علت خشک شدن درختان پارک چیتگر
۷۸۹۱۶۹
۰۴ آبان ۱۳۹۷ - ۰۲:۴۹
۵۴۰۲
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران با اشاره به اینکه تنش‌های آبی سبب شده است که مشکلاتی برای درختان پارک چیتگر به وجود بیاید گفت: میزان تاثیر حفر تونل شهدای غزه از زیر پارک بر خشک شدن درختان این پارک هنوز از نظر علمی بررسی نشده است.

خبرگزاری ایسنا: مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران با اشاره به اینکه تنش‌های آبی سبب شده است که مشکلاتی برای درختان پارک چیتگر به وجود بیاید گفت: میزان تاثیر حفر تونل شهدای غزه از زیر پارک بر خشک شدن درختان این پارک هنوز از نظر علمی بررسی نشده است.

علی کیان در گفت و گویی افزود: برای اظهار نظر درباره میزان تاثیر حفر تونل شهدای غزه از زیر پارک چیتگر بر خشک شدن درختان این پارک باید بررسی‌های دقیقی صورت بگیرد.

با بیان اینکه «کاج تهران» گونه غالب پارک چیتگر است، اظهار کرد: بر اساس بررسی‌های منابع طبیعی بیشتر مشکل درختان پارک به دلیل کاهش منابع آبی در سال‌های اخیر است. در گذشته بارندگی‌ها به‌صورت منظم طی سال پخش می‌شد اما درسال‌های اخیر به دلیل تغییرات اقلیمی بارش‌ها نامنظم شده‌ است و بر حیات درختان و پوشش گیاهی تاثیر گذاشته است.

وی ادامه داد: از دیگر عواملی که سبب آسیب رسیدن به درختان پارک چیتگر شده است می‌توان به بهره‌برداری بی‌رویه از چاه‌های زیرزمینی اشاره کرد. افت سفره‌های آب زیرزمینی باعث نرسیدن آب به پوشش جنگلی می‌شود و هر چه آب کمتری به درختان برسد درختان بیشتر خشک می‌شوند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران با اشاره به اینکه مسئولیت مدیریت، توسعه و بهره‌برداری اصولی، حفظ و احیای پوشش گیاهی و درختان در محدوده پارک چیتگر با شهرداری تهران است، گفت: سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری ناظر بر فعالیت شهرداری در این محدوده است همچنین اداره منابع طبیعی استان تهران مکاتباتی را با شهرداری در این زمینه انجام داده است.

وی در ادامه اظهار کرد: زمانی‌که تنش آبی برای درختان و جنگل‌ها به وجود می‌آید ممکن است که آفات و بیماری‌ها نیز به درختان حمله کنند و درخت را خشک کنند. هنگامی که منابع آبی محدود می‌شود هزینه آبیاری و مراقبت از پوشش گیاهی نیز بیشتر می‌شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران تصریح کرد: شهرداری تهران با توجه به منابع محدود خود ممکن است که برای تامین آب و نگهداری درختان مشکلاتی داشته باشد با این وجود سازمان جنگل‌ها پیگیر وضعیت درختان در این پارک است.

کیان در پایان با بیان اینکه از شهرداری تهران خواسته‌ایم که طرح‌های خود برای حفظ درختان و پوشش گیاهی به ما ارائه دهند، گفت: شهرداری برای این کار مشاور گرفته و در حال طراحی برخی برنامه‌ها برای حفظ پوشش گیاهی است. ما نیز به عنوان دستگاه ناظر بر این برنامه‌ها و اجرای آن‌ها نظارت داریم.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
06:22 - 1397/08/04
بی عرضگی مسولین و عدم دانش کافی دست اندرکاران در ایران باعث ویرانی شده است. افراد بی لیاقتی که با رانت و پارتی سرکار میان، نتیجه ش امثال این موارده. فقط جیباشونو پر می کنن
Iran, Islamic Republic of
10:22 - 1397/08/04
اقا بگذارید بخشکه بعدا ارگانها و نهادها ساختمانهای شیک میسازند نمیدانیم چرا قالباف زودتر نخشکاند که تا کنون کلی ساختمان ساخته میشد ساختمان ابهت دارد پول میاورد گور پدر مملکت و محیط زیست و هوای پاک
پاسخ ها
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۸
لایک
Iran, Islamic Republic of
10:24 - 1397/08/04
دقت کردین این اسم غزه به هرجایی میرسه اونجا کلا بدبختی و فلاکت میگیره؟
France
12:50 - 1397/08/04
نقشه های لابی های با نفوذ برای تغیر کاربری ، با توجه به فی بالای قیمت زمین ، هلو برو تو گلو ، خر تو خره
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج