مسخره ترین هنرهای به فروش رفته! +عکس
۷۸۵۳۷
۰۵ آذر ۱۳۹۲ - ۰۹:۴۲
۱۳۳۹۸ 
هنر و هنرمند هر کدام دارای ویژگی هایی هستند که باعث ارزش گذاری آن ها می شود از این رو ممکن است یک هنر قیمتی زیاد داشته باشد و هنر دیگری ارزش چندانی نداشته باشد اما گاهی اوقات شرایط عجیب باعث ارزش گذاری روی یک هنر می شود.
باشگاه خبرنگاران: هنر و هنرمند هر کدام دارای ویژگی هایی هستند که باعث ارزش گذاری آن ها می شود از این رو ممکن است یک هنر قیمتی زیاد داشته باشد و هنر دیگری ارزش چندانی نداشته باشد اما گاهی اوقات شرایط عجیب باعث ارزش گذاری روی یک هنر می شود.

تا به حال در دنیا افرادی بوده اند که به نام هنرمند دست به کارهای عجیب زده و هنر خود را با قیمت های باورنکردنی به فروش رسانده اند.

این افراد گاهی اوقات سودجو یا برخی اوقات واقعا هنرمندانی هستند که برای تجربه ای متفاوت دست به کارهای عجیب زده اند. در ادامه از این لیست به سراغ هنرهایی می رویم که در عین ناباوری و عجیب بودن بازهم با قیمت های نجومی به فروش می رسند.

هنرهای تجسمیموزه هنرهای تجسمی شاید برای شما نامی آشنا باشد اما این بار با گونه دیگری از این موزه آشنا خواهید شد. موسسه هنرهای تجسمی جایی است که هنرمندان تنها فکرهای خود را به فروش می رسانند. اگر شما باورتان نمی شود باید این نکته را بگوییم که در سال 2011 یک خانم برای هنری به اسم هوای تازه که در اصل همین هوای موجود است 10 هزار دلار پرداخت کرد. این هنر در اصل تابلویی بود که تنها در ذهن هنرمند وجود داشت و این خانم خرید تا در خانه نصبش کند.

آینه قرمز"جرارد ریتچر" یکی از بزرگترین هنرمندان آلمانی است که سال ها برای این کشور افتخارآفرینی کرده است و در میان پرفروش ترین هنرمندان دنیا به حساب می آید. در سال 2013 یکی از تابلوهای بسیار زیبای او با قیمت 37 میلیون دلار به فروش رسید اما نکته بسیار جالب در مورد این هنرمند تابلوی آینه قرمز او است. این تابلو تنها رنگ قرمزی است که روی آینه کشیده شده است و در سال 2011 به قیمت 750 هزاردلار به فروش رسید. هیچکس دلیل اصلی این قیمت گذاری را متوجه نشد و شاید خریدار این تابلو هم در شرایط خاص مجبور به خریداری آن شده است زیرا ارزش این تابلو شاید در بازار آزار به 5 دلار برسد.

مکعب زبالههر شهری سوغاتی خود را دارد اما شهر نیویورک به نظر اصلا به این فکر نبوده است که حالا یکی از افرادی سودجو به روشی خاص در حال فروش سوغاتی از این شهر است. "جساتین گیگناک" هنرمندی است که از سال 2001 کسب و کاری عجیب برای خودش راه انداخته است. این مرد زباله های مختلف شهر را درون مکعب هایی می کند که به قیمت ها 50 تا 100 دلار به مردم می فروشد. در کنار این هنر عجیب، مردمی هستند که خیلی ساده این مکعب ها را خریداری کرده و با خوشحالی به خانه خود می روند. در هرکدام از این مکعب ها می توان قوطی نوشابه، کتاب پاره، بلیط و ... را مشاهده کرد.

آبی با یک خط سفیدرکورددار قیمت در میان نقاشی های دنیا در دست هنرمندی است که سال های پیش درگذشته است. این هنرمند در سال 1953 نقاشی ساده ای کشیده است که در آن تنها می توانید یک تابلوی تماما آبی را مشاهده کنید که خطی سفید از میان آن گذشته است. شاید این تابلو نهایتا 100 دلار ارزش داشته باشد اما در سال 2013 و در مزایده ای که در نیویورک برگزار شد، این تابلو با قیمت نجومی 43 میلیون دلار به فروش رسید. شاید قدمت این تابلو زیاد باشد اما این قیمت اصلا برای آن ارزشی ندارد.

رهین 2"آندرس گورسکی" کسی است که این عکس را گرفته است ولی نکته خاصی در آن دیده نمی شود و حتی یک رنگ زیبا هم در این تصویر دیده نمی شود. این عکس با همه نکات منفی به قیمت 4.3 میلیون دلار به فروش رسید. هنوز کسی دلیل خریداری این تصویر که به نام "رهین2" شناخته می شود را نمی داند. این تصور از نظر کارشناسان به عنوان بدترین و خسته کننده ترین تصویر قرن انتخاب شده است. پیش از این عکس تصویری که "سیدنی شرمن" گرفته بود تا ارزش 3.8 میلیون دلار گرانترین عکس دنیا بود.

انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
14:40 - 1392/09/05
واقعا مسخره اس که همچنین آدمایی پولشونو سر چندتا تابلوی بی ارزش صرف میکنن مثلا آینه قرمز یا آبی با خط سفید که نکته جالبی توشون دیده نمیشه
Iran, Islamic Republic of
21:16 - 1392/09/05
تا احمق در جهان است مفلس در امان است
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج