج بشه
Iran, Islamic Republic of
15:25 - 1397/09/19
برو تو سایت همسر یابی ادم زیاده ک باهات زندگی کنه
Iran, Islamic Republic of
15:30 - 1397/09/19
ای کاش رفتار و طرز فکر و اعتماد بنفس هم بشه با پول تغییر داد.....
Iran, Islamic Republic of
19:39 - 1397/09/19
متاسفم
Iran, Islamic Republic of
22:34 - 1397/09/19
بهنوش طباطبایی عمل فک وچونه وآرواره انجام داده اصلا یه نفر دیگه شده.عکسهای قدیمیشو ببنید ومقایسه کنید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۷
آره راست میگی واقعا زشت بود ولی الان خیلی خوب شده.کلا کوبونده از نوع ساخته.چشماشو هم عمل کروه
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۸
داماغ هم بهش اضافه کن.ولی خداوکیلی بدنشو خودش ساخته!خداوکیلی صد تومن میدم!
Iran, Islamic Republic of
10:17 - 1397/09/24
سلام دوست عزیزبادرست کردن صورت کارت درست نمیشه..اول بایدفکرتودرست کنی حسادت وازخودت دورکن..تاوقتی حسودباشی همیشه عقب میوفتی ازکارهات
United Arab Emirates
16:40 - 1397/09/24
صورت های بیضی یا مربع معمولا زاویه دارو فوتوژنیک هستن
Iran, Islamic Republic of
22:23 - 1398/07/17
من صورتم خدادادی v شکله ولی اصلااااا ازش خوشم نمیاد.حس میکنم مدل فکم صورتمو زشت کرده.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج