محیط‌ زیست: هامون دیگر هامون نمی‌شود
۷۸۴۷۰۲
۲۳ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۵
۳۵۹۸ 
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: مردم باید قبول کنند که هامون دیگر آن هامون پر آب سالهای گذشته نخواهد بود و این اتفاق هیچ زمان نمی افتد.

خبرگزاری ایسنا: معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: مردم باید قبول کنند که هامون دیگر آن هامون پر آب سالهای گذشته نخواهد بود و این اتفاق هیچ زمان نمی افتد.

عیسی کلانتری در نشست کارگروه احیای تالاب هامون و مقابله با گرد و غبار سیستان و بلوچستان افزود: در سیستان بالاتر از آب باید بعد معیشت مردم مورد توجه قرار گیرد، به طوری که در این منطقه اگر محیط زیست آن درست شود اما مردم معیشت نداشته باشند، نمی توانند دوام آوردند.

محیط‌ زیست: هامون دیگر هامون نمی‌شود

معاون رئیس جمهوری در ادامه با اشاره به اینکه در سیستان دیگر کشاورزی نمی تواند تامین کننده معیشت کل باشد زیرا آبی وجود ندارد و نخواهد داشت گفت: موضوع معیشت از مسائل مهمی است که به موازات آب و محیط زیست در این منطقه از ایران اسلامی باید پیش رود.

وی همچنین جدی شدن دیپلماسی آب با کشور افغانستان را از مسائل مهم در شمال سیستان و بلوچستان عنوان کرد و افزود: برای تامین افزون بر 820 میلیون متر مکعب آب از آن سوی مرز در سیستان نباید برنامه ریزی کرد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست تصریح کرد: ضروری است در مدت باقی مانده از سالجاری برای تصویب بودجه در سال آینده مسئولان استان با کمک دانشگاهیان طرحی جمع بندی و طرح ریزی کنند.

محیط‌ زیست: هامون دیگر هامون نمی‌شود

وی ادامه داد: اگر قرار است سازمان عمران سیستان مجددا احیا شود نیازمند یک مدیریت متمرکز است‌.

کلانتری تصریح کرد: احیای تالاب بین المللی هامون در کوتاه مدت از اولویت های سازمان محیط زیست کشور است.

وی گفت: با وجود کاهش بارندگی ها، در برنامه ششم توسعه تصویب می شود که در زمینه تولید محصولات کشاورزی 95 درصد خودکفا شویم یعنی 35 و نیم میلیارد مترمکعب آب اضافی باید در کشور مصرف شود که این آب از کجا باید تامین شود.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در حدود 35 سال پیش کمتر از 200 میلیون تن کربن در کشور تولید می‌شد اما امروز سالانه در حدود 730 میلیون تن تولید می شود که این موارد به عنوان تغییر اقلیم مورد توجه است.

وی با اشاره به مشکلات تالاب بین المللی هامون و مشکلات مردم منطقه سیستان گفت: مهمترین اقدام در این حوزه برای رفع مشکل اصلاح ساختار مدیریت است یعنی برنامه های تمامی نهادها و سازمان ها در قالب مدیریت یکپارچه عمل شود.

معاون رئیس جمهوری بیان کرد: سیستان با توجه به شرایط حاکم ناشی از خشکسالی های پی درپی و عواقب آن به منطقه ای خاص از نظر زندگی و غیر قابل تصور در جهان از نظر دوام انسان ها تبدیل شده، به طوری که درصورت فراهم نشدن امکانات و نرسیدن به این منطقه، مردم دوام نمی آورند.

وی خاطرنشان کرد: کشور درگیر مشکل خشکسالی است که بدترین آن در سیستان و بلوچستان رخ داده است.

کلانتری با بیان اینکه ایران رتبه نخست فرسایش خاک در دنیا را به خود اختصاص داده است، گفت: سالانه 2 میلیارد تن خاک در کشور از دست انسان ها خارج می شود، درصورتی که برای هر سانتی متر خاک سالهای متمادی زمان نیاز است.

انتشار یافته: 23
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:24 - 1397/07/23
اگر اگر اگر
این و که من هم بلدم. هنوز منتظرید دستی از غیب بیاد و مدیریت متمرکز براتون ایجاد کنه. شما به خوشیاتون برسید. محیط زیست و مردم کیلویی چنده
Iran, Islamic Republic of
12:25 - 1397/07/23
آره معلوم بود...کلا وظیفه ی مسئولین ما نابود کردنه نه آباد کردن. در عرض دو سه دهه کاری با کشور کردیم که مغول و تاتار با کشور نکرده بودن. تاریخ از شما به عنوان زامبی یاد خواهد کرد...
Iran, Islamic Republic of
12:27 - 1397/07/23
خوب.بی تدبیری.شما‌مدیران ناشی
باعث نابودی.هامونها شدین
مدیران...غیرکارآمد
United Arab Emirates
12:28 - 1397/07/23
با تشکر از بی عقلی مدیر عزیز
Iran, Islamic Republic of
12:35 - 1397/07/23
ایران دیگر ایران نمیشود
Iran, Islamic Republic of
12:44 - 1397/07/23
اه به لطف شما معلومه..
Iran, Islamic Republic of
12:51 - 1397/07/23
خوش به حالتون که اینقدر دیپلماسی دارید که حتی حریف افغانستان هم نیستید.
Iran, Islamic Republic of
12:54 - 1397/07/23
آقای عیسی کلانتری ! کدام رودخانه ودریاچه درست شد که هامون بشه !! از هامون گنده ترش که دریاچه ارومیه بود چی شد ؟! زاینده رود و کارون کو؟!! اصلاً به روی خودتون نیارید که چندین سال وزیر کشاورزی این مملکت بودین ! حتماً طبق معمول این هم تقصیر مردمه !! همه کاستی ها رو که به گردن ملت میندازین این هم به پای ما بنویسین!!! شما خوب !شما گل ! شما به به !!! ازهمه مهمتر شما مدیررررررررر!!!
Iran, Islamic Republic of
13:06 - 1397/07/23
ب قول دوستمون حرف خوبی زد کاری ک شما سر این مملکت اوردین تا قیام قیامت باید تو تاریخ بمونه همه چی رو نابود کردین
Iran, Islamic Republic of
13:39 - 1397/07/23
نه اینکه بقیه چیزا درست میشه؟! تو این کشور چی به روز اول برمیگرده که هامون دومیش باشه
Iran, Islamic Republic of
14:09 - 1397/07/23
واقعا که برای این همه بی مسئولیتی و بی کفایتی مسئولانمان متاسفم. یک عمر به خورد ما دادن که قاجار و پهلوی بی عرضه و بی کفایت بودن، خود شما چی هستین؟؟
United Arab Emirates
14:33 - 1397/07/23
به برکت این آقایان همه چیز در ایران داره خشک میشه دریاچه ها رودخونه ها, کوه ها جنگلها نفتو گاز زیر زمین وجیب ما مردم با پیشینه بزرگترین تمدن و امپراتوریها واقعا باید گریه کنیم به ایران بزرگ که قطره قطره داره از بین میره
Iran, Islamic Republic of
14:35 - 1397/07/23
واقعا کدوم کار درست شده که این بعدیش باشه .از فقر بگیم از بیکاری یا از گرونی بگیم هزاران سال از تمدن سیستان میگذره ولی به لطف مسولین تاچند سال دیگه سیستان کاملا نابود میشه .تا چند سال دیگه میشه شهر سوخته دوم خدایا دقیقا کجایی
Iran, Islamic Republic of
14:43 - 1397/07/23
ایرانم دیگر ایران نمیشود، ویران میشود
Iran, Islamic Republic of
14:51 - 1397/07/23
بعد از یک عمر تلاش ایرانیان در امورات روزه مره خود الان کاری کردند بجای پیشرفت کشاورز و ماهیگیر باید ترک خوردن را نمایش بگذارید ؟ به دولتها و شاه و گدا ربطی ندارد . چه کردید ؟؟؟ هامون در کتابهای درسی ما بود و اولین بار کودکی اشنا شدیم اما این خبر حکایت از میراث دولتها و ......الان دولتمردان حسن روحانی فقط خبرها رو اعلام میکنند !! کجا رفت و چرا اقدامی برای باز کردن اب و رو ندید گرفتید ؟ اگر با تیر بار میرفتید اب رو میگردوندید که بهش جنگ نمیگن ؛ گرفتن حق است برادر حق .صدوپنجاه ساله اب داشته حالا خشک ؟ !
Germany
15:47 - 1397/07/23
نکبت زاده ها میگن.. فدای سر هامون
Iran, Islamic Republic of
16:37 - 1397/07/23
کلانتری ضعیف ترین مسئول دولت روحانی
پاسخ ها
بدون نام
Germany
۲۱:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
سرتا پا یه کرباسن
Iran, Islamic Republic of
18:01 - 1397/07/23
اولا باید جلوی صادرات بی رویه آهن و سیمان به افغانستان گرفته میشد که بخاطر سود اندک کارخانجات ما آنها اینهمه سد نمیساختن.دوما یه مسئول با جرات پیدا بشه با راکت و موشک بزنه تمام سدهای افغانستان که بصورت غیر قانونی احداث شده نابود بشه...سوما پیگیر حق آبه سیستان بشوند و ثبت بین المللی بشه و نظارت بین المللی باشه
Iran, Islamic Republic of
19:46 - 1397/07/23
ممنونیم مسئولین باغیرت
Iran, Islamic Republic of
12:09 - 1397/07/24
بعلت سد سازیهای بی رویه کشورهای همسایه و سد سازیهای داخل کشور این مشکلات بوجود امده لذا باید اول از خودمون شروع کنیم دیگه داخل کشور سدی درست نکنیم وبعدم به این کشورها معترض بشیم برا ی حق ایران و در صورت بی توجهی کشورهای همسایه به دیوان لاهه شکایت کنیم برای احقاق حق ایران در غیر اینصورت تا یکدهه یا دو دهه دیگه از ایران فقط یک نام (ایران)میمونه.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج