بخاطر سلامتی‌تان برقصید!
۷۸۹۶۳۶
۲۲ آبان ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۴
۸۷۷۶ 
رقصیدن راهی برای رها شدن است؛ وقتی هماهنگ با ریتم موسیقی، حرکت می‌کنید و بالا و پایین می‌پرید انگار در دنیای دیگری غرق می‌شوید. اما این احساس خوب نه فقط روح‌تان را تازه می‌کند، بلکه برای سلامتی‌تان هم فوایدی دارد.

برترین ها - ترجمه از هدی بانکی: رقصیدن راهی برای رها شدن است؛ وقتی هماهنگ با ریتم موسیقی، حرکت می‌کنید و بالا و پایین می‌پرید انگار در دنیای دیگری غرق می‌شوید. اما این احساس خوب نه فقط روح‌تان را تازه می‌کند، بلکه برای سلامتی‌تان هم فوایدی دارد.

تحقیقات نشان می‌دهد رقصیدن می‌تواند با تقویت حس شادابی، سلامت روان‌تان را تقویت کند. اگر هنوز هم برای اینکه از جا بلند شوید و برقصید دنبال دلیل می‌گردید، بخوانید.

رقصیدن یک تمرین هوازی عالیست

رقصیدن هم مانند هر تمرین هوازی دیگری که شدت چندانی ندارد می‌تواند سلامت قلب و عروق‌تان را بهتر کند، استقامت‌تان را افزایش بدهد، استخوان‌ها و عضلات را تقویت کند و شما را از بیماری‌ها دور نگه دارد. رقصیدن علاوه بر امتیازات مشترکی که با دیگر تمرین‌های هوازی دارد، فوایدی دارد که دیگر تمرینات هوازی ندارند:

فیتنس، پنج مولفه‌ی اصلی دارد: استقامت قلبی عروقی، انعطاف پذیری، استقامت عضلانی، قدرت عضلانی و درصد چربی بدن. فعالیتی مانند دویدن روی تردمیل می‌تواند استقامت عضلانی را افزایش بدهد و از درصد چربی بدن بکاهد. فعالیتی مانند رقصیدن نیز هم این دو هدف را تامین می‌کند و هم استقامت عضلانی و انعطاف پذیری را افزایش می‌دهد. و همزمان با همه‌ی اینها، مهارت تعادلی‌تان بهتر شده، فرزتر و چابک‌تر می‌شوید، هماهنگی‌تان بهتر شده، قوی‌تر می‌شوید و سرعت واکنش‌تان نیز بالا می‌رود.

بخاطر سلامتی‌تان برقصید

البته اینجا در مورد رقص‌های آرام صحبت نمی‌کنیم. رقصی که واقعا یک تمرین هوازی محسوب شود باید بر اساس معیار چیزی بین 5 و 7 باشد؛ 1 استراحت است و 10، سخت‌ترین کاری که می‌توانید انجام دهید. می‌توانید از تست صحبت استفاده کنید، یعنی نباید آنقدر نفس نفس بزنید که نتوانید صحبت کنید، بلکه کلمات‌تان باید کمی بریده بریده باشند و به سختی نفس بکشید.

مفرح است

اگر ورزش کردن برای‌مان تجربه‌ای لذتبخش نباشد انجامش نخواهیم داد. تردمیل شرایطی تقریبا یکنواخت دارد و مفرح نیست اما رقصیدن مفرح است و حرکاتی هستند که انجام‌شان می‌تواند ترشح هورمون‌های احساس خوب مانند سروتونین و اندورفین‌ها را افزایش بدهد. اگر ورزشی برای‌تان لذتبخش و مفرح باشد احتمال اینکه ادامه‌اش دهید خیلی بیشتر است.

رقصیدن به افراد انگیزه می‌دهد به شیوه‌ای که دوست دارند، به تناسب اندام برسند و این حس را نخواهند داشت که تمرینات سخت و سنگین انجام می‌دهند، بلکه با این فعالیت خوش می‌گذرانند و سرحال می‌آیند.

می‌تواند یک فعالیت جمعی باشد

همه‌ی ما زمان‌هایی دوست داریم در تنهایی برقصیم و کسی نباشد که تماشای‌مان کند، اما رقصیدن با دیگران هم وسوسه انگیز است، چه با یک پارتنر باشد و چه در کلاس رقص همراه با سایر هنرجوها!

فیتنس گروهی از زمانی که رقص زومبا باب روز شد به شهرت رسید. تمرین و ورزش کردن همراه جمع کمک‌تان می‌کند راحت‌تر از پس سختی‌های تمرین بربیایید و نسبت به تمرینات جدی‌تر باشید.

بخاطر سلامتی‌تان برقصید

همه می‌توانند برقصند

دوست ندارید جلوی دیگران برقصید؟ در اتاق خودتان رقصیدن را شروع کنید، با آهنگ پیش بروید، آهنگی که نتوانید در برابرش مقاومت کنید! درون همه‌ی ما کسی هست که دوست دارد برقصد. وقتی بدن‌تان را با موزیک حرکت می‌‌دهید ناخودآگاه لبخند می‌زنید و به حرکت ادامه می‌دهید.

اجازه ندهید دست و پا چلفتی بودن‌تان شما را از لذت بردن از رقص بازبدارد. نترسید از اینکه فکر می‌کنید بلد نیستید خوب برقصید. چه کسی اهمیت می‌دهد؟ موضوع فقط تکان دادن بدن به هر مدلی است که دوست دارید، بقیه را رها کنید! دقت کنید موقع رقص چه احساس خوبی دارید. هیچکس نمی‌تواند توانایی‌های شما را قضاوت کند.

مغزتان را هوشیار نگه می‌دارد

همه‌ی ما شنیده‌ایم که عادتهای سبک زندگی مانند الگوی خواب درست می‌توانند کمک‌مان کنند هوشیاری و عملکرد مغزمان را در سطح ایده آلی حفظ کنیم. مطالعات نشان می‌دهند با رقصیدن هم می‌توانیم این کار را بکنیم.

یافته‌های این مطالعه که در New England Journal of Medicine منتشر شده‌اند می‌گویند به طور مرتب رقصیدن باعث کاهش 76 درصدی احتمال زوال عقل می‌شود، یعنی تقریبا به همان اندازه که بازیهای فکری یا نواختن ساز تاثیرگزار است. طبق نتایج، سایر فعالیت‌های بدنی مانند پیاده روی و انجام کارهای خانه، با کاهش ریسک زوال عقل ارتباطی نداشتند.

آسیب نمی‌بینید

انواع حرکاتی که هنگام رقص انجام می‌دهید، دوست بدن‌تان هستند و بابت حرکات تکراری و احیانا سنگین دچار آسیب نخواهید شد. حرکات رقص برخلاف حرکات مکرری که معمولا در کلاس‌های ایروبیک در سطح متوسط انجام می‌دهید، تکراری و خسته کننده نیستند.

رقصیدن برخلاف تمرینات کلاسیک هوازی که بسیار ساختاری و شدیدند، آزادانه به بدن‌تان اجازه می‌دهد خودش را با ریتم آهنگ تطبیق داده و هر وقت که نیاز داشت استراحت کند. رقصیدن فشاری به بدن وارد نمی‌کند.

رقصیدن تعادل‌تان را بهتر می‌کند

هر ساله یک سوم افراد بالای 65 سال به زمین می‌افتند. و یکی از چیزهایی که می‌تواند از این اتفاق پیشگیری کند، رقصیدن است. مروری تحقیقاتی نشان داد رقصیدن، مانند حمل اشیاء حین راه رفتن، کمک می‌کند تعادل‌تان بهتر شده و در نتیجه از خطر افتادن کاسته شود.

پس منتظر چه هستید؟ هیچکس نگاه‌تان نمی‌کند، بخاطر سلامتی‌تان هم که شده برقصید!

انتشار یافته: 23
در انتظار بررسی:0
France
08:42 - 1397/08/22
واقعا که چقدر دلتون خوشه !!!!!! بالا خونه رو دادید اجاره
پاسخ ها
وروجک@جیگیلی@@
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۲
موافقم....بیشتر بااین وضیعت مملکت بیشتر باید عزاداری کنی تا برقصی....@@
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۲
ما از نظر عزاداری به خودکفایی کامل رسیدیم و هیچ کمبودی در این زمینه نداریم خدا رو شکر ولی در ارتباط با مطلب فوق دچار کمبود هستیم
Iran, Islamic Republic of
08:50 - 1397/08/22
نرقصید . تکان خوردن اعضای بدن می تونه باعث تحریک دیگران بشه .
آخه ما مردان ایرانی سریع التحریکیم
پاسخ ها
وروجک@جیگیلی@@
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۲
اینا را راست میگی...
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۴
امار تجاوز و فحشا کاملا نشون دهنده حرفتونه نیازی به گفتنو مسخره کردن نیس
Iran, Islamic Republic of
09:09 - 1397/08/22
ایول لایک عالی حالا تکون بده
Iran, Islamic Republic of
09:43 - 1397/08/22
از نظر موازین شرعی رقصیدن حرامه ، برترین ها در حال تبلیغ عمل حرام هست.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۲
احتکار و پولشویی حلاله؟؟؟
میرزا هیولا
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۲
جمع کن کاسه کوزتو بابا...
تو ک اینجوری میگی، مطمینا از همه بدتری..
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۲
عزاداری و گریه زاری فقط حلاله؟ از نظر علمی و روانشناسی ولی برعکسه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۳
نگفت بري وسط كوچه برقصي كه
بدون نام
Netherlands
۰۸:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۴
اخه بوق تو فقط فقط چین یک میلیاردو چهارصد میلیون نفر دارن بدون پوشش زندگی میکنند همه چی هم میخورند رقصم میکنند اونا جاشون جهنمه توی خرافاتی که کل تجهیزات زندگیت از اوناست میری بهشت مقصر نیستی اینطوری بارت اوردن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۴
اما بعضی از مراجع حلال اعلام کردن البته فقط پیش محرم ها.. بعضی هاشون هم تاکید کردن که برای شوهراتون برقصید
Iran, Islamic Republic of
09:43 - 1397/08/22
حرومه
پاسخ ها
وروجک@جیگیلی@@
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۲
رقص فقط معلم خردادیان.....
Iran, Islamic Republic of
10:33 - 1397/08/22
يادمه تو يه مجله خارجي مربوط به سلامتي خوندم كه رقصيدن تنها ورزشيه كه به طور يكسان قسمتهاي مختلف بدن رو لاغر ميكنه و در واقع يكي از بهترين روشها براي لاغري به همراه رژيم غذايي است
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۲
قدیما دلهامون شاد بود بیشتر میرقصیدیم ولی الان..
Iran, Islamic Republic of
14:51 - 1397/08/22
من که معتاد رقصیدیم البته ایرانی بلد نیستم فقط با آهنگ های خارجی می رقصم روزی یک ساعت اونم چون درس میخوانم واقعا برای روحیه عالیه و البته اندام زیبا
پاسخ ها
وروجک@@
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۳
من دوس ندارم برقصم...نمیدونم چرا...ولی تمبک زدنم عالیه....برای جشنهای تولد وعقد تمبک میزنم....@@
Iran, Islamic Republic of
21:41 - 1397/08/23
خاک بر سرتون نرقصید.
پاسخ ها
بدون نام
United Arab Emirates
۱۱:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۹
ممنون از متن علمی بسیار زیبای شما عزیزان زنده باشید
Iran, Islamic Republic of
15:23 - 1397/10/12
منم رقصیدنوخیلی دوست دارم تااهنگی ببشنوم شروع میکنم براروحیه خیلی عالیه همه ما تو مشکلات هستیم همچین کوک هم نیستیم ولی چکارکنینم گریه کنیم درست میشه پس برقص سعی کنین همدیگرو مسخره نکنیم اونی بایدناراحت باشه که به قول خودشون لباس پیغمبروپوشیدن ولی خلاف دارن دزدی وهزاران کسافتی دیگه توزندگی هرروزی روکه واسه دلت زندگی کردی بردی حتی اگه اشتباه کرده باشی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج