صادقیان: پنجره بسته هم حریف پرسپولیس نشد
۷۸۷۵۰۳
۳۰ مهر ۱۳۹۷ - ۰۷:۱۵
۳۷۹۶
پیام صادقیان این روزها در فوتبال ترکیه حضور دارد و کمتر از او خبری می‌رسد. در فصل جدید زندگی‌اش تصمیم گرفته کارش را در فوتبال ترکیه دنبال کند تا دوباره به متن فوتبال بازگردد.

فرهیختگان: پیام صادقیان این روزها در فوتبال ترکیه حضور دارد و کمتر از او خبری می‌رسد. در فصل جدید زندگی‌اش تصمیم گرفته کارش را در فوتبال ترکیه دنبال کند تا دوباره به متن فوتبال بازگردد. پیام روزهای تلخ و شیرین زیادی را در پرسپولیس سپری کرده و امیدوار است تیم سابقش که هنوز هم نسبت به آن تعصب خاصی دارد، برای اولین‌بار به فینال آسیا برسد و تاریخ‌ساز شود.

بر همین اساس و به بهانه دیدار پرسپولیس و السد قطر به سراغ هافبک سابق سرخ‌ها رفته و دقایقی با او همکلام شدیم. گفت‌وگو با پیام صادقیان را در زیر می‌خوانید.

از شرایط پرسپولیس خبر داری؟

چراکه نه؛ هنوز هم اخبار و نتایج این تیم را دنبال می‌کنم و با بردهایش خوشحال و با شکست‌هایش ناراحت می‌شوم.

در دو فصل اخیر پنجره‌های بسته خیلی این تیم را اذیت کرد.

درست است، پرسپولیس شرایط سختی را سپری کرد و معتقدم شیرینی نتایج کسب‌شده با این وضعیت و سختی‌هایی که به وجود آمد، طعم دیگری داشت. به نظرم نقل و انتقالات در همین فصل جدید می‌توانست روی شرایط پرسپولیس تاثیر زیادی بگذارد و وضعیت این تیم را بهبود ببخشد اما پنجره بسته کار این تیم را سخت و دشوار کرد.

البته با همین شرایط هم پرسپولیس یک قهرمانی به دست آورد و حالا هم یک پای فینال آسیاست.

برای همین می‌گویم لذت این موفقیت‌ها مزه دیگری دارد و بی‌نظیر است. پرسپولیس نشان داد که همیشه پرسپولیس است و می‌تواند از هر شرایطی سربلند بیرون بیاید. درواقع پنجره‌های بسته هم حریف پرسپولیس نشدند و این تیم با توانایی‌هایی که داشت یک قهرمانی به دست آورد و برای دومین‌بار به نیمه‌نهایی آسیا رسید.

حتما بازی رفت مقابل السد را تماشا کردی. هم‌تیمی‌های سابقت تیم میلیون‌دلاری و چندملیتی السد را در خانه‌اش شکست دادند.

واقعا بازی خوبی بود و از تماشایش کیف کردم، امیدوارم در بازی برگشت هم تیم به خواسته‌اش برسد و در حضور هواداران راهی فینال لیگ قهرمانان آسیا شود.

السد را چطور دیدی؟ شکست دادن این تیم در خانه‌اش کار هر تیمی نیست.

تیم بسیار خوبی است و بازیکنان بزرگی ازجمله ژاوی را در ترکیبش دارد که می‌تواند برای هر تیمی یک مهره خطرناک باشد اما این تیم قطری نشان داده برای پیروزی روی تک‌مهره‌هایی مانند ژاوی یا گابی یا حتی مهاجم زهرداری مانند بغداد بونجاح اکتفا نمی‌کند. السدی‌ها بازیکنانی مانند اکرم عفیف دارند که از اسلحه‌های پنهان این تیم به شمار می‌روند.

همان بازیکنی که در بازی رفت می‌خواست با زرنگی به پرسپولیس گل بزند که البته داور خطایش را گرفت.

بله؛ به‌نظرم پرسپولیس اگر می‌خواهد موفق باشد باید با برنامه و با شناخت زیاد نسبت به تمامی مهره‌های السد پا به این میدان سخت و سرنوشت‌ساز بگذارد. همین عفیف بازیکن باکیفیتی به شمار می‌رود و اگر از او غافل شوند، می‌تواند خطرناک باشد.

چه توصیه‌ای برای پرسپولیس به‌منظور موفقیت در این دیدار داری؟

فکر می‌کنم پرسپولیس باید بازی را در نیمه‌اول کامل کنترل کند و در نیمه دوم زهر خودش را ریخته و به هدفی که در این مسابقه به دنبال آن است، دست پیدا کند و صعود به فینال را جشن بگیرد. امیدوارم این اتفاق بیفتد و هواداران و مردم ایران بعد از مدت‌ها با یک موفقیت در چنین سطحی از ته‌دل شاد شوند.

هنوز به بازگشت به تیم ملی فکر می‌کنی یا پرونده این تیم را برای خودت بستی؟

من در سن و سالی نیستم که از بازگشت به تیم ملی ناامید شوم، برای بازی دوباره در تیم ملی هنوز خیلی زمان دارم و تلاشم را می‌کنم تا دوباره پیراهن مقدس کشورم را بپوشم.

تیم ملی می‌تواند در جام ملت‌های آسیا موفق باشد؟

چراکه نه؛ آرزوی موفقیت برای تیم ملی در جام ملت‌های آسیا دارم و امیدوارم این تیم بتواند پس از نزدیک به چهار دهه دوباره آقای آسیا شود.

فکر می‌کنی در این تورنمنت شانس همراهی تیم ملی را پیدا کنی؟

بودن یا نبودن من زیاد مهم نیست و مهم موفقیت تیم ملی فوتبال ایران است.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج