ظریف: تحریم‌های آمریکا مردم ایران را آزار می‌دهد
۷۹۰۷۹۲
۰۷ آبان ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۰
۱۸۳۵۱ 
وزیر خارجه می‌گوید تحریم‌های آمریکا باعث آزار مردم ایران می‌شوند ولی آمریکایی‌ها هر چه هم فشار بیاورند، نمی‌توانند رویای تغییر سیاست‌های جمهوری اسلامی را به واقعیت پیوند بدهند.

خبرگزاری فارس: «محمدجواد ظریف» وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران دیروز یکشنبه ۶ آبان ماه در تهران با شبکه خبری سی‌بی‌اس نیوز آمریکا در خصوص مسائل مختلف فیمابین دو کشور و مخصوصاً تحریم‌های پسابرجامی آمریکایی‌ها گفت‌وگو کرد.

آمریکا ۱۸ اردیبهشت در مسیر جامه عمل پوشاندن به یکی دیگر از وعده‌های انتخاباتی «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور این کشور، از توافق هسته‌ای منعقده میان ایران و ۱+۵ خارج شد. از آن پس، دور اول تحریم‌های آمریکا اواسط مرداد ماه بازگشت و دور دوم آن هم ۱۳ آبان بازمی‌گردد.

دور دوم تحریم‌ها، صنعت نفت ایران را هدف قرار داده و تا چند هفته پیش گفته می‌شد که فروش نفت ایران را به «صفر» می‌رساند. آمریکایی‌ها اما جدیداً گفته‌اند که این کار به یکباره عملی نیست و برای همراه نگاه داشتن متحدان خود، به آنها برای کاهش تدریجی خرید نفت از ایران، مجوزهای موردی داده است.

در ابتدای مصاحبه دیروز که متن کاملش امروز منتشر شده، خبرنگار پرسیده که آیا تحریم‌های آمریکا، رفتار ایران را تغییر می‌دهد؟

ظریف پاسخ داده: «مطمئناً تحریم‌ها تأثیر اقتصادی خود را خواهند داشت ولی نخواهند توانست سیاست‌های ما را تغییر دهند. آمریکا باید این مسئله را بفهمد. ایالات متحده به تحریم کردن اعتیاد پیدا کرده و آمریکایی‌ها اعتقاد دارند که تحریم حلّال همه مشکلات آنهاست. آنها در عمل باعث رنج و عذاب ملت می‌شوند و ما به عنوان دولتمردان این کشور، وظیفه کاستن از آلام ملت را بر دوش داریم. تحریم‌ها هم هیچ‌گاه نمی‌توانند سیاست‌های ما را تغییر دهند.»

آمریکایی‌ها روز آخر اردیبهشت، ۱۲ شرط برای ایران تعیین کردند و گفتند که اگر این شروط اجرایی شود، واشنگتن که دیگر در برجام نیست، توافقی جدید با ایران امضا می‌کند.

شروط ۱۲گانه آمریکا برای ایران

پس از خروج آمریکایی‌ها، اروپایی‌ها که با تهدید ایران به خروج از یک توافق بی‌ثمر مواجه بود، گفتند که ایران باید در برجام بماند و قاره سبز هم برای کمک به ادامه حیات برجام، یک کانال مالی ویژه مانند سوئیفت برای ارتباط بانک‌های ایرانی و اروپایی باز می‌کند. «فدریکا موگرینی» گفته بود که این کانال حداکثر تا ۱۰ آبان باز می‌شود ولی دیروز اعلام شد که جایی برای تأسیس دفتر این کانال مالی بین‌قاره‌ای پیدا نشده و تا اواسط دی ماه، خبری از این سوغاتی اروپایی نخواهد شد.

محمدجواد ظریف در خصوص این کانال مالی هم با سی‌بی‌اس سخن گفته و گفته که: «این اولین باری است که اروپایی‌ها علاوه بر انتشار بیانیه علیه سیاست‌های ایالات متحده، مکانیسمی هم برای اجتناب از تحریم‌ها و جبران (تبعات) آنها ایجاد می‌کنند.»

۳ روز پیش «عبدالناصر همتی» رئیس‌کل بانک مرکزی هم گفته بود که جزئیات فنی مربوط به ایجاد کانال مالی میان اروپا و ایران را در سفر به بروکسل، بررسی کرده و کار تقریباً تمام است.

ظریف در ادامه مصاحبه به تمجید از برجام پرداخت و گفت: «من دو سال و نیم وقت برای این توافق صرف نکردم که به سادگی از آن بیرون بیایم؛ من می‌دانم که توافقی بهتر از این، حاصل نمی‌شد. هیچ‌وقت هم توافقی بهتر حاصل نخواهد شد.»

وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران، در ادامه این مصاحبه، از «مهارت‌های مذاکراتی» ترامپ گفت و ضمن به چالش کشیدن آنها، تصریح کرد: «من می‌توانم به پرزیدنت ترامپ با همه مهارتی که در مذاکره دارد، تضمین بدهم که این بهترین توافق ممکن بود. بهترین توافق برای ما، برای اروپا، برای ایالات متحده، برای روسیه و چین و برای جامعه جهانی.»

محمدجواد ظریف در ادامه به تأثیرات تحریم‌های آمریکا بر اقتصاد ایران هم پرداخت و گفت: «همه می‌دانند که تحریم‌ها همین حالا هم تأثیر خودش را بر اقتصاد گذاشته است.»

وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به سوالی در خصوص مشکلاتی که شاید از بابت نخریدن نفت ایران ایجاد شود، گفت: «فکر کنم که آن روز، آمریکایی‌ها با مشکل بزرگ‌تری مواجه شوند چون ما هم اقداماتی در پاسخ (به این کار آنها) خواهیم داشت.»

مجری برنامه از ظریف پرسید که ماهیت این اقدامات چیست که ظریف با چاشنی کردن طنز به سخنان خود، به تقلید از ترامپ روی آورد و گفت: «همانطور که خود پرزیدنت ترامپ گفته، می‌خواهم که او کماکان به حدس زدن مشغول باشد.»

خبرنگار سی‌بی‌اس نیوز به شایعات مربوط به مذاکره ظریف با نمایندگان اعزامی دولت آمریکا در خلال سفرهای اخیر به عمان هم پرداخت و پرسید که آیا این اخبار صحت دارد. ظریف پاسخی کوتاه و قاطع داد و گفت: «نه»

وی افزود: «از روزی که ردای وزارت بر تن کردم، گام در مسیر علنی کردن آنها (مذاکرات پشت پرده) گذاشتم.»

ظریف اما از سوی دیگر، مذاکرات آتی با آمریکایی‌ها را رد نکرد و گفت: «من احتمال مذاکره را به کل رد نمی‌کنم. ما در گذشته این کار را کرده‌ایم و می‌توانیم باز هم این کار را بکنیم.»

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 64
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
21:24 - 1397/08/07
انجا رفتی میخندی بخند ما باید بشینیم تا قیامت ناله بزنیم مذاکره هم که نمیکنید باشه مرداد که یه طرف گرانی بود چند روز بعدم یه ماجرای دیگه هست چه دنیای مزخرفی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۱
دنیا مزخرف نیست
عملکرد و توانایی ظریف و روحانی مزخرفه
ح
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۱
باز خدا پدرت را بیامرزد حرف راست زدی
آری این تحریمها مردم را آذیت میکند و مسولین در سلامت کامل بوده و بخاطر مردم هرگز از حرف خود برنمیگردند.. و تا سیلی محکمی به آمریکا نزنند و تا آمریکا نیاید بگوید ما غلط کردیم تورا بخدا مارا ببخشید هرگز تصمیمشان عوض نمی شود
Iran, Islamic Republic of
21:33 - 1397/08/07
شما که میخواستید با مذاکره با غربی و برجام تحریمها رو بردارید،،،مرگ بر آمریکا و کدخدا پرستها و غرب زده های مزدور داخلی
Netherlands
21:44 - 1397/08/07
درود بر شما هرچند در برجام کم کاری شد و محکم بسته نشد ولی عملکرد کلی شما از نظر من قابل قبول بود
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۸
چه عملکردی دهن مردم سرویس شد داشی ظریف فقط بلده انگلیسی صحبت کنه الان یه بچه هفت ساله هم انگلیسی بلده اینا درد مردمو نمیفهمن چون نفهمن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۱
درد مردم رو نمیفهمن چون جزو پولدارترین انسانهای ساکن ایران هستن!
عملکرد ظریف فقط برجام بود که هم هسته ای تعطیل شد هم تحریمها بیشتر شد هم گرانی و نابسامانی داخل کشور شد
Iran, Islamic Republic of
21:51 - 1397/08/07
خدا به داد این مردم مظلوم ایران برسه
پاسخ ها
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۸
انشاالله
Iran, Islamic Republic of
21:56 - 1397/08/07
چه عجب فهمیدید که تحریم ها آزارمون میده
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۹
به نظرتون از کجا فهمیده؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۱
پس برا چی هسته ای رو تعطیل کردن و این همه باج به آمریکا دادن؟! برای اینکه همه تحریمها برداشته بشه! با پررویی بعد 5 سال میان میگن تحریمها آزار میده پس برجام چی بود؟ مگه نگفت روز اول توافق همه تحریمها برداشته میشه؟! خدا خودش مسئولین دروغگو رو رسوا و مجازات کنه
Iran, Islamic Republic of
22:05 - 1397/08/07
بارسانه امریکا صحبت کرده الله اکبر باید مجازات بشه
Iran, Islamic Republic of
22:07 - 1397/08/07
پس تا اینجا قبول دارین که داریم له میشیم.
تازه ازدواج کرده دوستم ماشین خواستن بخرن برن ماه عسل.ماشین معمولی شده ۸۰ تومن.
چیکار کنن جوونا.عمر جوونی ده ساله.سن که میرسه به پیری همش عقده و حقارت هست که میمونه.
واقعا مسئولی که پاداش میلیاردی داره من کارگر رو میتونه درک کنه؟!؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۱
اینا نتایج برجامه دیگه! همون گلابیهای برجام که مسئولین وعده داده بودن!
همون برجامی که به خاطرش تو خیابون رقصیدن!
هم تحریمها بعد برجام بیشتر شد هم گرانی رکورد تاریخی تو کشور زد!
United Arab Emirates
22:11 - 1397/08/07
سودجویی دولت تدبیر و امید از مردم، مردم ایران را بیشتر آزار میدهد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۱
دقیقا
آفرین
Iran, Islamic Republic of
22:27 - 1397/08/07
اینکه معلومه که مردم را آزار میده البته به غیر از اونایی که اون بالاها نشستند و همه شون وضعیت مالی خوبی دارن
پاسخ ها
اسماعیل بزی
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
آقای ظریف و روحانی فقط بلدن سفرهای چن ملیارد دلاری انجام بدن اخه مردم بیچاره چ سودی میبرن از این سفرها .؟چ کار مثبتی انجام دادن ؟ ببین ما مردم با چ وضعی داریم زندگی میکنیم .والا زدگی شده جهنم .؟
اسماعیل بزی
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
واقعا روزگار مردم روز بروز داره بدتر و بدتر میشه
اسماعیل بزی
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
واقعا روزگار مردم روز بروز داره بدتر و بدتر میشه
Iran, Islamic Republic of
22:31 - 1397/08/07
بارون بیاد وای به کلوخه برف هم بیاد وای به کلوخه. ظریف جون مردم را مسولین به خاطر عدم درایت ازار میدن . ما شدیم وکیل کل مسلمانان دنیا در صورتی که مسلمانان دنیا اصلا بفکر ما نیستن . البته باید اول مردم ایران همه جوره تامین بشن بعد اگر شد به بقیه مسلمانان غیر ایرانی کمک کنیم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۱
در حال حاضر ما از نظر اقتصادی هیچ ردیف بودجه ای برا خارج کشور نداریم و تمام بودجه کلان کشور داره داخل کشور خرج میشه پول کم نیست مهم مدیریته. شما پول کلان بده به یه مدیر دولتی ناشی همه رو میریزه تو چاه وضعیت الان دولت ما اینجوریه
ح
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۱
شوخی می‌کنی یک روز بارانی با خودرو از کنار مردم رد شو آیا
از حال آنهایی که زیر باران هستند با خبر میشوییٕ؟ مسولین ما هم همین حکایت را دارند جیب‌ها پر فرزندان در خارج و حشم و خدم هم دورشان قصه مردم را برای چه بخورند؟ مگر اینها نامسلمان هستند که از احوال مردم ناراحت شوند؟
Iran, Islamic Republic of
22:35 - 1397/08/07
این که امریکا دشمن سرسخت ایران هست شکی نیست و مردم هم از اونا نفرت دارن . اما درد اصلی جامعه خودیها هستن . ی سوال مهم : چرا سالانه میلیاردها دلار سرمایه از کشور حارج میشه و به پیشرفت کشورایی کمک میکنن که دشمن اصلی ما هستن . ایا نمخواهید در سیاستون بازنگری کنید و تحقیق کنید اشکال از کجاست
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۱
بله سالیانه رقم کلان و عجیبی خرج مسافرت تفریحی مردم ما به ترکیه میشه و رقم عجیب تری مردم ما با خرید کالای خارجی اقتصاد آمریکا و آلمان و ترکیه و چین رو آباد میکنن!!!
Iran, Islamic Republic of
22:37 - 1397/08/07
از این که تو بوق و کرنا کنید که اهای ملت این و اون و فلان و بهمان دشمن ما هستن دردی از جامعه دوا میشه . جناحهای داخلی بخاطر ثروت و قدرت با شدت بهم میتازن و اصلا کاری به هیچ چیز دیگه ندارن و تنها چیزی که ارزش نداره براشون اول مردم و بعدش منافع ملی
Iran, Islamic Republic of
22:39 - 1397/08/07
از اینکه جامعه چند صدایی هست حیلی خوبه ولی وقتی پای منافع ملی وسط میاد باید همه با هم ی مشت واحد و محکم بشن برای کوبیدن توی دهن مستکبرین نه کوبیدن تو دهن مردم فقیر
Iran, Islamic Republic of
22:39 - 1397/08/07
چه ریلکس این حرف رو میزنی چون فشار تحریم شامل تو نمیشه که هر روز تو این کشور و آن کشوری حالا تو دل خودت میگی.... ن..... ق.... مردم بدبخت... ولی آه مردم میگرتون.... مردم بدبختی که با همه چیز ملت ساختن....
Iran, Islamic Republic of
22:41 - 1397/08/07
همه جناحها و مسولین ووووو وقتی پشت تریبون قرا میگیرن از درده ای جامعه و فقر و مشکلات مردم خبر دارن . وقتی طرف میخاد رای اعتماد از مجلس بگیره برای پست وزارت همه برنامه هاش برای ریشه کنی فقره اما وقتی انتخاب شد با کمک همدستاش اشتباهی فقیر را ریشه کن میکنن
Iran, Islamic Republic of
22:43 - 1397/08/07
فکر کنم فقط کشور ایرانه که جناحهای سیاسی منافع شخصی و حزبی خط قرمزشونه و منافع ملی ازاد راهی بی انتهاست
Iran, Islamic Republic of
22:50 - 1397/08/07
ظریف در این دوره خیلی کمرنگ شده است انگار ما وزیر خارجه نداریم.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۱
با گندی که تو برجام زد باید از خجالت مردم ایران بره تو اعماق زمین پنهان بشه! صنعت هسته ای مون که اینهمه تو داروسازی و کشاورزی و صنایع غذایی داشتیم ازش استفاده میکردیم رو نابود کرد تازه آمریکا تحریمها رو هم بیشتر کرد!
Iran, Islamic Republic of
23:10 - 1397/08/07
چه عجب نگفتین تحریمها اثری ندارد
France
23:11 - 1397/08/07
دلیل تحریمها چیست؟پافشاری بر سیاست اشتباه دشمنی با کشورهای تاثیر گذار ابرقدرت دنیا مثل آمریکا.
مسئولین که اینچنین آگاه میدانند تحریمها فقط به مردم عادی فشار وارد میکند چرا براین سیاستها پافشاری میکنند؟چون خودشان ووابستگانشان و حلقه ی خودی ها بیشتر مرفهین بی درد هستند و هیچوقت حال امثال من را درک نمیکنند
پاسخ ها
یه ایرانی فقیر
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۱
مسئولین دولتی فعلی خیلیهاشون خانواده و بچه هاشون اروپا آمریکا هستن و خیلی بیشتر از شما تو فکر دوستی با آمریکا هستن برجام آمریکا رو هم بی چون و چرا برا همین امضا کردن و پیش پیش تمام تاسیسات هسته ای رو نابود کردن و در نهایت آمریکا به جای اینکه طبق وعده اش تحریمها رو لغو کنه با پوزخند برجام رو پاره کرد و تحربمها رو بیشتر کرد
شما از آمریکای خائن مکار کثیف پیمان شکن سودجو چه انتظاری داری؟!
Iran, Islamic Republic of
23:23 - 1397/08/07
آزار که چه عرض کنم
کمر مردم را شکسته
Iran, Islamic Republic of
23:26 - 1397/08/07
دقیقا
اگر از اول تا به حال یه حرف راست زده باشید
همینه

شما ها که اذیت نمی شید
شما ها اقاید
Iran, Islamic Republic of
23:30 - 1397/08/07
سیاست های شماست که مردم رو آزار میده تنها کشور حاشیه دار با آمریکا فقط ما هستیم چرا؟
مشکل ما همینجاست
شما سرتون تو کار خودتون باشه آمریکا با ما کاری ندلره
Iran, Islamic Republic of
23:30 - 1397/08/07
تحریم ها هیچ اثری بر ما ندارد فقط کاغذ پاره هستند همه چیز آرامومه ما چقدر خوشحاليم!
Iran, Islamic Republic of
23:31 - 1397/08/07
شما که جنگ را نعمت می دانید، شما که تحریم ها را نعمت و سازنده می دانید حالا چطور دلتان به حال این مردم می سوزه؟؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۱
مطمئنی ایرانی هستی و مسلمان؟!
Iran, Islamic Republic of
23:42 - 1397/08/07
آره دیگه تحریم ها کمر مردمو شکونده ...
United Arab Emirates
23:54 - 1397/08/07
آزارهایی که مردم از آمریکا کشیده اند در مقابل آذرهای شما هیچ است
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۸
شما که به نرخ روز نون خور هستی و احتمالا یا تو این مملکت زندگی نمی کنی و وضعیت مردم را نمی بینی یا نجومی حقوق می گیری!
Iran, Islamic Republic of
00:08 - 1397/08/08
خدا را شکر جیب مسئولین پر از دلاره و آسیبی از تحریم ها نمی بینند .
مرسی
Iran, Islamic Republic of
00:43 - 1397/08/08
چه ضرورتی دارد که مدام مسولین کشور ما مانند محکومین جلوی خبر نگار ان خارجی بنشینند و پاسخگوی سوالات آنها باشند ولی هیچ مسولیتی غربی حاضر نیست پاسخگوی خبرنگاران ما باشند .واقعا چرا.
Iran, Islamic Republic of
00:56 - 1397/08/08
یعنی اینهمه قمپز در کردن چی بود چه از طرف شما چه دوستان ومسولین...
Iran, Islamic Republic of
01:16 - 1397/08/08
آزار چیه....دوراز جون مردم ....پدرهمه را درآورد تحریم امریکا شما که جاتون گرم ومطمن است ...احساسی نمیکنید که مردم استخوانهایشان داره خوردمیشود ولی چه میشه کرد چرا که شما مسولین دارین از نجیب بودن وسادگی مردم ایران سوء استفاده میکنید...
Iran, Islamic Republic of
01:21 - 1397/08/08
اقای ظریف تو فقط بخند به ریش همه مردم ملت به فنا رفتن تو بخند برجام شد ویران تو بخند
Iran, Islamic Republic of
02:03 - 1397/08/08
چه جور که تحریم وارز علاوه بر روابط خارجی .وداد وستد بر معاملات داخلی هم اثر پذیر شده .مثلا در خرید وفروش اجناس داخلی..یعنی اقتصاد این همه وابسته به ارز خارجی .فتبارک الله.
United Kingdom
10:11 - 1397/08/08
مردم ایران جواب آمریکا رو خواهند داد با ظهور یک احمدی نژاد دیگر به شکر خوردن خواهند افتاد تا انتخابات مجلس راهی نمونده
Iran, Islamic Republic of
11:51 - 1397/08/08
اشک تمساح ظریف برای مردم ایران !
Iran, Islamic Republic of
13:17 - 1397/08/08
چی شما که میگفتید امریکا هیچ غلطی نمیتونه بکنه .بیشتر از تحریمها بدعهدی وبی سوادی شما ملتو اذیت میکنه
پاسخ ها
شرق
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۹
متاسفانه کشور با وضعیت کنونی در راه آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند .نرفته است .ان شاءالله که همیشه امنیت را داشته باشیم .
هادی
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۱
درود بر شما
البته علاوه بر بدعهدی و بی سوادی، ناتوانی در مدیریت و عدم استقلال و آزادگی و غرب زدگی و اشرافی بودن مسئولان هم مردم رو اذیت میکنه
اکثر وزرای روحانی و خودش تو خونه های اشرافی بالاشهر تهران زندگی میکنن اینا کی میتونن کار کنن و دلسوز فقرا باشن؟!
Iran, Islamic Republic of
14:02 - 1397/08/11
جناب ظریف حضور تو و حسن روحانی و داداشش حسین فریدون است که مردم رو تو رنج و عذاب قرار داده نه تحریم های آمریکا
آمریکا 40 ساله ما رو تحریم کرده چیز تازه ای نیست
Iran, Islamic Republic of
14:26 - 1397/08/11
تحریم جای خودش
دولت و مملکت و ظالمان و دروغگویان هستن که پا روی گلوی مردم گذاشتن و مردم رو به حقارت کشوندن
خدا از مسئولان بی کفایت و ظالم که چشمشون رو به روی مفسدان بستن و خون مردم رو توی شیشه کردن نمیگذره و به درک واصل میشید به امید خدا.
Iran, Islamic Republic of
22:56 - 1397/08/11
بی عدالتیها وکلا گذاشتن سر مردم بیشتر آزار میده مردم را خدا نابودتان کنه
Iran, Islamic Republic of
13:21 - 1397/08/23
تحریمها ازار میده ملتا به روز سیاه نشونده مرگ یک بار شیون یکبار بشه زهر را نوش کنید مذاکره کنید ملتا نجات دهید ...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۳
مذاکرات کردن برجام رو هم یکطرفه اجرا کردن نتیجش شد آسیب فراوان اقتصادی صنعتی سیاسی امنیتی به کشور
مذاکره با دشمن مکار و حیله گر و بدعهد همیشه نتیجش همینه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج